Бебе спи само в майка си

  • 10 414
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,

Пише една отчаяна мама-новобранец. Имам дъщеричка на 2 месеца и една седмица. От 7ия ден сме с колики. В началото Ема се успокояваше с бял шум, шезлонг, разходки, като цяло обичайните неща.... Давали сме Коликинд, Еспумизан, Инфакол и в момента Лефакс. Много рядко се налагаше да я носим на ръце и то така се успокояваше само при баща си. Започна да се смее, гугаше, радваше се като е в баба си, в дядо си, при педиатъра, но все пак си имаше колики. Бабата и баща й ме отменяха за час-два, да мога да свърша домакинската работа или да излезна за малко. От седмица насам нещата изведнъж се промениха - коликите станаха много силни (педиатъра ни каза, че сега в бил пикът на коликите и да започнем с Лефакс), започна вечерно време (между 17 и 22) да се успокоява само с носене и то само в мене, реве до захлас в баба си, в баща си... татко й се е отчаял, че изобщо не иска да стои в него! През деня започна да спи само гушната в мене (през ноща спи по 10 часа, сама, рядко се буди, но в просъница пъшка и се свива), нито в шезлонг иска, нито самичка. Не иска в слинг и кенгуру. Нямах проблем с това, но започвам да получавам забележки, че я уча на грешно и не е добре да свиква да спи само в мене и пр. Днес заспа в мен и реших да я оставя в шезлонга да мога да се изкъпя. Докато се къпех се събуди и започна да плаче, реших да я оставя 5 мин да плаче сама, докато свърша, но после едвам я успокоих! Не се успокои нито от бял шум, нито от нищо... така не беше ревала до сега! Отчаях се тотално и разбира се ме нахокаха, че така съм я научила... Въпросът ми е, според вас това период ли е? Минавали ли сте през това? 
Всичко съвпадна и с биенето на ваксина и с таткото мислим да не би да й се е натрупало повече и затова така да иска да стои в мене и непризнава никой друг. Пък и дори в мен не се успокоява веднага и се свива и рита с крачета... очевидно я боли корем. Не искам да оставям бебето да плаче до захлас, само за да не я "разглезвам", но и нямам и как да си върша домакинските задължения, да не говорим за лична хигиена, докато в постоянно в мен! Някак си и ми е трудно да повярвам, че бебе, което още не знае, че има ръце едва ли не, вече ще е глезено.... Пък и до скоро нямаше проблеми да стои в баща си и да спи сама/в шезлонг... Не знам какво да мисля и какво да правя.. Дали е заради коликите? Дали е период?... Ще съм много благодарна за всякакви мнения и споделен опит, защото наистина много се отчаях Sad

# 1
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Синът ми не е имал колики нито за ден, но доста дълго време спеше само гушнат от мен през деня, а през нощта пък спеше плътно залепен за мен и само да помръдна и се будеше. Като беше буден пък искаше да го нося на ръце. Беше период естествено, започна когато беше на около 2 месеца и приключи на около 5-6. После пак спеше до мен, но поне през деня седеше в шезлонга или столчето за хранене. Ама наблизо около мен, ако ме изпуснеше от очи, писваше тутакси. При други хора за повече от  10 мин не седеше. Голяма лепенка беше.
Дъщеря ми беше различна, беше си самодостатъчна, където я оставиш, там си седи и си прави нещо. Децата са различни.
Не е глезено бебчето ти, просто има нужда да го гушкаш. Ще отмине това, не се притеснявай.  Hug

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Бебето спи..., но само на ръце

В кенгуру и аз не бих висяла. Какъв ти е слинга? Има голяма вероятност да не го слагаш правилно.
Заповядай тук Носене на бебето в слинг и ергономична раница
А това с "научаването", както вече сме писали и в първата тема са пълни глупости.

# 3
  • Мнения: 29 275
Съжалявам, че бебенцето ти е с колики. Много са неприятни, моят син също имаше много силни. Отминават към 4-я месец. Много помагат капки Колийф, може да опитате.

Само едно ще ти кажа - не слушай другите какво е добре за детето ти. Научила си го да спи в теб! Ами, в кой да спи? Ти си му най-близкия човек, целия му свят! Моят син доста дълго спеше с мен, до мен, гушнат в мен, както дойде! Особено в периода на коликите го слагах върху корема ми и така се успокояваше. Гушкай си детето, радвай му се, защото тези дни минават бързо, наслади им се!

Кой те хока относо детето? В крайна сметка ти си майката и, каквото прецениш, че е правилно за детето ти, го правиш. Бабите по-встрани да седят. Peace

# 4
  • Мнения: 237
Единственият въпрос, върху който си заслужава да помислиш е дали това ти пречи на теб. Единствено на теб. Защото ти си тази, която трябва да прекарва дълго време схваната в едно положение докато бебка спи. Не трябва да те вълнува мнението на другите. Бебетата не спят в ръцете на родителите си години наред, спокойно, ще се отучи. Има трудни периоди, в които децата имат нужда от нас. Сега е момента да започнем да им показваме, че сме до тях когато им е трудно. Никакво слушане на бабички, комшийки приятелки и прочие, които създават единствено чувство на вина. Никакво оствяне да реве "за да се научи".
Бебетата не реват от каприз или за да ни сгадват живота. Винаги има някаква причина. Силно реване в тази възраст понякога е свързано с раждането ако е било по-тежко, изполвани са форцепси, имало е гестационален диабет... и т.н.

# 5
  • Мнения: 1 712
Период е,ще отмине  Hug
И моят син минава през тези периоди да иска да съм плътно до него.Само дето денем не спи от вторият месец още ooooh!
Първият път се бях отчаяла направо.Тогава прочетох в една статия за тези периоди.Има ги към 2-3 месец,после 4-6 и тнт. Продължават различно,може седмца,може и месец.Потърси ако искаш да прочетеш.Бих пуснала линк,но беше отдавна и не помня къде четох.Свързано е с развитието на бебчовците и в определени моменти имат нужда да знаят,че мама още ги обича,като при малките се изразява в гушкане.Сега тъкмо пак минахме такъв период,седмица само продължи-на годинка и един месец ми е момчето.
Разбирасе и коликите допринасят за това при вас.Гушкай го и ще мине бързо  Hug

Редактирам се,потърси "ревливи периоди" в гугъл

Последна редакция: пн, 18 юли 2016, 21:35 от sibil1987

# 6
  • Мнения: 1 572
Още като започнах да чета първите редове, щях да питам за ваксини.
Педиатърът  никога ,  ама никога не би ти признал, че е от това, ама е.
И мен ме мотаха месеци по лекари, изследвания и все не беше от ваксините, но в един момент започнах да попадам на десетки идентични истории и лампичката светна напълно. После изтеглих листовките от нета и се оказа, че са два вида. Една,  която се прилага към продукта и друга, разширена,  до която има достъп само лекарят. Та в ликтовката на това, което бяха сложили на детето ми точно,  когато започнаха проблемите пишеше "чревни проблеми, балониране на червата" (или нещо сходно) в 1 на 10 случая Wink
Вярвай на когото и каквото искаш ,  всеки носи отговорност за собственото си дете.  Аз забраних всякакви ваксини на детето си до почти 3 години.  И тук ще ми скочат много хора, но както казах - кой както прецени. Информацията в днешно време е достъпна. Лекарите лъжат брутално, те са в подчинена позиция спрямо закона и ще те убедят по всякакъв начин,  че ваксините не вредят. Да, ама зорът си е за теб и детето,  пука и на лекарката какво ви се случва у дома. Най - лесно е да ти кажат, че си глезла, че лесно майка не се става. Моето дете спа върху мен 7 месеца. ...раздра се от колики,  разви лактозна непоносимост. Месеци наред четох и доста неща вече са ми ясни.
Успех с решението на проблема!!!!
От препаратите най-добре е да комбинираш Колийф,  което разгражда лактазата и нещо газогонно със семитикон.  Това са препаратите,  които си изброила. Примерно  Колийф+ЕспумизанЛ.

Пп: Глезени бебета няма.  Бебето общува с плач.  От теб зависи да се научиш да го разбираш. Ама това с "остави го да плаче" не става. То ще продължава да ти "говори" докато откликнеш на нуждата му.

# 7
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Няма да влизам в излишни полемики, но +100 към мнението на dobra.
На нас, че ни се разказа играта както и да е, но детето ми се измъчи. При нас само Лефакса успокои нещата, но минаха около 10 преди да усетим ефект, а сега направо е съвсем друго.
Аз детето си от носене, гушкане, целуване и в обратен ред не лишавам. Колкото повече, толкова повече.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Педиатърът  никога ,  ама никога не би ти признал, че е от това, ама е.
Peace


Мама на Ема
,не се води по хората и това,което казват хората.Ако на теб ти е добре така,си се гушкайте

# 9
  • София
  • Мнения: 16 005
Така растат децата - има и плач, и болка и смях.
От написаното не разбрах какви са тези домакински задължения?
Авторката, основното ти задължение сега е детето да е добре.
Просто прави това, което го успокоява. Малко е и няма как да се разглези.
Просто в началото им трябва близост с  мама за да се успокоят.
Ако някой иска да му е чисто и наготвено - ами да го свърши сам.
Личната хигиена - докато бебето спи, по малко ще я поддържаш.
Чувала съм от млада майка, че 3 дни ходи с 1 епилиран крак, докато дойде време и за втория.
Постепенно ще минат коликите и ще започне никнене на зъби.
И там може да има плач, може да излизат с температура и сополи.
Май не те успокоих много, но няма лесно в гледането на дете.

# 10
  • Мнения: 64
Мама и Ема ние минахме през абсолютно същия период (все още сме в него, но в по-лек вариант).Бебо е на 3 месеца и една седмица.Може би 10 дни след раждането започна ада наречен колики.Започнах с Колик стоп - уж помагаше, после Инфакол, Колийф, Коликкинд, Боботик, Лефакс, Биогая, Абоколике, варих чай от анасон и копър и нищо. Вторият месец коликите станаха денонощни, направо не ми се връща към този период.Белите тонове изобщо не ги отразяваше.Пусках му сешоара и да ти кажа заспивал е няколко пъти с него.Доста нощи и дни прекара и в коша за кола, защото там е по-свит и коликите по-лесно ги приемаше.И така се научи да заспива на ръце.Като заспи го прехвърлям в количката, но седя до него защото като го свие някоя колика и го полюшвам, за да не си събуди и да пищи. Мисълта ми е, не се предавай, към края на тежкия период си.Викни някой да ти помага, аз бях викнала баба ми, защото бях започнала да изпадам в истерии с това пищяне ( бащата не е в БГ) но сега вече се оправям сама, пак реве, но не е същото, даже чат пат заспива сам  Wink Wink Wink

ПП В началото и моят бебок нямаше проблеми да заспива в шезлога

# 11
  • Мнения: 7
Благодаря на всички за подкрепата! Наистина от това имах нужда! Ужасно е да гледаш как бебока се мъчи и единственото, което можеш да направиш, за да му олекне, да е "грешно".

@kalei това е слингът: http://www.dundio.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82 … thebabasling.html.                         
Много е вероятно да не го слагаме правилно, но досега не се налагаше да я носим, а сега не можем да я хванем спокойна, за да видим как правилно се поставя. И ергономична раничка взехме и там положението е същото, но тук по-скоро вината е нас.

Капки Колийф също съм купила, но вече ми омръзна да я правя на лаборатория и затова не съм ги дала още. Пък и мислех, че трябва да се пият самостоятелно? В момента комбинирам Лефакс и Биогайа. И чайче й давам, но не го иска особено.

А много ми е странно защо изведнъж спря да стои в баща си, като преди в него й беше най-добре...?!  И се радваше на всеки, който я вземе, сега постоянно плаче. Дали просто коликите са й постоянни/ по-силни или е започанала да ни разпознава? 

Много ми се иска да мисля, че като свършат коликите, ще започне да се радва на играчки, на света около нея, на другите хора (на баща си?!?!) не да търси само мен...

# 12
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Това не е слинг, а недоразумение. За нищо на света не се опитвай да я слагаш вътре легнала.
Ергиномичната раница най-вероятно й е още голяма и за това не й е удобна. Но за тези неща, като имаш желание, заповядай в темата или фейсбук групата. Ще те насочим Simple Smile

За гушкането в таткото - предполагам, че е някакъв период, но той да не се отказва с опитите. Да сменя пози, да я разхожда из стаята, все в един момент малката ще се светне, че и в тати е хубаво.

# 13
  • Мнения: 6 764
Детето е още много мъничко, освен това и със силни колики. Нормално е да търси теб и твоята топлина. Баба, дядо, баща, друг човек....те не са го носили 9м, не е усещало и чувало тях. Колкото и да е "неприятно", ще трябва да изчакат да ги приеме с времето, но майката винаги си остава най-търсена от детето.
Това, че "го свикваш на ръце" е доста изтъркано. Прочети няколко статии за психичното и физическо развитие на бебето и ще намериш обяснението защо търси теб и защо в тази възраст не можеш да го свикнеш на нещо. Родителите сте ти и съпруга ти, вие носите отговорност за това дете и взимате решенията за грижите и отглеждането му. Не дължите обяснения и оправдания пред никой. Вече не сте деца и няма защо да се обясняваш пред баби/дядовци. Не е в реда на нещата да се бъркат и обвиняват в нещо, защото НЕ те са родителите. Знам, че в някои семейства бебетата се отглеждат всеобщо и майката не е водеща фигура, а тази, на която и се казва какво да прави. Лично аз не го приемам, детето е отговорност на родителите си. Затова следвай и отстоявай решенията и усета си  Peace

# 14
  • Мнения: 1 328
Въпросите тук би трябвало да са насочени към това как се чувства майката от това, че бебето спи в нея.
И как се чувства от факта, че е нахокана, защото си е позволила да дава топлина на бебето си... без коментар за хокащите. Съответно какво може да се направи в тази посока.. Защото коментарите няма да спрат..

Коликите се появяват около 20-ти ден, но на 7-ми определено е говорело за нещо друго плаченето..

Приятно съм изненадана на коментарите досега, спрямо подобни теми преди доста години.

Успех с всички "загрижени"!

Общи условия

Активация на акаунт