С какво си играят вашите деца?

  • 5 464
  • 43
  •   1
Отговори

Анкета

Колко харчите за играчки средно месечно за 1 дете?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 30
  • Мнения: 1 539
Дъщеря ми също има купища играчки, едва напоследък намаляваме купуването. Тя е на 7.

Когато беше по-малка, обожаваше да си играе с дребни играчки - такива, колкото дланта й да речем, измисляше си игри с тях, говореше им нещо..

Сега играе с плюшените играчки от Ледена епоха горе-долу на същата игра  Laughing Иначе много обича и настолни, състезателни игри - монополи, не будете татко, кръстословица (нещо като скрабъл) и т.н. Но като наближат празници, изпадам в голяма чуденка какво да купувам..

# 31
  • Мнения: X
Моето дете, момче, е на 6. Когато си играе сам основно конструира. Има много конструктори тип Лего.
Обича много да рисува. Обикновено решава да нарисува герой от филм който го е впечатлил, или сцена от филм.
С металните колички и влакове рядко играе, някак му е скучно да ги реди и бута както преди.
Също обича да играе с някой друг семейни игри - не се сърди човече, черен петър, пътувай и смятай и шах с баба си Simple Smile

Последна редакция: чт, 01 сеп 2016, 09:05 от Анонимен

# 32
  • Мнения: 28
Ние сме на 2 и малко и за сега обича да си играе с едни карти тип "черен петър", и да пише(само да види лист и химикал) Grinning  Иначе другите играчки ги сменям на 2-3 месеца да не и омръзват. А колкото да бабите и купуването на нови, съм казала, че като има нужда от нещо ново им казвам какво да купят или да ми дадат пари да и го купя. Така съм решила проблема и засега е успешна тази практика(играчки имаме около 2 торби общо).  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 681
Момичета,не е съвсем по темата,но да не пускам нова.
С какво си играят 4-годишни момченца?Трябва ми идея за подарък Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 843
И у нас има много играчки. Периодично изхвърлям счупените. Синът ми е на 3 год. и 3 м. Обича да играе с коли, с плюшени играчки, с динозаври. Реди пъзели и мозайка, лепи стикери, реди конструктори и кубчета, опитва се да оцветява. Обича да му четем и да разглеждаме книжки. Занимава се и с моделин. Има китара и барабан и свири с удоволствие на тях.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Момичета,не е съвсем по темата,но да не пускам нова.
С какво си играят 4-годишни момченца?Трябва ми идея за подарък Rolling Eyes

Питай майка му, всяко дете харесва различни неща, тя ще знае най-добре.

# 36
  • Мнения: X
Момичета,не е съвсем по темата,но да не пускам нова.
С какво си играят 4-годишни момченца?Трябва ми идея за подарък Rolling Eyes
Моят на 4 полудя по динозаврите и "истинските" , а не дървени влакове, също се радваше  на лего дупло или по-простичък модел лего като за тази възраст, в Рая тойс има интересни конструктори от типа на лего дупло но на доста добра цена, още тогава налиташе на най-маките части но му беше трудно сам да сглобява

# 37
  • Мнения: 1 565
Моите деца са момичета и си играят със почти всичко.Топки ,колички ,кукли,плюшени играчки ,барбита ,музикални играчки и т.н ,на година и половина сме ,най се радват на дребни играчки от левчето примерно за по два-три лева.Месечно ме харча повече от 20-30 лв за играчки.Последно купихме колички за кукли за по 5 лв едната вече две седмица много си играят с тях.Влючително всякакви играчки от пуканки обичат.

# 38
  • Мнения: X
Наистина е индивидуално кое дете с какво си играе. Почти на 4 г. е моят син и за момента играе много с колички, камиони, автобуси и т.н. превозни средства. Страст са му и пътните знаци ( играчки и реални). Много обича да реди и влакови композиции с релси, бариери, гари и прочие елементи. Не съм много съгласна, че многото играчки пречат на въображението. Моят мъж доста си играе с детето и според мен това много му помогна да си измисля сам игри и да се занимава.
Естествено и ние сме заринати с играчки, но като цяло с почти всички си е играл през определен период от време. Голяма част от играчките са прибрани в мазето, той като се присети за някоя му е носим. Като стане невъобразима лудницата вкъщи и няма къде да се стъпва го караме да си ги прибира. Ако това не се случи ( най-често) играчките отиват пак в мазето и така ги въртим. Отделно имам един шкаф с нови подаръци, които вадя при нужда ( като награда), като му казвам от кой е играчката.
Играчки отдавна не купувам, само книжки. Баща му и бабите ( дядовците) купуват редовно колички (1-2 пъти в месеца), а лелите му са ме заринали с подаръци до 1 ви клас.

# 39
  • Мнения: 28
На около годинка играеше само с една китара светеща и свиреща и едно копче по средата което се върти му. Около 1.5 г - основно с едно плюшени мечки които разказват приказки като им натискаш лапичките, сега има една кукла със зашка глава странна племеника ми я донесе от чужбина и с нея доста играе, но най-вече топчета за пинг понг - и в къщи и навън много играе с тях. с колички също си играе.

# 40
  • Мнения: 16
Опитвам се да давам ограничен брой играчки в даден момент, за да не омръзват.
Харесвам Монтесори методът и често давам неща, които са от него или са пригодени - имаме едни рамки - заиграват се доста дълго, пресипване на бобчета от една купичка в друга също ги занимава Simple Smile
Иначе лего, неща за рисуване, чинийки и чашки - за готвене.

# 41
  • София
  • Мнения: 12 374
Избягвам да купувам играчки, постоянно налагам забрана и на бабите. И пак, напук на забраните, периодично се налага да разчиствам нови и нови боклуци.

Щерката е на 6 и обожава да строи с Лего и да реди пъзели. Също така играе много с мечове - луд фен е на Властелина и Хобита, постоянно разиграва сценки от филмите. Общо взето, е някаква еклектика при нас: ту е префинена принцеса, ту е Леголас и стреля с лък. Има много Барбита, но предпочита една серия кукли Поли Покет. От тях напоследък купувам често защото успява да си поиграе ден-два с тях, след което визлата ни ги изяжда и следва драма.

Навън се катери като катерица по дърветата, кара тротинетка и играе с другите деца на криеница, гоненица, "кобра", абе всякакви знайни и незнайни игри. Тича много и с кучето, което адски ме радва.

# 42
  • Мнения: 364
Играчките на Play doh с пластелин -зъболекар ,фабрика за сладолед и други подобни -стават ли с обикновен пластилин или трябва да се купува за тях само на марката- някакъв специален ли е ?

# 43
  • Русе, България
  • Мнения: 1 491
Имаме машината за сладолед. Всичко, що е меко, върши работа.

Общи условия

Активация на акаунт