Дървото на живота

  • 9 802
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 402
Здравейте момичета,
отчупиха ми две клонки от т.н. дърво на живота.
Какво да ги правя ,за да се прихванат ?
На каква страна /слънце или сянка /да ги държа ?

Последна редакция: нд, 16 окт 2016, 09:57 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 299
Ако е това, за което си мисля ,се вкоренява доста успешно директно в почвата. По принцип обича светлина и слънце, но докато се вкорени и започне да се развива е по - добре да е на сянка. Когато е изложено на слънце ръбчетата  на листата му добиват червеникаво-кафяв цвят. Ако искаш да е в хубав наситено зелен цват го дръж на светло място, но не на пряко слънце. Ако листата започнат да омекват и да падат, означава, че системно е преполивано. Отглежда се лесно и е много благодарно растение, защото се развива бързо.
Дано те радва много!

# 2
  • Мнения: 402
ellisa.s, колко пъти да го поливам , особено сега докато се вкорени ?

# 3
  • Мнения: 299
Както другите растения. Пробвай почвата с пръста си. Нека да е леко влажна, но не и мокра. Зависи и къде е. Ако е навън в жегата ще е нужно по-често поливане.

# 4
  • Мнения: 402
Благодаря ти много за отговора !Дано се хване !
 bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 404
На мен съседка ми даде и го държах първо във вода докато пусне коренчета и чак тогава го засадих.Засега е добре,изкарва и нови листенца,но то расте доста бавно по принцип.

# 6
  • MI
  • Мнения: 11 772
И аз моето го държах първо във вода, но съм чувала че може и директно. Само не го преполивай, че аз така уморих едно.  Embarassed То е от типа суколенти (piante grasse) и не обича прекалено много вода, веднъж седмично му слагам по мъничко. Ако не му стига се вижда веднага, изтъняват му листата.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 115
Аз да питам - да го прибирам ли вътре?

И още - нещо много клюма моето. Подпирам го с една подпиралка. ама пак нещо не е добре.

# 8
  • MI
  • Мнения: 11 772
Прибира се зимата. А как са му листата? Тънки или дебели? На слънце ли е? Да няма паразити?

# 9
  • Мнения: 5 209
да ви предупредя ,че не обича зимата да не на много топло това дърво на живота .Края на октомври се прибирам на хладно и по тъмно място и се забравя да се полива .Може да се изкара на вън още началото на март и лятото ще цъфне .

# 10
  • Мнения: 635
Това на Красулата ли така и викате? newsm78

Мислех че му викат Дърво на парите.  Laughing Аз за пари си го отглеждам. Joy Joy

Дали някой си гледа Красула Сънсет? Дали и трябва повече светлина от обикновената за този цвят? От известно време я гледам и и точа зъби....

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 00:18 от Pollux

# 11
  • Мнения: 102
Здравейте !

От две години се гледкаме с това растение, но не е мръднало.
 Cry

# 12
  • Мнения: 635
Здравейте !

От две години се гледкаме с това растение, но не е мръднало.
 Cry

Няма да имаш пари значи.  Joy

Шегата настрана, сложи го на източен или южен прозорец и напролет си го подхранвай с тор за сукуленти- къде ще иде да не расте....

# 13
  • Мнения: 102
Здравейте !

От две години се гледкаме с това растение, но не е мръднало.
 Cry

Няма да имаш пари значи.  Joy

Шегата настрана, сложи го на източен или южен прозорец и напролет си го подхранвай с тор за сукуленти- къде ще иде да не расте....


Ами да го хвърлям тогава ! Поне да не ми напомня всеки ден както тежко бъдеще ме очаква от финансова гледна точка.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт