Отговори
# 15
  • София, България
  • Мнения: 5 593
Анастасия, да, точно и аз си мислех да е с две Н. Баба ми е била кръстена на царицата като е дошла млада невеста, която после са я прекръстили на Йоана.

Никакво гадене не съм имала, направо чак ми беше мъчно, толкова филми съм гледала как изведнъж повърнат и най-неочаквано разбират, че са бременни!  Sunglasses
И аз ям сирене като разпрана, всеки ден. Много се радвам, че лесно отказах пиенето на вино. Обичам и пиех редовно вечерно време по 1-2 чаши, но може би 2-3 седмици след като съм забременяла вече изобщо не ми се пиеше. (това покрай сиренето се сетих  hahaha  )
Виктория е страхотно име, много го харесвам и съкратеното Вики е добре, например Михаил много ми харесва, но Мишо не, това не ми пречи на ММ да му казвам мише,миш, мишо. Нали скоро бяхме в Турция на море, ММ отива за нещо и аз се провиквам през пул бара - Мишкааа! И една жена щеше да падне от стола, трябваха ми 2 минути за се сетя, че е решила, че съм видяла мишка.  hahaha

Аз, както споменах, вече бях на море, планирам средата на август да ходя пак за 10 дни. Моята докторка е много ЗА море, а дори и слънце с мярка, бебетата много обичали.

# 16
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Много интересни неща сте написали за имената  Hug Живот и здраве, нашето момче ще се казва Самуил. Името е библейско, Самуил е син на жена, на име Ана, аз съм Анна и така един ден реших, че бих искала това име за момче. Таткото много го хареса. На два пъти се е случвало, докато още не знаехме пола, като се разхождам някъде и говоря по телефона с мъжа ми за бебето и поглеждам, че съм точно пред табелката на улица Самуил, и си мислех още тогава, че ще е момче значи. И така се и оказа. Харесва ми и мелодията на името и нумеролгично го погледнах сега и ми харесва.

Принципно терминът ми е на 17.12, когато имен ден празнувва Данаил, но имаме близки с бебче с това име. Иначе приемам, че е добър знак, че името на лекарт, при когото живот и здраве ще раждам, е Данаил.

# 17
  • Мнения: 31
Момичета, ако някой се е насочил към магазини Слънчице, към които и аз се бях ориентирала за колички- да знаете, че в момента група мами,които са закупили колипки от тях се организират да ги съдят или в протест за връщане на парите (не разбрах точно), защото не за месеци, а за седмици след закупуването им, количките дават различни дефекти, дори и алуминиевите се чупели. Не казвам от една обратна връзка че всички са така, но споделям само да имате едно наум за всеки случай! Wink

# 18
  • Мнения: 969
Да, Kasparche, аз ти благодаря! Полезно инфо!
Да се похваля днес бях на фетална морфология. Потвърдиха момиченце и всичко ѝ е наред!   Grinning
Бях притеснена, като преди изпит! Стискам палци за всички мами, на които сега следва феталната.  Peace Сега дано и кръвните са ми ок, че съм с малко нисък хемоглобин  newsm78  Много интересни и писмовни мами има тук! С такова удоволствие ви чета  Hug

# 19
  • Мнения: 31
А докато писах за количките сте писали и вече споделяли имена, та и аз да споделя. За мен е важно името да ми харесва и да е благозвучно,а дали е кръстено на някой не толкова-само баща ми е малко по-докачлив, но пак не би казал нищо ако не е на него.Ако беше момче нямаше да е на никой,защото си бяхме харесали името Никола, а никой в семейството няма с такова име. Аз за момиче харесвам кратки имена и ако трябваше сама да избирам щеше да е Ема, но мъжа ми не е на 100% за него,а все пак не искам да се чувства изолиран и понеже майка му е Анка, а майка ми Анета ми предложи Ана. Баща ми е Марин и когато бях малка все казвах, че някой ден ако имам момиче ще го кръстя и на двамата - Ана-Мария и то май така и ще стане. Не сме се спрели на 100% ,но като питахме и бъдещия кръстник на детето (брат ми) и предложения от двете страни (бабите и дядовците) -на всички много им хареса, а и покриваме имената на всички баби и дядовци, защото пък баща му на мъжа ми е Мите - с първото дете се отчитаме никой да не се сърди занапред. Мен обаче не знам защо ме притеснява,че са две имена - не че не е прието вече а и е хубаво и,но не искам да я наричат само с едното име, защото все пак сме и дали две,а ако е нещо средно не знам какво да е ...някъде четох Ами и ми стана много смешно и тъпо,защото в крайна сметка наистина или с цялото или на кратко едното,което не ми се ще.
Съжалявам ако съм досадила, просто споделям и аз за съвет! Simple Smile

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 331
С дъщеря ми знаехме какво ще е името,нямахме никакви колебания, сега си нямам никаква идея. Много ми е трудно. До тук имам списък от 10 имена. Няма да го кръщаваме на някого. Някои от имената от списъка съвпадат с буквата на майка ми, която е И, но не е заради нейното име.

 А къде гледате за значение, тълкуване на имената и нумерология?

# 21
  • Мнения: 31
Shantel аз директно в google пиша за тълкуване и излизат различни страници, от които да прочетеш. Не са конкретни страници и не знам доколко са верни, но само там съм търсила за момента. Ако някой има предложение от другаде да се погледне за тълкуване и значение на имената да споделя.

# 22
  • София
  • Мнения: 199
Не мога да се сдържа да не се включа отново  Simple Smile Симонетка, много хубаво име, особено предвид, че терминът ти е малко преди коледните празници. Беше един от вариантите и за нашето момиче  Peace

Благодаря ! Пък аз да ти кажа , че дъщеря ми е Виктория .  bouquet

# 23
  • Мнения: 31
Здравейте и от мен мамчета. Благодаря за новата тема, и като цяло на момичета,  който поддържат групите. Не пиша често, но чета всичко. Не пиша понеже за сега всичко около нас е добре. В сряда съм на преглед и  вече нямам търпение да си видя пак бебче и да потвърдят, че е момиче. Ние с мм решихме, че за всеки случай е добре да сме избрали име и за момче и за момиче. Ние също много харесваме името Самуил, за момче, а аз още от малка си мечтаех да имам момиченце Симона. За мое щастие мм също го харесва. Имам си вече коремче, не като на преяла,  а по-голямо. Усещам си бебе всеки ден. Преди само докато лежа, но от 2 3 дни вече я усещам и докато съм права и разхождам. За количка гледам, но така и не мога да харесам нищо. Лек и успешен ден на всички мами

# 24
  • Мнения: 291
blondie_anna, много хубаво име си избрала. И аз го мислих преди като вариант и щяхме да му казваме Сами (което си е самостоятелно име при персийците), но бебето ще си има чичо, на когото казват Сам, затова го отхвърлих. Иначе и чичото е един див стрелец, двама щяха да дойдат прекалено в тяхната фамилия Joy. Ето какво беше първото, на което попаднах някога, когато си бях харесала това име: http://conf.uni-ruse.bg/bg/docs/cp11/10/10-12.pdf Всъщност за Самуил имаше много информация, но ти сигурно си прочела вече достатъчно. Heart Eyes

На таткото му се искаше името да е нещо по-близко до техните имена, а на мен не ми допадна тази идея, защото и без това в България ни пишат с презиме, което липсва в много други държави. В този случай нашето дете ще има три - четири имена от техните (презимето и двойната фамилия на таткото). Затова взех един списък с повече от 600 имена и след отсяване си избрах едно, което се оказа, hahaha че пак не е тяхно, а древно галско име, но той го одобри. Значенията, които открих, ми харесаха, а нумерологично бях приятно изненадана. Всички качества, които искам да носи името на един мъж към характера му ги имаше в тази характеристика (като амбициозен, отговорен, с пространствено развита мисъл и т.н.). Никога не съм възприемала за момче имена на цветя, на небесни тела и явления и т.н. За мен имената на момчетата/мъжете трябва да са твърди, мъжествени, да си тежат на мястото, значението им да е на силни, интелигентни и борбени личности, а не Трендафил, Нур (светлина), мил, добър или примерно значението на Абдулах (роб на Господ), което и като име не ми харесва де, но давам за пример значението му. Аз, като един типичен стрелец, а може би и бъдещото ни детенце, не мога да си представя, че на този бунтарски дух някой ще сложи толкова примирено име, което само по себе си ще има смисъл на роб или подтиснат човек. Казват, че всяко дете си идва с името. В зависимост от духовното израстване на майката, тя може да се вслуша в себе си и да го разбере.  
За момиче още не съм мислила сериозно. Винаги съм искала да е с буквата С, на моята майка. На арабски нейното име означава красива. Но не искам да повтарям имена, пък и не вярвам, че е момиченце, докато някой доктор не ми каже поне едно предположение.

# 25
  • Мнения: 14
Здравейте бъдещи мамчета,
Много благодаря за линковете в началото на темата, много са полезни. От няколко седмици си задавах точно такива въроси и сега се успокоих до известна степен (неизвестното малко ме влудява Grinning ) Има много книги на паза с по 300/400 стр, а накрая човек има чувството, че все едно нищо важно не е научил, а само общи приказки.
По темата за морето, ние вече бяхме на море и нямахме никакъв проблем. С кумата, която е бременна в 9тия, влизахме във водата и това никак не ни се отрази зле, даже напротив беше супер релаксиращо.
По темата за имената, ние името за момиче го измислихме много скоро след като разбрах, че съм бременна. По-точно аз го измислих, а мъжо го хареса и решихме, ако момиче да се казва Алекса. Първоначално мислихме за София, но след като забременях чух, че било най-популярното име за момиче на 2015 и някак си това не ми допадна. Определено не съжалявам, че реших да го сменя, Алекса ми харесва много повече Simple Smile)) Понеже бебчо беше малко срамежливо като ходихме на 4д ни казаха, че най-вероятно ще е момиченце, но ще ни потвърдят на 1ви Август (нямам търпение да разбера вече Simple Smile ) Все пак имаме и име за момче, ако ни изненада докторката, а то е Денислав. Честно казано ни беше много трудно да изберем име за момче, все още се чудя защо.
Вече направих първата си покупка за бебчо, защото има много добро намаление в bebemarket.bg до края на юли, което не исках да изпусна, и още повече се развълнувах за предстоящото голямо събитие. Освен всичко останало с мъжът ми ще се местим в София през Ноември, а терминът ми е за 17ти Декември, и предстои да ми стане още по-интересно в края на годината  Grinning

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 331
Освен всичко останало с мъжът ми ще се местим в София през Ноември, а терминът ми е за 17ти Декември, и предстои да ми стане още по-интересно в края на годината  Grinning


Патенце, от къде сте? Ние живеем в Пловдив, но също обмисляме да се местим в София. Надявам се нещата да ни се получат и да стане преди да съм родила!  Simple Smile

# 27
  • София, България
  • Мнения: 5 593
В Семейни отношения има тема за една майка, на която бащата реално е наложил името на детето, накрая темата се отклони и взеха да се дискутират разни странни имена.
Още се смея на едно - Пенислав  Joy

# 28
  • Мнения: 40
Цял ден се чудя защо не пишете в старата тема. Най-накрая разбрах Joy
За имената, имаме си харесано за момиче. Аз също съм стрелец, а пък имен ден ми е Цветница и винаги много съм се кефила, че празнувам тогава. Със зимен рд си е хубаво и един по-топъл празик да си има човек  Simple Smile Така че, ако предположението на док за момиче е вярно, ще си изполваме харесаното име, което също е на Цветница. И няма да е кръстено на никой. Ще разберем скоро, на 4д във вторник Simple Smile

!!! Пенислав - горкото дете  Shocked

Според вас нормално ли е да не усещам бебе още? В 20+2 дни съм. И знам, че при първо става по-късно, а и не съм особено слаба. Ама като чета как ви се издуват коремчетата и как ги усещате дори като ходите и започнах да се притеснявам  Sad

# 29
  • Мнения: 457
Аз вече писах мисля, че първия път си усетих бебето много късно, точно към 21-22 седмица беше, хем бях слаба. Скоро ще го усетиш, спокойно Peace

Общи условия

Активация на акаунт