Аптеки "Дара": "Естествено здрави"

  • 4 826
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Аптеки "Дара" са верига аптеки, наречени на най-хубавата българска дума "Дар", защото вярваме, че здравето е безценен дар, който трябва и може да бъде опазен за най-дълго време – в името на щастливия ни живот и любимите хора.
Затова концентрираме цялото си знание и енергия да предлагаме максимално безвредни лечебни средства, без странични и вредни ефекти или с минимални такива. Нашата мисия е да опазим здравето на пациентите си възможно най-дълго. Академичното ни образование, както в областта на лекарствата, така и в областта на билките и хомеопатията, ни позволява да прецизираме проблемите и да препоръчваме най-оптималното средство по оста безвредност – ефект. Девизът ни е: "Естествено здрави".

Аптечната верига "Дара" съществува от 1994 г. От 1997 г акцент в дейността на аптеките са природосъобразните терапии, хомеопатията и натуралните медицински решения.

Стремежът на екипа да предлага здравословни решения без намесата на химически препарати, където това е възможно и разумно, се запазва и при разработката на сериите собствени продукти с марка "Дара", регистрирани във всички страни от Европейския съюз. Голяма част от фармацевтите, работещи в Аптеки "Дара", са завършили хомеопатични школи и са Шуслерови терапевти.

Имаме собствен Център за обучение на фармацевти "Дара".
Притежаваме лицензирана от Изпълнителната агенция по лекарствата интернет аптека с утвърдено име и позиции на националния пазар.
Имаме разработена собствена система за управление на качеството, съответстваща на европейските стандарти за добра аптечна практика.

Имаме разработени собствени технологии за приготвяне на ароматерапевтични кремове, шуслерови кремове и капки за нос, течни шуслерови соли (без млечна захар), хомеопатични кремове. Продуктите ни са тествани в Аналитичен център за лабораторни изпитвания.

Член сме на Българската национална асоциация "Етерични масла, парфюмерия и козметика".

Телефоните на Аптеки "Дара" са денонощно на разположение на пациентите за консултации.
Вярваме, че здравето може ба бъде естествено и дълготрайно.


Полезни статии и консултации с фармацевтите от аптеки "Дара" можете да откриете ТУК.

Освобождаване от отговорност

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 13:18 от Адри́

# 1
  • Мнения: 10 993
Има ли взможност чрез вас да поръчам едно лекарство от Русия - виталин- използва се за колит и язва. В бг вносът муе спрян.

# 2
  • Мнения: 40
Има ли взможност чрез вас да поръчам едно лекарство от Русия - виталин- използва се за колит и язва. В бг вносът муе спрян.

Здравейте,

Не разполагаме с такава възможност и правомощия.

Поздрави

# 3
  • Милано
  • Мнения: 942
Приговя ли се в България алкохолен или безалкохолен извлек от Artemisia Annua?

# 4
  • Мнения: 40
Приговя ли се в България алкохолен или безалкохолен извлек от Artemisia Annua?

Здравейте,

Приготвя се тинктура от Сладък Пелин от фирма  Хербалкан.

Поздрави.

Последна редакция: чт, 28 юли 2016, 17:07 от маг.-фарм. Любомир Мораров

# 5
  • Милано
  • Мнения: 942
 Сладкият пелин трябва да е обработен с органичен разтворител. В коментар на мой въпрос, дали може да се използва спирт,  ми казаха следното: "Тъй като спирта може да съдържа значително количество вода - той не винаги е идеалния органичен разтворител - най добър в този случай са кетоните и въглеводородите като среда за извличане и следователно човек би следвало да се придържа към готовите фармацевтични форми, за да има смисъл оправдаването на времето и средствата. Може да има ефект само ако се използва абсолютен алкохол, който е далече от понятието медицински спирт - след неговото изпарение, прахообразната съставка би била лечебната субстанция."Така ли е наистина?


# 6
  • Мнения: 40
Сладкият пелин трябва да е обработен с органичен разтворител. В коментар на мой въпрос, дали може да се използва спирт,  ми казаха следното: "Тъй като спирта може да съдържа значително количество вода - той не винаги е идеалния органичен разтворител - най добър в този случай са кетоните и въглеводородите като среда за извличане и следователно човек би следвало да се придържа към готовите фармацевтични форми, за да има смисъл оправдаването на времето и средствата. Може да има ефект само ако се използва абсолютен алкохол, който е далече от понятието медицински спирт - след неговото изпарение, прахообразната съставка би била лечебната субстанция."Така ли е наистина?

Здравейте,

Растителните извлеци могат да се получат по много различни начини, като се започне от най простата запарка (чай) и се стигне до максимално пречистени екстракти. Ако става въпрос за тинктури, те са алкохолни(спиртни) извлеци, иначе от растенията могат да се приготвят и различни екстракти, при които се използват съответни екстрагенти в съответствие с растителния материал, който се използва и вида екстракт, който се цели.

Поздрави

# 7
  • Милано
  • Мнения: 942
Сладкият пелин трябва да е обработен с органичен разтворител. В коментар на мой въпрос, дали може да се използва спирт,  ми казаха следното: "Тъй като спирта може да съдържа значително количество вода - той не винаги е идеалния органичен разтворител - най добър в този случай са кетоните и въглеводородите като среда за извличане и следователно човек би следвало да се придържа към готовите фармацевтични форми, за да има смисъл оправдаването на времето и средствата. Може да има ефект само ако се използва абсолютен алкохол, който е далече от понятието медицински спирт - след неговото изпарение, прахообразната съставка би била лечебната субстанция."Така ли е наистина?
Здравейте,

Растителните извлеци могат да се получат по много различни начини, като се започне от най простата запарка (чай) и се стигне до максимално пречистени екстракти. Ако става въпрос за тинктури, те са алкохолни(спиртни) извлеци, иначе от растенията могат да се приготвят и различни екстракти, при които се използват съответни екстрагенти в съответствие с растителния материал, който се използва и вида екстракт, който се цели.

Поздрави
  Благодаря Ви за изчерпателния отговор!Приготвят ли се такива пречистени екстракти във
Аптеки "Дара" и по-специално от Аrtemisia Annua?

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 01:18 от K.Lera

# 8
  • Мнения: 40
Сладкият пелин трябва да е обработен с органичен разтворител. В коментар на мой въпрос, дали може да се използва спирт,  ми казаха следното: "Тъй като спирта може да съдържа значително количество вода - той не винаги е идеалния органичен разтворител - най добър в този случай са кетоните и въглеводородите като среда за извличане и следователно човек би следвало да се придържа към готовите фармацевтични форми, за да има смисъл оправдаването на времето и средствата. Може да има ефект само ако се използва абсолютен алкохол, който е далече от понятието медицински спирт - след неговото изпарение, прахообразната съставка би била лечебната субстанция."Така ли е наистина?
Здравейте,

Растителните извлеци могат да се получат по много различни начини, като се започне от най простата запарка (чай) и се стигне до максимално пречистени екстракти. Ако става въпрос за тинктури, те са алкохолни(спиртни) извлеци, иначе от растенията могат да се приготвят и различни екстракти, при които се използват съответни екстрагенти в съответствие с растителния материал, който се използва и вида екстракт, който се цели.

Поздрави
  Благодаря Ви за изчерпателния отговор!Приготвят ли се такива пречистени екстракти във
Аптеки "Дара" и по-специално от Аrtemisia Annua?

Здравейте,

Не, не приготвяме екстракти.
Хубав и успешен ден.

# 9
  • Мнения: 1 630
Здравейте,

Имам нужда от съвет. Майка ми (72 г.) лежа 2 дена в болница поради предсърдно мъждене. Времето между излизането от ритъм и възвръщането на ритъма е около 15 часа. През това време е лекувана с хепаринови препарати в инвазивна кардиология. Ден, след като възстанови ритъма, е изписана, като на епикризата пише, че е с "нисък риск от образуване на емболи и тромби". Тя няма диабет, наднормено тегло, холестерол, хипертония (повече от 140 систолично налягане не вдига), никога не е пушила, спазва (не стриктно, но все пак) здравословен хранителен режим, разхожда се много. Притеснението ми е, че въпреки гореизброеното, възрастта, както и вече не толкова еластичните кръвоносни съдове (ако мога така да се изразя) са фактори сами по себе си за съдово събитие.   
Домашното лечение е с препарата Амаритон, 50 мг., 2 пъти по 1 капсула на ден. Тъй като знам, че след такова състояние рискът от исхимичен инсулт е повишен, въпросът ми е съвместимо ли е лечението с Амаритон с лечение антикоагуланти? Може ли да се каже, че самият препарат Амаритон предпазва от образуването на тромби и емболи? Никакво лечение няма да си предписваме сами, разбира се, че ще потърсим мнението на кардиолог, но все пак, бих Ви била много благодарна ако отговорите на въпросите ми. Благодаря Ви предварително и успех.  bouquet bouquet 

# 10
  • USA
  • Мнения: 7 221
Щом сме Естествено здрави,значи не ни трябват аптеки,били то Дара/Мара/Лара.Случайно ми попадна рекламата и като безпристрастен читател споделям впечатление за девиза ви.

# 11
  • Мнения: 40
Здравейте,

Имам нужда от съвет. Майка ми (72 г.) лежа 2 дена в болница поради предсърдно мъждене. Времето между излизането от ритъм и възвръщането на ритъма е около 15 часа. През това време е лекувана с хепаринови препарати в инвазивна кардиология. Ден, след като възстанови ритъма, е изписана, като на епикризата пише, че е с "нисък риск от образуване на емболи и тромби". Тя няма диабет, наднормено тегло, холестерол, хипертония (повече от 140 систолично налягане не вдига), никога не е пушила, спазва (не стриктно, но все пак) здравословен хранителен режим, разхожда се много. Притеснението ми е, че въпреки гореизброеното, възрастта, както и вече не толкова еластичните кръвоносни съдове (ако мога така да се изразя) са фактори сами по себе си за съдово събитие.   
Домашното лечение е с препарата Амаритон, 50 мг., 2 пъти по 1 капсула на ден. Тъй като знам, че след такова състояние рискът от исхимичен инсулт е повишен, въпросът ми е съвместимо ли е лечението с Амаритон с лечение антикоагуланти? Може ли да се каже, че самият препарат Амаритон предпазва от образуването на тромби и емболи? Никакво лечение няма да си предписваме сами, разбира се, че ще потърсим мнението на кардиолог, но все пак, бих Ви била много благодарна ако отговорите на въпросите ми. Благодаря Ви предварително и успех.  bouquet bouquet 

Здравейте,

Лечението с Амаритон е съвместимо с използването на перорални (приемащи се през устата) антикоагуланти, но разбира се всеки техен прием трябва да е съгласуван с лекуващия кардиолог.

Амаритон е антиаритмичен препарат и няма показания да предпазва от образуването на тромби и емболи.

Поздрави

Общи условия

Активация на акаунт