кисело мляко

  • 5 134
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
И тъй ние почнахме захранването с плодовите пюрета. На последната консултация докторката каза да слагам по лъжи4ка кисело мляко в пюрето докато не станат 50 на 50. Слагам аз и детето се запе4е. Ама толкова яко 4е не можем да го разхлабим с ни6то. СЛед 3 дни запек най-накрая успя да се изака милото.
И сега 6те спра с млякото. Вие какво мислите за киселото мляко???

# 1
  • София
  • Мнения: 4 966
Според мен трябва след 9-ия месец най-рано...

# 2
  • Мнения: 280
Кисело мляко на толкова малко детенце не бих давала.Аз и друго освен кърма,или адаптирано също не бих дала,но това е друг въпрос.Съветът ми е да изчакаш  с киселото мляко поне до 1 г.,тогава рискът да направи алергия към белтъка на кравето мляко,е минимален.Детенцето,получавайки запек,също ти подсказва,че не е готово за тази храна.
Според Националния план за храни и хранене за 2005-2010,се препоръчва захранването да започне на 4-6 м. и не преди детенце да е показало,че е готово за това.В библиотеката има доста интересни и полезни статии за захранването,ако решиш да получиш информация,различна от тази,която педиатрите дават по въпроса.

# 3
  • Мнения: 119
Ami toi dosta dobre poema sok4eta i plodovi piurenca. Mislq 4e mu haresvat. No kiselo mlqko skoro- ne Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 042
 newsm78 Каква е тази докторка дето на дете на 3 м препоръчва да се дава кисело мляко. Ако не се налага по някаква причина да се даде кисело мляко /напр. ако детето не иска абсолютно никакво друго мляко/ е желателно кисело мляко да не се дава до навършването на 1г.

# 5
  • Мнения: 1 107
Нашата педиатърка каза "кисело мляко - най-рано на 1 годинка, а най-добре на година и половина".

# 6
  • Мнения: 4 915
Кисело мляко - след една годинка.
Захранване с каквото и да е, освен мляко - след навършени 4 месеца най-рано.
За педиатърката ви - бих я сменила на твое място.

# 7
  • Мнения: 4 068
Мога само да кажа-егати педиатърката!
Сефте чувам доктор да препоръчва кисело мляко на 3 месечно бебе.

# 8
  • Мнения: 1 006
Мога само да кажа-егати педиатърката!
Сефте чувам доктор да препоръчва кисело мляко на 3 месечно бебе.
Peace Peace Peace

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 823
Според мен не е нормално кисело мляко да се дава толкова рано,аз дадох след 1-ата годинка

# 10
  • Мнения: 1 111
  За пюре смесено с кисело мляко за пръв път чувам, ти не пита ли лекарката защо?
  А иначе само кис. мляко може, ама след 5-6 месечна възраст.Малко крайно е чак след годинка.
  За захранването............много нещо се изписа, ама някой чете ли...

# 11
  • Мнения: 1 014
Лекарката ти не знае ли , че кърмиш? Как мотивира препоръките си?
Подкрепям мнението на Zlati .
Аз захраних на 6 мес с каша, а кис. мляко опита преди около седмица - две и то само по лъжичка. Почти на 14 мес. е.

# 12
  • Мнения: 4 915
.........
  А иначе само кис. мляко може, ама след 5-6 месечна възраст.Малко крайно е чак след годинка.
  .......
Хич не е крайно, а е най-разумният срок. Киселото мляко е сред най-силните алергени, и в този му вид изобщо е ненужно за детския организъм. Необходимото детето получава от кърмата/АМ. Киселото мляко освен да отключи алергия, "допринася" и за желязодефицитна анемия, а и носи риск от развитие на диабет.

# 13
  • Мнения: 649
ако искаш да слагаш мляко в пюрето, по- добре добавяй кърма или АМ. за кисело мляко сте много малки, по-добре към 1 година

# 14
  • Мнения: 255
И аз се чудя дали да дам вече кисело мляко на сина ми, но той е почти на годинка, и не съм сигурна дали още не е рано.
 Tushe, когато решиш да следваш препоръките на когото и да било, те трябва да са добре обосновани,  и е добре да сверяваш информацията с друг източник, на когото се доверяваш. Защото се касае за здравето на твоето дете и предпазливостта е повече от желателна. Освен с киселото мляко най-добре е да изчакаш и с пюретата. Във всяка втора тема във форума се коментират ползите от късното захранване - след 6 навършени месеца  - и недаването до тогава на вода, сокове и каквато и да било храна освен кърма. В библиотеката също ще намериш много полезна информация.

Общи условия

Активация на акаунт