Университети в Германия и други държави с немски език 8

  • 93 957
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
Айде,да ни е на късмет новата тема!!! bouquet

# 16
  • Мнения: 158
Ясмина, благодаря за новата тема!

Честито на първокурсниците и успешна сесия  на студентите.

kara.k браво на твоя студент, да изкараш 1.00 е просто супер - БРАВО!

mama Tin  и твоето момиче е герой, и на работа ходи и на изпитите ги разбива - БРАВО!

Поздравления и на всички други студенти  с вече взети изпити и късмет за следващите  Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 567
Ясмина, и аз благодаря за новата тема  bouquet
Само хубави новини да има!

# 18
  • Мнения: 210
Честито на всички приети и успех нататък!

И днес ние чакаме  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 410
Ясмина, благодаря за новата тема!

Честито на първокурсниците и успешна сесия  на студентите.

kara.k браво на твоя студент, да изкараш 1.00 е просто супер - БРАВО!

mama Tin  и твоето момиче е герой, и на работа ходи и на изпитите ги разбива - БРАВО!

Поздравления и на всички други студенти  с вече взети изпити и късмет за следващите  Grinning



Катя, ти знаеш ли че Добчо и Криси бяха цял семестър заедно на един туториум? Иначе Криси е одобрена за работа, ама още не са я включили в проект, от октомври ще е. Тъй че засега само учи. Утре е вторият изпит за тази сесия. При вас как са нещата?

# 20
  • Мнения: 158
Браво , много се радвам!

# 21
  • Мнения: 2 708
А аз вече не знам, дали искам децата ми да учат в Германия, или където и да било в Европа Sad пък и по света, може би. Някак си ги искам при мен, дори да не съм доволна от тукашните университетие. Явно ми влияят лошите новини напоследък. Сутрин пускам телевизора със страх. Не знам в кой град ще се е случило нещо, дали е в този, в който е моето момиче, дали ще си вдигне телефона веднага, въобще такава параноя ме е налегнала.... не знам как се справяте с това.
А тя като ме чуе, само ми се смее и подиграва с младежка наивност, не с лошо, и знае, че се притеснявам, и иска да ме успокои, а мен все на рев ме избива....луда работа. Иплаках си болката  Embarassed

# 22
  • Мнения: 1 970
Ще свикнеш... Нормално е човек да се притеснява, но на всички вече е ясно, че светът не е същия.
Отделно отстрани винаги звучи много по-страшно.
На 11.09.2001 бях във Вашингтон и Ню Йорк. Близките тук бяха откачили, и аз им се смеех по телефона... Чак пък толкова страшно... Имало да става - станало. Сега като стана патакламата в мюнхен щерката точно заминаваше на море, беше извън града като блокираха центъра....
С две думи - спокойно... Според мен вероятността да пострада детето от атентат е сравним с тази да стане жертва на катастрофа, при това сравнението е в полза на катастрофата като пробабилитет, особено в БГ. Чисто статистически.
Другото са емоции, за това вече лек няма...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 167
Тук винаги е актуално търсенето на билети....

Ryanair пуска билети от € 5 от София Билетите ще са в продажба от днес (29 юли) в полунощ до неделя (31 юли) в полунощ на уебсайта Ryanair.com.

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 44
Здравейте,
При нас вече започна подготовката по заминаването и както има един месец до тогава , времето неусетно ще литне, още от сега ме свива стомаха, особено като си погледна списъците със задачките.
Дъщеря ми ще пътува на 28.08 / неделя/ за Аахен с полет до Кьолн, има час за записване в RWTH Aahen на 29.08, а от 01.09 и потвърждение за стая в общежитие, което още не мога да повярвам докато не подпише на място договор.
Ако нещата вървят по план ще посещава курс по математика от 05.09 и ще се ориентира в обстановката, решихме че няма смисъл да се връща в БГ и да чака началото на учебната година.
Всъщност винаги може да се върне с евтин полет на ryanair Simple Smile
Ще имам въпроси относно събирането на най-необходим багаж в 2 куфара Sad , за това моля по-опитните мами да ми помогнат , не зная кое е добре да носи оттук и кое да купува оттам, списъка ми с уж "мини" аптечка на пръв поглед ще се събере в огромен несесер  Sad
Да правя ли застраховка Пътуване в чужбина, има опции и за една година към застрахователна компания, не визирам само застраховка за един полет?
Ще се радвам да се запозная с други мами, чиито деца ще учат в Аахен поне за морална подкрепа.

# 25
  • Мнения: 3 410
Не ви трябва застраховка за пътуване в чужбина, нали си има европейска здравна карта. Супер че са ви предложили стая в общежитие че за Аахен се знае, че въпроса с общежитията е мноого труден. Моите дъщери не си взеха нищо битово за натам - куфара пълен с речници - Дуден и какви ли не други, лакове, гримове, малко дрешки и обувки,и какви ли ен излишни според мен неща, ноо много важни за девойките. От там си купиха и завивки и спално бельо и съдове и прибори.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 167
Според мен е по-удобно да замине с неща от първа необходимост. Когато се настани, и изпратете останалият багаж с някоя от куриерските фирми (Спиди, Арамекс, Интерлогистика). Така няма да и се наложи да влачи куфари из града. За събиране на повече дрехи в един куфар, използвам пликове за вакумиране.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 44
Чудесна идея, vanian, благодаря , за вакумирането на дрехите, иначе го ползвам за гардероба,но за куфара нямаше да се сетя Joy
Обаче пък друго ми хрумна ,докато си купи възглавница да и изпратя надуваема  Joy слага калъфка и готово...то това ще е най- малкия проблем възглавницата..как ще мъкне матрак за леглото , в стаите на общежитието си е голо легло. Някой някъде беше постнал откъде да се купи надуваемо легло от Лидъл ли беше , от Икеа ли ..., за начало ще свърши работа, докато се ориентира с транспорта на матрак.В последствие ще е от полза да приюти някой гост в стаята си Simple Smile

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 44
Не ви трябва застраховка за пътуване в чужбина, нали си има европейска здравна карта. Супер че са ви предложили стая в общежитие че за Аахен се знае, че въпроса с общежитията е мноого труден. Моите дъщери не си взеха нищо битово за натам - куфара пълен с речници - Дуден и какви ли не други, лакове, гримове, малко дрешки и обувки,и какви ли ен излишни според мен неща, ноо много важни за девойките. От там си купиха и завивки и спално бельо и съдове и прибори.

Моята девойка откъм гримове и дрешки е много обрана, даже трябва да си купи още 1 чифт обувки за по-сигурно Simple Smile , виж за книги няма да стигнат 2 куфара , сантименталните вещи каза да изпратя с куриер по-късно. Разбрали сме се да има 2 купа вещи : много важни и по-малко важни , които ще получи след месец да речем.Има и едно плюшено куче много важно , но за втори трансфер на багаж  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 3 167
Надуваем дюшек ние поръчвахме от Лидъл. Преди година, там цената беше най-добра, въпреки неизбежната доставка. От друга страна така и така ще и трябва матрак, щом в общежитието няма, може да разгледате предложенията на амазон. Все ще трябва да чака доставка.
За временна възглавница и едно яке или пуловер, кърпа.. да сложи в калъфката - върши работа

Общи условия

Активация на акаунт