За повръщането

  • 1 236
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 517
Мили, мами..вие как бяхте с повръщането..? Аз в началото повръщах по-рядко...а сега съм в 14 седмица и не спирам да повръщам..по 4-5 пъти на ден...ям..повръщам малко..след 2 часа след яденето пак...От сутринта..от 6 часа до 8.15 съм повръщала 3 пъти...аз даже повръщам водата, която пия..Sad( Кажете какво помага срещу повръщането..постоянно се чувствам отпаднала..сигурно е заради повръщането Cry( Кажете ми..споделете #Crazy

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
При първата ми бременност не съм повърнала нито веднъж.Но при втората...Без прекъсване до четвъртия месец.На мен лично много добре ми действаха киселите ябълки. Peace

# 2
  • Мнения: 188
на мен предимно ми се гадеше, а когато се напъвах да повръщам никак не ми олекваше!
помагаха ми лукчета, които са срещу киселините, постоянни гризех морков или ближех лимон!
а когато ми останеше гаден вкус в устата разчитах на едни хапчета Talcid, които се смучат.
също така гледах да имам винаги сухи бисквитки, които да обират излишната течност в устата и храносмилателниа тракт!
също така имах и свещички за дупе: Vomitusheel - хомеопатични, има ги и на капки за деца, но в по-голиямо количество става и за нас!
пожелавам ти да се оправиш по-бързо, но ако нямаш подобрение се посъветвай с лекаря си, з/о аз така се бях обезводнила и ме вкараха в болница на системи за 3 дни!
Simple Smile

# 3
  • Мнения: 517
гледам да пия повече течности,но още повече ми се дразни стомаха от водата..Sad направо се тревожа как може толквоа често да повръщам:( а и съм на работа..чувствам се много неконфортно

# 4
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Без да те плаша, но аз повръщах до 4ти месец нон-стоп. От всякаква храна ми се гадеше, от миризми - абе, от всичко. Имаше дори моменти, когато съм повръщала и на улицата, слизала съм от градския транспорт, че съм имала позиви за повръщане Close Close Close Close
Но, като влезнах в 4ти месец, всичко отшумя Wink

# 5
  • Мнения: 5 255
Много повръщах. До 12 пъти на ден  Sick
Два пъти се обезводних, последва влизане в болница и системи  Tired
Както са ти казали момичетата до към 4 месец и отшумя.
Късмет   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Здрасти,
познато ми е и повръщането и ходенето на работа в това положение Sick

Като начало спри да лющиш чиста вода - при повръщане, че и при диария чистата вода е противопоказна, защото става още по-лошо положението. Прави си сокове от плодове, например малко лимонче във водата. Няма да ти е проблем да си го носиш от къщи, защото на работа ще ти е трудно да цедиш сокове Wink
Другото, което на мен ми помагаше бяха солетки - имах ги постоянно.
Освен това, хомеопатичните свещички, които ти е препоръчала другата алекс, са добри.
Ако нещата се влошават обаче, трябва да идеш на лекар - включва се системка за 2-3 дни. Обезводняването е гадна работа и не е безобидно.
Има ли конкретни неща, от които ти се гади? Аз не понасях никакви миризми, особено гадни парфюми и т.н. На шефката ми не и пукаше и си палеше ароматизиращи свещички, от които направо хвърлях топа Twisted Evil
Желая ти успех и дано премине по-бързо.  bouquet
А, не дъвчи дъвки!!!!!!

# 7
  • Мнения: 517
Нямам конкретни храни, от които ми се гади или повръщам.. днес е рекорд..заболяга ме и много гърдите..има ли опасност за плода когато се напъвам да повръщам..вече съм ошашкана много Sad

# 8
  • Мнения: 5 255
Нямам конкретни храни, от които ми се гади или повръщам.. днес е рекорд..заболяга ме и много гърдите..има ли опасност за плода когато се напъвам да повръщам..вече съм ошашкана много Sad

Отиди при наблюдаващият те лекар - той най-добре знае.

# 9
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Много неприятен момент наистина. От лекарката си знам, че повръщането не е много хубаво, но понякога се случва. Аз през първите месеци страдах само от гадене, не съм повръщала, но ела да видиш сега каво става. Погнаха ме юнашките киселини и честичко вечер връщам вечерята или дрез деня. Просто това е един от дискомфортите през бременността, но все пак си мисля, че и лекарят ти трябва да си каже становището си по въпроса.
Желая ти лека бременност и успех!

# 10
  • Мнения: 922
Както казваше мойто АГ - това, че повръщаш е добрата новина. Няма да се притесняваш от това. Щом повръщаш, значи всичко с бебчо е наред...
А аз имам огромен опит с
С първата бременност ми помагаше сока от вишни (нали е по-киселичък)
Но с втората... нищо не ми помогна - 9 месеца нон-стоп... Каквото хапнех всичко връщах...
Дано при теб нещата стихнат бързо, че е голяма мъка...
Успех и леко бременеене Grinning

# 11
  • Мнения: 159
Мен ме спасяваха газираните напитки. Ще продължи да ти се гади, но ще притъпи позивите. Пробвай!

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз бях така до 5 месец - мислех си, че няма да спра да повръщам до края на бременността, бях се отчаяла. Тъкмо спря драйфането, започнаха киселините и така до края...При мен нищо не помагаше, но знам, че има лекарства, които се изписват и то при бременни - говори с лекаря си.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 145
Много пъти съм го писала тук, защото беше истинско облекчение за мен - чай от коренче джиджифил. Купува се коренче от магазина за подправки, отрязва се с ножичка парченце колкото грахово зърно, запарва се с вряла вода за около 5минути и след това отварата се изпива. Не усетих подобрението веднага, но след известно време осъзнах, че просто не ми се гади. Може би не на всички помага, но защо да не опиташ, 1 левче е коренчето, а ако не ти действа ще си го ползваш за подправка. Дано ти подейства и се почувстваш по-добре!

# 14
  • Мнения: 660
От всички препоръки , най- разумна е тази с хомеопатичните свещички , тъй като останалите съвети са на база " личен опит " и не е много сигурно дали при теб ще подействат.От какво изпитваш макар и малко облекчение , трябва да установиш ти самата , дори интуитивно . За обезводняването си купи от хомеопатичната аптека China 30 С / на капки или перли , без значение /  и си взимай 2-3 пъти седмично по 3 перли под езика / докато имаш проблеми с повръщането , после вече не / .

Успех и не се отчайвай !

Общи условия

Активация на акаунт