Великобритания - Тема 65 Много Лятна Най-Лятна Много Морска

  • 91 237
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Pampers, замъка в Кардиф разгледахте ли го?
Аз в този район се мотая, централната гара, залива и замъка. Просторно и подредено е.
Fantasyy, a в Нюпорт какво ще правите?! Там наистина няма какво да се прави и може да се разочаровате. По-добре Суонзи.
В Longleat сафари парк ли сте се насочили, но той май не е близо до Саутхамптън  newsm78

Poli, за помощи прочети в https://www.gov.uk Зависи от колко време сте в страната, дали работите, какви са ви доходите и тн. Всеки случай е индивидуален.

# 46
  • Мнения: 3 221
fantasyy,може би не е толкова ужасно, но целия тоя боклук + мнозинството с бурки и меко казано грозни гнусни мъже покрай тях просто ми дойдоха в повече 6 часа.

Мери, бяхме в замъка, двата парка покрай него, целия център, преход 40 мин до Cardiff bay и навръщане по друг маршрут по един пътеводител. Пешеходната зона е затрупана с хора правещи се на статуи, двуетажна въртележка, сергии с какви ли не китайски боклуци и дори една жена, която гледа на ръка 😁 На самия бряг пък има временен увеселителен парк и дребното изпадна в екстаз😁Интересното е,че всички табелки са на двата езика☺
Ние в четвъртък на прибиране ще минем през сафари парка-този в Уест Миделтън. Утре ще си изберем някой от бристолските паркове с огромна детска площадка и следобед ще посетим пясъчните фигури.

Последна редакция: ср, 27 юли 2016, 12:01 от Pampers

# 47
  • UK
  • Мнения: 197
Merry  моя грешка близо е до Бат, къде отидох и аз в Саутхямптън  Grinning  Ами щом казваш че няма нищо в Нюпорт, то по добре да сменим с Бристол, че ни е по път, а може и до Суонзи да кръшнем.
Да използвам момента и да се похваля малко, че най накрая ще подписвам договор във фирмата в която работя две години вече. До сега бях ейджънси стаф и най накрая ми се усмихна и на мен Simple Smile Освен това започвам шофьорски курс (ужас на 30 години станах вече Embarassed) и ми е много нервно, дано се справя.

# 48
  • Мнения: 3 221
Честито! Това е страхотна новина!
Аз също изкарах шофьорския на 30г, но така се стекоха събитията, че все още не карам. Към 40г може и да ми се отвори парашута  Mr. Green Инструктурът ми казваше, че по-възрастните сме били по-спокойни и внимателни и все ни се караше да сме по-смели.

За Бристол-има много какво да се види. Миналата година по това време Мери ми беше дала два маршрута в града, а малко по-назад още идеи. Хубава почивка и на вас!

# 49
  • Мнения: 1 994
Моля, за вашето мнение!
Налага се да изпратя колет от BG  до Манчестър. Коя куриерска фирма ще е добре да ползвам според вас? Важно е да бъде доставена на адрес и да не се налага да се ходи до пощенски офиси за да бъде получена. Намирам Спиди и Интерлогистика. Арамекс не мога да ползвам от моя град.

# 50
  • Мнения: 686
Моля, за вашето мнение!
Налага се да изпратя колет от BG  до Манчестър. Коя куриерска фирма ще е добре да ползвам според вас? Важно е да бъде доставена на адрес и да не се налага да се ходи до пощенски офиси за да бъде получена. Намирам Спиди и Интерлогистика. Арамекс не мога да ползвам от моя град.


  Аз съм ползвала Спиди няколко пъти, много съм доволна.

# 51
  • Мнения: 3 221
Аз пък съм повече от доволна от Интерлогистика. Стотици килограми багаж са ни пренасяли.

Ако не е голямо на размер/тегло-с доставка до адрес става и през пощата.

# 52
  • Мнения: 1 994
Благодаря за съветите Laughing
Интерлогистика не работели в събота. По пощата колет е финансово неизгоден /самите служителки там ми казаха, че ще е добре с друга фирма/.
Ще ползвам този път услугите на Спиди. Те работят и в събота и така ще ми е по-удобно за предаване на колета.

# 53
  • Мнения: 980
Привет и от мен.  bouquet

Най-накрая имаме нет, та ще мога да ви чета по-често, че преди това с тоя мобилен нет ми беше супер неудобно да пиша и чета.

Да ви питам за училищата пак ... има ли значение примерно, ако училището е католическо, а моето дете не е кръщавано в католическа църква и съответно не е взимало причастия и тем подобни? Мъча се да се ориентирам кои училища са най-близо и то пък като гледам няма нито едно съвсем близо до нас. На 10 минути има някакво католическо праймъри, ама не знам при кандидастване кое се взима предвид (освен нивото на знания и годините) ... Да не стане да се запишем, да ни приемат и после да има хъката мъката ... че ние в БГто си живеехме при католиците, ама понеже не сме особено вярващи, та даже и малчуганът не сме кръстили още.  Blush

Иначе да ви разкажа малко да се посмеете ...
Снощи с ММ пазарувахме в едно Алди и вече тръгваме към касите и само 2 каси работеха ... На едната голяма опашка, гледам към другата - само една жена чакаше и се запътвам натам, и супер доволна, че съм се уредила на каса без опашка и грабвам триъгълника да си маркирам от къде почва моя ред  ... и гледам мацката на касата ми ръкомаха ' Sorry, it's closed'. Докат зацепя кво ми обяснява и поглеждам към триъгълника ... ми той не е от сивите 'next customer' ами от червените за 'затворено'  Joy Joy  Представяте ли си какъв нахалитет съм изглеждала отстрани... жената си затворила касата и аз отивам и и вземам червения триъгълник и и отварям наново касата  Mr. Green  А пък аз наистина просто се бях супер разсеяла  Blush






# 54
  • Мнения: 1 477
А знаете ли как седят нещата с колети от Бг до тук? Тези фирми работят ли по този начин? Не сме ползвали досега, обикновено по пощата ни пращат, но е много скъпо, та се чудя за алтернативен начин. И ако може, как става цялата процедура, в офис ли се ходи б Бг?
Извинявам се за многото въпроси, но понякога родителите пращат разни неща за бебето и им излиза доста солено #Crazy

# 55
  • UK
  • Мнения: 5 999
Хаха Консерва  Hug и аз се посмях  Joy
Ние тепърва ще разучаваме дг обаче аз винаги гледам и по-напред, та темата за у-щата и мен ме вълнува ; )
Зачетох се в разни стари форуми и теми и из фейса, където разни мами се питат Е ли възможно да запишат деца в католически у-ща, но пък кръстени в бг. Зачудих се, та ако не представиш кръщелното в у-ще, те как ще разберат, че са кръщавани децата  newsm78 тъй де, то в акта за раждане не пише, да не би, да има някакъв др документ.
И в у-щата по цял ден ли са децата или както в бг по половин ден?
Чета ви и за разходките  Laughing нямам търпение да дойдем и ние и да дойде и нашето време да споделям впечатленията си  Laughing

# 56
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Католическите училища около нас искат писмо от пастора, че активно практикувате религията. Един вид всяка неделя сутрин сте в църквата. Ако им останат свободни места, приемат деца от всякакви религии.
Училишето обикновено започва малко преди 9ам и свършва към 3:30пм.

# 57
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Консерва-съвета ми е да погледнеш в сайта на училището, там в раздела за прием ще са описани условията за прием. При някои децата, който не са кръщавани бяха на последно място т.е. католици, православни и най-накрая не вярващи. Ако училището е добро и има наплив шансовете ще са минимални, ако не  сте католици.

# 58
  • Мнения: 980
veronikatzv, и на нас ни предстои да разучаваме превозвачите от БГ към УК, защото (живот и здраве) Септември ще трябва да пренесем няколко кашона с багаж до УК. Като намерим най-изгодната за нас тарифа, ще пиша в темата, ако не си намерила дотогава, де.  Peace

kokona20  Hug дори и да не представиш кръщелно, пак се разбира дали си католик или не... Моят син е на 9г, а на тази възраст децата вече са минали и причастие  Whistling Абе няма как да скриеш, а и да лъжеш не върви някак си.

Merry, Ell, благодаря. Не се бях сетила да проверя в сайта на у-щето какви са изискванията. Ако наистина имат изисквания да посещаваме църква всяка Неделя - то няма да стане да се вредим в такова у-ще.

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Може да има свободни места, а някои католически си имат квота за деца не католици. Така че надежда винаги има. Вече в католическите гимназии са по-стриктни с това, дали си практикуващ католик или не.

Общи условия

Активация на акаунт