Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора
здравейте, преди 1 седмица ни казаха да занесем урина за изследване, защото Криси навърши годинка, но вече 5-ти ден се мъча по всякакъв начин и не мога да взема нито капка. Как ли не опитвах - залепих му шишенце на пишльока - не пуска нищо, държах го цял предиобед по голо дупе, за да го хвана кога ще пишка, пак нищо! Помагайте, че се побърках! Трябва да ги занесем до 13:00ч. но до тогава, колкото и вода да изпие, просто не желае да пишка! ...Дали не мога да занеса урина от предишната вечер...? newsm78
Цитирай

DE

В аптеките продават едни колекторчета за взимане на урина за бебета. Има и за момиченца и за момченца, но каквито и да вземеш, стават. Това представлява нещо като малко пликче, което се залепва на пишата, слагаш отгоре памперса или гащите и това е. Вземи няколко, защото понякога се измества и се излива течността без да усетиш.
Цитирай

Софийското дъно на световните гащи:)

В аптеките продават едни колекторчета за взимане на урина за бебета. Има и за момиченца и за момченца, но каквито и да вземеш, стават. Това представлява нещо като малко пликче, което се залепва на пишата, слагаш отгоре памперса или гащите и това е. Вземи няколко, защото понякога се измества и се излива течността без да усетиш.

Peace....и да допълня, че не е нужно след това да изсипваш урината в друго шишенце. Дава се така - в пликчето!
Цитирай

Burgas

Да, много са удобни. Аз скоро взех така урина на малкия без никакъв проблем. Peace
Цитирай
 Hug много ви благодаря, за пръв път чувам за нещо такова! ...какво ли няма да измислят!  Laughing 
Цитирай
Само да долълня, че го няма във всички аптеки. Миналата година като търсих за сина ми, аптекарките ме гледаха недоумяващо и ми предлагаха едни пластмасови цилиндърчета с капаче, които обаче са за секрети като слюнка и не вършат никаква работа. Накрая една колежка ми донесе по-горе описаното колекторче от някаква аптека до Мед. академия.
Цитирай
Е, това вече е кофти! Дано го намеря в нашите аптеки /в Девин/...много се съмнявам!
Цитирай

София

След месец ни предстои отново тази процедура, а си спомням колко беше трудно първия път. Щом тези колекторчета не се намират във всички аптеки искам да помоля, който знае за конкретна аптека, в която се продават, ако може да даде адрес. А ако адреса е по линия Лозенец - НДК - Централна гара ще бъде чудесно.
Много благодаря предварително
Цитирай

Софийското дъно на световните гащи:)

След месец ни предстои отново тази процедура, а си спомням колко беше трудно първия път. Щом тези колекторчета не се намират във всички аптеки искам да помоля, който знае за конкретна аптека, в която се продават, ако може да даде адрес. А ако адреса е по линия Лозенец - НДК - Централна гара ще бъде чудесно.
Много благодаря предварително

Току що говорих с майка ми. В аптеката на Санита на бул. Мадрид (до Театър зад канала) има със сигурност, което предполага, че и в другите аптеки на Санита ги има. Би трябвало в по-големите вериги аптеки да не липсват колектори  newsm78. Провери  Peace
Цитирай

София

Здравей, аз с тази мойта девойка сме на същия етап, не знам за момче ама за момиче е ужас!!! Та тези пликчета ги има в аптеката на пам. В. Левски не е много по тази линия ама все пак е нещо. А и още ми казаха (и от аптеката и ЛД, че няма разлика за момче и момиче newsm78) незнам до кога да опитваме  ooooh! Мисля си да дадем кръв а пък урината .....
Цитирай

София

Аз изобщо не можах да се справя с тези колекторчета. Първо стресирах детето като му залепих това пликче и то не пишка три часа, което не се е случвало никога, а после като се изпишка всичко отиде извън колектора. Аз му слагам малко памук в памперса, купувам шишенце за стерилна урина и през 10минути проверявам памука, щом се изпишка изстисквам памука в шишенцето. GP то ми беше казало, че по този начин може да излязат бактерии в урината, но да чукам на дърво всичко беше наред. Моя приятелка пък обтрива един леген със спирт и слага детенцето си в легена с 2-3 играчки и щом се изпишка повтаря моята процедура, но при нас това е невъзможно, защото малкия не се задържа и две минути в легенчето.
Цитирай

София

при нас ги има във всички квартални аптеки почти - не се шашкайте не са дефицит. Wink
абе има малка разлика - за момчета отвора е малко по-малък....имали сме и от 2-та вида...
колкото до бактериите и с тези колектори могат да излязат ако го сложиш вечерта и на сутринта събереш материала. А за стерилна урина ако ви трябва слд мн добър вечерен тоалет и обилно изплакане без съпун само с вода сутрин се слага плика като изобщо не трябва да докосвате лепкащата част с пръсти и като се изпишка веднага трябва да се пресипе в стерилно шишенце, като и на него не трябва да му пипате ръбчетата и вътрешността....но най-стерилно е ако се изпиша направо в шишенцето....при нас това отне час и нещо - ужас....а да и трябвало като почне да пишка малко да се пусне навън и после вече в шишето - е това вече съвсем не знам как се прави.... #Crazy
« Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 16:09 от bubu_to »
Цитирай

София

и ние сме използвали найлонови колекторчетата за урина. Като правихме първите изследвания на 6 месеца номера стана веднага. На годинката явно обаче не бях залепила добре колекторчето и всичко беше отишло в памперса. Та повтаряхме опита на другия ден. Този път успешно
Цитирай

София

Вярно, че аз съм с момиче, но да си кажа. На 6 месеца взех урина с колектор без проблем - от раз. Но на годинка не стана - беше по-голяма и отворчето не обхващаше хубаво пишоната, повече се връткаше и т.н. 3 дена се мъчих и накрая сложих дебел пласт памук в гащи без памперс, измих си добре ръцете и след пишкането изстисках колкото можах. Обясних на лаборантката и тя ме успокои, че и колекторчетата не са стерилни (на тях го пише) и че няма проблем.
Цитирай

София

Току що говорих с майка ми. В аптеката на Санита на бул. Мадрид (до Театър зад канала) има със сигурност, което предполага, че и в другите аптеки на Санита ги има. Би трябвало в по-големите вериги аптеки да не липсват колектори  newsm78. Провери  Peace

Stellina, благодаря много. Тъкмо имам път в тази посока и ще потърся там.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 34 отговора