Милано - 6

  • 106 588
  • 754
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4 255
Здравейте! И аз, като mts69, съм решила да си подаря една екскурзия до Италия. Отдавна си мечтая за Амалфийското крайбрежие и о. Капри, та ми се ще в този район да е. Всъщност и в друга част на Италия да е, съм сигурна, че пак ще ми хареса. Понеже, за съжаление, подобни пътувания изобщо не са ми навик, съм в чуденка как е по-добре да постъпя. Да организирам сама екскурзията или да се доверя на тур.агенция. Не знам как би ми излязло по-изгодно и същевременно приятно, защото някак тези организираните екскурзии с група, ми се струват с доста натоварена програма. Не ми се ще. Не съм мислила и за конкретна дата, но предполагам ще в периода след април. Как мислите вие? Колко би ни излязла една такава екскурзия за двама човека с 2-3 нощувки. Ще съм благодарна да чуя мненията и препоръките ви!

# 751
  • Мнения: 1 125
До Амалфийското крайбрежие и Капри за 2-3 дена ми се струва недостатъчно. Има друга тема за Неапол, където има подробни съвети. Аз бях на едноседмична организирана почивка с фирма, но и самостоятелно да отидете- пак става.Определено между април и септември е за предпочитане за посещение.Голяма красота е тази част на Италия.А бюджета си го определяте вие. И с много и с малко, ще сте доволни.

# 752
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Обръщам внимание, че двете карти от началната страница - на метрото и на градския транспорт (автобуси, трамваи) - не са актуални. От това, което намирам, търсейки начини за придвижване, линията на метрото М5 явно вече работи в участъка от Garibaldi Fs до San Siro. Поправете ме, ако греша. Sad За трамваите очевидно също има промяна, сравнявам конкретно трамвай 19, както е показан тук (това е публикуваното в темата) спрямо схемата от сайта на atm. Моля, ако действително има промяна, да бъдат променени линковете към картите. Извинявам се, ако по-назад е било обсъждано или моята информация не е точна.

# 753
  • Milano
  • Мнения: 3 598
Здравейте! Обръщам се най-вече към regina di cuori, много ли е налудничаво да отидем с мъж ми за един ден в Милано /имам рожден ден на 07.03 и видях, че има евтини билети от 7 до 8-ми/, въпроса ми , то се знае, че е прекалено малко времето само първия ден от обед до вечерта, но идеята е да изкараме по-различен рожден ден, за това време какво да видим за да си направя много стегната програма от аерогарата, транспорта до хотела, забележителности, вечеря, хотел, обратен път до аерогарата? Въпроса ми е много общ, но предстои да разбера подробности като на кое летище ще кацнем например.  Hug Rolling Eyes Embarassed
Аз със сигурност бих го направила, както и съм го правила, както и ще го направя отново.
Давай смело - дори и да не видиш много неща, пак ще остане усещането за по-различен празник.  Grinning


Аз що ли съм съгласна? hahaha
Много обичам ''да отскачам'' донякъде. Laughing

Раян кацат на Малпенса, Уиз в Бергамо.



така си е Simple Smile за моя джоб нормално е да кажем около 50 евро за чанта/очила, за друг ще е 500... разгледах сайта на фирмата, която предлага отиване и връщане до аутлетите извън града. Има и варианти за половин ден. Може и на това да се спрем или пък просто да се насладим на разходката из Милано без да се стресираме излишно с пътуване. Благодаря за бързата обратна връзка!


Разгледай дали те интересуват марките в аутлетите, за да прецениш.
Голяма част от магазините е ''дизайнерска'' и спестяваш много в сравнение с Милано, но все пак.....да кажем обувки на Долче и Габбана 640 евро на 300, но има и  магазини като Adidas, Levi's, Yamamay.


Пижамка, браво на теб, какво око.

За метрото беше споменато, за другата карта - не.


Един поздрав за авторката: Heart Eyes


https://www.youtube.com/watch?v=kyW9RmNSIpU

# 754
  • Мнения: 6 031
Pyjamka, в новата тема съм сменила картата за метрото, но не намерих по-актуален вариант на другата, затова я махнах. Ако ти си видяла такава, моля дай линк за да я сложа отново.

Заповядайте в НОВАТА ТЕМА!

Общи условия

Активация на акаунт