Бебето ака но се напъва доста

  • 13 641
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Вече второ шишенце почнахме но не виждам да му помага за акането

Нали казваш,че даваш само Инфакол?Аз ти казвам да започнеш да му даваш и пробиотик.

# 16
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 411
Инфаколът при някои бебета причинява запек.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Щом е с нормална консистенция няма повод за притеснения. Все пак сподели наблюденията си с педиатъра на следващата консултация.

# 18
  • Мнения: 2 988
Имайте предвид, че ако млякото, което използват е с пробиотици и се дават допълнително такива във вид на капки или прахчета, положението с акането може да отиде към разстройство. Така се получи при моето бебе. Спрях капките и остана само пробиотика в млякото. Беше си напълно достатъчен.

# 19
  • Мнения: 5 060
На нас педиатърката ни изписа пробиотик, въпреки че се съдържа в млякото.

# 20
  • Мнения: 635
Ами редичко си ака даваме инфакол за коликите

И му мажа коремчето с ром или коняк и си пие поне по 2-3 шишенца от 120 мл
 с вода

 #Crazy #Crazy #Crazy Какво? 360 мл вода? Ти добре ли си с главата? Как успяваш да му ги наливаш интересно...Бебета си имат защитен рефлекс от ненормални майки и не пият вода.

# 21
  • Мнения: 8
Мерси за констатацията, но моето дете си пие водичка и така си е мнооого добре

# 22
  • Мнения: 635
Мерси за констатацията, но моето дете си пие водичка и така си е мнооого добре

Ми не питай за съвети тогава- продължавай да си убиваш детето.

# 23
  • Мнения: 2 197
Мерси за констатацията, но моето дете си пие водичка и така си е мнооого добре

Ми не питай за съвети тогава- продължавай да си убиваш детето.

Ако на вас някой ви е казал, че водата е вредна за бебето и вие сте му повярвали - това означава, че или сте много глупава или сте абсолютно заблудена.
Бебето трябва да пие много вода. Особено в България, където през лятото температурата е 40 градуса. Водата му помага и да прочиства устната си кухина, за да не се образуват гъбички. Затова задължително след прием на мляко му се дава водичка, за да се отмият остатъците от млякото. В тях (особено при кърмата) се развиват най-добре бактерии и гъбички. А бебетата са изключително крехки създания, с още слаб и недооформен имунитет. Затова с каквото можем им съдействаме, за да не се получат инфекции. И това се прави не с хапчета, капки, биопродукти от Хималайската джунгла Simple Smile..., а с използването на прости методи.
За да приключа темата искам да споделя две неща:
- учила съм биохимия, микробиология, органична и неорганична химия и имам много добра представа от ензими, инфекции и лекарствени средства.
- детето ми се разболя за първи път на две години и половина от конюнктивит (от контакт в яслата). До момента (тя е на 10 години и половина) боледува не повече от веднъж годишно, антибиотик е пила само един път преди 6 години.

# 24
  • София
  • Мнения: 22 944
Мерси за констатацията, но моето дете си пие водичка и така си е мнооого добре

Ми не питай за съвети тогава- продължавай да си убиваш детето.

Ако на вас някой ви е казал, че водата е вредна за бебето и вие сте му повярвали - това означава, че или сте много глупава или сте абсолютно заблудена.
Бебето трябва да пие много вода. Особено в България, където през лятото температурата е 40 градуса. Водата му помага и да прочиства устната си кухина, за да не се образуват гъбички. Затова задължително след прием на мляко му се дава водичка, за да се отмият остатъците от млякото. В тях (особено при кърмата) се развиват най-добре бактерии и гъбички. А бебетата са изключително крехки създания, с още слаб и недооформен имунитет. Затова с каквото можем им съдействаме, за да не се получат инфекции. И това се прави не с хапчета, капки, биопродукти от Хималайската джунгла Simple Smile..., а с използването на прости методи.
За да приключа темата искам да споделя две неща:
- учила съм биохимия, микробиология, органична и неорганична химия и имам много добра представа от ензими, инфекции и лекарствени средства.
- детето ми се разболя за първи път на две години и половина от конюнктивит (от контакт в яслата). До момента (тя е на 10 години и половина) боледува не повече от веднъж годишно, антибиотик е пила само един път преди 6 години.

Знам,че е извън темата,ама реших да попитам. Нещо правили ли сте за подсилване на имунитета или нещо,което е помогнало бебето да не се разболява толкова дълго време?

# 25
  • София
  • Мнения: 11 484
2 - 3 шишенца по 120 мл вода (на ден) на бебе на няма и два месеца си е доста голямо количество. А мазането на коремчето с ром или коняк въобще не искам да го коментирам  ooooh!
21 век сме, достатъчно източници на информация има и всеки носи глава на раменете си.

# 26
  • Мнения: 635

Ако на вас някой ви е казал, че водата е вредна за бебето и вие сте му повярвали - това означава, че или сте много глупава или сте абсолютно заблудена.
Бебето трябва да пие много вода. Особено в България, където през лятото температурата е 40 градуса. Водата му помага и да прочиства устната си кухина, за да не се образуват гъбички. Затова задължително след прием на мляко му се дава водичка, за да се отмият остатъците от млякото. В тях (особено при кърмата) се развиват най-добре бактерии и гъбички. А бебетата са изключително крехки създания, с още слаб и недооформен имунитет. Затова с каквото можем им съдействаме, за да не се получат инфекции. И това се прави не с хапчета, капки, биопродукти от Хималайската джунгла Simple Smile..., а с използването на прости методи.
За да приключа темата искам да споделя две неща:
- учила съм биохимия, микробиология, органична и неорганична химия и имам много добра представа от ензими, инфекции и лекарствени средства.
- детето ми се разболя за първи път на две години и половина от конюнктивит (от контакт в яслата). До момента (тя е на 10 години и половина) боледува не повече от веднъж годишно, антибиотик е пила само един път преди 6 години.

Ами те глупави професори ни учат в университетите, с глупави научни изследвания и ние затова сме така глупави. И тези дето показват новини за починали от вода бебета, и те са глупави. Само ТИ си умна.

# 27
# 28
  • София
  • Мнения: 11 484
За какво количество вода дневно, за бебе на няма и 2 месеца се говори в статията?

# 29

Общи условия

Активация на акаунт