Глиобластом или злокачествен тумор на мозъка

  • 31 204
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 329
ivankaka, моите съболезнования за тежката загуба. Да почива в мир майчицата ти.
Стефка Николова, глиомите са различни - астроцитоми, олигоастроцитоми и не на последно място глиобластоми. Дано твоя близък да има късмет и хистологията да покаже друг вид тумор с по-лека степен на злокачественост. Днес стават точно 6 години от операцията на майка ми. Уверявам ви, че страхът и ужаса от тези дни никога няма да забравя. Тя имаше късмет и все още е при нас. За съжаление ужасът в моето семейство се завърна като бумеранг. Откриха преди месец мозъчни метастази на баща ми - последен стадий, ракът е с неизвестна локация. Отказаха лечение. Сега е на дексаметазон и оксиконтон. Той стана ужасно агресивен, изнервен, често говори несвързано, движи се трудно. Заболяванията на главния мозък са изключително коварни - те обезличават близките ни, правят ги други хора, променят характера им. Много е тежко.

# 46
  • София
  • Мнения: 16 688
Боже, galinanik, не е справедливо това, което ти се случва.

# 47
  • Мнения: 5
Здравейте мили хора.Преди 10 дни изписаха мой много близък след операция на тумор в мозъка --глиобластом 4 ст.С пареза на лява ръка и крак. От 5 дни започна да го боли главата и му слагат дексаметазон.Идва рехабилитатор всеки ден.започна да движи ръката.Моля.който е минал през това да ми каже нормално ли е толкова скоро след операцията. Която беше на 22.03 да го боли глава или е започнало да работи нещо нещо вътре.и дали изобщо ще си стъпи на краката вече.Чакаме си епикризата. За да отидем на онко комисия. Мисля.че се забавиха.Моля пишете

# 48
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен, нека и аз да се включа в тази тежка тема за всички.
Глиабластом (рак на мозъка) е един от най-агресивните и абсолютно нелечим рак който съществува. Има един случай на ''сървайвър'' оцелял в Америка който живее мисля около 7-8 години.
На майка ми от поставянето на диагнозата живя, точно до 18 месеца, като през това време изкара 2 операций и дълга химео и лъчетерапия.
Няма да ви лъжа, адски тежко е и ужасяващо е. Този отвратителен тумор отнема духа, мисълта и разума на човек, не остава нищо освен един празен поглед и мъката на семейството.
Проблема на този рак е, че границите не могат да се видят и да се изреже достатъчно за да се махне от мозъкът и за това той се появява отново и отново. Операция след операция и както знаете, не може да се изреже целият мозък. За това този за този рак все още няма лечение и е страшно АГРЕСИВЕН!

Ако търсите човечен и нормален лекар мога само да ви препоръчам Д-р Емануил Найденов от болница Иван Рилски!
Той е най-прекрасният и най-запознатия професионалист по темата!
Ако някой иска да сподели нещо по темата, с удоволстие ще отговоря!

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 12:22 от Charlyy

# 49
  • София
  • Мнения: 16 688
Да, Др Емануил Найденов абсолютно точно позна за колко време ще си отиде майка ми без операция. За съжаление, много тежка диагноза!

# 50
  • Мнения: 3
Да, той е истински лекар.
А знаете ли какво се чудя, как е възможно да има такава ужасна диагноза??? Просто не мога да я приема!
Като чета всеки през какво е минал....все едно знам историята на всеки и го познавам лично.

# 51
  • Мнения: 3
 Здравейте прочетох всичко което всеки един от вас е преживял и много Съжалявам но ето че и аз се сблъсках с тази диагноза за угромно съжаление. Моята история е такава-на 8.08.2018 майка ми припада по време на работа,прави три микро инсулти правят и скенер и откриват този ужасен тумор-глиобастом. След няколко дни и правата операция и взимат за хистология. Доктора каза че не е могъл да изчисти всичко защото е на много лошо място и е невъзможно. Хистологията излезе глиобастом. Следва лъчетерапия и химиотерапия. Но това което чета в най различни публикации само ме побърквам още повече.Наистина ли няма лечение,наистина ли няма нещо което да помогне на тези хиляди хора който се разболяват от това коварно "нещо "😢Моля ви за съвет от всекирилицата който се е сблъскал с това.Благодаря ви

# 52
  • София
  • Мнения: 16 688
Много съжалявам, че минавате през това.
На колко години е майка Ви?

# 53
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За съжаление няма лечение. Операцията и терапиите удължават малко, но краят е неизбежен.

# 54
  • Мнения: 3
Майка ми е на 53 години,толкова добър човек,толкова всеотдайна към децата и внучетата си.Само на такива хора се случват най лошите неща за съжаление

# 55
  • Мнения: 3
Здравейте.Искам да Ви помоля и аз спешно за помощ.Баща ми е на 53г.на 29.01.2018г.го оперираха в София в Иван Рилски .Диагнозата е глиобластом 4.Мина лъче и химио с Темодал.Пое ги много добре.мина и 6 мес курс с Темодал.Направи Ямр които пойаза че има лезий 2.4мм.Сега искат да му продължат отново терапията с Темодал за още 6 м.Само да поясна това е 2 Ямр след операцията .Първия на 11.06 лезии с размер2.4мм и втория на 31.08 лезии 2.4мм.като през това време приемаше Темодал.Въпроса ми към вас е има ли случаи при които тТемодала някои го е приемал за повече от 6 курса и каква доза е приемал.Баща ми е 60кг и приема по 17 таблетки за 5 дни.

# 56
  • София
  • Мнения: 16 688
А как се чувства баща Ви,  майка ми януари беше диагностицирана, затова Ви питам.
Не мога да помогна на въпроса Ви.

# 57
  • Мнения: 3
А как се чувства баща Ви,  майка ми януари беше диагностицирана, затова Ви питам.
Не мога да помогна на въпроса Ви.
Много добре.Понеже той не знае каква е диагнозата иска дори да се връща на работа.По цял ден не се спира води нормален начин на живот както преди.Отказва да приема всякакви витамини и добавки и показателите са му добри.А майка ви приема ли Темодал и каква доза.

# 58
  • София
  • Мнения: 16 688
Майка ми почина още края на март.
Радвам се, че е добре баща Ви и Ви стискам палци!

# 59
  • Мнения: 3
Много съжалявам. Ние също се консултираме с д-р Найденов и много съм възхитена от неговото отношение и човечност.

Общи условия

Активация на акаунт