Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 43

  • 148 269
  • 802
  •   2
Отговори
# 795
  • Мнения: X
Едно време само с опипване са преценявали кое е за операция, и доброкачествено ли е или не, и то доста точно. ЯМР и скенер и сега ползват предимно ако не са сигурни в нещо.

# 796
  • Мнения: X
beat@ при кои лекари беше и в коя болница ще се оперираш?
Биопсията също се прави с операция с местна упойка, а не с игла.

# 797
  • Мнения: 163
beat@ при кои лекари беше и в коя болница ще се оперираш?
Биопсията също се прави с операция с местна упойка, а не с игла.
Не знам дали е уместно да изброявам имена на лекари, но мога да го направя. Болницата е бившата "Тина Киркова".

Да, докторът ми обясни за биопсията как се прави и че също се постъпва в болница. Честно казано, клоня към това решение, макар че всъщност имам дата за операция.

# 798
  • Мнения: X
Спокойно тогава Simple Smile те правят по няколко такива операции всеки ден, не се притеснявай. По време на операцията ще се види как стоят нещата и ще преценят как да се процедира.

# 799
  • Мнения: 132
Според мен по-добра диагностика от операцията няма.
Лично на мен 2 мамографии не показаха нищо, и едва на третата се видя какво е. Но това е след като попаднах на ЛЕКАР, който и на ултразвука беше сигурен, че е нещо притеснително..
Скоро четох за нов вид ултразвукова диагностика - Еластография. Някой да си е правил такава?

# 800
  • Мнения: 163
Благодаря ви за отговорите, момичета!

Не ме е страх от операцията. Ще си прежаля и гърдата, ако е необходимо. Ще ми се обаче да не стрелят врабче с топ  Simple Smile.

# 801
  • Мнения: 584
Аз имах подобно образувание преди години. Според лекаря беше мастопатия, но трябваше да се оперира, че си беше доста голяма бучка. На онколог не ме е пращал. По време на операцията ми направиха и биопсията.
Слава Богу и така беше - мастопатия. Praynig

# 802
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Момичета, заповядайте в

НОВАТА ТЕМА!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=970326.msg34712801#msg34712801

Общи условия

Активация на акаунт