Бебето ми повръща

  • 2 113
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте мами, искам да попитам с какво мляко вече да храня бебето на три месеца и десет дни е, няма мляко което не съм дала, не съм пробвала само на Hipp.. От всички млека повръща.. Лекарката ми каза да ги сменям и сменям през два дена но ефект никакъв.. И мога ли вече да го захраня..  Благодаря предварително

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 11:52 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 1 923
Смени си педиатърката, как може да препоръчва смяна на млека през 2 дни Shocked, може проблема да не е в млеката, а другаде. На братовчед ми малкия, повръщаше млякото на фонтан, оказа се срастване на хранопровода. Може и рефлукс да е, варианти много, заведете го на специалист, няма как да гадаем във форума. Захранване се препоръчва на навършени 6 месеца, преди това стомахчетата им не са толкова развити, за да преработват храната.

# 2
  • Мнения: 5 060
Въпреки, че на темата мястото й изобщо не е тук, ще отговоря.
Преди всичко е нормално бебето да повръща, но зависи как и по колко.
Вероятно не е преглеждано от специалист, по-добре да направите тази крачка.
Моето бебе спря да повръща от Фризовом, дали сте използвала това мляко?
За захранване е много малко, то повръща, защото не му е развито добре стомахчето, как ще приема пюрета и каши?

# 3
  • Мнения: 237
Аз доколкото разбирам лекарката ти е казала да ги сменяш, но защо реши да ги сменяш на 2 дни? От написаното съдя, че тя просто ти е казала да ги сменяш, а ти си решила да е през 2 дни. На бебешкото стомахче му е нужно повече време за да свикне с дадено мляко, доколкото знам около 2 седмици, а не два дни. Може да повръща именно от честата смяна, може и запек да му докараш така. Най- добре го заведи на специалист да се разбере каква е причината.

# 4
  • Мнения: 46 508
Как повръща бебето - на фонтан или просто връща малко храна?
Рано е за захранване.

# 5
  • Мнения: 11 984
Давала ли си антирефлуксно?
 Все пак вървете на детски гастроентеролог. Нека специалист да прецени какъв е проблемът и да препоръча подходящото мляко.

Захранването не решава проблема. А и това е бавен процес. Започваш от сокчета, след това пюрета - картофи, моркови, ориз или плодови. Първо по няколко лъжички, докато постепенно заместите едното хранене. След шестия месец - попарка, постепенно се въвеждат различните видове меса и манджички. Поне до годината едното хранене - сутринта или вечер на лягане ще е мляко.

Ако е рефлукс към годината ще го израсне, но това само специалист може да потвърди със сигурност.

# 6
  • Мнения: 29
Още не съм го захранила, питам дали може вече да го захраня, мисля че това може до е някакво спасение

Последна редакция: сб, 03 сеп 2016, 23:16 от Не се сърди, човече

# 7
  • Мнения: 5 060
Не, в никакъв случай не захранвай.

# 8
  • Мнения: 46 508
Заведете детето при първа възможност на Гастроентеролог.
И в никакъв случай не захранвайте преди това.
Той ще прецени кое е ней-доброто решение спрямо проблема.

П.П. Не пишете с главни букви, тълкува се като като викане.

Общи условия

Активация на акаунт