Въпрос относно здравеопазването във Великобритания

  • 2 411
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте! Това е първата тема, която пускам. Надявам се, че съм уцелила групата, в която да я публикувам. Simple Smile

От около 8 месеца живея с приятеля ми в Англия, регистрирани сме към Медицински център, но до сега, за щастие, не се е налагало да го посещаваме.
Бих искала да разбера дали се предлагат профилактични изследвания на кръв и урина, както в България. И след като тук цитонамазката не се прави от гинеколог, дали в медицинските центрове, където я правят има възможност за преглед с видеозон. Чувала съм, че трудно препращат към гинеколози и други специалисти..? Като цяло какви здравни услуги,основни прегледи и изследвания ми се полагат и мога да ползвам?
Въпросите ми са просто информативни, тъй като бих искала да съм по-запозната с тези неща, защото са важни. Чела съм в сайтове и съм търсила информация, но е друго някой, който има представа и е запознат да каже Simple Smile

Много благодаря! Надявам се да съм се справила добре с публикуването на първата си тема!  Rolling Eyes Simple Smile  Hug

# 1
  • Мнения: 1 475
Това което мога от личен опит да кажа, такива профилактични прегледи няма. Цитонамазка се взима през някакъв период от време, на мен преди 2 години ми правиха. Доколкото си спомням критерия беше възрастова група над 25 или нещо такова( нека някой който повече помни и е имал по-скоро да каже).
Ходиш при доктора само ако има проблем, те тези профилактични прегледи не ги правят на бенета, камо ли на възрастни. Ако се оплакваш от нещо, тогава ако се прецени, може да ти назначат, или имаш хронично заболяване или забременееш. Най-добре си ги пускай в Бг.
Аз имам бебе на 7 месеца, досега е било видяно от лекар само веднъж, влючвам и пероида на забременяването и раждането, и му взеха кръв малко след като се роди. Когато беше на 8 седмици беше този въпросен преглед за нея и мен, и оттогава не е имало никакви изследвания или подобни. Здравеопазване тука си е доста зле, въпреки че има добри специалисти и достатъчно хубава апаратура. Затова съвет- или на частно,доколкоо знам има разни Бг клиники в Лондон, или се прибери в Бг направо и си направи всичко необходимо като профилактични изследвания.

# 2
  • UK
  • Мнения: 4 307
Цитонамазка и микробиология се вземат от мед. сестра в мед. център, препращат се изследванията. Кръв, урина в случай на нужда се назначават от джипи или съответния специалист. Имах гинекологични проблеми, джипито ме изпрати на видеозон, пусна ми кръвни, хормони, назначи ми хормонална терапия, която не проработи и ми бяха казали да запиша пак час, за да ме насочи към гинеколог. Може всичко общо взето, стига джипито да прецени, че имаш нужда.

# 3
  • Мнения: 77
Стига да имаш нужда всичко ще ти направят. Трявна да отидеш, да обясниш защо искаш искедванията и те ще ги пуснат или ще те пратят в болницата за да ги направят там.
Цитонамазка се прави на 3 години от мед. Сестра в самото заведение където е ДжиПи. Ти получаваш по пощата покана да си запишеш час.

# 4
  • Мнения: 3
Извинявам се за късния отговор! Благодаря ви много за информацията Simple Smile  Hug bouquet

# 5
  • Мнения: 210
Лично мое мнение,не искам да го налагам на никой-но като цяло наистина здравеопазването тук е много зле-за гинеколог аз чаках сума време-имам гинегологични проблеми. Имах оплаквания-чаках 3 месеца за преглед при срлпециалист и накрая реших да си хвана самолета и право в България! Жалко,че тук имат добра апаратура и лекари...

# 6
  • Мнения: 1 475
И аз чаках 2 месеца за преглед, сега ще стане 1 година чакам за операция. Все още незнам ког ще е, но и не мога д се прибера в Бг  Cry

# 7
  • Мнения: 1 375
Правят цитонамазка на всеки 3г.,на всеки 5г. общ чек ъп(мерят кръвно,взимат кръв,задават ти много въпроси за състоянието ти)След навършване 45г-47г възраст някъде те пращат на мамография(за рак на гърдата).

При всички други случаи ако имаш оплаквания отиваш при джи пи ....и вече ако той ако прецени ти взимат кръв,урина ,праща те при специалист.....Като цяло гледат да не изписват лекарства и да си спестят пращането при специалист.Често ти казват да пиеш парацетамол или нурофен за какво ли не.Ако настояваш те гледат учудено,разубеждават те как няма нужда,как ще ти мине,как не е нещо страшно...
При по тежки случаи,ако вземеш да прериташ и имаш крещяща нужда вече могат и да те пратят при специалист или физиотерапия.За тях чакаш 2-3 месеца.
Ако не можеш да вземеш час за деня при джи пи,а си на зор отиваш в walk in centre.Там нямаш нужда от час,влизаш като ти дойде реда (обикновено след 30мин.-1час).







# 8
  • Мнения: 211
Като цяло гледат да не изписват лекарства и да си спестят пращането при специалист.Често ти казват да пиеш парацетамол или нурофен за какво ли не.Ако настояваш те гледат учудено,разубеждават те как няма нужда,как ще ти мине,как не е нещо страшно...

Ами така е добре, спестяват се пари.








[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт