Тука има, тука нЕма поредна НЕМСКА тема(193)

  • 87 711
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • Немция
  • Мнения: 6 808
Момичета в Берлин, надявам да сте добре! Praynig Hug
Беше въпрос на време да унищожат мирния дух на Коледните пазари! Cry

За децата с особености в развитието се прави много- ерготерапии, допълнителни занимания според проблема...и разходите се поемат от съответните институции. Става дума за занимания извън редовния училищен или детскоградински престой.

Относно натовареността на програмата в основното у-ще- моят, големият, син е във втори клас в грундшуле-то, имат по 2 домашни на ден, обикновено немски и математика, като и за уикенда също получават същото количество. Наше съседче е в съседното квартално у-ще и за уикенда не им дават домашни, което ми се струва пропуск.
Синът ми има и тетрадки за свободна работа и когато нямат домашни или през ваканциите редовно работи с тях.

Последна редакция: вт, 20 дек 2016, 13:02 от .Бибит.

# 721
  • Берлин
  • Мнения: 4 392
Моето семейство, приятелите и колегите сме ок. Благодаря,че попитахте. Офисът ми е на минутки пеша до Кудам. Не видях паника сутринта, но не видях никакво засилено униформено присъствието, нито в метрото, нито по улиците.

Аз нямам деца в учебна възраст тук. Но само за пример - близки приятели се преместиха в Германия единствено,за да осигурят адекватна грижа и по-нормален живот за 3-годишното си момиченце със специални нужди.

Няма да имам време по-късно, че летя, но пожелавам на всички мирни, хармонични и емоционални празници и нека през 2017-та сте здрави, обичани и обичащи, удовлетворени и ....да сбъднете поне по една мечта!  santa2

# 722
  • Варна
  • Мнения: 948
Момичета, кисели зелеви листа от къде могат да се намерят? Руски магазин нямаме наблизо?

# 723
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 351
Момичета, кисели зелеви листа от къде могат да се намерят? Руски магазин нямаме наблизо?

В турските магазини също има кисело зеле, има и от двата вида и кълцано и на листи (поне в тези около нас).

# 724
  • Мнения: X
Има и в по-големите магазини , например Реал - на щанда с пресните зеленчуци, единични или половинки зелки във вакуумирани опаковки.

# 725
  • Мнения: 9 052
в Кауфланд има, в турски /руски/гръцки също има ...

# 726
  • Варна
  • Мнения: 948
Благодаря ви bouquet
Ще пробвам да своя една сърми или сарми Simple Smile

# 727

Общи условия

Активация на акаунт