Не ходете в Рамус лаб Сточна гара София

  • 8 223
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте, не съм от София аз но преди време заради болки бях в столицата. Изследваха ме за паразити, гъбички и Хеликобактер и нищо. Сега същите в Цибалаб са позитивни. И аз видях острици и гъбички с очите си след като ми предписаха препарат против паразити. Rolling Eyes Освен това от лято 2015 чакам други изследвания, така и не излязоха. Писах им че ще ги съдя, никакъв отговор. На изследване за алергии пък ме изкараха алергична към неща към които не съм. И лаборантката е немърлива, един път слага ръкавици, друг път не. Последния път не ги смени след предишните пациенти. Няма чакалня и всички чакащи разбират какво си изследваш. Момичетата на регистратурата подвикват на лаборантката какви са изследванията, та всеки да чуе. Изводите оставям на вас.

Последна редакция: сб, 23 юли 2016, 13:34 от salihe_bg

# 1
  • Мнения: 344
аз имах преживяване в Цибалаб. ИЗследваха ми маркер за възпаления в червата в Рамус и всички изследвания бяха ок. Изследвах се в Цибалаб и там маркера беше силно завишен. Слава богу след колоноскопия и изследване при друга лаборатория, се разбра, че цибалаб са сгрешили. Не бих се доверил на цибалаб! Имай предвид че гъбичките специално се откриват след така нареченото ТРИКРАТНО ИЗСЛЕДВАНе, тъй като стандартното има голям шанс да не ги открие. Ако гъбичките са това което се разминава между рамус и цибалаб, то отговорността не е на лабораторията.

# 2
  • Мнения: 344
ние ако трябва да не ходим във всяка лаборатория за която има оплаквания, то по-добре никъде да не ходим Grinning

# 3
  • Мнения: 15
Може, вече не знам. Може просто да не е моето място, да не ми е на късмет (вярваща съм). В Цибалаб до парк Оборище също имах резерви, но поне чакалнята е отделена от манипулационната с врата, а на мен не ми е приятно всеки да чува. Явно си е до клон, за други клонове на Рамус може да не е така. Wink Но след толкова шансове отписах този клон и пак съм дървена глава, щото други само за едно от изброените не се връщат.

# 4
  • Мнения: 49
В тези лаборатория не се правят изследвания, а единствено Ви вземат изследванията и резултатът няма нищо общо с "лаборантите". Самата лаборатория, където се обработват е на друго място. Там пристигат изследванията с куриерска поща от цялата страна. Добрата новина е, че поради големия обем на изследване реактивите не могат да престоят да са с изтекъл срок, което е най-важното

# 5
  • Мнения: 3 157
Ходила съм във въпросния клон за да си пускам кръвна захар и изследванията си се правиха там,не са ги носили никъде.Лаборантката беше изключително груба и мърлява,работеше без ръкавици и почти не ме погледна,докато ме бодеше-беше заета да си клюкари нещо с колеги за предишни пациенти.Вече си ходя в кварталната поликлиника,много по-внимателни са.

# 6
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 60
Аз вчера ходих в Рамус "Окръжна болница", жената беше много мила, взе ми кръв и ми каза, че към 16-16:30 ще получа смс, който съдържа ID и парола, а резултатите започват да ги качват след 18 часа и тогава да проверявам. Забравих да спомена, че изследвам ЧХГ, което попринцип ми е излизало за около час и половина 2, а кръвта ми я взеха към 13 часа. До тук добре, нямах друга лаборатория около мен, така че реших, че ще изчакам до 18 часа, като се надявах, че както в повечето лаборатории, това е крайния срок, който дават, а резултатите излизат часове по- рано. В 17 и нещо все още нямах смс с ID и парола и им звънях, защото реших, че са ме забравили, обясниха ми, че всеки момент ще получа. Получих го след 18 часа и започнах да проверявам и да проверявам, но резултат никакъв. Всички знаем как не можем да чакаме особено за този резултат, но на мен ми беше важно да го получа и в нормално време, за да се обадя на лекаря ми и да решим дали да продължавам с хапчетата или не. Към 19 пак им звънях, защото вече бях решила, че празната колонка в резултата е - резултат. Казаха ми, че още го работят и ще получа резултат. Ок чакам, нямам избор. До 21:30, нищо, резултат никакъв, пак се обаждах и отговора беше, че се е развалила машината докато пробата е вътре и колегите били казали, че ще излезе най-вероятно утре. Добре де, ама на мен, ако ми трябваше резултат за утре щях да го пусна утре. Изведнъж към 22:30-23 часа реших пак да проверя и беше 0. Сега пред мен седи въпроса, защо е нужно да има 3 обаждания, за да се задействат някакви неща, като при третото бях по- настоятелна и получих резултат. Този резултат реален ли е или е написан така, за да не им звъня повече, пробата дали ми е загубена или просто поемат повече работа от колкото са в състояние да свършат и от там идва забавянето от 3-4 часа или просто толкова си могат. Каквото и да е на мен ще ми се наложи да повторя изследването в друга лаборатория, а нервите и парите, които съм дала на Рамус си остават за моя сметка! Само знам, че повече не бих повторила да изследвам каквото и да е при тях!

 П.п, поправям се, за да съм до край коректна, преди малко видях, че са ми изпратили e-mail, в който ми се извиняват и ми казват, предлагат ми втори тест на половин цена и ми гарантират, че резултатите се реални.

Последна редакция: ср, 27 юли 2016, 11:05 от gerrka

# 7
  • Мнения: 49
Ходила съм във въпросния клон за да си пускам кръвна захар и изследванията си се правиха там,не са ги носили никъде.Лаборантката беше изключително груба и мърлява,работеше без ръкавици и почти не ме погледна,докато ме бодеше-беше заета да си клюкари нещо с колеги за предишни пациенти.Вече си ходя в кварталната поликлиника,много по-внимателни са.
Aз не защитавам никой. Обяснявам процедурата. Вие освен помещението за вземане на изследване видяхте ли лабораторията? Предполагам - НЕ. Имено, защото получават от цялата страна, явно не успяват в срок.

# 8
  • Мнения: X
Чакалнята им съвпада с регистратурата,  например за Пролактин изследване да постоиш поне 15 минути в покой, пусках го веднъж там  ,седях 30 секунди  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 131
Наистина са груби и дръпнати като обслужване, или по-скоро студени. Особено тези, които са на регистратурата. Става въпрос точно за този клон на Сточна гара, на улица Ангиста се води. Тестът им за хранителни алергии и непоносимости показа откровено съмнителни резултати. одил съм поне 5 пъти до сега в последните 5-6 години, но и аз се чудя защо търпя, повече няма да стъпя в Анус лаб (както вече "галено" наричам клонът на Рамус на Ангиста)! Единственият плюс е, че работят в събота и неделя, други няма. Rolling Eyes

За сравнение в Цибалаб близо до парка Заимов на ул. Поручик Пачев 2 лаборантката е много по-приятна, хем е човекът-оркестър и сама си върши всичко и сама регистрира. За да не мислите, че е реклама, ще кажа, че примерно от клона на Цибалаб в Хаджи Димитър на ул. Ц. Дюстабанов хич НЕ съм доволен от обслужването. И там същата работа като в Рамус.

Общи условия

Активация на акаунт