Резус фактор

  • 467
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Мили дами,

Знам, че тази тема е многократно повдигана, но търсейки отговор на моя въпрос, не срещнах конкретен постинг. Става дума за следното: аз съм кръвна група А1 с резус фактор "+", а моят мъж е кръвна група А2 с резус фактор "-". Знам, че щом аз съм с положителен резус фактор не би трябвало да има проблеми от тази гледна точка по време на бремеността. Но ме дерзае мисълта, възможно ли е тези различни резус фактори на мен и мъжа ми да имат някакво значение за бебчето? Трябва ли по време на бремеността ми да се правят някакви изследвания?

Благодаря на всички предварително

# 1
  • Мнения: 411
Изследвания се правят при твой RH-.Така няма шроблеми. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 7 183
Няма проблеми. Дори и бебето да се случи с резус фактор "-" (шанс 1:4), майчината кръв не се смесва с тази на бебето. Няма никакъв риск, не се притеснявай!

# 3
  • Мнения: 105
Определено няма за какво да се притесняваш Simple Smile
Лека бременност

# 4
  • Мнения: 120
Както сама си написала проблем има ако ти си с резус фактор "-".  За твоя случай можеш да си спокойна. Simple Smile

# 5
  • varna
  • Мнения: 404
щом ти си с + резус фактор няма проблеми!лека бременност

# 6
  • Мнения: 3 042
Спокойно, няма да имаш никакви проблеми заради това. Аз също съм с Rh "+", а мъжът ми с  Rh "-" и не съм имала никакви проблеми от това. Както се вижда от лентичките имам 2 деца.
Не се притесняваи и лека бременност!

# 7
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Изследвания се правят при твой RH-.Така няма шроблеми. Hug
Така е.Аз съм с отрицателен резус фактор и така и не се стигна до усложнения.Не се тревожи.

# 8
  • там край реката
  • Мнения: 153
Аз съм А- , а мъжа ми АВ+.През цялата бременност ми правиха изследваня за антитела,но слава Богу и двете ми деца са здрави и без проблеми,а в твоя случай няма никакъв проблем.Леко раждане и успех!

Общи условия

Активация на акаунт