Студенти в UK- 7

  • 124 778
  • 766
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 2 164
 Lady_A, благодаря!  bouquet

... И за добрата вест: "was delivered in DARLINGTON PDO on 31/08/16"

# 16
  • София
  • Мнения: 752

 Моята дъщеря си купи колело втора употреба от там. Кара го докато я блъсна един шофьор и не остана нищо от него. Втората година беше без колело.
Ужас! Надявам се, девойката леко да се е отървала...
Аз пък си мислех, че там шофьорите карат по-нормално... Освен това ме радва мисълта, че най-после на младежът ще му се наложи да кара колело с каска, светлоотразителна жилетка и да си слага светлини нощно време. Нали там законите се спазват и ако правиш нарушения, има солени глоби.. Mr. Green По повод разните глоби в кралството и в университетите вчера семейният съвет реши, че ще плаща евентуалните глоби на бъдещия "англичанин" само, след като сключим договор с него, че после той ще ни ги изплаща в троен размер. Naughty
Lady_A, постни, моля, това твое списъче с 25 точки, може в скрит текст, може и на лични. Grinning

# 17
  • Мнения: 548
 Да,  Lady_A, няма да е зле, че и аз съм си забравана, за девойката да не говорим.... Grinning.

# 18
  • Мнения: 1 989
Всеки с проблемите си. Моят пък няма сила, която да го накара да облече палто, но пък ако се наложи да облече костюм, няма как отгоре да сложи спортното яке... Така поне аз си мисля, иначе той е на друго мнение. ooooh! Така че търся някакво водо-вятъро усточиво яке, ама да изглежда по-официално. Flutter

И моят син е същият. Намерихме му от Пловдив. Беше италианско, олекотено, право-тип сако, но не е късо и може да слага сако под него. Цялата минала година изкара с него. Топли. Много е доволен.Н оси го и само по блузи или ризи, защото в университета е топло.
Относно обувките. Замина с два чифта от тук малко над глезените високи. Подметките искаше на са по плътни, за да не се мокри. Едните вече ги разсипа. Тази година си взе подобни.

# 19
  • Мнения: 1 989

 За да не е само запис ще споделя моята информация за мотивационното писмо. Спортните и благотворителни дейности са интересни за американските университети...

Точно такива са и моите наблюдения, вярно преди години, но моята девойка кандидатства в САЩ и в УК, от цялата тази работа, ми стана ясно, че в УК никой не се интересува от благотворителни дейности, олимпиади и постижения, които не са свързани със специалността.
Lady_A , нищо лично, може всичко да пише на сайта на университета, но реалността е друга. Точно в Йорк замина да учи съученик на дъщеря ми, без да се е занимавал с допълнителни дейности, няма участия в олимпиади-състезания, благотворителни орг., че и спортни постижения нямаше,  освен висока диплома, над 5.80 и висок Тойфел, младежът ходи два пъти на изпита за да изкара над 100 точки, не помня точно колко му искаха, но беше над 100. Университетът е страхотен, поздравления.
Ние тук всичко може да пишем и спорим, но кандидат-студентите сами да си преценят, как най-добре да покажат себе си в мотивационото писмо.

Потвърждавам написаното. С Тойфел до колкото помня 107, скаран със спорта /казва, че го практикувал пред компютъра/, Всичко което го водеше, беше неговата страст от малък да чете, любов към биология и наука. Да, получи си офертите включително и от Йорк/ който аз много харесвах и исках да запише там/, но си държеше на Манчестър и не бях в състояние да го отклоня от дългогодишната му мечта. Ходеше в ХЕИ на някакви курсове за епидемии, вируси и т.н. В училище имаха различни проекти по биология.... С една дума целенасочено се развиваше в областта на биологичните науки.  Доброволчеството- сега вече се занимава и с това в Манчестър. Мотивационното писмо благоволи да ми го прочете преди да го изпрати, за да не му се пречкаме. Аз не можах да добавя или коригирам нещо. Беше се справил сам и то перфектно. Тайничко, когато го четеше се гордеех и се радвах, защото успя да представи действително себе си, такъв какъвто е.

Валя, както винаги си се справила перфектно! Брагодаря bouquet

# 20
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Аз не казвам пишете непременно за спорт бря... Второто ми е адски скарано със спорта и дума няма да отвори по темата, но то пък един ден (ако Албиона е достъпен) ще пише други щуротии, с които се е занимавало. Най-големите гении са целенасочени и шушкат в една област само, но пък спорта, дори без върхови постижения говори за организиран човек например. Идеята ми беше (за последно се обяснявам) - преценяваш как да изложиш заниманията си, така че да ги обвържеш с мотивацията си или да подскажеш що за качества имаш - нали трябва да те харесат. Па дали е спорт или си ходил на кръжок или школа по нещо - твоя работа. Изобщо да се похвалиш сам себе си е трудна задача Simple Smile Мислете творчески, не едностранчиво.
Ще си напиша част от задачите (за да не ми се смеете, че си записвам неща от сорта - да чекираме полета), но държа да се включите и вие - брейн сторм винаги е ок. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 152
При нас се получи лека "инфекция". Похвалих се одеве, че сме получили 2 от писмата за заема. Да, ама то било само едно (аз ли грешно съм разбрала, че трябва да са 3 писма  newsm78). И понеже чаках детенце да си го отвори- изненада   ooooh! в писмото пише, че тя си поема таксата от 9000 паунда  #Crazy Звънна им веднага- обясняваха се 15 минути и накрая се оказа, че е станала грешка- компютърна грешка. Сега ще пуснат друго писмо, но за всеки случай ще и го пратят и на мейла, за да си разпечата, защото писмото едва ли ще стигне по-рано от 20 дни, а тя лети на 21-ви.

Другото писмо се оказа от UCAS - пращат ѝ сим карта, между другото с не много лош план, но там тя ще си решава.

# 22
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Задачи, както са ми хрумнали, демек неподредено:
1.европейска здравна карта (и да плащам здравните на детето)
2.Снимки паспортни 2броя (плюс качване на такива в сайта за студентска карта)
3.Междунар паспорт - подновяване
4.Куфари (предложения или съвети?)
5.Обмяна лири (още се чудя колко)
6. Документи, които Унито иска като хард копи (акомодейшън оферта, писмото за заема, офертата им и др.)
7.посещения при зъболекар и други доктори
8.Да помисля за кратко списъче храни, които да са трайни и необемни (чудех се кори за баница дали да не шибна на дъното на куфара, мойта рече - слагай бе) - за първите дни на неориентираност
9.лекарства - да ги измисля какви и колко
10.Флашки 2 броя (тва от бащата точка) и кабели USB-micro USB
11. Адаптор за зарядно - да разучи от къде да си го набави
12. Будилник (пак бащата, нямал вяра на gsm-a) 
13. Бележки за доход за стипендията
14. Пълномощно от нея
15.Да разпечатам инструкции за транспорт от Манчестър до Йорк (уж ги посрещат на летището,  ама..)
16.Търсене на книги в ел вариант от препоръчаните от унито, учебници също, както и на бг
17.Яке и обувки за дъжд
Другите са съвсем щуротии  Simple Smile Оспамих темата...

# 23
  • София
  • Мнения: 2 361
valha, благодаря за новата тема! Много добре си я оформила - нагледно и подредено. Лесно може човек да се ориентира за това, което го интересува без да губи време да изчита много страници.
Относно облеклото - моята също предпочита кецове. Но зимната ваканция когато се прибра си купи туристически обувки и водонепроницаемо яке от Декатлон. Според мен и кожените якета вършат добра работа,защото защитават от вятъра. А за обувките не е чак толкова страшно както тук,защото ги няма локвите по улиците и капаните плочки - стъпи и се самоизпръскай.
Относно мотив. писмо - може в Йорк да ценят извънкласните дейности. Но дъщеря ми е ходила на срещи с представители на някои университети и там част от тях категорично подчертаха, че се интересуват само от академичните постижения на кандидата и да не се пише друго, защото се смята за пълнеж. Така, че най-добре всеки да чете внимателно конкретните изисквания на избраните университети. Както и например някои имат изисквания за оценки по даден предмет, а други не - говорим за една и съща специалност.

# 24
  • Мнения: 1 989
Задачи, както са ми хрумнали, демек неподредено:
1.европейска здравна карта (и да плащам здравните на детето)
2.Снимки паспортни 2броя (плюс качване на такива в сайта за студентска карта)
3.Междунар паспорт - подновяване
4.Куфари (предложения или съвети?)
5.Обмяна лири (още се чудя колко)
6. Документи, които Унито иска като хард копи (акомодейшън оферта, писмото за заема, офертата им и др.)
7.посещения при зъболекар и други доктори
8.Да помисля за кратко списъче храни, които да са трайни и необемни (чудех се кори за баница дали да не шибна на дъното на куфара, мойта рече - слагай бе) - за първите дни на неориентираност
9.лекарства - да ги измисля какви и колко
10.Флашки 2 броя (тва от бащата точка) и кабели USB-micro USB
11. Адаптор за зарядно - да разучи от къде да си го набави
12. Будилник (пак бащата, нямал вяра на gsm-a)  
13. Бележки за доход за стипендията
14. Пълномощно от нея
15.Да разпечатам инструкции за транспорт от Манчестър до Йорк (уж ги посрещат на летището,  ама..)
16.Търсене на книги в ел вариант от препоръчаните от унито, учебници също, както и на бг
17.Яке и обувки за дъжд
Другите са съвсем щуротии  Simple Smile Оспамих темата...




1. Бих добавила и това:
http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=111_11109&products_id=21 … g1ff2f223ajdjjr95
Тръгна с два броя. Не точно този модел, но да покажа за какво става въпрос. Мъжете ще разберат какво искам да покажа. Английският стандарт е различен от нашия.
Взе и един разклонител.  Разклонител включи в преходника и така може да си ползва  за зареждане всички негови устройства от BG. Това по предложение на таткото и си свърши чудесна работа.

2.Да не забравите дебитните или кредитни карти които има.
3. От тук тръгна с чадър, сгъваем. Ползва го цялата година и сега пак тръгна с него. Излезна стабилен.
4. Слушалки. Бяха в списъка за да не ги забрави при тръгването, че до последно ги ползва и в лудницата ще ми е само до тях.
5. Забравих кабел за интернет. Ползва си нашия, защото беше по-дълъг от техния който му подариха от общежитието

Сега си погледнах и аз списъка от миналата година Laughing

Може да прибавите още  1 бр. от снимките. Ще е необходима за тези, които имат и ще подменят шофьорска книжка.
Гаранционна карта за лаптоп, ако гаранцията е валидна и за чужбина.

Последна редакция: ср, 31 авг 2016, 23:02 от jhbd

# 25
  • София
  • Мнения: 2 361
Сетих се още нещо полезно - на сайта на университета имаше качен линк за брошура за "зайците". Беше написано какво е добре да носят в багажа си, какви първи стъпки да предприемат , когато пристигнат,видове транспорт, дори и колко пари е добре да носят в началото. Освен това им съобщаваха и други специфични неща - като например, че студ. им карти могат да им служат ако някоя вечер се прибират и нямат пари за такси да я оставят на шофьора. На другият ден отиват в офиса на университета , плащат си цената на превоза и си получават картата. може и при вас да има някакви такива тънкости.
Освен това имаше написано ръководство за студентите по месеци какво да правят и как да се адаптират, а също и за родителите.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Valha, благодаря за новата тема  Simple Smile

Да не е съвсем гол запис , но времето в различните части на УК се оказва, че не е едно и също. Синът ми беше 4 години в Шотландия , а времето там е по-лошо, но той ходеше със спортни обувки с малко по-дебела подметка , тениска и леко яке отгоре. Много валеше, но температурите целогодишно не падаха под нулата. Сега от 2 месеца е в Лондон и едва издържа на жегите от около 28 градуса, няма търпение да се захлади малко. Тъй ,че по мое мнение няма нужда от много дебели дрехи ,пък и ботуши чак. И както писа някой ,въпреки че вали, някакси по техните тротоари не се образуват локви, всичко се изтича почти веднага и краката не се мокрят много.

Lady_A , по точка 8 за храната ,направете само някакви сандвичи за деня на пътуването ,няма смисъл и храна да се носи в куфара , магазини има навсякъде ,ще си напазарува на следващия ден  Peace А по т.9 , продават най-основните лекарства във веригите магазини за хранителни стоки - парацетамоли, противоалергични, болкоуспокояващи и противопростудни . Така ,че само антибиотици, за всеки случай вземете . По т.16-  от тук не носете учебници, за всичко необходимо ще ги ориентират на място. И последно, ако не съберете всичко по куфарите ,може да изпратите колет по съответните куриерски фирми. Иначе, добър списък  Wink

# 27
  • Русе
  • Мнения: 4 774
Valha, благодаря за темата bouquet и за прекрасните пожелания!
Lady_A, jhbd, благодаря за идеите, ако се сетя нещо и аз ще добавя списъка ми изглежда по подобен начин  Mr. Green Моят син лети на 14, мен вече ми е свито под лъжичката, но гледам да не го показвам пред него.

# 28
  • my own world....
  • Мнения: 1 076
Учебниците са в пдф, не че ги нямат в библиотеката, но да си ги има и на лаптоп, някои ги измъкнах от руски и украински сайтове. А за всеки случай правим и колекция от бг лекции и учебници,  пак пдф. Поне не тежат Simple Smile
Сега ми хрумва и още нещо - да я накарам да си разкара торент програмите.
Доскоро си се мотаехме лежерно, но напоследък мейлът прелива от информация, която пращат от Йорк -  точно наставления какво да прави,  плюс материали за четене, че и тестчета за проверка дали четенето е с разбиране,  не се шегуват май Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 752
Супер сте! Не е спам, а ситнезирана и сдъфкана информация. bouquet
За куфара - ходих, гледах, мислих, чудих се и накрая реших първо да посъберем багажа, тогава да купувам куфар. Като не знам колко голям ще трябва... Ясно, че трябва да е от големите, ама колко... И после дали е по-добре да е твърд или мек. newsm78 Аз мислех мек, "Бащата" каза - по-добре твърд, а бъдещият ползвател на куфара не взима отношение по битовизмите. Но преходник сам си е набавил, иначе как ще си включва компа Mr. Green
Все ще оцелеят някак си, нали отиват в цивилизацията.

Общи условия

Активация на акаунт