Банята - 26-та тема

  • 122 086
  • 732
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 3 944
Ние сме с хигиенен душ на Клуди, но аз държах и на топлата вода, та затова другите не ми бяха опция. Определено си заслужава.

# 646
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами няма как по плочки монтирани на нивелация вода да се изтича, в която и да е посока. Това е равна хоризонтална плоскост. Прието е последните плочки по ръба, където ще слиза надолу коритото да се монтират на нивелация, най-вече заради монтаж на стъкла на кабина.
Вие ще слагате завеса и ако НИКОГА не мислите да слагате стъкла, нивелирани плочки по ръба не са Ви необходими на всяка цена.
Като сложите един сифон само във вкопаното корито ще трябва външния под да се завърти около това корито с наклон надолу, да се задигне по краищата и пред вратата, там ще ви стане най-високата точка в банята. Вътре в коритото си се прави наклона към самия сифон. Това е.

   Не сме се зарекли никога да не слагаме стъкла, за момента сме решили със завеса. Такъв вариант със задигнати плочки хич не ми се нрави. Да не би аз да не съм обяснила правилно? 
   Банята е такава
Скрит текст:
, целим да постигнем това разположение
Скрит текст:
, като душ пространството се обособява в дъното срещу вратата. Ето снимки от форума за онагледяване, с тази разлика, че при нас санитарията е отсреща.
Скрит текст:
и
Скрит текст:
. На втората снимка се вижда, че е само един сифон. При условие, че душ-коритото е ниво надолу със сифон и собствена нивелация, а сухата част е по-нагоре и наклонена към душ-коритото водата няма ли да се отича? Показания проект е за баня с по-голям размер от нашата.
    Извинявам се на потребителката мама МОНИ, за дето използвах проекта й. bouquet
    Ако може и други да се включат, как е при вас?
 
    И един по-спешен въпрос: след като се изгради куфар от гипскартон, необходимо ли е да се измаже или може директно да се лепят плочките?

Здравейте, включвам се, за да не се обърквате по този проект, който е мой. Реално има два сифона - един в душовото пространство и един в сухата част. Имаме и праг, върху който ще монтираме параван тип хармоника като показания от Doris. Иначе банята не е по-голяма от вашата. Размерите са същите. Отчитам като грешка, че не обърнах вратата - сега наистина човекът на мивката е застрашен да не отнесе някой удар.

# 647
  • Мнения: 171
   Благодаря на drago_2008 и Doris за съветите! Както писах, сме се спряли на вариант завеса, но искаме, ако решим някога да сложим стъкла, да сме го предвидили. Разбирам, че не може и вълкът да е сит и агнето да е цяло и се спираме само на завеса окончателно. Аз по принцип харесвам параваните да ги гледам, но не и да ги ползвам-клаустрофобично и притеснително ми е. От друга страна в това жилище няма да живея аз, а мои близки. Всички възможни ремонти правим сами с ММ в извънработно време, не ни е това професията. Умуването около това каква и как стъклена врата само ще ни забави още повече, а изоставаме от графика.
  Най-голямото ни притеснение и чудене е около сифона в банята. Най-сигурно наистина е с 2 сифона, но не сме такива майстори, аматьори сме. Затова търся вариант с 1 сифон, а и за мен колкото по-малко джаджи за съчетаване, поддръжка и бъдещи проблеми, толкова по-добре. ММ казва, че при 2 сифона е за предпочитане всеки от тях да се включи самостоятелно в общата тръба, иначе правели проблеми, не били много пълноценни и незнам си какво още. Такова заустване при нас е невъзможно. Трябва двата да се съберат в една обща и после в общата на входа. Проблем с видимостта на сифоните нямам,  достатъчно ми е да е семпъл и да се вписва в общата картинка.
  Варианта с по-ниското ниво на душа най ми е симпатичен.Да предположим,че ще го докараме с наклоните, още по-притеснително ми е къртенето. Къртач имаме, но как да преценим нивата? Махнахме стария чугунен, голям и дълбок, съжалявам, но не го измерих. Пода е с мозайка 3см, надолу е замазка(може би) и панелна плоча-предполагаема дебелина 18-20см общо. Страх ме е да не влезем при съседката отдолу.
   Тази тема ме замисли в посока 1сифон, само при душа http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=4&t=30378 .

# 648
  • Мнения: 171
 Сега видях, че мама МОНИ се е включила, още веднъж извинения, че ти ползвах проекта за ориентир на разположението. Благодаря за уточнението на бройката сифони. Къде се намира втория?

# 649
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Може ли да питам още нещо? Реших да си оставя изход за санитарен душ до тоалетната, за да мога с него да мия онази част на банята, която ще е отделена с паравана от душ пространството. Майсторът остави само студена вода. Но сега си мисля, че този санитарен душ ще е много по-полезен, ако има и топла вода. Някой има ли такъв санитарен душ. Вероятно става красиво с вграден смесител. В нета не откривам много санитарни душове със смесители. Другите смесители ще бъдат на Идеал стандарт, но техните санитарни душове са само за студена вода, мисля. Моля помогнете!
Ето един по-евтин вариант.

# 650
  • Мнения: 37
Спецове, дайте съвет за качество на огледало за стената над мивката, без да е с шкаф. Има една подробност. Искаме с него да затиснем част от кабела за лампата( маестрото вместо да изнесе кабела над плочката, го е изнесъл под нея-така ще се получи много ниска позиция на монтаж на лампата, но когато видяхме какво е направил, беше налепил цялата баня). Та ако може огледалото да затисне част от кабела, дайте съвет как да стане, щото да няма проблем с кабела и бъдещата влага, и -да, дайте съвет за качество на самото огледало. За почъчково огледало -от Пловдив сме.

# 651
  • Мнения: 37
Само да добавя-не ща вариант за този случай на лампа тип кокиче.

# 652
  • Мнения: 1 787
Здравейте!

Правим проект на банята и се сблъсках с един казус, за който не мога да намеря адекватно решение. Ще се радвам, ако някой, изпаднал в подобна ситуация, сподели как го е преодолял:

Плочките за баня, на които се спряхме, са с размер 20х50см. и ще бъдат подредени хоризонтално по стените в цялата баня (с почти квадратна форма, без никакви чупки вътре). Ще имаме само една вградена структура - тоалетната, която се пада някъде по средата на едната странична стена. Проблемът е, че "облеклото" на структурата ще бъде с ширина 60 см. и височина около 122 см., и когато се подредят плочките (хоризонтално), фугата, която се получава, се пада странично от бутона и самата тоалетна (50см.+10см.=60см.) и стои малко грозно. Мислих си за няколко варианта да избегна това, но не мога да преценя кой би бил най-удачния:

1. да облека куфара с плочките от пода, които са гранитогрес с дървесен ефект (но той е доста тъмен и се притеснявам, ако го вдигна и нагоре в пространството, да не стои като "харизан" (цветовете на банята са бяло и тюркоаз и този гранитогрес много приятно стопля пейзажа от пода).

2. в тази част да подредя плочките вертикално или само по "куфара", или по цялата вертикала над тоалетната до тавана (3х20см.=60см.), но се притеснявам да не стане грозно чисто визуално и да дразни погледа.

3. да избера съвсем друг вид плочки с ширина 60 см. само за тази част от банята и да няма никаква лицева фуга, но вече имам 3 различни цвята и 3 различни по форма плочки и ако добавя още един вид, може би ще стане каша.

4. Проектантът ми предложи да облечем структурата в мозайка от същата серия плочки, като по този начин абсолютно разрешаваме този проблем, обаче някак мозайката пък не ми се вписва в цялостния стайлинг на  банята, иначе сама по себе си е много красива.

Изобщо много ми е сложно и моля за съвет! Praynig Утре отново ще ходя на място, защото трябва да търся плочки и за другата си баня, но преди да приключа напълно с първата, просто не мога да се концентрирам и да мисля нататък. Благодаря предварително!  Hug

Последна редакция: сб, 22 окт 2016, 22:42 от Madeleine

# 653
  • Sofia
  • Мнения: 4 012
Има различни видове мозайка и според мен този вариант е най-удачен.

# 654
  • Burgas
  • Мнения: 503
Аз мисля,че каквато и облицовка да направите на казанчето ,различна от стенните плочки,само ще я подчертаете -на мен тези изпъкнали структури поначало не ми харесват ,а като се направят различни,направо ми вадят очите,особено ако не са с височината на помещението Peace
При нас плочите бяха голям размер и на структурата нямаме вертикална фуга,но бутона пак не е по средата ,заради вертикалния щранг ,който вкарахме в куфара на казанчето  Rolling Eyes
Madeleine,при вас сигурно  може да се намали размера на плочките така, че фугата да е в средата и спрямо нея да се подредят останалите плочки на тази стена.

Последна редакция: сб, 22 окт 2016, 23:59 от borka01

# 655
  • Мнения: 171
   Madeleine , в нашата баня се оформи подобен проблем. При нас е пакет с тръби 30 на 60. Много търсих плочки на 60 и повече (в определен  цвят и бюджет), но не намерих. Блъснах се в едни много изгодни 25/50 и набързо забравих за 60 нагоре и в цвят Simple Smile. Решихме да направим пакета 70, за да разположим по-удобно тръбите и за да е по-голяма дупката отгоре, която ще оформим като ниша. Пакетът ни е в ъгъла и линията 50+20, ще я преживем, не е на видно място. В твоя случай помисли къде ще ти се намира структурата, ако е много централен и го направите в цвета на пода, това ще го подчертае, ако е с мозайка още повече. На мен всяко подчертаване на тоалетната ми навява асоциации с трон, а ако е с мозайка само там, съвсем, по-добре сложи и на друго място. Не те ангажирам с моето мнение, но аз бих се спряла на линия 5+50+5, като плочките да са изпилени по ъглите(ще се подчертае майсторлъка, така да се каже) или бих разширила пакета надясно или наляво според помещението. Може да си оформиш шкаф зад ревизия или друг за препарати, гъби и други не толкова лицеприятни, но необходими неща. Обеми в ниската част на стая не намаляват визуално, както обеми отгоре до долу (на нивото на очите). Успех!

# 656
  • Мнения: 6 292
Здравейте!

Правим проект на банята и се сблъсках с един казус, за който не мога да намеря адекватно решение. Ще се радвам, ако някой, изпаднал в подобна ситуация, сподели как го е преодолял:

Плочките за баня, на които се спряхме, са с размер 20х50см. и ще бъдат подредени хоризонтално по стените в цялата баня (с почти квадратна форма, без никакви чупки вътре). Ще имаме само една вградена структура - тоалетната, която се пада някъде по средата на едната странична стена. Проблемът е, че "облеклото" на структурата ще бъде с ширина 60 см. и височина около 122 см., и когато се подредят плочките (хоризонтално), фугата, която се получава, се пада странично от бутона и самата тоалетна (50см.+10см.=60см.) и стои малко грозно. Мислих си за няколко варианта да избегна това, но не мога да преценя кой би бил най-удачния:
.....
Изобщо много ми е сложно и моля за съвет! Praynig Утре отново ще ходя на място, защото трябва да търся плочки и за другата си баня, но преди да приключа напълно с първата, просто не мога да се концентрирам и да мисля нататък. Благодаря предварително!  Hug

На първо четене и БЕЗ да си казала размерите на стените виждам слените варианти:

1. Тръгвате от средата на структурата с две цели плочки и се лепи към ъглите на банята. Отгоре над структурата ще пренесете фугата и няма да имаш парчета. Не си дала размер и няма как да сметнем какви парчета ще дойдат в ъглите newsm78
2. Купувате от по-тесните структури  40 см и си правите куфара малко по-широк. Майсторът изчислява пакета така, че челната плочка 50 см да скрие (закапачи) страничните перпендикулярни парченца (т.е. ширината на пакета не ти е 50 см, а 47 см грубо + дебелината на двете парченца с лепилото).
Например тази:
http://www.baniamagazin.com/%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D1%87 … %B0-kolo-520.html
или тази
http://www.keranova.org/%D1%81%D1%82%D1%80%D1%83%D0%BA%D1%82%D1% … D0%BE%D1%80__2136
3. Лепите хоризонталните плочки разминато с някакво застъпване, не знам колко ще Ви се връзва на дизайна понеже не си го показала нито него, нито плочките.

Последна редакция: нд, 23 окт 2016, 09:27 от drago_2008

# 657
  • Мнения: 1 787
Страшно много ви благодаря за отговорите! Hug Дадохте ми още възможни варианти, върху които още днес сериозно ще седнем да помислим с хората, които ще ми правят подробно проекта.

Разберите на помещението са 200х236 см. Вратата се пада по средата на късата стена, отваря се навътре и наляво и на тази лява стена, горе-долу по средата, се пада тръбата за тоалетната, а мивката е на другата стена и е по-близо до вратата. Срещуположно на вратата ще оформим душ-зона по цялата ширина на помещението със стъклена преграда и линеен сифон, които да поема водата и от двете зони, както и ще сложим един допълнителен малък сифон в по-сухата част.

vaflichka, права си, че мозайката е много красива, но просто не е за тази баня, иначе аз съм може би един от най-големите фенове на мозайките и е  много възможно да си сложа такава в другата баня.

borka01, съгласна съм и с теб. При абсолютно правилни форми на банята без чупки и на мен не ми харесва как изпъква тази структура, но мъжът ми иска да сложим такава. Беше ми хрумнало да вдигнем структурата до горе, обаче тогава става като комин по средата на банята и пак не ми харесва. 

dunavska, и аз в един момент имах идея да разширим пакета в посока към вратата, за да обхване две цели плочки и тогава няма драма, но се притеснявам, че ще заема прекалено много място зад вратата, а там мислех по-натам да сложа нещичко (не съм решила още какво), или дори само да скрия коша за пране. Снощи обаче на мен също ми хрумна варант 5+50+5 - да центрираме плочката по средата, а от двете страни да сложа някакъв декоративен кант в цвета на плочките и така да продължа нагоре по цялата височина. Днес ще питам дали е възможно това. Вариантите, предложени от drago_2008 също ще ги обсъдим на място (не съм ви показала нищо, защото и аз още нямам нищо, на етапи груби изчисления и обсъждане сме все още Simple Smile), изобщо днес трябва да приключа тази сага с баня 1, защото ме чака плочкова драма и в  баня 2, мокро помещение, кухня, коридор и какво ли още не  ooooh!

Последна редакция: нд, 23 окт 2016, 10:14 от Madeleine

# 658
  • Мнения: 1 522
И при нас се получи така и направихме 5+50+5 с плочките като продължение на целия проект, мислех че малките плочки ще стоят грозно йо напротив супер се получи, нашите бяха бели и лъскави и направо светна вградената структура особено като и се сложи и бутона в центъра и конзолната тоалетна.Нямам снимки да ти покажа, 3 дни не бях спала поне за да го измисля обличането на тази структура и това за мен е най удачния вариант

За мен няма смисълда се увеличава вградената структура и да заема място което може да се оползотвори по добре

# 659
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Ние бяхме в същото положение, с тази разлика, че плочките ни бяха 60 х 20, а вградената структура беше 70, заедно с всички елементи, с които направиха куфара. Какво направихме ние:
- куфарът е до тавана, иначе щеше да стои като чупка, която нямаше да ми харесва със сигурност (и щеше да събира прах и мърсотия, аз съм малко вманиачена).
- майсторът разряза плочките на по 35см и ги направи с една центрирана фуга в средата на вградената структура, като и бутона го центрирахме там.
- малко сглупихме, че оставихме ревизионния отвор в банята (ВиК майсторът предложи да го изнесе някъде другаде, но аз не та не  ooooh! ) и се оказа, че почти нямаме вариант да го скрием Sad Направихме го с отвор с изрязана плочка, като се личи съвсем малко. Не ми харесва, но вече признавам си, почти не го забелзвам.
Качвала съм снимки и преди, но ето - тук се вижда добре и отвора, и фугата по средата, а тук почти не си личи, или така ми се иска  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт