До Гърция без собствен транспорт

  • 1 727
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
С приятелката ми плануваме една екскурзия с плаж до Гърция за някой юлски уикенд (петък-събота-неделя). Интерсувам се от Амолофи, Неа Перамос, остров Амулиани, които са близо до София. За съжаление в момента съм без автомобил, затова искам да попитам колко достъпни са тези места без собствен транспорт са те? Има ли от Кавала автобусчета до тези курортни местенца и имат ли обявено разписание?
Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 11 045
Да, достъпни са.
Хващаш до Солун автобус или влак и оттам - ето разписанието на автобусите до пристанището до Амулиани. Съобразени са с разписанието на ферибота, който пътува само 10 мин.
http://www.visitammouliani.com/en/the-arrival/bus-timetable/

За Кавала също има автобуси от България, оттам до Неа Перамос - да, но до Амолофи не ми е известно да има обществен транспорт, плажът е извън населено място. Навярно можете да вземете такси, 2 км са само.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 930
Що пък точно Амолофи , плажа на Неа Ираклица не е по лош и рейса от Кавала спира пред него , всъщност има няколко спирки , той е дълъг.

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 09:38 от peterky2002

# 3
  • Мнения: 4 292
Защото Амолофи е новата мега мода! Голям наплив, голямо чудо! Хора не стъпвали в Гърция държат категорично там да ходят, все едно ще се прецалат да отидат другаде!
 Redoctober, не говоря за теб, принципно.
Моят съвет е да видиш в Благоевград еднодневните им екскурзии, имат в този район и точно Амолофи. Цял ден плаж и после наобратно.

# 4
  • Мнения: 314
 Flutter
Защото Амолофи е новата мега мода! Голям наплив, голямо чудо! Хора не стъпвали в Гърция държат категорично там да ходят, все едно ще се прецалат да отидат другаде!
 Redoctober, не говоря за теб, принципно.
Моят съвет е да видиш в Благоевград еднодневните им екскурзии, имат в този район и точно Амолофи. Цял ден плаж и после наобратно.

Общи условия

Активация на акаунт