Диспозер / мелница за боклук за кухненска мивка

  • 3 711
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 001
Здравейте,

Подробно изчетох всички теми за кухненските диспозери, но понеже най-новата е от преди 2 години, реших да направя нова.

Обмислям поставяне на диспозер в кухнята по препоръка на водопроводчика ми, каза, че наклонът на тръбите е идеален за целта. Виждам, че особено голям избор на такива продукти няма, но понеже никога не съм виждала диспозер на живо, бих искала поне да прочета отзиви за моделите преди да избера. 

Ако имате диспозер, каква марка и модел е вашият? Доволни ли сте? Какъв показател да гледам - мощност, обороти, к.с.?

# 1
  • Мнения: X
И аз ще следя темата, дали няма нещо по-ново и по интересно.

# 2
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Нашата мелница е модел TR 50.3 на Тека. Доволна съм, мели без проблем и костилки на праскови.
Модели лично аз не съм проучвала, мъжът ми се занимаваше, имаме от 3-4 години.
Препоръчвам тази машинка горещо, спестява толкова излишни движения по депониране и изхвърляне на хранителни отпадъци, да не говорим откъм миризма колко предимства има. Освен това решава прекрасно проблема със запушения канал. 

# 3
  • Мнения: 851
Наши приятели имат на Миле/или Миеле/. Много са доволни и си го слагат във втори апартамент. /имаха един, в който си бяха сложили и когато си купиха нов и там си сложиха/.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Моята мелачка е на Пирамис, както и мивката. Аз гледах мощност и цена. Много съм доволна от нея вече две години.  Наистина спестява много от изхвърлянето на отпадъка, а както сме и без асансьор , ..... Не  енужно след всяка диня или обелки от картофи, останки от храна и салата , да слизам до долу, а да съхранявам цял ден такива течни или пък миризливи отпадъци, за да ги изхвърля после, отдавна не ми се е случвало. Дори нямам голяма кофа. Имам само малка на плота за несмилаемите отпадъци, другото всичко в мелачката:)
В началото мъжът ми казваше, че е превземка, а сега вече е съгласен , че е необходимост.

# 5
  • Мнения: 5 001
След известно чудене, избрах диспозер на Тека, TR 50.4. Изборът ми беше предопределен от това, че го имаше в близкия магазин. Съфорумки похвалиха предния модел, 50.3, та се надявам да не съм сбъркала.

Кухнята още не е монтирана, когато я монтират, ще споделя отзиви. Благодаря на включилите се със съвети!  bouquet

Последна редакция: чт, 25 авг 2016, 10:00 от Макарон

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Честито!
Мисля, че няма да съжаляваш. Все пак това е едно удобство, ако искаш я ползвай редовно, ако искаш недей. Но когато се наложи я имаш налична

# 7
  • Мнения: 5 001
Благодаря! Сега остава и да ми монтират кухнята и съвсем ще съм доволна от живота.

Общи условия

Активация на акаунт