Аранжиране на маса - тема 6

  • 191 714
  • 740
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 427
SkyBlue, феноменални са кристалните купички и масата е страхотна.  Hug

DimS, благодаря ти за цветовите предложения, ще ги пробвам. То това ѝ е най-хубавото на тази покривка, че ѝ отиват какви ли не салфетки.
Преоткрих един магазин до мама. По принцип е за преоценени цветя в саксии, но напоследък са пуснали и домашни нещица. Малките текилени/ракиени чаши на снимката са кристални, а бяха по 30 ст. Вазичките пък са по 50ст. Просто не се стърпях. На някои от кашоните имаше надпис, че са от Дания, ама дали всички са оттам, нямамидея. Мама каза, че били като извадени от държавен резерв, може и така да е и наистина да са, както казваш, от 70-те.  Crazy

Раличка, може би си права, и без украсата може да мине, но имам слабост към свещите, а цветята са от един букет за извинение от любимия. Реших че ще е тъпо да седят "наказани" на кухненския плот и ги оставих.

This_season, аз използвам хартиени салфетки. Тематичните рядко са в асортимента, но има и такива. Имам едни страхотни коледни, които са много готини, но лошот на тематичните салфетки е, че рядко съвпадат с тематиката на повечето маси.

# 331
  • Плевен
  • Мнения: 602
Страхотни маси, момичета!  Hug
SkuBlue,  и аз искам да съм ти на гости. Мисля, че съвсем успешно можеш да се занимаваш и професионално с дизайн и аранжиране. Адмирации за всичко, което показваш.  bouquet
DimS, Chrissy, 7no6ti, This season, karmiel - красиво!
Аз скоро не съм си купувала нови неща  за масите, та   последната ми маса по случай годишнината от сватбата ни е отново с макове   ( много ги харесвам и не пропускам да си донеса букет в къщи, докато ги има)


Скрит текст:

Аз също купувам хартиени салфетки с различни мотиви, но пък обичам да слагам пръстени за салфетки, а те изпъкват повече на едноцветни, та...  ползвам ги и тях. Обикновено ги добавям допълнително на масата по време на хранене.

# 332
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
.. може и така да е и наистина да са, както казваш, от 70-те.  Crazy

Aми, лошо няма!  Grinning Стилът на 70-те се завръща: и в облеклото, и в жилищния интериор  Peace

Честита ви годишнина, Mitonela! Обожавам макове: ..и пръстените за салфетки са прекрасни! Както и букетът  Heart Eyes Много са хубави маковете, но и много бързо вехнат  Confused И все пак, ако видя някъде наблизо - ще си откъсна няколко за вкъщи. Скоро ще имам рожден и още обмислям: тюркоаз и птичета или типично за сезона зелено, червено и макове?  Crazy
Кристалните чаши също много ми харесват, приборите също  Peace А чашите за шампанско от сватбата ли са запазени?

SkuBlue, аз с радост бих откликнала на поканата ти  Heart Eyes Но си много далече...

# 333
  • София
  • Мнения: 2 298
Здравейте момичета,

Отдавна не съм ви посещавала, така ме завъртяха разни задачи и проблеми, че декорацията на масата остана изцяло на заден план.

А тука сте напълнили с красоти.

DimS, Chrissy, 7no6ti, This season, karmiel, Mitonela, много красиви неща. И аз обожавам макове, надявам се скоро да спретна нещо на тази тема.
.
SkuBlue, направо нямам думи за синята маса. И аз бих дошла, идвам направо със сладоледа - домашно приготвен. Аз открих миналия уикенд лятното сладоледоправене и сега съм заредила машината за сладолед с един килограм шоколадов сладолед. Детето е поканило след около 30 минути приятелки на сладолед, и ето тази маса спретнахме. Смятам да сложа сладоледа в средата в купа, а нея в една по-голяма купа с лед, че домашния сладолед по-бързо се топи от купешкия.





Бях ви обещала преди време да кажа как правя пръстени за салфетки и други декорации за масата, а и не само за масата, от студен порцелан.
Ето тук има снимки как са направени великденски пръстени за салфетка (малко след празника се включвам  Mr. Green) и един свещник, като за основа е използван дървен свещник. Няма нищо трудно, работи се като с пластелин.
http://snimka.bg/hobby/studen-porcelan.950482
А студения порцелан правя така:
Смесват се 500 гр, лепило Ц200, аз ползвам на Леко, 250 гр, царевично нишесте, една супена лъжица течен парафин и една супена лъжица глицерин - последните две от аптеката. Разбърква се добре и в незалепващ тиган, аз ползвам един стар тефлонен само за това, се слага на котлона на ниска степен (моят котлон е с 12 степени, слагам го на 6-та) и се бърка докато се сгъсти и започне да се отлепва от тигана. Но не трябва да се чака много, за да не се "преготви" тогава става твърд и не може да се работи с него. Вадя го, слагам го в съд върху найлон и след няколко минути, изчаквам да не пари, го измесвам с около една супена  лъжица крем Нивеа. Съхранява се в найлонов плик. Каквито количества ви трябват в различни цветове, оцветявате с темперни (трябва да са гъстите темперни в кутийки или тубички) или акрилни бои. Когато го лепите за нещо или лепите отделно направени елементи, ползва се същото лепило Ц200. Изсъхва на въздух, после може отгоре пак да се рисува. Крайното изделие може да се лакира с лак. Ако е нещо, което ще се мие, минава се задължително с лак няколко пъти, аз ползвам такъв на водна основа, за да не мирише и да почиствам четката с вода. Ако в търсачката напишете cold porcelain или porcelana fria, ще попаднете на разни видеа как се прави самия студен порцелан.
На горните снимки калинките и поставките за свещи са правени с него.

Последна редакция: нд, 21 май 2017, 17:44 от nati_nat

# 334
  • Австрия
  • Мнения: 2 310
Свежо и хубаво, Нати! Интересно ми беше, благодаря за снимките! Браво  Peace

# 335
  • Плевен
  • Мнения: 602
nati_nat, много е сладурско с тези калинки, получила се е много свежа маса. Много се изкушавам да се пробвам със студения порцелан, ама като се знам колко не ме бива с моделирането и рисуването, не знам дали ще се получи нещо.

DimS., благодаря. Да, чашите за шампанско са ни от сватбения ритуал и вече 23 години ги пазя и си пийваме с тях шампанско на годишнината.

Сега се каня на една маса, че ще ми увехнат цветята , които получих, ама да видим дали ще успея.

# 336
  • София
  • Мнения: 2 298
Mitonela, ако не се пробваш със студения порцелан няма да разбереш дали ще успееш. И моите първи произведения заминаха в боклука Simple Smile. Можеш да използваш сладкарски формички за изрязване. Свещника с лалетата от линка например е направен с такива резци, нито има моделиране, нито рисуване.
Тези калинки ги слагах на една маса в бяло, червено и зелено, но салфетките и подложките за нея вече не стават за снимка Simple Smile та им намерих на тази маса приложение ...

Последна редакция: нд, 21 май 2017, 19:54 от nati_nat

# 337
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 413
Здравейте момичета,

аз скоро не съм правила нищо и затова и не пиша, но следя редовно. Тук голямо оживление е настъпило!

SkyBlue, аз съм наблизо, кхъм-кхъм  Simple Smile И сладолед обичам! Същата работа е и при нас, все аз съм отговорник по тържествата и правенето на десертите, даже когато някак се измъкна от организирането на самото парти  ooooh!

DimS, Chrissy, 7no6ti, This season, karmiel, Mitonela[, nati_nat,  много ми хареса всичко от последните показани маси. Калинките са много сладки! . И маковете!

При нас май месец е много пълен със събития, няколко деца наоколо завършиха, кое колеж, кое гимназия, много празненства имаше. Моята дъщеря също завършва, беше абитуриентка, а в неделя имаме парти за 60-ина души по случая. Маси за толкова хора няма да правя, разбира се, но ще снимам украсата и бюфета.

# 338
  • Мнения: 3 937
Nati Nat, малките покривчици със апликация сладолед от къде са ?!
И моля да кажеш как си нагънала салфетките в чашата  Praynig

# 339
  • София
  • Мнения: 2 298
Nati Nat, малките покривчици със апликация сладолед от къде са ?!
И моля да кажеш как си нагънала салфетките в чашата  Praynig
This_season, за сгъването: салфетката я слагам разгъната на масата и от едната страна започвам да нагъвам като хармоника. Като я нагъна до края се получава нещо като сгънато ветрило. Хващам през средата и сгъвам като събирам горе двата края на ветрилото. Пускам в чаша и отгоре краищата се разгъват. Ако не съм го обяснила разбираемо, дай знак и утре като се прибера от работа ще снимам как го правя.

Това със сладоледите са по-малки подложки за десерт. Аз съм ги правила и сладоледите са бродерия. Шиенето на разни текстилни аксесоари комплекти, не само за масата, ми е едно от хобитата. Но нямам професионални умения и за бродериите действам с домашна автоматична бродировъчна машина, аз само вдявам различните цветове конци.

# 340
  • Плевен
  • Мнения: 602
Честит празник! Нямах идея за маса днес, но вчера се върнахме от село с едни цъфнали божури и се получи това:



Мислех да ги сложа в ниска ваза, но ми дожаля да ги отрежа, реших, че няма да ни пречат и така.
Хубава вечер, момичета!

# 341
  • Мнения: 3 480
Божурите са страхотни  bouquet

# 342
  • София
  • Мнения: 2 298
Mitonela, много красиво се е получило с тези божури. И сервиза за хранене е много изискан и съвсем в тон с цветята.

# 343
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
7нощи, толкова ми хареса черно-бялата ти покривка с розовите салфетки, че взех, че си купих и аз много подобен плат миналата седмица от България.  Laughing
Скай, хич недей да каниш, да не взема да дойда  Laughing, че съм от ящните. Прекрасни сини подложки - точно като за pool рarty.   Heart Eyes
Димс, ти измисли ли цветовата тема за твоята маса за рд? Simple Smile
Нати нат, много ведро с това розово.
Митонела, последната ти снимка не я виждам, щще трябва от вкъщи. Сигурна съм, че щом е със селски божури, ще е прекрасна.  Heart Eyes

И най-накрая се върнахме от разните пътувания, предстоят вече само по-кратички - уикендови, поне за следващите 2 месеца до лятната отпуска.
Наредих тази маса преди да тръгнем за Бг миналата седмица, да ни посрещне като си дойдем. Но то пък времето тук се оказа толкова хубаво и слънчево (29 градуса!!!), че си хапваме навън откакто сме си дошли.  Heart Eyes

Много гадни снимки ми се получиха, но няма да ми остане време днес да снимам пак, затова ще ме извините, но поствам така...

А, да, това са новите малки чинии за предястие от Икеа, които ви споменах, че си купих, защото реших, че ще подхождат на големите бели от Бътлърс отдолу. Ама всичките им форми отстрани са еднакви. Като правени едни за други.  Heart Eyes Или поне според мен.  Blush И ги комбинирах да са в друг, контрастен цвят, както прави ДимиWink







Ако си спазя планирането, ще празнувам 3х рд тази година (за всеки 10 години по веднъж  Mr. Green), от които 2 в къщи. Един официален и по-гурме, на който бихме били 4 човека само, с официалната маса, 5-6 course меню, много чаши и посуда  Laughing  и един после, с цялата тайфа.  Whistling Тогава ще имам да показвам усилено снимки, но първо да видим ще стане ли така с организацията, както си го мисля. Wink

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 13:27 от chrissy

# 344
  • Мнения: 13 187
Много красива маса!
Тези мидички и аз си ги ползвам активно, най-обичам да ги пълня с меки сирена.

Общи условия

Активация на акаунт