Бебешките стаи

  • 16 644
  • 64
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 271
Има тема за детските стаи, но видях, че основно се коментират стаи за по-големи деца - над 3-4 годинки.
На нас ни предстои обзавеждане на бебешката стая и след много гледане в нета, много обикаляне на място вече харесахме обзавеждането. Пускам тази тема и за други мами, които искат да коментират обзавеждането на бебешката стая - производители, качество, цени, намаления и т.н.

Ние избрахме ето това за нашата бебешка стая и днес ще поръчаме. Хубавото на това обзавеждане е, че много бързо се превръща в стая за дете - над 3 години и продължава да е красиво.






# 1
  • Мнения: 46 438
И аз съм привърженик на бялото, става за всички възрасти, само леглото ще смените след няколко години Simple Smile
Позволява и коренно различен облик на стаята само с една смяна на латекса по стените, като всички цветове на дъгата са на разположение, докато при цветните мебели винаги се налагат ограничения, за да си паснат.
Не на последно място - колкото и да е странно, се цапат по-малко от тъмните (или поне не личи толкова Laughing).

Ние го правихме по поръчка, защото още не беше навлязло като тенденция в България и където го намерихме беше на безбожни цени. И въобще с такова впечатление оставам за готовите - съотношението цена/качество нещо не отговаря съвсем на очакванията ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Да, аз също затова харесвам бялото. Можеш да смениш всички останали аксесоари, цвят на стените/тапети/стикери и напълно се променя облика. То това легло става на диван -легло като му се махне всичко, плюс това има и още едон допълнително място за спане за дете -гост, което се издърпва отдолу.

https://www.cilek.com/eng/softy-8480

На горната страница се натиска на дясно-лява картинка и се вижда как се променя стаята. Аз нещо на мога да я сваля снимката.

# 3
  • София
  • Мнения: 23 156
Скрит текст:
ето я и другата снимка.

за мен лично прекалено много неща има в тази стая, за съвсем бебета става, но като започне да се придвижва всички тия чекмеджета са като магнит, лесно се нараняват с тях.
за моето дете идеалната бебешка и детска стая е празната такава, с няколко кутии за играчки, от мек материал.
гардероби, легла, скринове, те са за родителите, не за децата.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 271
Бамба  Hug
Като почне да ходи и да прави бели ще слагаме ограничители и ще махнем всички ниски неща. Но сега няма къде да й съхраняваме вещите.
Тя първоначално ще има и една люлка малка в нашата стая, че да може да спи при нас първо. Не знам как ще е при нас, то със сигурност всяко дете е различно, но времето ще си покаже.

Ей тази люлка много ми харесва, пак е същата фирма, но минус е, че няма колелца, а ми се иска да мога да я движа из къщата.



Дайте идея за бебешка люлка до 6 месеца. Другата, която харесах е на Бейби Дан - немска фирма. Те имат и много хубави предпазители и ограничители за деца.



# 5
  • София
  • Мнения: 23 156
предпазителите предпазват няколко пъти, после някак си с упоритост успяват да ги елиминират.
затова колкото по-малко опасности толкова по-добре.

# 6
  • Мнения: 98
Здравейте, много се радвам, че отворихте такава тема, ако се превърне и в тема за "всичко, което ми трябва за бъдещото новородено" ще съм още по щастлива.  Wink
Това, за сега е и моят избор за бъдещата стая, креватачето и скрина от снимките на Магнолия. Не съм ги виждала на живо, но ще ....
По отношение на кошче (защото идеята ми е първите 1-2-3 месеца да е при нас в спалнята, а междувременно да купим обзавеждането за бебешката стая), случайно попаднах на един продукт 3 в 1, при който кошчето за новородено се превръща после в шезлонг и стол за хранене. Изглежда супер на снимките .... съжалявам, но понеже почти не пиша, а само чета, въобще не съм в час как да поствам снимки.

# 7
  • Мнения: 4 696
Ох, малко болна тема за мен. Трябва да събера близнаци в стаята 10кв.м.  Shocked. Имам някакви варианти, но....няма да е лесно. Иначе и аз искам в бяло, харесвам винтидж стила и сега си търся ретро скрин.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271

Здравейте, много се радвам, че отворихте такава тема, ако се превърне и в тема за "всичко, което ми трябва за бъдещото новородено" ще съм още по щастлива.  Wink
Това, за сега е и моят избор за бъдещата стая, креватачето и скрина от снимките на Магнолия. Не съм ги виждала на живо, но ще ....
По отношение на кошче (защото идеята ми е първите 1-2-3 месеца да е при нас в спалнята, а междувременно да купим обзавеждането за бебешката стая), случайно попаднах на един продукт 3 в 1, при който кошчето за новородено се превръща после в шезлонг и стол за хранене. Изглежда супер на снимките .... съжалявам, но понеже почти не пиша, а само чета, въобще не съм в час как да поствам снимки.

Ние вече поръчахме обзавеждането и го чакаме края на септември. Много се колебае между това което поръчахме и серията Романтик.
Принципно не пречи да се обсъждат и други неща свързани с новородено или с бебето като цяло, но си има много различни теми за бабешоците.  Ама аз не го приемам за срам ако говорим за бебешки те ванички например  Simple Smile



Бананче, винтидж и на мен ми харесва  Grinning а 10 квадрата за малките шушки са си достатъчни сега.

Те даже могат и на едно място първоначално да спят.

Аз също нямам а много пространство, защото едната стена в бебешката стая ще е заета от вграден гардероб в бяло заемащ цялата стена. И остава горе долу твоето място. Освен това искам и един диван да сложа там за мен. Ама нещо не мога да си харесам. Това, което ми харесва или е много и скъпо или много голямо.
Някакъв такъв диван ще ми е нужен.


# 9
  • Мнения: 4 696
Aми аз? Laughing За тях има място - да, ама за мен няма. Laughing

# 10
  • Мнения: 98

Ние вече поръчахме обзавеждането и го чакаме края на септември. Много се колебае между това което поръчахме и серията Романтик.
Принципно не пречи да се обсъждат и други неща свързани с новородено или с бебето като цяло, но си има много различни теми за бабешоците.  Ама аз не го приемам за срам ако говорим за бебешки те ванички

 Доста си приличат, аз ще реша когато ги видя на живо. Все пак те поздравявам за добрия вкус (понеже и диванчето от последната снимка ми хареса  Wink ).
Има много теми, но точно защото са много и са разпиляни, а и са толкова "разводнени" (защо еди-кой-си щял да плати толкова много пари за Стоке напр. и т.н.), че почти нищо не ми беше от полза, а и честно казано не ми беше приятно да участвам.
Нищо не съм купувала още,  за сега само избирам и се опитвам да си направя списък, но пък съм си избрала (набелязала) обзавеждането, количката и марката на шишетата и помпа (ако ми трябва). Нямам идея какво друго ще ми трябва, в какво ще спи Душичката през първите 1-3 месеца и др. доста важни неща, които ще са ми  нужни още отначало ?!  ooooh!
 Давай сега за ваничките  Laughing

# 11
  • Мнения: 1 792
Много са красиви тези стаи, но може и да са много нефункционални. Голям мерак си е първата стая, но съм на мнението на бамбарадамбара. Детската стая на сина ми представляваше празна такава, с весел латекс и тапети, с дебели килими по пода, един скрин, който се използваше за повивалник и един фотьойл. После според нуждите на детето, чак като проходи и решихме да спи отделно от нас, обзаведохме с икейско легло, което хем е голямо, хем ниско, така че да може да слиза и да се качва сам. Гардероб пак икейски, защото ми хареса, че може да си го направя само от релси за закачалки. Фотьойла за малко да го махнем, защото постоянно се катереше на него и имаше голяма вероятност да си събирам детето от земята някой път. Та цялата ми мисъл е по-скоро да се изчака, за да се види реално от какво има нужда и какво как ще се използва.

Има достатъчно теми за всичко необходимо за бебето с много, много мнения в тях.

# 12
  • Мнения: 98
 Дебелите постелки на пода са задължителни, разбира се  Simple Smile. А тези легла се адаптират към нуждите и възрастта на детето. На мен лично няма да ми е удобно бебето да спи при мен, а да тичам в празната стая да го преподавам.  Разбира се има много варианти, а колкото хора толкова и вкусове, и мнения - на мен Икейските мебели (и въобще неща) никога не ми харесват. Все ги гледам и все се опитвам да ги одобря и все не става .

# 13
  • Мнения: 87
Здравейте,
Много хубава тема , тъкмо това правя сега! Стаите които сте качили горе са много хубави  smile3521
В ремонт сме и стигнахме до гипсокартона... Чудя се какъв цвят да боядисваме - за момче. За начало може да е много бледо сиво или бяла боя за основа – а после да го шарим. Не знам кое е по-добре ярки или неотрални цветове?
Поръчах вече това легло :
и този матрак
Мисля за мен да си сложа люлеещ се стол или удобно кресло, не съм харесала още никъде.
И се чудя скрин или гардероб, кое е по-необходимо и удобно за новородено?
Ако искате да проверите приблизително как ще изглежда, аз го направих на програмата Sweet Home 3D, защото ние отделяхме преход (детската стана Г-образна) и проверявах какво ще се събира вътре.
Пускайте интересни линкове за идеи , ето от мен:
http://maistorplus.com/blog/kids/1388/kak-da-izberem-idealnoto-bebeshko-krevatche
http://www.moetodete.bg/spodeleno-ot-mama/55-idei-za-obzavejdane … l#article-gallery

# 14
  • Мнения: 98
Много хубаво креватаче.
Ако не си решила още цялостната визия за стаята, а трябва да завършиш ремонта, според мен е по-добре неутрален цвят или много лайт тон на даден цвят и после в зависимост от допълнителните елементи (завеси, подови настилки и тн) да доокрасиш стените, ако е необходимо. Аз, например, ще поръчвам в много бледо зелено, лилаво или беж, защото съм харесала бели мебели и първият ми подарък ще са цветни, много красиви детски завеси.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт