Питанка за банков трансфер от Щатите

  • 3 131
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 803
Тъй като лятото ще бачкам в Щатите и не искам да държа кеш пари в мен, се чудя колко ще ми струва трансфер от  Америка до БГ. Конкретно се интересувам за National Bank Of America (или нещо такова беше). Ако някой от вас има опит ще съм ви много благодарна да споделите. Някакъв процент ли се удържа от цялата сума или има определена такса?
А, да - имате ли представа колко време отнема, докато се осребрят paycheck-овете?
Мерси много  bouquet

# 1
  • Мнения: 486
Банката се казва Bank of America. Международен трансфер е към $30-40, не е процент от сумата.

# 2
  • Мнения: 558
Аз чак на третия ден се сетих да проверя, когато съпругът ми ги беше пратил и вече бяха дошли. На него "Bank Of America" му удържаха 40$, на мен Първа Инвестиционна Банка нищо, ама понеже сметката ми беше левова, доста намазаха откъм курса на долара на мой гръб... А ужким за суми над 1000$ можел да се договаря курса с Първа Инвестиционна... дръжки... мене никой нищо не ме беше питал. Та извода е прост, гледай да си отвориш валутна сметка в БГ.

Ellie го е казала кратко и ясно... сори, за разводняването  Wink

# 3
  • Мнения: 299
Payroll чека се осребрява в рамките на 1-2 дни (само ако е депозиран петък, го осребряват в понеделник). На чека, с който ти плащат задължително трябва да пише, че е payroll check и трябва да е придружен с бележка колко данъци са ти удържали. Пази си бележките задължително. Хубаво е като преведеш парите в България да има кой да провери, че са пристигнали. Виж в банката ако сметката е на твое име може ли някой друг да получи иформация за превода и салдото по нея, защото само титуляра има право на това. Това е сайта на Bank of America www.bankofamerica.com . Превод от чужбина може да се забави и 10 дни в зависимост кой е кореспондент на банката и през колко банки минава превода.  При влизане в България сума до 8000 лв или равностойноста и в друга валута не се декларира, над тази сума трябва да се декларира.

# 4
  • Мнения: 803
Значи доколкото разбрах, отварям си в БГ сметка в долари, после в Америка си отварям тамошна сметка и сигурно ще ми излезе по на сметка, ако направя само един трансфер (на края на моя престой), защото иначе ще плащам такса всеки път щом реша да пращам пари в БГ сметка?
А това с декларирането на пари как става? И плаща ли се нещо?
Извинявайте за глупавите въпроси, ама нищо не разбирам от банкови дела Embarassed

# 5
  • Мнения: 39
Парите може и кеш да си ги взимаш. После иди на www.bgmagazin.com - е пращат пари в БГ срещу 15 долара независимо от количеството. Получаваш ги в БГ в левове или долари. Турси Кети и кажи че Деси те праща. Много свестни хора.

# 6
  • Мнения: 558
Значи доколкото разбрах, отварям си в БГ сметка в долари, после в Америка си отварям тамошна сметка и сигурно ще ми излезе по на сметка, ако направя само един трансфер (на края на моя престой), защото иначе ще плащам такса всеки път щом реша да пращам пари в БГ сметка?

Точно така!!!
А за останалата част от въпроса ти, нека някои от по опитните майки- американки ти отговори, че аз още съм си в БГ и казвам само нещо, дето го знам  Wink

# 7
  • Мнения: 803
Мерси много на всички, които се включиха по темата Simple Smile
Ако някой реши, че има още какво да се каже, моля заповядайте  bouquet

# 8
  • Мнения: 650
и аз съм съгласна принципно с нещата така стоят. Сега някои други неща-Поне в щата където съм аз Банк оф Америка е единствената банка където може да си отвориш сметка без така наречения Social Security Number-нещо което е подобно на Бг ЕГН. Ако не е таина къде отиваш, мислиш ли че ще имаш Social Security Number? Искрено се надявам да не си тръгнала със студентските бригади, че това което съм видяла е меко казано ужасно и ако е така надали ще се върнеш с толкова пари че да трябва да декларираш на БГ граница. Познаваш ли някои там където отиваш?Банк оф Америка също излиза и с номера да ти вземат пари за това че си под минимум баланс примерно 350 долара, и понякога и че си кихнал-имам впредвид че има доста ограничения и ако не си запознат и няма кои да ти обясни малките буквички после губиш пари на вятъра. Ако имаш приятели или поне хора които имат желание да ти помогнат и имаш Social Security Number има и други варианти-различни банки и аз даге бих ти препоръчала така наречените Credit Unions-те пак са един вид банки, но сега няма да обяснявам разликата-въпроса е че те имат облекчени условия за парите ти там-няма да имаш нужда от минимален баланс и като например моят не ми иска пари за превод в чужбина. За по лесно следваи това което са ти написали по горе-но си отваряй очите  на четири. Не знам, оставам с впечатлението че малко отиваш в непозната обстановка и без да познаваш никои и ме хваща страх за теб. Късмет. Имай впредвид че в библиотеките има достъп до компютри и интернет е безплатен и членската карта е безплатна-така че ако закъсаш викаи във форума

# 9
  • USA
  • Мнения: 2 143
Не знам за Social Security Number специално дали искат,но скоро един познат каза,че му искали second picture ID(освен шоф.книжка),което мен лично ме учуди,но покрай сегашните събития с нелегалните не знам какво ще измислят още.

# 10
  • Мнения: 803
и аз съм съгласна принципно с нещата така стоят. Сега някои други неща-Поне в щата където съм аз Банк оф Америка е единствената банка където може да си отвориш сметка без така наречения Social Security Number-нещо което е подобно на Бг ЕГН. Ако не е таина къде отиваш, мислиш ли че ще имаш Social Security Number? Искрено се надявам да не си тръгнала със студентските бригади, че това което съм видяла е меко казано ужасно и ако е така надали ще се върнеш с толкова пари че да трябва да декларираш на БГ граница. Познаваш ли някои там където отиваш?Банк оф Америка също излиза и с номера да ти вземат пари за това че си под минимум баланс примерно 350 долара, и понякога и че си кихнал-имам впредвид че има доста ограничения и ако не си запознат и няма кои да ти обясни малките буквички после губиш пари на вятъра. Ако имаш приятели или поне хора които имат желание да ти помогнат и имаш Social Security Number има и други варианти-различни банки и аз даге бих ти препоръчала така наречените Credit Unions-те пак са един вид банки, но сега няма да обяснявам разликата-въпроса е че те имат облекчени условия за парите ти там-няма да имаш нужда от минимален баланс и като например моят не ми иска пари за превод в чужбина. За по лесно следваи това което са ти написали по горе-но си отваряй очите  на четири. Не знам, оставам с впечатлението че малко отиваш в непозната обстановка и без да познаваш никои и ме хваща страх за теб. Късмет. Имай впредвид че в библиотеките има достъп до компютри и интернет е безплатен и членската карта е безплатна-така че ако закъсаш викаи във форума

Здравей! Първо да ти благодаря за изчерпателния отговор, много мило ми стана  bouquet
А сега да отговоря на въпросите ти. Да, заминавам на студентска бригада, ще имам Social security, ще имам и Sevis. Хубавото е, че заминавам заедно с моят приятел и още едно момче (наш общ много добър приятел), който е ходил миналата година на същото място - Lincoln, NH.
Разгледах в нет-а за банките в Линкълн, попаднах само на Citizens Bank, Laconia Savings Bank и  Washington Mutual. Доколкото четох във форума на алл.бг, трябва да си намеря и банка в БГ, която не изисква такса за входящ трансфер, както и да разбера дали американските банки ще използват друга банка кореспондент или предлагат тази услуга директно до БГ.
Ще работя за 9$/час с гарантирани 35-40 часа/седмично + tips. Ще съм камериерка.
Моето притеснение не е за декларирането на митницата, а просто не искам да държа в мен кеш пари. Имам няколко познати, които са си ги държали в тях и точно преди да се върнат са ги ограбвали. Close Та, не искам 4 месеца да се бъхтя и накрая да ми се случи нещо такова. Не съм човек на рисковете Mr. Green

А колкото до Банк Оф Америка -  няма клон в Линкълн. Поне тази информация намерих в нета.

# 11
  • Мнения: 1 393
... Lincoln, NH.
Разгледах в нет-а за банките в Линкълн, попаднах само на Citizens Bank, Laconia Savings Bank и  Washington Mutual.

Aз днес ще ходя точно до клон на Washington Mutual по работа, така че ще ги питам дали можеш

да си отвориш банкова сметка при тях без Social Security.

Но това, което те е попитала Lana2004 за  него е много важно- ще имаш ли такова или не?

Иначе Washington Mutual е много добра банка и за разлика от повечето други не ти

взимат никакви такси, а и ти дават безплатни чекове също.

# 12
  • Мнения: 803
Както писах по-горе, ще имам Social Security; иначе няма как да работя без него Wink

MrsG - много благодаря!

# 13
  • Мнения: 7 091
Както писах по-горе, ще имам Social Security; иначе няма как да работя без него Wink

MrsG - много благодаря!

Ти абсолютно ли си сигурна, че ще ти дадат SSN?! За първи път чувам на някого да дават  SSN за 4 месечен престой на студентска бригада.  Провери го това, защото наистина е важно за банките. Не ми се вярва да дават, защото ако имаш такъв номер можеш да си намериш легално работа и да останеш и без да имаш виза. Струва ми се, че е невъзможно толкова да улесняват студентите да остават нелегално тук.  А ако си на програма за обмен не е необходимо да имаш номер за да работиш. Каква точно е визата ти?

# 14
  • Мнения: 2 381

Ти абсолютно ли си сигурна, че ще ти дадат SSN?! ...................

Tandoori, на абсолютно всички студетски бригади се издават SS #. Без тях не могат да работят. На номера пише, че може да работят само с разрешение на СС администрация  Wink Така е било винаги.

Момичета не е чак толкова сложно де Simple Smile

Kisstherаin, mалко се правят на луди в големите банки в големите градове. Аз си открих съвсем спокойно сметка в Chase в квартал.
Като решиш да си тръгваш правиш трансфера.  Гледай да няма такси при закриване на сметката само.

Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт