За грубостта, мазохизма и принципите

  • 17 533
  • 153
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 647
Нелюбезното отношение се третира с усмивка.  Grinning Киселякът търси конфликт и вместо него като получи мило отношение и възможно най-широката усмивка, не му остава нищо друго, освен да подвие опашка. И ако накрая на обслужването добавиш "Благодаря, бяхте много любезен/любезна", капитулацията му е пълна. Може да видиш и пушека, който излиза от ушите му.  Wink

# 46
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 002
Нелюбезното отношение се третира с усмивка.  Grinning Киселякът търси конфликт и вместо него като получи мило отношение и възможно най-широката усмивка, не му остава нищо друго, освен да подвие опашка. И ако накрая на обслужването добавиш "Благодаря, бяхте много любезен/любезна", капитулацията му е пълна. Може да видиш и пушека, който излиза от ушите му.  Wink
Абсолютно вярно Peace

# 47
  • Мнения: 48
А как да процедираме като си стоим в градския транспорт и нагъл просяк започне да ни псува или около нас пенсионери се пустостват? Аз се оправях някак с мп3-ка и слушалки, но в един момент видях, че и те не помагат, особено след като една просякиня ми ги дръпна и започна да ми крещи. Тогава реших, че ще си купя кола. Най-доброто решение в живота ми, въпреки задръстванията и агресивни шофьори определено е по-спокойно от колкото в превозните средства в София, но и други големи градове в чужбина като Амстердам, Берлин и т.н.! Simple Smile Тук поне колите още не са ни забранили, а на запад е почти непосилно да имаш кола и щеш не щеш се возиш на метрото където по пероните спят напикани. Животът е твърде кратък, за да го прекарваме слушайки свадите на хората в ГТ или просяци да ни подлагат на непрекъснат емоционален шантаж и паричен рекет, а след като ме проклеха дори след като им дадох пари пари на просещи не давам. Peace Вярвам, че преди и след напрегнат работен ден градския транспорт е доста неподходящо място и допълнително ни натоварва със стрес. Но освен насвирена мп3-ка с релаксираща музика или закупуването на кола за София (а и за други големи градове) не знам какво е решението.

Последна редакция: ср, 27 юли 2016, 15:46 от mik413

# 48
  • Мнения: 9 865
В тъпия ни квартал (дано по-скоро стане време да се махаме от тук) нямам наблизо голям супермаркет, има тук-таме малки, но доста гнусни бакалийки, в които всичко е страшно завишено като цени и нямаш никакъв избор. Ходех в една по-заредена бакалия до нас, обаче и двете продавачки там се държат безобразно, бъбрят си по половин час с някакви познати отвън, пушейки цигари, ти вътре чакаш като идиот, или вътре с човека пред теб си разискват мазолите, пререждат ме техни комшии, роднини, а като ми дойде ред ме обслужват с "кажете" и мятане на рестото отдалече. Ужасни.
Веднъж на седмица да ми се наложи нещо да купя (я кисело мляко, я сирене съм забравила) и да ми вдигат кръвното, тцъ, пробвах няколко пъти, с добро, с усмивка, с майтап, не стана и се отказах. Ходя в по-далечен магазин, където ме обслужват по-вежливо и това е.

# 49
  • Мнения: X
Не се ли отнесат към мен с поведение тип "Клиентът винаги има право!", втори път не ме виждат.    Laughing
Животът ми е ценен и прекалено кратък, за да го скапвам с негативизма и простотията на всеки недоклатен/а.

# 50
  • София
  • Мнения: 16 193
С просяците (както и всякакъв тип навлеци, които се опитват да ви навлезат в личното пространство) има един "трик", който работи безотказно: правите се, че не ги виждате, не ги чувате, все едно ги няма, все едно гледате в празното пространство. Всякакъв тип реакция, включително страх, неприязън, за тях е сигнал, че имате отношение и те това използват.

# 51
  • Мнения: 2 099
Зимата един от просяците ми дръпна чантата и тока ми се заби  в една пролука между плочките на тротоара при което паднах и си ожулих двете колена плюс дланта.Стреснах се ужасно,понеже можеше директно да си изплющя главата надолу по стълбите в подлеза пред който се разигра сценката.От тогава ги заобикалям и се правя,че не ги виждам.Гледам през тях.Някои откровено са зловещи и агресивни.

# 52
  • Мнения: 48
Днес видях, че на някои места в София е на практика невъзможно да си промениш маршрута, за да избегнеш среща с просяци и ровещи по кофите - между Дондуков и Данаил Николаев бяха на всяка пряка сякаш. Наистина е много неприятно, имам чувството, че през 90-те години нямаше толкова просяци, тогава явно не е било развито като бизнес, защото голяма част от просията е организирана.

# 53
  • Мнения: 14 478
А как да процедираме като си стоим в градския транспорт и нагъл просяк започне да ни псува или около нас пенсионери се пустостват? Аз се оправях някак с мп3-ка и слушалки, но в един момент видях, че и те не помагат, особено след като една просякиня ми ги дръпна и започна да ми крещи.
Стана ми интересно в кои автобуси се случва това?
Вече не пътувам в градския, освен в метрото и ми стана интересно..
 Преди като пътувах с автобус една бременна циганка ме оплю с люспи от слънчоглед, пияни са хъркали или повръщали около мен и веднъж попаднах на развихрил се екзхибиционист, който се опита да си навре "красотата " в лицето ми както си седях на седалката... Close Но това все пак ми се е случвало в късните часове в последните автобуси. А-и веднъж седнах на единствената свободна седалка в пълен автобус, но отдолу под нея се оказа, че има легнал питбул, който веднага почна застрашително да ръмжи щом седнах. Аз се почудих тогава как така седалката е свободна и хората ме изгледаха странно като седнах, но никой от тях /гадовете им с гадове/ не ме предупреди. Явно искаха да гледат сеир.
 Но чак да ме дърпат и да ми крещят не ми се е случвало. Явно сега вече е станало по-зле. Аз от години не съм се качвала на автобус.
Ходех в една по-заредена бакалия до нас, обаче и двете продавачки там се държат безобразно, бъбрят си по половин час с някакви познати отвън, пушейки цигари, ти вътре чакаш като идиот, или вътре с човека пред теб си разискват мазолите, пререждат ме техни комшии, роднини, а като ми дойде ред ме обслужват с "кажете" и мятане на рестото отдалече. Ужасни.

Аз така веднъж бързах много и попаднах на подобни продавачки. Казах им че бързам и те ме контрираха с думите "ние сме много заети". Аз им отговорих, че просто ги питам ще ме обслужат ли или да си тръгвам, щото не мога да ги чакам повече. И те дойдоха веднага намусени да ми продадат киселото мляко...

Последна редакция: сб, 30 юли 2016, 13:01 от weissbier

# 54
  • Мнения: 48
Ами например автобуси 72, 120, от тролейбусите най-често 1-цата е проблемна. Донякъде и 9-ка. Вече споменаха за акордеониста по ТМ 20, в 22 пък се качват доста джебчии и клошари. В трамваите по Графа и Мария Луиза и района на Гарата също често има подобни елементи. Трамвай 23 ми е любимата линия и винаги когато мине я предпочитам пред 20, защото малко хора се возят и съответно такива рядко се качват. Wink В метрото нещата наистина бяха малко по-добре от наземния, но не го ползвам от години и не знам как е сега.
Но определено с кола си е най-добре (доста по-добре от колкото и с метро всъщност) - удобни седалки, климатик, музика и компания по твой избор. Определено си заслужава инвестицията. Лично мен задръстванията по-малко ме изнервят от колкото едно возене в ГТ.

# 55
  • Мнения: 14 478
Лично мен задръстванията по-малко ме изнервят от колкото едно возене в ГТ.
Така е. С кола със сигурност е по-добре, отколкото да се тъпчеш в автобус.
Това е и причината всеки да си купи по един трошляк и да го търкаля из София, само и само да се отърве от "купона" в градския транспорт. А и този купон всъщност никак не е евтин..

# 56
  • Мнения: 6 992
Аз съм си доволна от ГТ и 100% ми излиза по-евтино от трошляк.  Laughing Пътувам всеки ден с трамвай 22, не съм имала проблеми. Ни просяци, ни клошари, ни подобни индивиди. Явно съм късметлийка.

# 57
  • Мнения: 14 478
Трамвай 22 пътува през читава махала.
 Пробвай да се качиш на Люлински автобус в 11 вечерта. Или в автобус, който тръгва от централна гара към Надежда примерно. Има да се нагледаш на образи всякакви..

 Даже селските автобуси-1, 5, 6 са пълни с всякакви. Веднъж преди години в 8-цата един дядка през цялото време псуваше застрашително на висок глас. Една баба до мен обясни, че това бил селския луд и така си говорел, но не бил опасен.. Confused и те си го знаели.

Сега може и да се е променило вече, не знам. Аз съм със стари данни, но като чета постовете на мик и ми се струва че си е същото..

Последна редакция: сб, 30 юли 2016, 13:47 от weissbier

# 58
  • Мнения: 9 865
О, ГТ е купон на места Sick, когато живеех в Орландовци
Скрит текст:
(макар че пък там нищо лошо не ми се е случвало в самия квартал) се налагаше да се возя с трамваи 2, 3 и 18 по-късно сряха 2, пуснаха 4 до там. Е, в тези трамваи от Орландовци до Света Неделя и обратно каквото съм видяла, никъде другаде не съм. Просяците и един мазен слепец с хармоника са най-малкото нещо. Веднъж имаше един дето се натискаше на жените и то не в претъпкан трамвай, да кажеш "инцидентно", никой нищо не му каза, мъжете се правеха, че не виждат, аз се бях приготвила с чантата да го халосам ако се приближи, но той само по жени около 50-60 годишни се вреше, а те само се отместваха вместо да му нацепят един. Той си имаше вид на психопат някакъв.
Виждала съм как три зверски надишани и дишашщи в трамвая лепило циганета, неописумео мръсни, правят трамвая на лудница и за капак едното от тях се покатери и се изсипа през прозореца на трамвая точно на кърстовището на Лъвовия мост.
Веднъж само дето не ядох бой от един психопат, защото съм отворила прозорец на неистова жега то 33 градуса, щял да настине, кълна ме, псува ме... чак ми правеше заплашителни движения с ръка да ми удря шамар, защото след като той затвори, аз пак отворих. Ей такива... всеки божи ден, сутрин и вечер.
Наистина беше мазохизъм, обаче аз тогава нито имах книжка, нито кола, нито можех да си ги позволя към момента. Но пък много си зависи откъде минаваш и до кой квартал отиваш, сега със автобус 102 от Симеоновско до Хемус нямам никакви неприятности и не виждам уроди.

# 59
  • Мнения: 5 365
В "Била" "надничаха" в портмонето ми за по-дребни банкноти (не знам как го правят, вероятно ги обучават), отучих въпросните 2 касиерки от раз.

Как?
Почувствам ли се засегната по някакъв начин, повече не влизам там.

Общи условия

Активация на акаунт