Приятелство и още нещо...

  • 14 148
  • 102
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 690
Ще се чувствате ли виновни, ако в резултат на тези негови действия, в живота му настъпят лоши обрати? Вие сте си мълчали, но в един момент избухва скандал и той/тя е без работа и с искова молба за развод. Другият участник в любовната авантюра се е прибрал при законната си половинка, а приятелят ви в трудния момент все повече и повече ви търси за подкрепа.
Ще си зададете ли въпроса - ако не си бях мълчал нямаше ли да е по-добре? Ако бях опитал да помогна?

# 76
  • Мнения: 2 837
Ако ми е приятел, няма начин това да не ми се отрази на отношението. Най-малко
ще се дистанцирам. Най-много ще си кажа мнението.

# 77
  • Мнения: 3 031
Повечето май писахме, че бихме помогнали - с разговор, съвет. По какъв друг начин може да се помогне?

# 78
  • София
  • Мнения: 24 839
Леле мале , това е положението , за това са приятелите , за да са близки и откровени и
благодаря , че ги имам .
Аз пък си плюя в пазвата да имам лицемери около мен .
Чакай да питам, да не би да не сме те разбрали правилно.
Аз съм ти приятелка от детството и тъй като сме станали и семейни приятели, при поредното ни събиране ти осведомяваш мъжа ми, че му кръшкам? newsm78
Ако е така, няма начин да ме убедиш, че не го правиш само защото ми завиждаш, че мен ме е харесал колегата, а теб не те поглежда. Mr. Green
Но, ако мъжът на приятелката ми кръшка, дали или по- скоро кога ще ѝ кажа, зависи от нейното отношение към него и от доста други неща.

# 79
  • Мнения: 4 270
Имам въпрос.

По една случайност работите с пълнолетното си, обвързано дете.И то вземе, че завърти любов в офиса.. Ще се намесите ли, ще вземете ли страната на половинката му, ще се отвърнете ли от детето си.Или за приятели сте много бързи на реакции, но за дете не толкова.

      
Аз бих поговорила с детето си без да взимам страна. От детето си не мога да се "отвърна", каквото и за направи, но ще намеря начин да кажа моето мнение. Тук единственото сигурно е, че с това не бих застрашила връзката им по никакъв начин.
Примерът ти няма общо с това, което обсъждаме, а именно да се набъркаш в чужди отношения дори и с най-доброто си намерение да помогнеш, казвайки на единия какво прави другия.

Последна редакция: ср, 13 юли 2016, 21:04 от Herz

# 80
  • Мнения: 2 052
Как да му помогнем, Динчо? Чуждите отношения не можем да оправим, не ни е и работа. Освен съвет, препоръка или набиване на канчето - какво повече. Колкото и да сме близки, не сме им в семейството, има граници, които е редно да се спазват.

# 81
  • София
  • Мнения: 28 552
Ще се чувствате ли виновни, ако в резултат на тези негови действия, в живота му настъпят лоши обрати? Не, разбира се. Не нося отговорност за чуждите действия, освен ако не става въпрос за малолетното ми дете. Вие сте си мълчали, но в един момент избухва скандал и той/тя е без работа и с искова молба за развод. Другият участник в любовната авантюра се е прибрал при законната си половинка, а приятелят ви в трудния момент все повече и повече ви търси за подкрепа. И ще дам подкрепата си, доколкото е във възможностите ми.
Ще си зададете ли въпроса - ако не си бях мълчал нямаше ли да е по-добре? Не. Ако бях опитал да помогна? Аз ще се опитам да помогна. Споменах за подкрепата според възможностите ми. Другото не е помощ, а неуважение към чуждия избор. Това, че аз не съм съгласна с него, не ме прави "шеф".

# 82
  • София
  • Мнения: 24 839
Имам въпрос.

По една случайност работите с пълнолетното си, обвързано дете.И то вземе, че завърти любов в офиса.. Ще се намесите ли, ще вземете ли страната на половинката му, ще се отвърнете ли от детето си.Или за приятели сте много бързи на реакции, но за дете не толкова.

     
Ще го питам дали иска да ме светне какво става.
Ако е женен/ омъжена, ако има деца, ще се опитам да предупредя, че си играе с огъня, а той/ тя, ще ми кажат да си гледам работата, че да се уважаваме и обичаме.
И пак ще си счупи главата качествено.
Но, няма да сме се намразили и ще може да ми поплаче на рамото от сърце и душа.

# 83
  • Мнения: 3 390
Леле мале , това е положението , за това са приятелите , за да са близки и откровени и
благодаря , че ги имам .
Аз пък си плюя в пазвата да имам лицемери около мен .
Чакай да питам, да не би да не сме те разбрали правилно.
Аз съм ти приятелка от детството и тъй като сме станали и семейни приятели, при поредното ни събиране ти осведомяваш мъжа ми, че му кръшкам? newsm78
Ако е така, няма начин да ме убедиш, че не го правиш само защото ми завиждаш, че мен ме е харесал колегата, а теб не те поглежда. Mr. Green
Но, ако мъжът на приятелката ми кръшка, дали или по- скоро кога ще ѝ кажа, зависи от нейното отношение към него и от доста други неща.
Питай каквото си искаш , но ти не си в ред жено ..Какви си ги навързала ...Нямам проблем с харесването , не съм срещнала такъв който да не ме харесва .Нищо не си разбрала .

# 84
  • Мнения: 18 969
И така, работите с много близък приятел/ка. Той/Тя започва интензивна любовна връзка в офиса, но е женен/а
Какво ще направите?
1. Нищо, не е ваша работа.
2. Участвате активно в офисните клюки, а на него/нея казвате че винаги сте на негова страна.
3. Провеждате сериозен разговор, дори го/я заплашвате,че ще кажете на партньора, защото за вас тази ситуация е неприемлива.
Може да има и още варианти.
Вие сте....

Ще пусна тема в бг-мама, ще събера дадените отговори и после ще пусна анкета да видя кой отговор е с най-висок процент и така ще направя.

# 85
  • Мнения: 54 401
Не бих се месила.
Всеки има глава на раменете си, да мисли.
Който има семейство, да носи отговорност пред него.
Отвън нещата изглеждат по един начин, а може да има друга действителност.

# 86
  • София
  • Мнения: 24 839

Питай каквото си искаш , но ти не си в ред жено ..Какви си ги навързала ...Нямам проблем с харесването , не съм срещнала такъв който да не ме харесва .Нищо не си разбрала .
Питам, де, ама защо бягаш от отговор, че и ставаш груба?
Не ти изнася нещо ли?

# 87
  • Мнения: 663
Добре,  какво става ако жената/мъжа научи за аферата и разбере, че си знаел/а, но не си казал/а, в нейните/неговите очи ще бъде предателство спрямо семейството им.
Кофти ситуация, неутралитета рядко върши работа.

# 88
  • София
  • Мнения: 28 552
Какво трябва да стане? Партньорът на най-добрата ми приятелка не е най-добрият ми приятел, те носят отговорност за тяхното семейство, не аз, аз нося за моето. Разбира се, партньорът на приятелката ми има право да не харесва решението ми, но това не е мой проблем.

# 89
  • Мнения: 663
Не става въпрос за обикновени приятелски отношения, кръстник е на децата им, значи има отношение и към другия член на семейството.

Общи условия

Активация на акаунт