Бързи здравословни въпроси и отговори – 3

  • 102 614
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 706
Аз съм си махала няколко, само едната се появи в близост, другите 3 няма нови около тях

# 736
  • Мнения: 1 326
От 2 дни вдигам кръвно вечер.Надявам се,че е заради луната,атмосферно налягане или изригване,но ако до 16-ти не се оправи,ще търся лекар.До сега винаги съм била с много ниско кръвно,събирала съм и границите.Нормалното ми кръвно беше 80-90 на 50.Като бременна беше 70 на 40,а сега 130 на 70.Сутринта беше 119 на 77,следобед 127 на 67,а преди малко 129 на 71.Като беше 127 на 67,много ме болеше главата и ми се виеше свят,а като се качи малко и нищо ми няма.Много ми е странно,не знам дали през деня не е било още по-високо и сега като е паднало да ми е по-добре или пък като се качи да ми е по-добре.Какви изследвания се правят в такъв случай?В понеделник ще пусна ПКК,желязо и захар.Правили са ми кардиограма в "Света Екатерина" в София,обаче там се установи проблем със стените на сърцето-били разпуснати.Имам и проблем с хормоните,дали може от тях да се промени кръвното?  newsm78 Не вярвам на лекарите,на 25 години съм,а щяха да ме уморят не един път.За това се допитвам до вас.  bouquet

# 737
  • София
  • Мнения: 3 687
Опасявам се, че високо кръвно е над 140 на 90 и лекарите няма да се впечатлят. Намери други симптоми, когато отиваш на преглед. Как е сърдечната честота?

# 738
  • Мнения: 1 326
Пулса ми е висок по принцип,преди да забременея стигаше 120 .Сега е около 80-90.И аз мисля,че няма да ми обърнат внимание и се чудя в София ли да ходя,майка ми предложи Гърция,ама с дете на година и осем месеца съм за никъде.Заради нея ме е страх,че ако стане нещо с мен няма кой да я гледа.Търся причини,но досега никога не съм имала високо кръвно.Имам колит,гастрит,червата ми се надуват и притискат пикочния мехур,като и в момента са така.Имам проблем с хормоните,по-точно зацапване след цикъл,имам и гъбички в червата.От май месец обикалям по лекари и само ме тъпчат с антибиотици.Не знам дали тези проблеми биха могли да окажат влияние на кръвното.Може пък и просто вече това да е нормално за мен,след като на 130 на 70 се чувствам добре,а при 120 на 70 съм като парцал  newsm78 Утре ще го меря целия ден.И се надявам след пълнолунието да се оправя и то да е причината.Във вторник съм на гинеколог,ще го питам дали е възможно от хормоните да е нещо  Confused

# 739
  • Мнения: 153
Bandida ,може от всичко да е от времето до хормоните. И аз последната седмица не се чуствaм добре аз пък от десет години пия бб за високо кръвно и изведнъж ниско 96/66 но пък пулс 95 .при мен проблема може да е щж и за нея пия лекарства от десет години,но пък четох и виждам същите признаци за вегатaтивнa дистония при мен. Провери и ти.

# 740
  • Мнения: 53 924
Явно не ти е от кръвното, то не е високо.
И мен ме болеше тези дни главата, което ми се случва изключително рядко, мерих кръвно, ОК си беше.
Да не си с някакъв вирус?

# 741
  • Мнения: 5 792
Заповядайте в новата, 4-та поред тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=951732.new#new. Приятно и ползотворно писане! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт