Въпрос за претопляне и колики

  • 2 535
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Здравейте! Бебето ми е на 12 дни и от вчера мисля че почнаха колики. Като го поставя легнал с корем към моя корем и му давам да суче (кърмя на поискване, без добавки и вода) се успокоява значително. Това което ме притеснява е дали не се претопля. Лежи в мен около 3 часа и аз самата усещам че много се сгрявам където е лежал и се притеснявам така да не му вредя. Междувременно и кожата на коремчето му започна да се лющи, първо бяха само ръчичките и крачетата, та се чудя дали и това не проиграва.
Моля ако някой е бил в подобна ситуация да сподели.

# 1
  • Мнения: 1 421
От претопляне се опъпчват бебетата Simple Smile лющат се защото са били във вода в корема. На 20 дена трябва да имате консултация, покажи все пак коремчето на педиатъра. Препоръчвам ти да си правиш чай от семена на копър и анасон, хем ще намалят коликите на бебето чрез кърмата, хем ще увеличат лактацията. Можеш и просто да ядеш копър пресен

# 2
  • Мнения: 11 337
Но ако сте само на кърма не би трябвало да имате колики.  newsm78

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 185
  И ние бяхме само на кърма и коликите започнаха към 10-15 ден  Wink

# 4
  • Мнения: 22
Здравейте! Бебето ми е на 12 дни и от вчера мисля че почнаха колики. Като го поставя легнал с корем към моя корем и му давам да суче (кърмя на поискване, без добавки и вода) се успокоява значително. Това което ме притеснява е дали не се претопля. Лежи в мен около 3 часа и аз самата усещам че много се сгрявам където е лежал и се притеснявам така да не му вредя. Междувременно и кожата на коремчето му започна да се лющи, първо бяха само ръчичките и крачетата, та се чудя дали и това не проиграва.
Моля ако някой е бил в подобна ситуация да сподели.
Здравейте! Според мен се претопля! Аз на моето момиченце(2 месеца) и намерих 1 час мелодия на бебешка прахосмукачка и се успокоява. Опитах по коремче, но не й допадна, та затова. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 764
Просто го обличайте по-леко когато е във Вас. Не мисля, че можете да го претоплите точно по този начин.
Малко по-горе са обяснили защо кожата се лющи, мажете с хидратиращ крем, скоро ще премине.
Бързо да отминат коликите пожелавам Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7
Здравей,
и аз не мисля, че ще го претоплиш така. Мойто бебе до скоро спеше само в мен и баща си по 3 часа и не е имало проблем. Слагай по една пеленка между теб и бебето да не се запотява и с по-леко облекло едва ли ще има проблем. Дано скоро минат коликите!

# 7
  • Мнения: 353
Благодаря ви много за отговорите! Ще продължа да го държа така, че много го успокоява, само че по-тънко облечен.

# 8
  • Мнения: 2 721
Няма значение на кърма или АМ , нормално е да има колики. Нашите започнаха още в болницата , колкото и странно да звучи. Беше на кърма 40дни и имаше зверски колики.Малко след като стана на 2месеца спряха. Прави му масажче на корема или го повий, почти винаги има ефект.
Вземи му чай на Хипп с копър , защото анасон не трябва да се дава до 2месец!
Когато много плаче може да му пускаш бял шум, има и приложение за телефон което се казва Baby Sleep.  Peace И не го навличай или завивай прекалено , защото ще се изнежи и обрине. А лющенето е нормално , не се притеснявай.

# 9
  • Мнения: 22
Но ако сте само на кърма не би трябвало да имате колики.  newsm78
Здравейте! Не съм съгласна с вас! Аз кърмя моята дъщеря (почти 3м.) и трябва да ви кажа, че първия месец имаше доста болки в коремчето. Не съм и давала нищо друго освен кърма. Според мен всяко детенце е различно. Колики може да има и от храната, която Вие консумирате. Аз я следя. Simple Smile  Peace

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте, извинявам се, че така се включвам и отнемам темата, но като млад татко (на 17 дни) съм лееко разтревожен. Става въпрос за следното. Колко продължават коликите. Но не, като цяло (3 месеца и тн), а през деня? Нормално ли е да спи за деня 2-3 часа, а останалото време или е будна и я дундуркаме (щото не иска да спи или и аз не знам защо) или реве и се свива, което отново води до дундуркане и разнасяне и тн. Ходихме на лекар, казаха ни, че всичко си ѝ е наред, но направо не се издържа вече. Благодаря ви предварително.

# 11
  • Мнения: 2 721
И моят син беше така до към 40-50тия ден. Спеше по 2 3 часа разпокъсано и яко рев и свиване..дундуркане, люлеене, спане в колницатя за кола , дори шезлонг купихме с вибрации. Той и Колийф (Colief) помогнаха . Трябва ви търпение , буквално неможеш да се нарадваш на бебчето от тия колики. При сина ми минаха на 2м и половина.

Общи условия

Активация на акаунт