Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Някой може ли да ми каже наистина ефикасно лекарство за подхранване на ставен хрущял!!?? Sad
Цитирай

Букурещ

Цитат на: jadi
Някой може ли да ми каже наистина ефикасно лекарство за подхранване на ставен хрущял!!?? Sad

мдааа, точно вчера бях в Горна баня, в "Ортомед" защото от доста време имам болки в коляното.
Направих си снимки, и на тазобедрените стави, там пък имам кисти, изобщо не е едно не е две, а съм млад човек все пак Crying or Very sad , та имам износване на колянната става, в смисъл получава се еднон търкане в коляното от износване....обясних го много дилетантски, но все пак.....докторът мии предписа да пия 4 месеца Flexodon A (това не е лекарство, а хранителна добавка-още по-добре), та 4 мес се пие - 2 мес 3х1 и 2 мес 2х1, после се прави пауза от 4 мес и после пак 4 мес по същата схема.

Но, тук е смешно да поставяш точно така въпросът, защото всичко е много индивидуално и само лекар-ортопед може да ти каже, след като е видял снимките ти, какво да пиеш.

Ако искаш мога да те насоча към кого да се обърнеш.
Цитирай

Варна

Не пишеш какъв точно е проблмът.Има ли поставена диагноза. Ако е начална коксартроза, наистина трябва да пиеш хондропротектор.Те са много-Флексодон А, Артростоп, Картилазин, Пиаслкидин.Трябва да ти го изпише лекар.Освен това препоръчвам физиотерапия 2-3 пъти годишно. Последното се отнася и за теб, Лиорена. Износването на хрущяла води до артроза, а тя- до инвалидност. Само не позволявайте вътерставни инжекции повече от 3. В началото помагат, но после влошават нещата.Ортпедите много ги обичат.

Дано съм била полезна!
Цитирай

София

Цитат на: jadi

Наистина най-добре е да отидеш при специалист ортопед-травматолог.

Цитат на: beep
Само не позволявайте вътерставни инжекции повече от 3. В началото помагат, но после влошават нещата.Ортпедите много ги обичат.

Че то свестен ортопед няма да ти направи повече от три.
Цитирай

Букурещ

Не пишеш какъв точно е проблмът.Има ли поставена диагноза. Ако е начална коксартроза, наистина трябва да пиеш хондропротектор.Те са много-Флексодон А, Артростоп, Картилазин, Пиаслкидин.Трябва да ти го изпише лекар.Освен това препоръчвам физиотерапия 2-3 пъти годишно. Последното се отнася и за теб, Лиорена. Износването на хрущяла води до артроза, а тя- до инвалидност. Само не позволявайте вътерставни инжекции повече от 3. В началото помагат, но после влошават нещата.Ортпедите много ги обичат.

Дано съм била полезна!

Благодаря за съвета! Very Happy Сега пия Флексодон А, и ще го пия на 2 курса първо 4 мес и после почивка и после още 4 мес.
Ходих при един много сипмпатичен, ортопед-травмаолог в Горна баня, изобщо не е поставял въпрос за инжекции или нещо подобно.
а физиотерапия - да, защо не, въпреки, че не очаквам много от нея. Имам познат в Павел баня, там има една клиника и мога да отида на физиотерапия, че много ме мъчи това коляно пусто, ох, пък нямам още 28 год. Майка ми е друго нещо, тя има проблем с коленете, како и баба ми (бог да я прости), може при мен да влияе и нещо наследствено, знам ли, та майка ми януари месец в Горна баня и предстои смяна на колянна става (демек изкуствена), ама аз.... Crying or Very sad  Crying or Very sad не съм още за това нещо, та мисля, сега да пия това, което ми каза докторът, и физиотерапия...пък дано ме поотпусне малко.

Иначе за кистата в тазобедрената ми става ми каза, че за 8 год не е пораснала изобщо и, че за нея нищо не се прави. Тя си е там. и така.....

а-а-а-а и още нещо ми каза,  като видя снимката на коляното ми, каза, че съм прекарала някакво заболяване на коленете през пубертета (не го разбрах какво Embarassed , измърмори го на латински), и каза, че явно от това нещо е станало това с коляното ми.

абе, не е хубава тази работа, защото все пак не съм на 70 години.
Цитирай

гр.Варна

Момичета защо ходите при ортопеди? При проблеми в ставите е по добре да ходите при ревматолог.
Цитирай

Варна

Цитат на: Liorena

Дано съм била полезна!

Благодаря за съвета! Very Happy Сега пия Флексодон А, и ще го пия на 2 курса първо 4 мес и после почивка и после още 4 мес.
Ходих при един много сипмпатичен, ортопед-травмаолог в Горна баня, изобщо не е поставял въпрос за инжекции или нещо подобно.
а физиотерапия - да, защо не, въпреки, че не очаквам много от нея. Имам познат в Павел баня, там има една клиника и мога да отида на физиотерапия, че много ме мъчи това коляно пусто, ох, пък нямам още 28 год. Майка ми е друго нещо, тя има проблем с коленете, како и баба ми (бог да я прости), може при мен да влияе и нещо наследствено, знам ли, та майка ми януари месец в Горна баня и предстои смяна на колянна става (демек изкуствена), ама аз.... Crying or Very sad  Crying or Very sad не съм още за това нещо, та мисля, сега да пия това, което ми каза докторът, и физиотерапия...пък дано ме поотпусне малко.

Иначе за кистата в тазобедрената ми става ми каза, че за 8 год не е пораснала изобщо и, че за нея нищо не се прави. Тя си е там. и така.....

а-а-а-а и още нещо ми каза,  като видя снимката на коляното ми, каза, че съм прекарала някакво заболяване на коленете през пубертета (не го разбрах какво Embarassed , измърмори го на латински), и каза, че явно от това нещо е станало това с коляното ми.

абе, не е хубава тази работа, защото все пак не съм на 70 години.

Значи, Лио, основният ти проблем са колената, действай навреме.После става много късно.
Цитирай

Пловдив

Освен да ти дам координатите на двама добри ортопеди...ако си решила да се обърнеш към ортопед-травматолог ми пиши да ти дам имената и телефоните им. И двамата са ме оперирали и им имам пълно доверие.
Цитирай

София

Цитат на: Milena
Момичета защо ходите при ортопеди? При проблеми в ставите е по добре да ходите при ревматолог.

Зависи от проблемите.
Цитирай

София

Мъжът ми имаше проблем с хрущяла на коляното и му бяха изписали Zeel T (надявам се да съм го написала правилно). Това е хомеопарично средство и до колкото разбрах подхранва хрущяла.
Цитирай
Много време е минало от задаването на въпроса ти, но понеже сам видяла много лекарски грешки,а ти си млад човек, не мога да се сдържа и ще си кажа мнението. Аз съм рехабилитатор и от 6-7 години работя с хора със сходен на твоя проблем. Най-добриа хондропротектор, от който познавам резултатите е българския продукт на фирмата"Буров", който съдържа хрущял от акула, обогатен с колаген. Нарича се "Sharkol" и никак не е скъп. Подходяща физиотерапия за проблема си можеш да намериш на адрес http://biorelax.hit.bg/bg.htm
Цитирай

Варна

Цитат на: medichi
Много време е минало от задаването на въпроса ти, но понеже сам видяла много лекарски грешки,а ти си млад човек, не мога да се сдържа и ще си кажа мнението. Аз съм рехабилитатор и от 6-7 години работя с хора със сходен на твоя проблем. Най-добриа хондропротектор, от който познавам резултатите е българския продукт на фирмата"Буров", който съдържа хрущял от акула, обогатен с колаген. Нарича се "Sharkol" и никак не е скъп. Подходяща физиотерапия за проблема си можеш да намериш на адрес http://biorelax.hit.bg/bg.htm

Извинявай, що ми се струва че правиш реклама ? Ти в този център ли работиш? И как тъй ще си избира физиотерапия от един сайт- без преглед, без нищо Shocked
Сори, ама работя като физиотерапевт и  не бих препоръчала рефлексотерапия, скенар терапия и други подобни.
Цитирай
Изказвам мнение само за неща, които са ми добре известни  как действат. А  Вие, като физиотерапевт, ще е добре сама добре да се информирате за параметрите на тази апаратура и после да дадете компетентното си мнение. Нищо в този кабинет не се прилага, като се пренебрегва лекарското мнение. Съжалявам, че сте останали с подобно впечатление. Аз съм била пациент на кабинета и пак смятам да бъда, ако ми се наложи. Това, че работя с такива случаи не ме застрахова от подобни болежки. Освен това аз също работя във физиотерапия. Не желая да окачествявате това, което написах като реклама. Единственото ми желание беше да помогна с информация за нещо качествено
Цитирай
Ревматолозите лекуват ревматизъм, ревматоидни артрити и т. н.! Проблемите след прекарани травми се лекуват от Ортопедите!...
Цитирай

София

Цитат на: Anonymous
Ревматолозите лекуват ревматизъм, ревматоидни артрити и т. н.! Проблемите след прекарани травми се лекуват от Ортопедите!...

Ахм, така е Cool .
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.