Бебе на 10 дни, разтройство и силно подсечено дупе с ранички!

  • 9 736
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, мами. Нова съм във форума и се пускам да пиша тази тема където трябва. Имам бебнце, което е на адаптирано мляко на Hipp Anti reflucs, мисля че от него малката ми дъщеричка (10 дни) има много рядко ако. Изписаха ни от клиниката със силно зачервено дупе и оттогава нещата само се влошават. Започнахме с миене със смрадлика и крем на Мустела, но нещата се влошиха и излязоха рани. Педиатърката ни изписа Купро и судокрем. Иначе пробвахме и с Бепантен и с някакъв билков крем от аптеката, който пак е по препоръка на педиатърката. От вчера я оставям без памперс поне по 2 пъти на ден по 10-15 мин и я мия с хладка вода на всяко преобуване, сменихме 3 вида памперси, но не мисля че има подобрение. Моля, помагайте !

# 1
  • Мнения: X
Пробвай с Павловича мас, като редуваш със Судокрем, или Бепантен. Ето ти една статия за бебешките изпражнения - http://slavip.moetodete.bg/blogpost_4318_0.html. Моят съвет е да посетите детски гастроентеролог, ако смяташ, че млякото е неподходящо и детето наистина има разтройство. Подсичането се дължи на честото изхождане. Прави промивки със смрадлика, или обтривай преди да сложиш памперса с тампони, напоени с отвара от смрадлика. Успех !

# 2
  • Мнения: 11 305
Навън е близо 40 градуса. Как така я оставяш без памперс по 2 пъти на ден по 10-15 минути  Shocked
Я си сложи един памперс и пробвай какво е! Не рани ами месо ще пада.

На ВСЯКА СМЯНА детето трябва да седи без памперс по 15-20 минути - с тениска или боди и ако в апартамента е хладно с чорапки. Голяма работа ако се напиша - ще я преоблечеш. Памперса НЕ Е задължителен, а просто улеснение за родителите.

Свари лайка и при всяко миене редувай накрая обливане с ХЛАДКА лайка и много, много блед разтвор на калиев пермаганат. Судокрема или крем здраве са ок. Аз бих добавила и нещо билково като Витасин.

Я разкажи повече за това рядко ако. Нали разбираш, че децата нямат оформено като запетайка ако? Ако стане такова то значи детето има запек. В момента трябва да ака доста кашаво без да е разпенено. Не бива да има зеленикави нюанси. Трябва да е кафеникаво и вярно, че не мирише на шоколад, но ако има стомашен проблем изпражненията миришат доста лошо. Каква част от акото попива в памперса? Колко чето ака детето.

Ако има съмнение за каквато и да е диария трябва да се увеличи количеството вода, която се дава на детето.

Виж, тук говорим за много малко дете. Едно обезводняване може да е фатално. Вземи един памперс и го занеси на педиаттъра си да прецени има или не диария. Тя е много, много по-притеснителна отколкото разраненото дупе.

# 3
  • Мнения: 18
Теичка, ти си третият човек, който ми казва за Павловича мас, търсих я на няколко места, но засега без успех. Иначе по статията, която си ми дала акото и прилича на 100 % на здраво кърмено бебе. Няколко пъти се нааква докато я мия и излиза не като вода, а като много мек крем. Въпроса ми е това ли е нормалните изпражнения, защото преди беше малко по-гъсто. Даваме и вода със захар за жълтеницата, възможно ли е да е от нея по-мекото ако?

# 4
  • Мнения: 46 488
Акото на бебето си е такова. Ако смятате, че е нещо извън нормалното, пуснете изследвания.

Дъщеря ми е родена средата на август и без памперс е стояла точно 0 мин. Въобще не е това причината.

...и я мия с хладка вода на всяко преобуване...
Това при нас се оказа причината. Преди да родя се заричах, че няма да погледна мокри кърпи, но педиатърката ми даде съвет да спра с миенето на всяка смяна и да ползвам мокри кърпи, а миене само един път на ден. От раз всичко се успокои и повече никога не се появи проблем.

Водата със захар влошава жълтеницата. По цял свят препоръката е максимално много мляко, то е единственото, което помага за бързото минаване.

П.П. На ваше място бих сменила педиатъра. изключително неадекватни съвети.

# 5
  • Мнения: 1 412
А ако памперса не и понася? Опитай да смениш памперсите. Мии само с вода, никакви мокри кърпи

# 6
  • Мнения: 18
А ако памперса не и понася?

Точно поради тази причина ги сменихме 3 пъти, Първо на пармерс зеления пакет, след това Молфикс и сега сме на памперс премиум, но да ви кажа не виждам разлика...

# 7
  • Мнения: 1 399
А ако памперса не и понася?

Точно поради тази причина ги сменихме 3 пъти, Първо на пармерс зеления пакет, след това Молфикс и сега сме на памперс премиум, но да ви кажа не виждам разлика...
В "Либеро" няма никакви ароматизатори и оцветители (именно те предизвикват раздразненията), за мен са най-хубавите памперси и с тях съм отгледала двете си деца. Така и не разбрах, защо бебешкото ако трябва да мирише на цветя  Crazy Предпочитам го натурално.

# 8
  • Мнения: X
Още един глас за Либеро.
Дръж максимално на сухо и мий винаги. Мокри кърпи изобщо не използвай, само в краен случай, когато сте навън.

# 9
  • Мнения: 18
А ако памперса не и понася?

Точно поради тази причина ги сменихме 3 пъти, Първо на пармерс зеления пакет, след това Молфикс и сега сме на памперс премиум, но да ви кажа не виждам разлика...
В "Либеро" няма никакви ароматизатори и оцветители (именно те предизвикват раздразненията), за мен са най-хубавите памперси и с тях съм отгледала двете си деца. Така и не разбрах, защо бебешкото ако трябва да мирише на цветя  Crazy Предпочитам го натурално.

Ще ги потърся днес, не съм ги виждала или може би не са ми направили впечатление. Благодаря. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 746
..... я мия с хладка вода на всяко преобуване.......


Честото миене не е желателно и може да е причина за подсичане;

# 11
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 003
Теичка, ти си третият човек, който ми казва за Павловича мас, търсих я на няколко места, но засега без успех. Иначе по статията, която си ми дала акото и прилича на 100 % на здраво кърмено бебе. Няколко пъти се нааква докато я мия и излиза не като вода, а като много мек крем. Въпроса ми е това ли е нормалните изпражнения, защото преди беше малко по-гъсто. Даваме и вода със захар за жълтеницата, възможно ли е да е от нея по-мекото ако?

https://koalabebe.com/category/239/pavlovicha-mas-d-r-pavlovic.html

# 12
  • София
  • Мнения: 429
+1 и от мен за Либеро , продават ги в Билла, не видях от къде си, но 1-ка със сигурност продават във Вис Виталис. По принцип бебешкото ако не е твърдо, дори бих казала, че е рядко, докато са на кърма/АМ.Ако ти е здраво бебето би трябвало на всеки памперс на 3 часа да има нещо в него.

Мляко за рефлукс не сме ползвали, не знам дали знаеш, но е по предписание. Кога успяха да му установят рефлукс  newsm78

Прекомерната хигиена също не е добре за децата. Има кърпички, които са изцяло на водна основа WATER WIPES се казват, по аптеките съм ги виждала, онлайн също се продават, но цената е двойна на обикновените. Ако не се оправите до дни (то ще си проличи) си купуваш пелени за многократна употреба и забравяте за памперсите. Потърси също второ мнение, вероятно детето няма разстройство, а някакъв дерматит.

Тази вода със захар я забрави, на бебето не му е необходима. И да хубаво да се оставят  без памперс, да подиша кожата, аз съм го правила преди голямото къпане, естествено се случват бели, но е неизбежно. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 917
Според мен е възможно да е от млякото. Такива сериозни  подсичания се получават, когато бебето е на АМ. Ако искаш пробвай с дефламол и я оставяй без памперс по-дълго време. Ако не мине до ден, два или се влоши още, ще трябва да се направи консултация с дерматолог. 

# 14
  • Мнения: 12 662
Според мен е възможно да е от млякото. Такива сериозни  подсичания се получават, когато бебето е на АМ. Ако искаш пробвай с дефламол и я оставяй без памперс по-дълго време. Ако не мине до ден, два или се влоши още, ще трябва да се направи консултация с дерматолог. 

Брех, мойто е било на АМ и никакво подсичане не е имало. Дефламол аз също препоръчвам, малко бабешки съвет, който младите майки не приемат, при наличието на толкова козметика.

# 15
  • Мнения: 1 610
Привет мамче,
Надявам се днес нещата да са по-добре!
Като майка на деца с чувствителна кожа, ето моите съвети, които почти не се различават от тези на Дорис.
 -В аптеката има така нареченото синьо мастило Solutio Pyoctanin /това е спасението/  
Мажеш засегнатите места. Оставяш да се "проветри" дупето и желателно е да бъде оставено без памперс - поне докато мине страшната картина... Максимално без памперси!!!
Следене и смяна при всяко акане.  Не го оставяй бебето мокро/напикано/ в никакъв случай!!!
Малко ще е изморително.
Имате проблем и сега трябва да се ограничиш от жегата докато трае проблема...
/за два -три дни ще се образуват корички, до 5-6 ще се оправи кожата/ СПОКО!
По бавно ще стане с памперс, препоръчвам ползване на "Рampers"- аз само такива ползвах до 8м възраст на бебето... След това съм купувала и по евтини...   Wink  
-------------------------
Това се получава при чувствителна кожа от мокри и спарени дупета.../по скоро от урината/. При някои хора хигиената трябва да е много много висока, което знаеш и ти като ДАМА!  
Миеш с вода, подсушаваш с памучна марля/пелена /не кърпа/ оставяш да се подсуши кожата. Мажеш със синьо мастило, изчакваш попиването от кожата и обличаш леки, памучни ританки... Може да сложиш памучна пелена съвсем малка между крачетата - да не се протърка ....
Това, само докато трае проблема!    Peace
---------------
Акото Ви е перфектно! Трябва да е златно, както казват майките ветерани! Wink
Ако е зеленикаво , тогава е проблем... Най-вероятно студени крачета... Wink
 


# 16
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Дано вече да сте по-добре, да си сменила педиатъра и да си намерила решение на проблемите с бебчо bouquet И все пак по темата:
Най-вероятно е от пелените които ползваш, и ние се бяхме подсекли зверски от Памперс и то само за едно денонощие (в болницата ползвахме Либеро, прибрахме се вкъщи, бях взела някакви Памперс, за един ден това малко бебче се подсече), на секундата ги изхвърлих, смених ги с Либеро и още сме с тях, те нямат гел и никакви аромати, затова и не дразнят кожата. Виждам, че повечето дами тук са ти ги препоръчали вече. Често ли сменяш памперса, да не го оставяш твърде дълго с мокри пелени newsm78
Толкова много кремове, които си изредила че ползваш, само с Здраве Бебе аз мажех, като се беше подсякла помогна ми бебешка пудра, при нас помогна, сега с нищо не я мажа, аз миех веднъж на ден с памучна пелена, през останалото време само с мокри кърпички, отново Либеро.
Акото, звучи и на мен да е нормално.
Вода със захар незнам да се дава, но и никой не ми е казвал, че се дава и не мога да кажа , аз не съм давала такова нещо специално пък за жълтеница Thinking
Моето дете беше изцяло на НАН, не е кърмено и не сме имали такива проблеми, проблема не е от кърмене или адаптирано мляко.

Маманет писали сме заедно, да аз също писах, ние ползвахме пудра за няколко дни Simple Smile

# 17
  • Мнения: 12 662
Също съм за Либеро.
Водата със захар я отрекоха учените. Не е фатално, но няма нужда.

# 18
  • Мнения: 18
Теичка, ти си третият човек, който ми казва за Павловича мас, търсих я на няколко места, но засега без успех. Иначе по статията, която си ми дала акото и прилича на 100 % на здраво кърмено бебе. Няколко пъти се нааква докато я мия и излиза не като вода, а като много мек крем. Въпроса ми е това ли е нормалните изпражнения, защото преди беше малко по-гъсто. Даваме и вода със захар за жълтеницата, възможно ли е да е от нея по-мекото ако?

https://koalabebe.com/category/239/pavlovicha-mas-d-r-pavlovic.html

Коя от трите мислите е най- добре в нашия случай?

# 19
  • Мнения: 1 610
Също съм за Либеро.
Водата със захар я отрекоха учените. Не е фатално, но няма нужда.
Wink

При нас жълтеницата  беше доста продължителна при първото дете, закъсняхме с лампата - дълго се чесаха млади докторки по главите...От там, доста ядове си докарах + ранно спиране на кърменето... #Cussing out
------------------------
При второто дете, имахме жълтеница, но този път не спрях да кърмя, давах уж и вода със захар, която детето не искаше и до 10 дни отшумя, НО си кърмих! /до две години детето...и стана Крали Марко  smile3503/
------------------------
За жълтеницата-  да се консултира с доктор, да се сложи на лампа, все още би имало ефект...
То това се прави веднага за няколко часа след раждането на рисковите деца...
 

# 20
  • Мнения: 18
+1 и от мен за Либеро , продават ги в Билла, не видях от къде си, но 1-ка със сигурност продават във Вис Виталис. По принцип бебешкото ако не е твърдо, дори бих казала, че е рядко, докато са на кърма/АМ.Ако ти е здраво бебето би трябвало на всеки памперс на 3 часа да има нещо в него.

Мляко за рефлукс не сме ползвали, не знам дали знаеш, но е по предписание. Кога успяха да му установят рефлукс  newsm78

Прекомерната хигиена също не е добре за децата. Има кърпички, които са изцяло на водна основа WATER WIPES се казват, по аптеките съм ги виждала, онлайн също се продават, но цената е двойна на обикновените. Ако не се оправите до дни (то ще си проличи) си купуваш пелени за многократна употреба и забравяте за памперсите. Потърси също второ мнение, вероятно детето няма разстройство, а някакъв дерматит.

Тази вода със захар я забрави, на бебето не му е необходима. И да хубаво да се оставят  без памперс, да подиша кожата, аз съм го правила преди голямото къпане, естествено се случват бели, но е неизбежно. Simple Smile

Разбира се, че ни е предписан, аз избягвам да си правя експерименти, сменям продуктите свързани с нея само след консултация. Анти рефлукса ни го предписаха още в Щерев след като родих и педиатъра  след това го одобри. На кутията пише, а и лекаря ми каза, че от него акото е по- рядко,к консистенциятс му е гъста, но се притеснихме, че преди беше като че ли половин идея по- гъсто. А за такива кърпички не бях чувала до сега. Аз я Мия с хладка вода преди всяка смяна.

# 21
  • Мнения: 1 399
Има още един вариант на кърпичките, който е добър в случай на подсичане - напоени само с бадемово масло. Има ги в ДМ (на тяхната марка babylove).  На пръв поглед изглеждат сухи, но почистват много добре. Маслото създава защитна бариера на кожата срещу урината и няма никакви излишни химии.

# 22
  • Мнения: 18
Дано вече да сте по-добре, да си сменила педиатъра и да си намерила решение на проблемите с бебчо bouquet И все пак по темата:
Най-вероятно е от пелените които ползваш, и ние се бяхме подсекли зверски от Памперс и то само за едно денонощие (в болницата ползвахме Либеро, прибрахме се вкъщи, бях взела някакви Памперс, за един ден това малко бебче се подсече), на секундата ги изхвърлих, смених ги с Либеро и още сме с тях, те нямат гел и никакви аромати, затова и не дразнят кожата. Виждам, че повечето дами тук са ти ги препоръчали вече. Често ли сменяш памперса, да не го оставяш твърде дълго с мокри пелени newsm78
Толкова много кремове, които си изредила че ползваш, само с Здраве Бебе аз мажех, като се беше подсякла помогна ми бебешка пудра, при нас помогна, сега с нищо не я мажа, аз миех веднъж на ден с памучна пелена, през останалото време само с мокри кърпички, отново Либеро.
Акото, звучи и на мен да е нормално.


Вода със захар незнам да се дава, но и никой не ми е казвал, че се дава и не мога да кажа , аз не съм давала такова нещо специално пък за жълтеница Thinking
Моето дете беше изцяло на НАН, не е кърмено и не сме имали такива проблеми, проблема не е от кърмене или адаптирано мляко.

Маманет писали сме заедно, да аз също писах, ние ползвахме пудра за няколко дни Simple Smile

На всяко пишкане и акане го сменям, дори когато трябва да свърша нещо в кухнята я проверявам през няколко Мин.

# 23
  • Мнения: 1 610
Има още един вариант на кърпичките, който е добър в случай на подсичане - напоени само с бадемово масло. Има ги в ДМ (на тяхната марка babylove).  На пръв поглед изглеждат сухи, но почистват много добре. Маслото създава защитна бариера на кожата срещу урината и няма никакви излишни химии.

Когато се оправи бебенцето, тогава може да се маже със всякакви кремове, масла и пудри, за да се предпазва кожата... Дори добрият, стар, изпитан с десетилетия, познат нам и в чужбина крем ЗДРАВЕ...
Нашите майки са ни мазали със Здраве ...От това по изпитана марка...ЗДРАВЕ му кажи... Peace

Сега има остър проблем и само постигане на СУХО и чисто е необходимия лек.
Синьото мастило изсушава онези язвички. Направо ги ликвидира за няколко часа...
Гарантирам!!!  bouquet
Не си играйте с опити и давайте парите на скъпи мазила, които пазара предлага, а в случая -ефекта ще е двойно по - продължителен  и мъчителен за детето...То сега изпитва болка, сърбеж и неописуем дискомфорт ...  Embarassed Вероятно се гърчи и плаче... Embarassed
С това радикално трябва да се подходи...

Последна редакция: чт, 21 юли 2016, 10:56 от маманет

# 24
  • Мнения: 1 399
Дупето трябва да се пази сухо от влага. Маслото не е влага, а напротив - изолира влагата от кожата.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Дъщеря ми е родена средата на август и без памперс е стояла точно 0 мин. Въобще не е това причината.
Абсолютно съм съгласна, също и за миенето. Аз използвах само мокри кърпи през деня. Миех с вода единствено вечер. Синът ми никога не е имал проблеми от рода на зачервяване, разраняване, подсичане и т.н..

# 26
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 003
децата са различни  Peace

синът се обриваше от всички пелени, освен класическия на Памперс (опитвах и с памперс с алое вера и с лайка...)
обриваше се от всякакви мокри кърпички.
обриваше се от маслата на бюбхен и джонсън.

стара аптекарка ми направи "охлаждащ крем", каза, че садържа вазелин, ланолин и няколко витамина. редовно миене и след това обилно намазване му решиха проблемите. Peace

кожата му и до сега (9г.) реагира на някои перилни препарати и омекотители.


потърсих информация за този охлаждащ крем и попаднах на това  Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=418033;topicrefid=20

Цитат
Ac. borici/aa
Zn Oxydati/2.0
Lanolini/aa
Vaselini/20.0

M-f ungv.
външно

# 27
  • Мнения: 18
Привет мамче,
Надявам се днес нещата да са по-добре!
Като майка на деца с чувствителна кожа, ето моите съвети, които почти не се различават от тези на Дорис.
 -В аптеката има така нареченото синьо мастило Solutio Pyoctanin /това е спасението/  
Мажеш засегнатите места. Оставяш да се "проветри" дупето и желателно е да бъде оставено без памперс - поне докато мине страшната картина... Максимално без памперси!!!
Следене и смяна при всяко акане.  Не го оставяй бебето мокро/напикано/ в никакъв случай!!!
Малко ще е изморително.
Имате проблем и сега трябва да се ограничиш от жегата докато трае проблема...
/за два -три дни ще се образуват корички, до 5-6 ще се оправи кожата/ СПОКО!
По бавно ще стане с памперс, препоръчвам ползване на "Рampers"- аз само такива ползвах до 8м възраст на бебето... След това съм купувала и по евтини...   Wink  
-------------------------
Това се получава при чувствителна кожа от мокри и спарени дупета.../по скоро от урината/. При някои хора хигиената трябва да е много много висока, което знаеш и ти като ДАМА!  
Миеш с вода, подсушаваш с памучна марля/пелена /не кърпа/ оставяш да се подсуши кожата. Мажеш със синьо мастило, изчакваш попиването от кожата и обличаш леки, памучни ританки... Може да сложиш памучна пелена съвсем малка между крачетата - да не се протърка ....
Това, само докато трае проблема!    Peace
---------------
Акото Ви е перфектно! Трябва да е златно, както казват майките ветерани! Wink
Ако е зеленикаво , тогава е проблем... Най-вероятно студени крачета... Wink
 




На нас ни изписаха Купро, сутрин и вечер отриване с клечка на засегнатите места, синьо е на цвят, мисля че е същото...

# 28
  • Мнения: 1 610
Да ... 1% разтвор ...  погледнах в нета  
Но се продава и като Solutio Pyoctanin-1%. Цената е стотинки -около 0,60лв ,но върши чудеса Peace
Разклащай добре опаковката преди употреба. Цапа яко ...Дръж на безопасно място- че бабите са притеснени и не виждат ...шЪ го обърнат...и айде...отиде паркета... Mr. Green
Може бебето да поплаче първия/втория път - ще е за кратко, не бой се...  
Както ти е казала лекарката така го прилагай... Peace  Външно!!!
 
Мажи само засегнатите части. Не задържай тампона много, просто топкай върху местата. Изчаквай да се попие до пълно сухо и тогава нормално  облечи бебчето... Временно дрешките ще са лилави, но се изпират след известно...дълго...  време...  Laughing

Дръж си го в хладилника след това и ако имате зачервяване пак...
Ти ще си наблюдаваш и веднага ще реагираш... Тръгне ли и най-малко зачервяване - сухо  и тампонче... Не чакай да се появят язви и пъпчици ...
  Wink

 

# 29
  • Мнения: 18
Да ... 1% разтвор ...  погледнах в нета  
Но се продава и като Solutio Pyoctanin-1%. Цената е стотинки -около 0,60лв ,но върши чудеса Peace
Разклащай добре опаковката преди употреба. Цапа яко ...Дръж на безопасно място- че бабите са притеснени и не виждат ...шЪ го обърнат...и айде...отиде паркета... Mr. Green
Може бебето да поплаче първия/втория път - ще е за кратко, не бой се...  
Както ти е казала лекарката така го прилагай... Peace  Външно!!!
 
Мажи само засегнатите части. Не задържай тампона много, просто топкай върху местата. Изчаквай да се попие до пълно сухо и тогава нормално  облечи бебчето... Временно дрешките ще са лилави, но се изпират след известно...дълго...  време...  Laughing

Дръж си го в хладилника след това и ако имате зачервяване пак...
Ти ще си наблюдаваш и веднага ще реагираш... Тръгне ли и най-малко зачервяване - сухо  и тампонче... Не чакай да се появят язви и пъпчици ...
  Wink

 


Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

# 30
  • Мнения: X
Не се притеснявай, ще минат с упорство. Дъщеря ми също на два пъти имаше раничка голяма при това, при перфектна хигиена. Но тя на всяко ядене (2, 3 часа) се изхождаше, а и памперсите на Памперс премиум ни повлияха зле.

# 31
  • Мнения: 1 610

Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

Точно така...
Ако ви е хладно в къщи, завий я с нещо, да не я простудиш... че е доста мъничка...
Ако видиш промяна към жълто/зеленикаво акитата - облечи и чорапки по дълги  и я  завий през кръстчето с още една пеленка,но  да остане свободно дупето да се проветрява... но на топличко... Wink 
Ще се справиш, ти си толкова грижовна майка и заслужаваш най-доброто и бебче... bouquet
Честито ти първо детенце! bouquet

# 32
  • Мнения: 18
Не се притеснявай, ще минат с упорство. Дъщеря ми също на два пъти имаше раничка голяма при това, при перфектна хигиена. Но тя на всяко ядене (2, 3 часа) се изхождаше, а и памперсите на Памперс премиум ни повлияха зле.

При нас е същото, постоянно пишкаме и акаме, което ми казаха че било хубаво, но не можем да останем сухи, но днес е през 3-4 мин под наблюдение без памперс, дано нещата тръгнат на добре,че с татко и не можем да си намерим място от притеснение. Предполагам, че и от болката при къпането сме много трудни на миене и къпане, казаха ни да не мокрим пъпа докато не падне и доскоро се къпехме на течашта вода, но се захваща с пръстите на краката за крановете и замалко да завърти кранът на топлата вода, оттогава сме на легенче и и се поливаме с канче. Чакам пъпчето да заздравее и да ползваме коритото с подложка. Не знам дали и при вас е така или е от раничките, но много мразим да се преобуваме, ако още е сънена се преобуваме лесно, но ако е будна пада борба

# 33
  • Мнения: 6 528
с дъщеря ми имах голям проблем с еднократните пелени. проблемът започна с “памперс премиум“, минахме цялата гама на “памперс“, но възпалената кожа си стоеше. започнах да ползвам еко пелени (има няколко марки на пазара), не съдържат никакви химикали, естествени материали, без избелване и оцветители, а пълнежът е дървесен пулп или царевично нишесте. но ... цените им са много високи (до над 50 лева за пакет) и след като отшумя проблемът минах на “либеро“.
сега е много топло, аз бих държала бебчето по тениска и чорапки у дома и с голо дупе. при дъщеря ми помагаше спрей против възпаления на “уриаж“ с мед и цинк.
за пъпчето може да ползвате водоустойчиви лепенки и да къпете във ваничката. има много добри лепенки, отлепват се леко и не пропускат. ползвала съм на “урго“.

# 34
  • Мнения: 94
Съгласна съм с момичетата, които са ти казали, че прекалено честото миене не е много хубаво! При моето дете водеше точно до ранички.... За това ползвам  мокри кърпички....

# 35
  • Мнения: 1 610
Предполагам, че и от болката при къпането сме много трудни на миене и къпане, казаха ни да не мокрим пъпа докато не падне.
Много правилно...
На моето дете пъпчето падна на 9-тия ден. 
/на по едрите деца, пъпчето по трудно пада/
След тоалет топкаш  спирт и няма да имаш проблем. Може и прахче /за ранички/ да слагаш след като спирта се изпари.
Смело работи дори и да се люшка в последните дни...  Вярвам, че скоро /днес-утре/ и вашето ще падне... След "падането", топкай спирт още поне седмица...
------------------------
Като падне, го прибери в някой учебник...  Wink
Аз го сложих в математика... hahaha 
 /Пръв е в класа по математика и така усвоява математически действия, че и аз се изненадвам... Joy /     
Легенди... newsm78 , но верни!!!    Sunglasses

# 36
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравей,

Само не се паникьосвай. Имах същия проблем с моето новородено навремето. Беше потресаваща гледка. Сякаш беше залят с киселина - кърваво червено, на рани и мехури Sad
Оказа се, че има непоосимост към нещо в памперсите (на Либеро бяха) и смених марката. Самите рани се оправиха много бързо след смяната на пелените с помощта и на добрия стар евтин Бочко. Ползвах преди това 3-4 скъпи и прехвалени кремове против подсичане и не помагаха, а накрая само Бочко спаси положението буквално за два дни мазане.
Моята препоръка е да оставяш дупето да подиша колкото можеш по-често, да смениш марките козметика, мокри кърпички и пелените и да видиш дали ще има промяна.

# 37
  • Мнения: 11 305
Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

То ние в цялото съветване пропуснахме да ти кажем, че знаем много защото и нашите деца са били така - подпалени дупета и ранички, от които кървят майчините сърца.  Hug Всичко е под контрол, нищо страшно не се случва, справяш се.

С постоянство и наблюдение как реагира детенцето ще му хванеш цаката как за него е най-добре.

В кръга на шегата то в тая тема май не ти бяхме много полезни  Crazy половината викат мий, а другата половина не мий толкова често. Половината викат "скън не ползвай кърпички", а другата "ама само кърпички ползвай". Две от нас не посочиха едно и също мазило като ефикасно. Всяка от различна марка пелена е доволна. Мисля, че и за толкова малко бебче правилно правиш да не пробваш всичко дето ти предписвахме  Crazy

Вярвам, че сте на подобрение. Тези неща бавно отшумяват, така че не губи надежда.
Приятно опознаване с най-важното човече в живота ти  Hug

# 38
  • Мнения: 18
Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

То ние в цялото съветване пропуснахме да ти кажем, че знаем много защото и нашите деца са били така - подпалени дупета и ранички, от които кървят майчините сърца.  Hug Всичко е под контрол, нищо страшно не се случва, справяш се.

С постоянство и наблюдение как реагира детенцето ще му хванеш цаката как за него е най-добре.

В кръга на шегата то в тая тема май не ти бяхме много полезни  Crazy половината викат мий, а другата половина не мий толкова често. Половината викат "скън не ползвай кърпички", а другата "ама само кърпички ползвай". Две от нас не посочиха едно и също мазило като ефикасно. Всяка от различна марка пелена е доволна. Мисля, че и за толкова малко бебче правилно правиш да не пробваш всичко дето ти предписвахме  Crazy

Вярвам, че сте на подобрение. Тези неща бавно отшумяват, така че не губи надежда.
Приятно опознаване с най-важното човече в живота ти  Hug

Напротив много благодаря за бързите отговори и съветите, утре сутринта сме на педиатър, мисля че имаме някакво подобрение, но е нормално раничките са не отшумят толкова бързо, както и ти сама каза. Simple Smile
Утре ще попитам и доктора за Libero дали да не минем на тях...

# 39
  • Мнения: 1 610

Напротив много благодаря за бързите отговори и съветите, утре сутринта сме на педиатър, мисля че имаме някакво подобрение, но е нормално раничките са не отшумят толкова бързо, както и ти сама каза. Simple Smile
Утре ще попитам и доктора за Libero дали да не минем на тях...

Напротив ....Ако спазвате правилото СУХО дупе Wink , ще се изненадаш малките човечета на какво са способни.... babydust7  
За 3 дни гарантирам здраво  newsm10 , а до 5 дни термина -Кожа, като бебешко дупе , в цялата му божествена и козметична слава... newsm53
Не бързай да смениш марката на ползваните до сега "Памперс" -/Мисля, че тях ползваше/.
Смени я във случай, че е доказано тяхното алергично действие.
Това, че временно сте изпитали не комфорт не означава,  че е от Памперса.  
Детето е запарено с мокра пелена /урина/.  Това е проблема, който успешно овладяхте. ..  Peace
----------------
"Памперс" имат модели за момичета и момчета .... Има ли ги още на пазара?
С тях влагата се насочва в съответната област, останалата част не се запарва ненужно и е една екстра за маминото златно дупенце  Wink,  важно е- през топлите месеци заслънчевите бани*...

Много сте малки още... не бързайте с тях и винаги мажи крачетата с крем/фактор/ висок,  когато излизате .... + защита от насекоми /покривало .  Wink


Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 14:44 от маманет

# 40
  • София
  • Мнения: 1 573
Права е Дорис, че наистина прекалихме с разнопосочните съвети  Crazy
Важното е да не се притесняваш излишно. Всички сме били така с първите новородени. Подсечени дупета, повръщане, колики, зъби...

# 41
  • Мнения: 2 850
Засега няма пъпчици, днес сме се оставили без памперс на мека памучна кърпа и следя като се изпишка или изака да я сменям, дано като подиша раната и е сухо да няма проблем, много ни притесняват тези ранички, ама много.

То ние в цялото съветване пропуснахме да ти кажем, че знаем много защото и нашите деца са били така - подпалени дупета и ранички, от които кървят майчините сърца.  Hug Всичко е под контрол, нищо страшно не се случва, справяш се.

С постоянство и наблюдение как реагира детенцето ще му хванеш цаката как за него е най-добре.

В кръга на шегата то в тая тема май не ти бяхме много полезни  Crazy половината викат мий, а другата половина не мий толкова често. Половината викат "скън не ползвай кърпички", а другата "ама само кърпички ползвай". Две от нас не посочиха едно и също мазило като ефикасно. Всяка от различна марка пелена е доволна. Мисля, че и за толкова малко бебче правилно правиш да не пробваш всичко дето ти предписвахме  Crazy

Вярвам, че сте на подобрение. Тези неща бавно отшумяват, така че не губи надежда.
Приятно опознаване с най-важното човече в живота ти  Hug

Напротив много благодаря за бързите отговори и съветите, утре сутринта сме на педиатър, мисля че имаме някакво подобрение, но е нормално раничките са не отшумят толкова бързо, както и ти сама каза. Simple Smile
Утре ще попитам и доктора за Libero дали да не минем на тях...

За подсечено дупе по-добри от Либеро не открих.
Сменила съм какви ли не кремове, спирала съм миене, мила съм на всяка смяна, махала съм памперс. Само отвара от смрадлика помогна, също и спрей Джинджира Алба бебе. Дерматолог ми ги препоръча, но смрадликата при нас помогна, не друго.

Вашето бебе пие антирефлукс мляко, възможно е от него да са по-кашави изпражненията. Поне при моята дъщеря, когато минахме на такова мляко, станаха по-редки.

# 42
  • Мнения: 18
Права е Дорис, че наистина прекалихме с разнопосочните съвети  Crazy
Важното е да не се притесняваш излишно. Всички сме били така с първите новородени. Подсечени дупета, повръщане, колики, зъби...



Лошото е че мъките не спревършват дотук, от вчера повръща поне по 2 пъти и се оказа, че от последното мерене преди 3 дни сме отслабнали, а не наддали. Утре пак сме на преглед. Откакто я родих с всеки изминал ден има се повече неща, за които да се притесняваме. Педиатъра ни изписа Фрисовом, а аз искам да минем на Лактана, защото чух чудесни неща за това мляко, но те нямат антирефлук, а и в момента гледам да се придържам към това което ми е казал доктора.
Споменахте повръщане затова пиша затова, по колко пъти повръщахте и как бяхте с теглото в началото?

# 43
  • Мнения: 1 610
Нормално е след изписването да спадне малко... Споко...
С оригването /повръщане на храна и слюнка /  децата различно се справят. Някои до месец, други до 3....до 6м... Всичко ще е ок с времето...
Дори и да повръща, няма проблем с качване на тегло. Важно е да сте здрави, а не да поставяте рекорди....
Все пак, лекарката ще ви тегли и ще даде най-добрите препоръки, които едва ли ще са по различни от тези:
-Храни нормално с препоръчаната храна.
-повдигни леглото под наклон /от към главата/  
-главата на една страна и да я обръщаш редовно /ляво-дясно/...
-Задържай я повече вдигната след храна /да оригне/... Помагай си с пелена през кръста, за да е по лесно за теб и да не се претовари телцето /докато сте крехки... /

Ми това е ...  Само чуждите деца, растат като гъбки... Wink
 
 

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 16:25 от маманет

# 44
  • Мнения: X
Отидете на гастроентеролог, който да препоръча адекватно спрямо нуждите ам. Не разчитай какво си чула от тоя, оня. Не е хубаво да се сменя често млякото на бебето.

# 45
  • Мнения: 18
Отидете на гастроентеролог, който да препоръча адекватно спрямо нуждите ам. Не разчитай какво си чула от тоя, оня. Не е хубаво да се сменя често млякото на бебето.

Само два пъти до сега съм и давала от Фрисковом , иначе от почти както е родена (само два дни беше на Хип докато не почна да повръща в болницата ) е на Хип антирефлукс. Не е ли по-добре още докато не е привикнала към другото да и го сменим? Състава му е много по-ограничен, във Фриското има какво ли не и доколкото знам е много хранително, имам приятелка която имаше същият проблем с повръщането, който отшумя след първия месец, на нея и бяха изписала също Фрисковом , но тя се заинати и даваше на детето само латана, до 2 седмици повръщането беше намаляло и въпреки него детето беше наддало колкото е нормално.
Засега слушам стриктно педиатъра, затова не съм го сменила и търся мнения, притеснявам се на трябва да сме на системи...

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 17:21 от sofiapavlova

# 46
  • Мнения: 1 610
Засега слушам стриктно педиатъра, затова не съм го сменила и търся мнения, притеснявам се на трябва да сме на системи...
Peace
Доктора трябва да определи храната! По добре той, да намери точната храна, не меши храните , че така го объркваш и след няколко храни съвсем ще провокирате рефлукс и ще тръгнете по болници ...и тогава вече, ще видиш какво е притеснение...  Banghead
До консултация каквото е казал доктора!
Не се притеснявай за теглото. Бебетата качват скоростно след 10-15 -20 ден ...Още сте в период на адаптация на самостоятелното хранене...   
Падна ли пъпчето?

# 47
  • Мнения: 1 399
При по-сериозен проблем аз не бих разчитала на педиатъра. а бих завела детето на детски гастроентеролог. Често общопрактикуващите робуват на старите си навици, не познават новите продукти (или просто не ги е посетил съотвеният търговски представител) и ако ги слушаш "стриктно" проблемът може да се задълбочи.

# 48
  • Мнения: 1 610
 
При по-сериозен проблем аз не бих разчитала на педиатъра. а бих завела детето на детски гастроентеролог. Често общопрактикуващите робуват на старите си навици, не познават новите продукти (или просто не ги е посетил съотвеният търговски представител) и ако ги слушаш "стриктно" проблемът може да се задълбочи.

 Това е много вярно и не Е едно от несъвършенствата в здравната ни система.
Не може един доктор/семеен да лекува и бебета и старци и пр... И ако търсиш качествен такъв, най-добре е да не се оставяме на комфорта от познанството ни с един лекар, а да се обърнем за добър съвет от правилния лекар. В случая педиатър,а за сложни случай и към специалист...и т.н...

По напред майката съобщи, че е педиатър, а това по презумпция е детски лекар и запознат с всички последни възможности на медицината в областта на детското здраве. Нека не му пречи, да си свърши работата.   
Да се информира е нейно задължение и отговорност, но Би било коректно да ги обсъди първо с педиатъра, преди да ги прилага на детето ....

# 49
  • Мнения: 2 850
Педиатърката е препоръчала да се смени млякото с Фризовом. Не знам защо не си го сменила вече. Явно Хип не помага.

# 50
  • Мнения: 18
Педиатърката е препоръчала да се смени млякото с Фризовом. Не знам защо не си го сменила вече. Явно Хип не помага.

Вчера ни го предписаха него, затова не го бях сменила, с  Фрисовом пак повръща по един път на ден, но пък има апетит и наддава.

# 51
  • Мнения: 1 610
Браво ...  Всичко ще е наред... Wink

# 52
  • Мнения: 26
Не използвайте крема за дупе на Мустела - имахме същия проблем и ни посътвеха да го спрем тъй като съдържа парфюм който може допълнително да раздразва кожата. Аз оставях без памперс при всяко хранене през 3-4 часа за около 30мин ( колкото при нас трае храненето). Това до момента е най-ефикасния метод.

# 53
  • Мнения: 635
Здравейте, мами. Нова съм във форума и се пускам да пиша тази тема където трябва. Имам бебнце, което е на адаптирано мляко на Hipp Anti reflucs, мисля че от него малката ми дъщеричка (10 дни) има много рядко ако. Изписаха ни от клиниката със силно зачервено дупе и оттогава нещата само се влошават. Започнахме с миене със смрадлика и крем на Мустела, но нещата се влошиха и излязоха рани. Педиатърката ни изписа Купро и судокрем. Иначе пробвахме и с Бепантен и с някакъв билков крем от аптеката, който пак е по препоръка на педиатърката. От вчера я оставям без памперс поне по 2 пъти на ден по 10-15 мин и я мия с хладка вода на всяко преобуване, сменихме 3 вида памперси, но не мисля че има подобрение. Моля, помагайте !

Прилича на лактазна недостатъчност. Няма да мине с кремове. Колко често ака и какво е на цвят и мирис?

Последна редакция: вт, 02 авг 2016, 05:57 от Pollux

# 54
  • Мнения: 1 610
Майката сигурно се справи с първоначалната паника и овладя положението.
Вероятно вече е и по разходки, защото не влиза в темата.
Ще е коректно да ни каже - всичко ок ли е вече...ама...
  newsm78

 
 

# 55
  • Мнения: 18
Здравейте, мами. Нова съм във форума и се пускам да пиша тази тема където трябва. Имам бебнце, което е на адаптирано мляко на Hipp Anti reflucs, мисля че от него малката ми дъщеричка (10 дни) има много рядко ако. Изписаха ни от клиниката със силно зачервено дупе и оттогава нещата само се влошават. Започнахме с миене със смрадлика и крем на Мустела, но нещата се влошиха и излязоха рани. Педиатърката ни изписа Купро и судокрем. Иначе пробвахме и с Бепантен и с някакъв билков крем от аптеката, който пак е по препоръка на педиатърката. От вчера я оставям без памперс поне по 2 пъти на ден по 10-15 мин и я мия с хладка вода на всяко преобуване, сменихме 3 вида памперси, но не мисля че има подобрение. Моля, помагайте !

Прилича на лактазна недостатъчност. Няма да мине с кремове. Колко често ака и какво е на цвят и мирис?

Еми мажем с още с купрото и един крем написан по рецепта на педиатъра, раничката е вече една и е много малка, но от днес имаме друг проблем - обрив, където е ластика на памперса и малко по самото дупе, намазах я с мустела дано да и мине. А иначе акото си е абсолютно нормално - ярко жълто, като мек крем, но наисттина не мога да определя на какво мирише, но не е остра миризма в никакъв случай. Една от потребителките се беше включила с линк някъде на 1-ва страница от темата със снимки, та оттам изглежда  като на здраво бебе.  Simple Smile Възможно ли е да е лактазна недостатъчност след като имаме доста добър апетит и изяжда всичко? Ние имаме колики, те не се ли получават от невъзможността именно да се разгради лактазата?

# 56
  • Мнения: 635
Е, ако няма разстройство, значи не е лактазна недостатъчност. Коликите не са свързани. Консултирай се с педиатъра дали да не и даде пробиотик.
Сменете памперсите с най-качествени.
Подсичане с качествен памперс се получава много по-рядко отколкото с пелени.

Ако пъпчето още не е паднало и раничката зараснала, подгъвай отпред памперса под пъпа. И спокойно можеш да го мокриш и да си я къпеш- пазенето на пъпчето от вода е бабини деветини.

Не и давай НИКАКВА вода! Само кърма.

Последна редакция: сб, 06 авг 2016, 04:33 от Pollux

# 57
  • Мнения: 12 662
Не и давай НИКАКВА вода! Само кърма.

Защо, да не е отровна водата. А бебето е на АМ.

# 58
  • Мнения: 18
Е, ако няма разстройство, значи не е лактазна недостатъчност. Коликите не са свързани. Консултирай се с педиатъра дали да не и даде пробиотик.
Сменете памперсите с най-качествени.
Подсичане с качествен памперс се получава много по-рядко отколкото с пелени.

Ако пъпчето още не е паднало и раничката зараснала, подгъвай отпред памперса под пъпа. И спокойно можеш да го мокриш и да си я къпеш- пазенето на пъпчето от вода е бабини деветини.

Не и давай НИКАКВА вода! Само кърма.

Защо да не се дава вода? Аз и давам чай от копър вместо водата, но защо да не се дава вода?

# 59
  • Мнения: 2 850
Как защо да не даваш вода? За да даваш  кърма Crossing Arms  Crazy
Просто потребителката не е прочела, че сте на АМ, а дава акъл да се храни бебето само с кърма.

Общи условия

Активация на акаунт