Млада, неопитна, объркана, която не знае какво да направи.

  • 32 987
  • 337
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте мили хора. Момиче съм на 20 и имам връзка от две години с мъж на 32. Животът ми е вече толкова объркан. Нямам опит и съм зациклила, не знам кое е правилното решение. Обичам го до полуда и той мен, но нещата не се получават, защото ми няма доверие, ограничава ме. Не излизам никъде заради него, нямам нито една приятелка и животът ми изобщо не е като на връстничките ми. И тук идва питането ми: какъв трябва да е животът на едно 20 годишно момиче? Знам, че сега е времето ми да се забавлявам и да правя каквото искам, но това няма как да стане докато съм с него заради ревността му. Но нали всички искат връзка, искат любов, а аз мисля как ми се живее. Нормално ли е да искам свобода, в нормалните граници разбира се? Разделяли сме се няколко пъти и всеки път се връщаме един към друг. Но той цял живот е бил такъв. Не приема излизанията и забавленията за нормални. Мисли си, че ако изляза някъде с компания ще му изневеря. Което не е така, но просто няма как да го възприеме. Лъгали са го много.  Аз също, за дребни неща, за да избегна скандал и раздяла. Не е било нещо сериозно или свързано с друг, просто той откача за всичко. Но никога не се е държал грубо. Това е било отдавна и вече не си позволявам да премълча нещо от него.
Мисля, че съм изпаднала в депресия. Толкова ми е тежко, защото осъзнавам, че с него цял живот ще е така и ще пропусна всичко, което той вече е изживял като млад. И в същото време сърцето ми се къса при мисълта за раздяла. Този човек толкова много емоции ми даде. Не съм вярвала, че ще обичам толкова силно и ако изключим ревността, когато сме заедно съм истински щастлива. Дълбоко в себе си знам, че той е човекът за мен, еднакви зодии, еднакви характери, допълваме си изреченията и много пъти изстрелваме едно и също нещо или си звъним едновременно и знаем другия какво ще каже, когато си говорим.
Защо трябва по трудния начин да разбера, че в живота никога няма пълно щастие и за да имаш нещо, трябва да се откажеш от друго нещо?

# 1
  • Мнения: 96
Била съм в твоето положение повече от 3 години. Това, което мога да ти кажа е, че ревността винаги ще стои между вас за съжаление. В даден момент ще спрете да говорите за каквото и да било друго, освен за всички мъже около теб - колеги, приятели, случайните минувачи, продавача в магазина... Това не се лекува. Откъсването е трудно, няма да те лъжа, връщала съм се десетки пъти,но в един момент просто взех окончателно решение. Беше трудно и мъчително. Трябва да избереш себе си обаче и своето щастие, не можеш да спасиш този човек. Желая ти да отсъдиш мъдро и с перспектива. Не се страхувай от промяната, няма и да останеш сама. Simple Smile

# 2
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Прочети си поста пак и си помисли дали сте еднакви характери. И ти ли го тероризираш с ревност?
И аз като теб съм била в подобна връзка.Бях даже по-малка от теб.Никъде не ми разрешаваше да ходя.И аз идиотката за повечето неща слушах. След почти 4 години ми дойде куража и го зарязах.Мислех си,че много ще страдам.Ама от хубавото кой страда? Да няма кой да ти държи сметка,да те ограничава, да прави панаири, все да си на тръни заради него...Намерих си друго гадже, после мъж. И да ти кажа, и без тях и с тях не съм спирала да излизам и да се забавлявам.Не си мисли,че всички са такива кретенозаври. Има огромна вероятност да срещнеш мъж, според който не е проблем да излизаш и да се забавляваш с приятели. Зарежи го тоя комплексар.Естествено,че ще го превъзмогнеш.
Върна ме толкова години назад...Боже как се радвам, че се отървах от ония .Има къде къде по-добри и нормални мъже!

# 3
  • Мнения: 49
О да, и аз съм същата като него. Само че той даже се радва, когато го ревнувам, защото така все едно му доказвам любовта си.
И наистина и от продавач в магазин ме ревнува и до ден днешен. А онзи беше един грозеен.. каза ми нещо и аз му се разсмях и гледай какво става. Моя откачи.

# 4
  • Мнения: 4 577
Мило момиче,  състоянието на партньора ти се нарича патологична ревност и всъщност е болестно, т.е.това не е просто особеност на характера,  още по-малко нещо, което се поддава на лесна промяна. Напротив, със задълбочаване на отношенията нещата обикновено стават по-зле. В основата на патологичната ревност е желанието за пълен контрол над другия, което е и основата на всяко психологическо и физическо насилие. Ето ти една статия http://www.hera.bg/s.php?n=3198. Млад човек си, потърси малко повече информация в Интернет за патологична ревност и може би ще си изясниш в каква ситуация се поставяш. Имаш ли някаква представа за предишните връзки на приятеля ти? Можеш ли да разбереш за тях от някой друг, не от него? Сигурна съм, че тази ревност е присъствала и тогава. Тя няма нищо общо с теб, с любовта,  а с ниската самооценка и дълбоко насадени страхове на изпитващия я. Бягай веднага от тази връзка.

# 5
  • Мнения: 49
Преди мен е бил с една 3 години и е било същото. Разделили се, защото тя правила само глупости,  а то е и така, защото я знам. Преди нея е имал много дълга връзка, някъде около 10-11 години. Тя била точно спрямо неговите изисквания, не е ходила никъде, но пък й имал доверие, защото му се била доказала. Разделили се, защото връзката им се е изчерпала и са станали като съквартиранти. Поне доколкото знам.

# 6
  • Мнения: 3 118
Твоят е от вида " поливам се с бензин и я запалвам и нея". За справка, виж новините от днес. Ама щом си решила да го обичаш, ние не можем да те спасим.

# 7
  • Мнения: 2 755
На такъв тип мъже, все някой им е виновен. Не си ли помисляла, че на бившата му приятелка и е било важно да живее нормално, а той с изкривеното си виждане го тълкува като глупост. Явно жената на време се е осъзнала, че тя самата си е по-ценна от подобна връзка.
Да разбирам ли, че оправдаваш този тип поведение? Щом и ти го проявяваш, явно сте си един за друг. Като си стоите заедно, поне няма да въвлечете и някой нормален човек във връзка с патологични ревнивци.
 Всъщност какво точно искаш - ти да го ревнуваш, а той теб - не?

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 08:00 от acer

# 8
  • Мнения: 1 127
Животът с патологичен ревнивец е истински ад / освен ако не си мазохист/.
Да ти насаждат своите комплекси и страхове неоснователно, да те ограничават и лишават от най-елементарни човешки права и нужди в ежедневието е тормоз психологически, а при някои може да прерасне и във физически.
Кой нормален човек би искал да живее така??  В такъв стрес.
И не, такива хора не се променят. Това е болест, с която биха могли да нанесат тежки последствия върху своята жертва.
Изборът е личен.

# 9
  • Мнения: 149
Мило момиче, имала ли си други връзки преди него? Познаваш ли отблизо предишната му приятелка или я "познаваш  само неговата реалност"? Имал ли е връзка с момиче на неговата възраст? Как се е доказало момичето, на което е имал доверие? Като до слуша?
Ревността ще се задълбочава с времето, особено ако искаш и държиш да излизаш. Като/ ако дойдат децата ще става още по- ограничаващо.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 257
Като човек с дълга връзка, със съпруг, с когото също имаме голяма разлика (9 години) мога да ти кажа, че според мен е по-разумно да се спасяваш. Аз никога не съм имала подобни проблеми със съпруга си. Ревността в малки дози е полезна за връзката, но не и това, което ти описваш. Нормално да има ревност е докато изградите взаимно доверие, след това вече проявите на ревност могат да бъдат провокирани само общо взето от възникнали ситуацци. Млада си, сега е времето да живееш, да излизаш с приятели, да се забавляваш. Аз изживях тези си години заедно с него, пътувания, излизания. Никога не ме е ограничавал от приятели, излизания по женски и т.н. От колко време сте заедно? А и ми е интересно защо този човек не иска да излиза, да живее...описала си го като някой отшелник, който не ходи никъде и иска да си залепена постоянно за него... Повярвай ми, дори и да решиш да останеш в тази връзка, дори и да станете семейство, тази липса ще те удари след 2-3-5 години и всичко ще пропадне, защото той няма да промени отношението си към нещата, той е зрял мъж и надали ще си отвори очите. Склонна ли си да пропилееш младоста си заради един патологичен ревнивец?

# 11
  • Мнения: 767
Като чуя от мъж,че "много са го лъгали" и заставам нащрек...на такива идеални мъже все другите жени са виновни,а ти се напъваш да му доказваш,че не си като тях.В един момент се оказваш изолирана от близки и приятели,защото така ревнивеца те контролира по-лесно,идва физическото насилие...а поводи винаги се намират-продавачът,автомонтьорът,братовчед ти,приятел от детството.
В тази история хепиенд няма,съчувствам ти защото поради липса на житейски опит си попаднала в тази връзка,дано свалиш розовите очила и си дадеш сметка,че това не е мъжа за теб.Ако държиш на себе си,разбира се...

# 12
  • Мнения: 1 782
Момиче, бягай! Една свобода имаш и един живот. Като прочетох за предишните му връзки ми стана ясен. Едната го слушала и била покорна , изкарали 10-11 години и накрая какво? Като съквартиранти... Tired И ти ли искаш 10 години да загубиш свободата си и накрая да си станете като съквартиранти? Да му омръзнеш, той ще улегне около 40-42 и за теб какво остава? Ще ти е спрял развитието - няма да те пуска да учиш, защото има други мъже. Няма да те пуска да работиш пак по същата причина. Ужас. И ти това наричаш любов?  Някой да ти спре развитието заради собствени комплекси и страхове е романтично, така ли? Това че сте ревниви е показател колко сте неуверени в себе си и колко сте не уравновесени. За 12 години разлика... Няма да пиша нищо. Не е чак толкова фрапантна разлика, но в някои случаи си е опасна разлика. Ето ти пишеш,  че не си се наживяла, а той е. Успех!

# 13
  • Мнения: 832
За толкова ,,лесна,, ли те мисли,че щом излезеш с компания - задължително ще му изневериш - това не те ли обижда???
Късай с него и не се връщай назад,това не е живот а ЗАТВОР!!!
И дете ще ти направи и хептен ща те върже,бягай докато е време...

# 14
  • Мнения: 14 654
Обичам го до полуда и той мен, но нещата не се получават, защото ми няма доверие, ограничава ме...
...И в същото време сърцето ми се къса при мисълта за раздяла.

Спри да говориш като някоя глупачка! Тоя боклук ти е отнел единственото важно нещо - свободата, а тя дълбоко в себе си чувствала, че са един за друг  ooooh!
Защо си мислиш, че 32-годишен се е хванал с 20-годишна? За да може да те манипулира и командва, както си иска, защото те взема за глупачка, а най-вероятно ти се държиш точно като такава.
Този човек ще те съсипе, измъквай се, докато е време, ако ли нямаш сила да сложиш край на тази агония - приготви се бавна и мъчителна смърт.

Общи условия

Активация на акаунт