Отношението на мъжете Ви към Вас, след преживян аборт!?

  • 39 616
  • 492
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 21 440
Относно крещенето за глупости - много е лошо,наистина е отвратителна черта на характера. Опитът ми, обаче, показва, че много хора си го позволяват, и това често са жените в семейството.
Ако авторката често получава навикване за глупости, би могла да парира тия проблем още щом благоверния си отвори устата, разбира се, ако и тя не е от кресливите, каквито има доволно сред нас.,

Важното е такива избухвания да не всяват страх у половинката, иначе кряскане за веро и домати много семейства за нищо ги нямат, уверявам ви.

# 121
  • Мнения: 402
Интересно ми е как бихте реагирали вие ако мъжа ви се разкрещи, че доматите не са хубави?

Със замах ги мятам в кофата за боклук и няма да яде нито той, нито аз.След това може да му предложа успокоително хапче или да го пратя да направи няколко обиколки, тичайки в градинката.Окото няма да ми мигне.Не понасям крясък, а манипулация във вид на фасони и хленче, ме докарват до лудост.Това в къщи се знае и разговаряме.Правили са ми тежка интервенция, въпреки, че не беше аборт.ММ не мръдна от леглото ми.Затова съм и с него.Самата аз не кряскам, не хленча и не се цупя.Знам какво му е на другия и не го правя никога.

# 122
  • Мнения: 11 337
За него, ако не е  това, което той иска, все е менте, гадно, некачествено, боклук и т.н.

Радвам се, че си се оттървала от този психар.  Hug Лошото е, че сега тормози и други. Предполагам, че сега се чудиш как си го траяла и как те е манипулирал.

Продължавам да смятам, че в темата авторката е подложена на аналогичен психически тормоз. Те нещата никога не са само черни или само бели. Но посоката винаги е - не правиш нищо като хората, ти за нищо не ставаш.

# 123
  • Мнения: 2 850
Дорис, аз неслучайно казах, че съм частен случай Mr. Green Не намеквам, че авторкатае подложена на нещо подобно. А бившият ми не тормози никого, освен роднините си, които са от същия дол дренки. Party
Просто тез домати ми навяха кофти спомени и се изповядах.  Crazy

# 124
  • София
  • Мнения: 19 249
Извинете, но наистина много филми гледате. Сякаш на жената ще й стане по-леко, ако мъжът стои на пост. Разбира се, същото се отнася и за мъжа.
Svetlina*, аз пък не намирам за почтено нарочно и целенасочено да дразня някого, само за да го пробвам. Вторият мъж ли е виновен, че ти си попадала на психар? Знам, че невинните го отнасят, де...

# 125
  • Мнения: 30 802
Има само една причина като си в болница, да има човек наблизо- понякога има нужда от бърза реакция и защита, има си формуляри за съгласие и подобни.

# 126
  • Мнения: 11 337
Да има близък в болницата не значи да даде съгласие да "дръпнат щепсела"  Crazy

Близките в болницата са не да те спасяват, а за подкрепа, кураж и да не си сам и ред такива негативни усещания. Но явно емоционалността и потребността от близък на всеки е различна и няма как да постигнем съгласие.

Работата е там, че не е и НУЖНО ни е да имаме съгласие, но в едно семейство е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. И ако на The Siren of Titan /примерно/ мъжа и не е пред вратата в болницата и това не и е проблем, то за Дорис /примерно/ е проблем. Затова сме семейства - не да ядем от една тенджера, а да се подкрепяме по начин, който всеки от нас има нужда. То ако мъжа ти не ти даде емоционалната подкрепа, от която имаш нужда ми то по добре да дърпат щепсела  Rolling Eyes

# 127
  • София
  • Мнения: 24 839
Не съм съгласна- това искане, на всяка цена да висиш пред вратата, е проява на висш егоизъм!
Искаш другият да се гърчи от притеснения, да следи с поглед и топка в корема всеки влизащ и излизащ от операционната, да търси по лицата им знак какво става вътре........... И когато са му казали, че всичко ще свърши за половин час, да умира още час и кусур, например,докато привършат и те изкарат на количката.
Аз такава нужда от подкрепа никога не съм имала, защото достатъчно съм обичала най- близките си, че да им спестя безсмисления ужас.
Емоционалната подкрепа, за мен, се изразява в жестовете преди и след премеждието.

# 128
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
И все пак всичко се опира до това какъв е човека до нас.Дори и да не иска човека до мен да стоя пред кабинета или болницата няма сила която да ме накара да си тръгна докато не разбера,че всичко е наред.Така е и с мм. Peace

# 129
  • Мнения: X
Цитат
Не съм съгласна- това искане, на всяка цена да висиш пред вратата, е проява на висш егоизъм!
Искаш другият да се гърчи от притеснения, да следи с поглед и топка в корема всеки влизащ и излизащ от операционната, да търси по лицата им знак какво става вътре..

Всъщност, ако другият те обича, той така или иначе ще умира от притеснение, докато не му кажат, че си наред.Не е нужно да ИСКАШ от него да се притеснява....

# 130
  • Мнения: 11 337
Тъкмо и аз това исках да напиша - обич и грижа не се изисква. Или я има или я няма.

# 131
  • Мнения: 10 993
Аз пък не искам мъжът ми много да се притеснява, да седи при мен да ми държи ръката. Предпочитам да го раздава темерут, някак тежките моменти да ги изживяваме по-бързо, да не са така драматични. Просто ако докато ме оперират той маа гащи из практикер, някак ми е по леко отколкото ако реве до мен. Във втория случай ще си помисля, че умирам, пък като знам, че действа по задачи, приемам всичко рутинно, като нещо което трябва да се свърши. Като ремонт един вид. Ако мъжът ми е чувствителен ще трябва и неговите чувства да щадя и няма да мога да си се глезя и изживявам като жертва на обстоятелствата, защото той също ще страда.

# 132
  • София
  • Мнения: 24 839

Всъщност, ако другият те обича, той така или иначе ще умира от притеснение, докато не му кажат, че си наред.Не е нужно да ИСКАШ от него да се притеснява....

Разбира се, че ще се притеснява!
Не иде реч да изискваш това от него, а да държиш да се притеснява задължително пред вратата.

# 133
  • Мнения: 11 337

Всъщност, ако другият те обича, той така или иначе ще умира от притеснение, докато не му кажат, че си наред.Не е нужно да ИСКАШ от него да се притеснява....

Разбира се, че ще се притеснява!
Не иде реч да изискваш това от него, а да държиш да се притеснява задължително пред вратата.

Ама разбира се - друго си е да го почакаш след кюртеж пред болницата ... Някак си е гот какъв мъжкар е и как се притеснява нейде дето аз нямам нужда.

# 134
  • Мнения: 6 901
Просто ако докато ме оперират той маа гащи из практикер, някак ми е по леко отколкото ако реве до мен.
Е защо пък трябва като стои да реве и да е хипер чувствителен ooooh! Той може да е с теб и пак да се държи по-темерутски, но да е там и да ти помага ако имаш нужда, да разведрява обстановката, за да не се притесняваш и ти излишно. Ама нейсе, щом ти е най-спокойно като е далеч...

Общи условия

Активация на акаунт