Моля, помогнете ми да разбера какво значи Временна Раздяла

  • 5 562
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, в момента с приятелката ми сме във временна раздяла, заедно бяхме четири години и половина, от близо две нещата не вървяха добре, виждаше се че се обичаме, в старанието си да не нараним другия се отдръпнахме мислейки, че даваме повече свобода партньора си, но единственото, което постигнахме беше да се отдалечим още повече. Последните месеци бяха ад, поне за мен, тя излизаше с приятели уж за малко, а се прибираше в почти светлите часове на сутринта, мен ме глождеха ужасни съмнения, но нищо не казах, което се отрази в поведението ми не за добре. Та това продължи до към преди 10-тина дена, когато тя дойде и събра малка част от багажа си и се изнесе (впрочем живея с родителите си, докато не се почувствам достатъчно финансово независим да мога да изтегля един ипотечен кредит). При изнасянето на багажа неизбежно последва въпроса, какво става с нас, отговора беше "не знам".  Четири дена по-късно през "дива" караница, че искам окончателен отговор тя ми каза ужасяващо трудно и болезнено за нея Не, реших че не заслужава тази болка, която е изписана на лицето й, така че й дадох времето, час по - късно й казах че я обичам и искам да е щастлива за това аз ще го приключа, за да не се обвинява, това отново даде същия резултат, временното си остана. Седмица и нещо на емоционален хаос одимена, в момента съм малко по - стабилен емоционално (дано). Та някой може ли да ми помогна да разбера какво значи това временно, защото аз изобщо не съм сигурен вече.

П.П. Обичам я и ще се боря за нея!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 601
тя излизаше с приятели уж за малко, а се прибираше в почти светлите часове на сутринта


Мисля, че приятелката ти чудесно се забавлява без теб и временното ще стане постоянно. Дано греша, но така ми се струва.

# 2
  • Мнения: 242
Временна раздяла значи КРАЙ

# 3
  • Мнения: 6 902
Временна раздяла означава, че човекът иска да се разделите за постоянно, но не му стиска да го направи/каже от раз. Или ответната страна е прекалено настойчива и се явява някакъв компромисен вариант. Съжалявам, но не съм оптимист в такива случаи.

# 4
  • Мнения: 307
Понякога наистина сякаш е нужно малко време  далече един от друг, да се осъзнаят какво искат и двамата. Но като гледам при вас май не е съвсем така, щом на нея й е ок сама, да си се забавлява... макар, че и това е временно, като остане малко сама и ще започне да мисли. Ако още те обича може и да се върне, но един съвет - остави я и не я търси, не й досаждал, не я притискай, живей си живота и ти. Каквото трябва, то ще се случи

# 5
  • Мнения: 2 760
Има една приказка - няма по-постоянно от временното  Peace

Дано греша, но при всички случаи, както са те посъветвали, не ѝ досаждай, не я търси ти. И най-вече, ако ще си давиш мъката в алкохол, да има с теб някой приятел, който да ти скрие телефона, ако решиш да ѝ звъниш в два през нощта, защото ти липсва. Пази си достойнството, колкото и да е трудно Peace, успех!

Послеписът ти е грешен - не трябва да се бориш за когото и да било, ако той няма желание да бъде с теб, борба е безсмислено да се води, единственото, кото можеш да постигнеш наисла, е да удължиш агонията ви. По-скоро ѝ дай свободата да помисли и да си реши.
Някакъв конфликт между нея и родителите ти имало ли е? Две жени в една къща, хмммм, не ми звучи добре.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Ама той я обичал и щял да се бори за нея. Момата, ако го надуши, че е отворен за компромиси, такива номерца може да му спретне в стил " иди ми дойди ми", че той бял ден няма да види.

Ако още те обича може и да се върне

Да, и той ще си вкара автогол като я вземе обратно.

На мен ми намирисва на ненаживяла се девойка.

# 7
  • Мнения: 3 603
Здравейте, в момента с приятелката ми сме във временна раздяла, заедно бяхме четири години и половина, от близо две нещата не вървяха добре, виждаше се че се обичаме, в старанието си да не нараним другия се отдръпнахме мислейки, че даваме повече свобода партньора си, но единственото, което постигнахме беше да се отдалечим още повече. Последните месеци бяха ад, поне за мен, тя излизаше с приятели уж за малко, а се прибираше в почти светлите часове на сутринта, мен ме глождеха ужасни съмнения, но нищо не казах, което се отрази в поведението ми не за добре. Та това продължи до към преди 10-тина дена, когато тя дойде и събра малка част от багажа си и се изнесе (впрочем живея с родителите си, докато не се почувствам достатъчно финансово независим да мога да изтегля един ипотечен кредит). При изнасянето на багажа неизбежно последва въпроса, какво става с нас, отговора беше "не знам".  Четири дена по-късно през "дива" караница, че искам окончателен отговор тя ми каза ужасяващо трудно и болезнено за нея Не, реших че не заслужава тази болка, която е изписана на лицето й, така че й дадох времето, час по - късно й казах че я обичам и искам да е щастлива за това аз ще го приключа, за да не се обвинява, това отново даде същия резултат, временното си остана. Седмица и нещо на емоционален хаос одимена, в момента съм малко по - стабилен емоционално (дано). Та някой може ли да ми помогна да разбера какво значи това временно, защото аз изобщо не съм сигурен вече.

П.П. Обичам я и ще се боря за нея!

Намери си друго гадже, което да обичаш.

# 8
  • Мнения: 1 540
Няма такова нещо като временна раздяла,просто няма.Тя е окончателна,просто хората си мислят,че така ще е по-малко болезнена,ако се разделят бавно.Но не е така,мъчително е и няма смисъл,ако се съберете,ще усетиш,че не е както преди вече.А междувременно приятелката ти се оглежда и за други щом излиза вечер сама и се прибира рано сутрин значи не вижда смисъл да стои с теб вечер като може да си се забавлява и без теб.Аз мисля,че не се обичате просто не знаете как да се разделите,мислите си,че се обичате,но не е така защото,ако се обичахте нямаше да имате нужда от "Временна раздяла".Дано преодолеете тази трудност и бъдете щастливи!

# 9
  • София
  • Мнения: 38 476
"Временна раздяла" е същото като лафа "Ти си чудесен човек, но аз не те заслужавам". Меко казано - разкарай се.

# 10
  • Мнения: 12 473
Айде сега - не винаги временната раздяла значи окончателна.
При зрели и осъзнати партньори това е ясен знак за преосмисляне на някои неща и нужда от изясняване и наместване на приоритетите.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 11 471
Разкарвай таз разпоретина, има много други свестни момичета.

Късмет!

# 12
  • Мнения: 307
Айде сега - не винаги временната раздяла значи окончателна.
При зрели и осъзнати партньори това е ясен знак за преосмисляне на някои неща и нужда от изясняване и наместване на приоритетите.  Peace
На същото мнение съм, но наистина ако са зрели и осъзнати. Иначе си е чиста загуба на време - единия си живее живота, а другия седи и  чака половинката да се осъзнае  Peace

# 13
  • Мнения: 12 473
Да, така е.
И затова се сяда и се изговоря с партньора преди това.

# 14
  • Мнения: X
Скрит текст:
Здравейте, в момента с приятелката ми сме във временна раздяла, заедно бяхме четири години и половина, от близо две нещата не вървяха добре, виждаше се че се обичаме, в старанието си да не нараним другия се отдръпнахме мислейки, че даваме повече свобода партньора си, но единственото, което постигнахме беше да се отдалечим още повече. Последните месеци бяха ад, поне за мен, тя излизаше с приятели уж за малко, а се прибираше в почти светлите часове на сутринта, мен ме глождеха ужасни съмнения, но нищо не казах, което се отрази в поведението ми не за добре. Та това продължи до към преди 10-тина дена, когато тя дойде и събра малка част от багажа си и се изнесе (впрочем живея с родителите си, докато не се почувствам достатъчно финансово независим да мога да изтегля един ипотечен кредит). При изнасянето на багажа неизбежно последва въпроса, какво става с нас, отговора беше "не знам".  Четири дена по-късно през "дива" караница, че искам окончателен отговор тя ми каза ужасяващо трудно и болезнено за нея Не, реших че не заслужава тази болка, която е изписана на лицето й, така че й дадох времето, час по - късно й казах че я обичам и искам да е щастлива за това аз ще го приключа, за да не се обвинява, това отново даде същия резултат, временното си остана. Седмица и нещо на емоционален хаос одимена, в момента съм малко по - стабилен емоционално (дано). Та някой може ли да ми помогна да разбера какво значи това временно, защото аз изобщо не съм сигурен вече.

П.П. Обичам я и ще се боря за нея!
Напълно безсмислено е да се бориш за нещо, което вече е умряло.
Тя вече не те обича.
Но още изпитва нещо като съжаление към теб....
Срещнала е друг.
Той обаче още не й е сигурен, явно не "бяга" достатъчно след нея....
И тя си оставя пътя към теб отворен, за всеки случай....току виж решила, че все пак си любовта на живота й.
За мен е обречена кауза.Започни да се оглеждаш за нещо ново.

Общи условия

Активация на акаунт