Магията на изтока - тема 47

  • 47 023
  • 730
  •   1
Отговори
# 345
  • MJF
  • Мнения: 8 585
laseen , в киното какви жанрове са ти интересни? На мен като ми кажат корейско кино да речем автоматично се сещам за Ki-duk Kim. Имам още 3-4 -има но имената им не помня а и не са снимали и 1/3 от неговия обем.
Последния кор-филмов шедьовър гледах когато още Tuon бе тук, така го помня  Laughing, но заглавието не . Ще се разтърся сега  Blush.

Хи, хи  Park Jun-Keum да не играе пак в розово 2в1?  Много ѝ отиваше в Bubblegum  Laughing

Намерих въпросния филм- Castaway on the Moon

 Thinking eй на , Tuon я няма и кинаджиите го удариха през просото  Thinking Crossing Arms

Последна редакция: чт, 29 сеп 2016, 13:47 от Шошулчо

# 346
  • Мнения: 6 749
Шоши, този път Park Jun Keum е богата кикимора, която курдиса некадърния си син за директор на фамилната компания, след смъртта на съпруга си. Показва си рогата доста често, но както винаги е забавна Laughing.


Tuon май е някъде, където няма много добър достъп до нет, но Гостчето не разбрах защо спря да пише при нас Thinking.

# 347
  • Мнения: 532
Ким Ки дук май не е моят човек. Гледала съм му 2 филма и в двата имаше реално насилие над животни. И автоматично го отписах от листата си с желания. Освен и двата бяха все до някаква локва и сега са ми се слели в една каша, където едни правеха секс на плажа и ги гледаше снайперист, май пръсна мозъка на момчето, а в другия един симпатяга го издърпаха с въдица, докато нагълта не знам си колко кукички. И пак най-гадното беше изкормената риба.

Но с това на ум - всеки филм на Парк , включително и американския му дебют. Същото се отнася и за Jee-woon Kim - просто I Saw the Devil, Bittersweet life и A Tale of Two Sisters са феноменални. За съжаление неговият американски филм беше с Шварценегер и Джони Ноксивл... Hong-jin Na e също страхотен режисьор.

Обожавам и историческите им - като The Admiral, The King and the Clown, Masquerade, War of Arrows и т.н.
Ако не съществуваше индонезийският The Raid, The Berlin File щеше да е най-добрият екшън за последните 200 години. Crazy
А пък на A Moment to Remember си изревах очите.
Комедиите им също нямат равни, дори езиковата бариера не отнема от очарованието и силата им.
И най-ценното им е абсолютният компот от жанрове, който правят. Един филм нямат, който да попада в някакви строго определени жанрови граници. Освен това не губят време, няма ненужни експозиции, актьорите им винаги изглеждат и се държат достоверно и като реални човеци. И въобще всичко има реална и осезаема тежест.  

# 348
  • BG
  • Мнения: 4 456
... но Гостчето не разбрах защо спря да пише при нас Thinking.
защото съм ви сърдита, особено на шоши.

# 349
  • MJF
  • Мнения: 8 585
 Laughing то "корейския компот" им е запазена марка , мда. Хареса ми това определение. Ще го приватизирам  Peace Simple Smile.
То компота е толкоз голям често, че като се  newsm78 какъв жанр е , се предавам накрая и обявявам че е пародия  Mr. Green

Мда , Tuon  е медийно и технически ограничена. нощен гост я чакаме да си почине от нас според мен  Simple Smile Wink Hug
Ето сега пиша и гледам  Crazy newsm78 горното.  Thinking нещо съм пропуснала а уж внимавам.
нощен гост, раздуй  Hug

Разцъках споменатите режисьори. Набелязах това за проба Crush and Blush (2008). Предимно извън моето "гледам" забелязах че са.

# 350
  • BG
  • Мнения: 4 456
Задето нарече фъстъковките ми подскачащи скокльовци.

# 351
  • Мнения: 532
Разцъках споменатите режисьори. Набелязах това за проба Crush and Blush (2008). Предимно извън моето "гледам" забелязах че са.

Моля те не се сърди, но мисля, че това е много лош избор  Embarassed

# 352
  • MJF
  • Мнения: 8 585
Ооо сърдити няма  Hug. Направо ще го подмина тогава. Някак ми направи впечатление по жанр че се открои на фона на останалите му. Предполагам е сгрешен жанра  Laughing. Често се случва с този компот при тях, та ги разбирам тез в imbd  за разминаването.

Е  нощен гост , сори , сори  Hug. Нито помня, нито съм забелязала.  Ама скоклоьвци ми е обичаен изказ когато на сцена преобладава мотането над пеенето. Не критика а констатация е туй мое определение, даже не е мърморене  Laughing Mr. Green Laughing. Не критикувам като забалежа че нещо е любимо, симпатично и сие на някой от дружината ни.  Hug явно не съм забелязала въпросния път.
 Crossing Arms ето като те няма и сега ще се изприщя кои по-точно бяха твоите фъстъковки. Губя форма така. А и без това ги сричам все.  Naughty

# 353
  • София
  • Мнения: 15 458
Сеул  бил най-щастливия град на планетата.Ама за самоубийствата нищо не казват.

http://www.elle.bg/puteshestviia/koi-e-nai-shtastliviiat-grad-na … anetata-7043.html

# 354
  • BG
  • Мнения: 4 456
Аз само едни фъстъковки имам- ЕХО. За тях, да знаеш, съм много чувствителна, детинско си е но, но какво да се прави.
Иначе в момента гледам доста неща: Пепеляшка, който сериал ме измъчи и към 12 еп. и въпреки хубавото лице на Ил У за повече не ми стигнаха силите, обаче саундтрака е невероятен, най-добрия от всички текущи драми, Moon lovers, в който чакам нещо съществено да се случи във всеки еп., а като изключим
Скрит текст:
целувката от предния и отравянето, друго не се сещам
, Луната дето е засенчена от слънцето го зарязах заради абсурдния сюжет в...8 еп. май, Our Gap Soon засега ме кефи най-много, Breeze blow, или както беше там, го почнах но в 3 еп. установих, че историята е до болка позната и го оставих за по-закъсали от към драми времена, Five children също ми е много любим, но превода му върви много бавно на руски. Друго май не се сещам Peace
От неазиатските гледам The strain, Fear the walking dead, от новите Van Helsing и Aftermath дават заявки да са интересни, ще погледна и The exorcist (Freedoms тези за теб го споменавам, да го пробваш)

и като споменах за прекрасния ОСТ на Пепеляшка, любимата ми част

# 355
  • Мнения: 532
Ооо сърдити няма  Hug. Направо ще го подмина тогава. Някак ми направи впечатление по жанр че се открои на фона на останалите му. Предполагам е сгрешен жанра  Laughing. Често се случва с този компот при тях, та ги разбирам тез в imbd  за разминаването.

Той Парк е само сценарист тук и специално този Crush and Blush  излиза по време, когато се мъчи с най-противоречивия си филм Thirst (много сбъркана история с вампири, дето е семейна драма, която трябва да е секси трилър, ама от секса трябва да ти прилошее, щото всички са смахнати и като цяло е арт-хорър с вампири преди Джим Джармуш с Only Lovers Left Alive и Нийл Джордън с Byzantium въобще да им дойде на акъла да се бутат в тия среди).

# 356
  • MJF
  • Мнения: 8 585
То нощен гост, така ме изненада, че сега чак се сетих нещо Laughing. Гледам Seisei Suruhodo, Aishiteru а ти цяла тема му направи.
laseen , ясно. Не е за мен този автор. Аз имам едни дефинитивни "не гледам" жанрове- екшън, хорър, фентъзи. С последното имам забежки.  Thinking то неминуемо при такива компоти . Whistling

# 357
  • Мнения: 6 749
Гостче, хайде отсърди се вече Peace. Липсваш ни Hug.

# 358
  • BG
  • Мнения: 4 456
Гостче, хайде отсърди се вече Peace. Липсваш ни Hug.
Е, отсърдих се, щом пиша Wink на мен по принцип бързо ми минава.
Кажи сега ти кой принц най-много си хареса от Moon lovers. Аз номер три Laughing

# 359
  • София
  • Мнения: 562
Гостче, добре дошла, беше ни мъчно за теб Hug Hug Hug Сериала, който ми препоръчваш, ще го погледна, но си чакам Живите мъртви с нетърпение, остана месец, докато започне.Моята дъщеря ми препоръча два сериала - Последният кораб и The Strain, но все още не мога да намеря време за тях, гледам много текущии и не мога да насмогна. За принцовете - на мен ми харесват всички принцове Joy

Сега ще изгледам и последните три серии на Monster, само те ми останаха.

Поздравче, за да не се сърдиш повече txtloves

Общи условия

Активация на акаунт