ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-10

  • 81 078
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 090
Добре дошли в новата тема! Пожелавам на всички хубави резултати, късмет и успех!   Hug Hug Hug

Последните  теми:
тема 5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9

Последна редакция: ср, 03 авг 2016, 13:53 от mama irina

# 1
  • Мнения: 377
Благодаря мама ирина за новата темичка, дано ни е на късмет! Успех на всички   Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 4 884
Благодаря на Ивина за новата тема, дано в нея с лекота разрешаваме проблемите си и да се похвалим скоро с добри новини Praynig

Позволявам си да си копирам мнението към Шакира:
Шакира, според мен смело спирай, ти вече си къде къде напреднала, Nk клетките нищо не могат да направят на плода Peace Разбирам те, напълно- страх лозе пази, но ти казвам категорично, че оттук нататък при теб това е загуба на средства   Confused
Апропо, да те питам, ако помниш колко ти бяха НК клетките (от кръв) при трансфера и другите показатели бяха ли ти разбутани (Т хелберите и Б клетките)? Благодаря предварително  Hug

# 3
  • Мнения: 2 143
Сега ги изрових:

T cells (CD3+) - 76 , реф. гр. 61-85%
Helper T cells (CD3+CD4+) - 31 ,  реф.гр.- 34-59%
Suppressor/cytotoxic T cells (CD3+CD8+)- 44 ,  реф. гр.- 19-36%
B cells (CD19+) - 5 , реф.гр. - 6-15%
Total NK cells (CD3-CD16+56+) - 19 , реф.гр. 7-26%
CD16+CD56+  NKcells - 16  , реф.гр. <12%
NKT cells (CD3+CD16+56+) -  22 , реф.гр. 0-10%

# 4
  • Мнения: 1 849
Шакира, доц. Русев е страхотен, направи консултация с него  Peace
На мен ми каза, че не е било нужно да вливам Окатагам само заради леко повишение на Б клетките (с 4 %), а при повишение в тях се прави имуномодулация, ако има и повишени антитела, аз нямам. Доцента обяснява много, отговаря на всички въпроси, за твое успокоение можеш да се консултираш и с него.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 884
Сега ги изрових:

T cells (CD3+) - 76 , реф. гр. 61-85%
Helper T cells (CD3+CD4+) - 31 ,  реф.гр.- 34-59%
Suppressor/cytotoxic T cells (CD3+CD8+)- 44 ,  реф. гр.- 19-36%
B cells (CD19+) - 5 , реф.гр. - 6-15%
Total NK cells (CD3-CD16+56+) - 19 , реф.гр. 7-26%
CD16+CD56+  NKcells - 16  , реф.гр. <12%
NKT cells (CD3+CD16+56+) -  22 , реф.гр. 0-10%

Много ти благодаря, че си си направила труда да ги изровиш заради мен Hug Според мен даже и тези стойности не са кой знае колко разбутани нагоре-надолу, това предполагам са ти преди трансфера? Не им давай повече пари за вливки, това ми е съветът Peace

# 6
  • Мнения: 2 143
Благодаря ви за подкрепата! Много! Златни сте! Hug bouquet

# 7
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
И аз благодаря за новата тема.Скоро ще имам няколко питанки.

# 8
  • Мнения: 73
Здравейте момичета!
Не знам дали въпросът ми е точно за тази тема, но реших да ви питам. Миналата година направихме първи ин витро опит, който завърши с неуспех. От тогата - от ноември 2015 до сега цикълът ми не може да се нормализира -прекалено е кратък и оскъден. Сменях два- три вида противозачатъчни, всеки месец съм на дуфастон, Юни месец бях на утрогестан +дуфастон, сега съм на оргаметрил. Всеки месец е едно и също - идва ми - на третия ден вече нямам никакво течение. Само да отбележа - преди стимулацията цикълът ми беше редовен всеки месец с продължителност 5 дни. Направихме имунологични изследвания - всичко е наред при тях. Този месец док ме накара да пусна следните изследвания....(ще прикача инфо). Понеже е в отпуск и няма кой да ми ги разчете, бихте ли ми помогнали.
Предварително благодаря! bouquet

БИОХИМИЯ/BIOCHEMISTRY
Име на теста (изследване)     Референтни стойности
Ig E       39.8       IU/ml     (до1г.)-29;(1-2г)-49;(2-3г)-45;(3-9)-52;над9г-до87     

Ig G       10.53    g/l             7.0-16.0    

Ig A       1.25       g/l             0,7-4,0    

Ig M       2.81       g/l             0,4-2,3    

CRP       0.57       mg/l     0- 6,00

# 9
  • София
  • Мнения: 634
Аз мога да кажа само, че CRP е чудесно. Лично не съм имала такъв резултат под 1.
Какво ще кажете за моите резултати (правени са в цибалаб). Дали трябва да има терапия преди, по време на стимулация... след трансфер... март имам биохимична след ин витро. Края й започна с кървене.
Мутация в ген за Prothrombin G20210A - Хомозигот по нормален алел      
Мутация в ген за Фактор V Leiden - Хомозигот по нормален алел      
Алелна специфичност на PAI - 1 4G/5G - Хетерозигот   
мутация MTHFR A1298C - Хомозигот по нормален алел
мутация-MTHFR C677T - Хомозигот по мутантния алел
Хомозигот по нормален алел е предполагам ок, а за останалите да се притеснявам?

Последна редакция: чт, 04 авг 2016, 16:48 от Елба

# 10
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Моите за тромбофилия са абсолютно същите.Имам назначена терапия при положителен тест с фраксипарин и от проф.Паскалева,и от д-р Владимиров.
Повечето от вас вероятно знаят,че изгубих близнаците си.Вчера ме кюретираха, днес пуснахме кариотип на мен и ММ и изследване за счупена Х-хромозома на мен.Пуснахме и генетични изследвания на абортираните близнаци.Засега не мисля да правя нов ЗЕТ минимум 6 месеца,пък после дано стане и да нямам повече проблеми.

# 11
  • Мнения: 16 868
Елислава, много съжалявам  bouquet   Hug
Искам да попитам какво е това изследване за счупена хромозома? И този кариотип какво показва  newsm78 аз преживях втора загуба на бебче в 9та седмица и също бях на терапия с клексан и АП. Имам назначени допълнителни изследвания, но тези които споменаваш не са ми известни.
Моите за тромбофилия са абсолютно същите.Имам назначена терапия при положителен тест с фраксипарин и от проф.Паскалева,и от д-р Владимиров.
Повечето от вас вероятно знаят,че изгубих близнаците си.Вчера ме кюретираха, днес пуснахме кариотип на мен и ММ и изследване за счупена Х-хромозома на мен.Пуснахме и генетични изследвания на абортираните близнаци.Засега не мисля да правя нов ЗЕТ минимум 6 месеца,пък после дано стане и да нямам повече проблеми.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 642
Елислава, много съжалявам  bouquet   Hug
Искам да попитам какво е това изследване за счупена хромозома? И този кариотип какво показва  newsm78 аз преживях втора загуба на бебче в 9та седмица и също бях на терапия с клексан и АП. Имам назначени допълнителни изследвания, но тези които споменаваш не са ми известни.
Моите за тромбофилия са абсолютно същите.Имам назначена терапия при положителен тест с фраксипарин и от проф.Паскалева,и от д-р Владимиров.
Повечето от вас вероятно знаят,че изгубих близнаците си.Вчера ме кюретираха, днес пуснахме кариотип на мен и ММ и изследване за счупена Х-хромозома на мен.Пуснахме и генетични изследвания на абортираните близнаци.Засега не мисля да правя нов ЗЕТ минимум 6 месеца,пък после дано стане и да нямам повече проблеми.

Кариотип е съвкупността от броя,морфологичните особености и големината на хромозомите на даден вид
А за синдрома на ЧУПЛИВАТА Х хромозома -
http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D … D0%BE%D0%BC%D0%B0

# 13
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Нандин ти е отговорила Пожелавам ти успех следващата бременност  Hug

# 14
  • Мнения: 16 868
Благодаря ви, момичета  Hug
Елислава, следващият път ще е нашият, сигурна съм  Hug

Общи условия

Активация на акаунт