Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Кулинария
Аранжиране на маса - тема 6
1 Потребител и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
375-388 от 388 отговора

USA

Здравейте момичета!
nati_nat, чудесна е масата с маргаритки, много ми харесаха ранъра и салфетките, но ти май сама си ги шиеш bouquet
DimS, светлосиньото ми е слабост, а твоята маса грее и имаш много красиви чинии Love
chrissy, масата ти е сервирана с любимите ми мезенца, точно по мой вкус chef
Кarmiel, снимките не ми се отварят, но съм сигурна, че е много стилна.
Митонела, морската маса е супер, и аз така сгънах салфетките този път Peace

Лято е, при нас е горещооо.
Но все още вечер може да се хапва навън, като пусна вентилаторите.
Такааа, купих си фунийки за пържени картофки(нали тук питах Криси). Обаче тези, които харесах имат малки контейнерчета за дипове в червено и жълто. Аз в тези цветове нищо нямам и ща не ща, само заради тях се обзаведох с жълти и червени чинийки.

Скрит текст :

« Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 18:56 от SkyBlue »
Цитирай

Плевен

Ехаааааааааа, разкош, SkyBlue - адмирации Smile
Цитирай

Австрия

SkyBlue, не само масата е хубава  Wink Ех, как ми се иска и на мен едно басейнче в градината  Laughing (аз дори и градина нямам  35)
Цитирай

SkyBlue Много ми харесва у вас Very Happy Чудесна домакиня си Smile
Цитирай

ДимС, Скай  Peace Peace Peace

Страхотни маси и съдове!
Цитирай

München, Deutschland

Натиии, прекрасно зелено! Уникално просто! Чудела съм се преди как мога да "интегрирам" точки в масата, така че хем да на стане много детинско, а да остане стилно, хем да има закачлив елемент. Е, те така се правело! Smile Може ли да ми подскажеш, с какъв плат си шиеш салфетките, нещо памучно ли? Как се казва на български, защото навсякъде намирам само "плат за чаршафи" и "хасе" като вляза в магазин? Нямам представа какво да им кажа в магазина, за да ми покажат правилните материали...

И как точно да си поръбя салфетка с втори плат, как да станат успоредни двата шева - крайният и вътрешният? Не съм сигурна, че ми е за тук въпросът, може би си има шивашка тема, но не я знам...

Скай, като видях масата си помислих: "дъга" - толкова цветно и красиво ми се видя! Честити фунийки! При нас не съм виждала такива с поставки за дипове. Само с вкуснотийки да си ги пълниш!

Имам идея за жълта маса, в събота се надявам гостите ми да потвърдят и ще има друга маса, а другата събота ще е отложеното ми празнуване на вчерашния рд. Юбилеен. Wink

Ще се включа скоро. Smile
Цитирай

София

SkyBlue, не мога да видя това, което е в скрит текст, като натисна "Покажи", нищо не се показва, а бутона става "Скрий". Виждам, че си правила някаква редакция на този пост днес, да не би да е от нея ? Сигурна съм, че е пак нещо зашеметяващо, както всичко при тебе, но много ми се иска да го видя  Embarassed Да, много от нещата сама си правя, като ми влезе някоя муха в главата и не намирам готово това, което търся, започвам да действам .... така стана и с тези маргаритки, за тях си мечтая от има няма 1-2 години Smile

Криси, платове купувам основно от три магазина:
1. На "Екзарх Йосиф" между халите и женския пазар от дясната страна има едно магазинче за пердета и дамаски. Там има платове за покривки едноцветни на някакви като квадрати, но от основния цвят, само че по-сатенено. Например на масата с маргаритките  основната бледо жълта покривка е от този плат. За рънъри, подложки и по-плътни салфетки пак от там, има една материя смес памук с полиестер, на онази маса с патиците това, което прилича на лен на подложките и самите салфетки е точно от тази материя, цената и е 15 лв. на метър, ширината е 2.80 м.
2. На "Сливница" има един магазин "Какду", това му е сайта http://cacadu-bg.com/index.php?route=product/category&path=65 (дано да не се сметне за реклама), който не е особено богат, но на място свят ти се завива от всякакви видове платове. Има една секция за памучни платове и една за ленени платове, от секцията за памучни платове е зеленото от масата с маргаритките (самите маргаритки обаче са правени допълнително);
3. На точки обаче съм намирала само от платовете, които се използват за чаршафи, платът се казва Ранфорс, 100 % памук е, но не е като хасето, а един такъв много фин. Аз преди съм си купувала готови едни бели салфетки с покривка точно от такъв плат и затова реших, че става и за маса, освен за легло. Купувам ги точките от едно магазинче на Ботев, почти на кръстовището с Пиротска, на спирката на трамвая в посока Централна гара. В този :Какаду" също има Ранфорс, но такова разнообразие на точки не съм виждала там.

Това за подгъва с друг плат на салфетките - трябва да се направи една двойна лента, в която се пъха края на салфетката и така лентата идва от двете страни на салфетката. Но ще снимам през почивните дни, че няма да мога да го обясня само с думи правенето на тая двойна лента. Ще ти пусна на лични, че оспамихме темата с тия шивашки напъни Smile
« Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 20:30 от nati_nat »
Цитирай

München, Deutschland

Нати, мноооого благодаря.  Hug За Какаду ми бяха писали тук, бил някъде на Раковска и Сливница, така и още не съм стигнала дотам. Но тези по Екзарх Йосиф и Ботев ще ги мина, че там ми е зъболекарят и обикалям района.

Ето жълтото, което бях замислила вчера. Yellow sunshine го нарекох. Smile При нас вчера беше 31°, и днес толкова се очакват. Smile

« Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 08:57 от chrissy »
Цитирай

Австрия

Yellow sunshine - точно  Peace Браво, Криси! Виждам на терасата имате масичка.. блазе ви! Ние имаме две тераси, но и на двете не става.. на 7-ми последен етаж сме и е много топло или ветровито. Освен в полунощ - би било много романтично  Flutter Но пък няма будни  Mr. Green

пп. При нас днес беше 36 (е, в момента на сянка е 35°C)  Twisted Evil
Цитирай

USA

Криси, наистина е много слънчево това жълто. Честит рожден де на патерици bdbaloni, чудесно да си изкарате и следващата събота bouquet

Хич не се оплаквайте от топло, че при нас е само 40, но към обед ще стане 49 Twisted Evil

« Последна редакция: ср, 21 юни 2017, 19:05 от SkyBlue »
Цитирай

Привет, момичета!
Нати, и моите очи останаха в зелената маса!
Chrissy, много слънчева маса! И честит рожден ден на патерица!
SkyBlue, както винаги- красиво и стилно! Много топло е на  твоята маса ( и в пряк , и в косвен смисъл).
Моят вчерашен рожден ден мина без маса, но ще имам гости в неделя и се надявам тогава да спретна нещо.
А сега да ви почерпя (поне торта успях да си направя, макар и сладоледена) и да си покажа една селска масичка отпреди седмица с подръчни материали, както се казва.

Скрит текст :
даже покривка не успях да сложа  Embarassed

Цитирай

София

Здравейте момичета,
Нямам нищо за показване, тези дни съм на път да си преспивам в работата, да не губя излишно време да се прибирам у дома Smile
Но се включвам да не пропусна толкова много рожденнички. Криси, Митонела, макар и на патерици ви желая много късмет и много нови масотворчески ( каква дума излезе) вдъхновения.
Криси, това жълто много свежо и точно за масата на балкона. Ние сме по средата на една малка кооперация на 5 етажа и не е горещо, обаче с този "чист" софийски въздух хич не слагам храна навън.
Митонела, селската маса и тя кокетна с това розово върху дървото. И тортичката апетитна. Малко извън темата, но ще споделиш ли тази торта как я редиш? Блат ли слагаш някакъв и какво още добавяш освен сладолед.
SkyBlueблагодаря, че пак показа снимките. Много хубави цветни съчетания са се получили, дори си представих на средата на масата една хубаво узряла диня. Това да се обзаведеш с чинии заради фунийките ме подсети за онази приказка да си купиш копче и после за него палто Smile, но и аз понякога заради някой дребен аксесоар се обзавеждам с нещо по-сериозно.
Цитирай

nati_nat,

Скрит текст :
за тортата се водих по тази рецепта: http://antoaneta77.blogspot.bg/2013/06/blog-post_30.html, но вместо бисквитен блат си направих пандишпанов, че нямаше кога да ходя на пазар - 2 яйца, 60 гр захар, 60 гр брашно и 25 гр разтопено масло, сиропирах го с малко домашна вишновка и отгоре сладоледената смес.
Цитирай

Австрия

С малко закъснение, но от все сърце:

здраве, радост и много, много усмивки за вас, Криси и Митонела!
Носете своето творческо вдъхновение и не спирайте да го проявявате  Hug

В момента снимките не са видими, Митонела, но аз успях да ги разгледам вчера и ми хареса това, което видях! Толкова свежо се е получило с тези розови подложки и със закачливите ягодки в чиниите  Love И тортата.. хмм  newsm22 браво!  coolcool

От мен:

TDPIProsen4a by Dimitrana S, auf Flickr

част от новите ми чинии  Laughing
Цитирай
1 Потребител и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
375-388 от 388 отговора