Как и с какво да премахнем неприятното потене под мишниците?-3

  • 99 529
  • 588
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 4 215
Да споделиш отзиви, ако си направиш процедурата.

# 586
  • Мнения: 2 295
Аз си слагам ботокс за хиперхидроза от няколко години, но на стъпалата. Правя го веднъж в годината май месец и задържам положението 8-9 месеца. Наистина намалява потенето много, а там зоната е много по-голяма и има много повече потни жлези. Иначе - боли много. Но слагат упойка с лидокаин под формата на крем.
А как така чакаш лекарката да ти се обади? Много странно, аз съм си правила в 2 дерматологични клиники, просто се разбираме със съответната докторка, записвам си час и готово. Това е рутинно за тях, често го правят.
Съветвам те внимателно да си подбереш при кой точно ще го правиш, защото трябва да е опитен, както и да си сигурна в продукта, тъй като в БГ се предлагат няколко марки ботокс. Между другото, не всички са много легални ми сподели една лекарка скоро.
Сподели после как е минало, на мен също ми е интересно как протича на подмишниците.

# 587
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
Аз си слагам ботокс за хиперхидроза от няколко години, но на стъпалата. Правя го веднъж в годината май месец и задържам положението 8-9 месеца. Наистина намалява потенето много, а там зоната е много по-голяма и има много повече потни жлези. Иначе - боли много. Но слагат упойка с лидокаин под формата на крем.
А как така чакаш лекарката да ти се обади? Много странно, аз съм си правила в 2 дерматологични клиники, просто се разбираме със съответната докторка, записвам си час и готово. Това е рутинно за тях, често го правят.
Съветвам те внимателно да си подбереш при кой точно ще го правиш, защото трябва да е опитен, както и да си сигурна в продукта, тъй като в БГ се предлагат няколко марки ботокс. Между другото, не всички са много легални ми сподели една лекарка скоро.
Сподели после как е минало, на мен също ми е интересно как протича на подмишниците.
Здравей, не съм в България,ходя в голяма частна болница. Тази процедура по принцип  там не се прилага, но днес се заприказвах с дерматоложката, младо момиче,та каза,че няма проблем, може да ми сложи.Цената е 500е,по 25 убождения под мишница,нямало нужда от упойка.Но трябва да ми се обади да потвърди и да се разберем евентуално за час.Предполагам,че в доста клиники и центрове поставят,но аз от години ходя при нея и й имам доверие. Иначе откакто се помня имам проблем с потенето,но е по -скоро на нервна почва,няма значение дали е топло и студено, се потя .
.

# 588
  • Мнения: 2 295
За потенето на нервна почва те разбирам много добре. Аз също съм така, което е ужасно, особено през лятото. Зимата е поносимо, но сега… затова и почнах да слагам ботокс на стъпалата, че иначе направо не мога да ходя.
В чужбина, особено в САЩ, ботокс се прилага отдавна за хиперхидроза, не знам ти къде си, но само да вметна някои неща. Ботокс се слага само от лекар, който е изкарал специален курс. Моите лекарки също са млади, но правят инжекционни процедури всеки ден и са със солиден опит.
Ако твоята дерматоложка, колкото и да е симпатична, прави наистина такива процедури - ОК, действай. Цената и в БГ е толкова, 1000 лв., поне там, където аз ходя, но пък на мен ми слагат много по-голямо количество, а убожданията са далеч повече от 25. Но все пак, първо стъпала са, по-голяма е зоната, второ - дланите и ходилата са възможно най-чувствителните места. Мен и с упойката пак много ме боли, но се прежалвам. Процедурата се прави 2 пъти - голямото количество се слага първия път, трябва да минат 2 седмици, за да се разгърне ефектът и ако се налага - се дослага. То и за бръчките се прави така, доколкото знам - нарича се ретуш (retouch). Например сега като ходих ми сложиха в началото 90 единици, на ретуша - още 50. В момента си чакам окончателния ефект, че бях миналата седмица за ретуш и вече е доста по-поносимо.
За съжаление не смея да правя повече от една зона, защото и без това като си направя стъпалата, почвам да се потя повече в други области, та ако запуша и подмишниците съвсем ще стане зле. Та се тормозя и с тях, ама няма как да се спре потенето напълно навсякъде.
За подмишниците обаче не се тревожи, че може да получиш т.нар. компесаторно потене, защото реално там има много малко потни жлези 😃. 2% от всички по тялото, а колко ядове създават.
Ами това е в общи линии, а да - прочети основно инструкции преди и след ботокс, има някакви изисквания за лекарства, витамини и други ала-бала. В интернет ги има навсякъде. На мен са ми казвали, че най-важното е, да се избягва топлината (горещи душове, сауни, парни бани и т.н.) 2 седмици след процедура и да не се пие алкохол ден-два преди и след нея. Другите изисквания за лекарствата са главно, за да не посинееш от убожданията.
Това е - ако нещо друго се сетиш - пиши ми, то принципът е еднакъв за ботокс на всички зони, независимо крака, ръце или подмишници, тъй че мисля, че ще мога да отговоря. Иначе - знам, че най-добри резултати се постигат точно при подмишници, на стъпалата е към 80-90%, но на мен ми е ОК така.
Между другото, прави се един интересен тест с йод и царевично нищесте да се види къде са точно активните потни жлези. Прилагам една моя снимка след първата процедура. В лилаво са местата, на които още се потях, тях обработвахме на ретуша. Иначе без ботокс - цялото стъпало ми става лилаво. Просто за онагледяване на резултата, но това все още дори не е окончателният вид, чакам го след седмица 😃.

Общи условия

Активация на акаунт