За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 52

  • 56 029
  • 757
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
Ще сменя тази тягостна тема с един въпрос. Бебето ми стана на 8,5 месеца, но здраво започна да драпа да седи прав и да го държа изправен. Малко се притеснявам от цялата работа, защото хич не съм фен на ранното прохождане, а той даже иска и стъпки да прави. Чудя се не е ли рано, безопасно ли е?
Прохождането става тогава, когато тялото е готово. Едно е детето да става и стои само право, друго е като родителите го държат за ръце, мъкнат с онези "каишки", защото са решили, че е време.
Дъщеря ми се изправи ден преди да навърши 7м. Никога не съм я държала за ръце или пък слагала в проходилки. Хвана се за облегалката и се изправи, сякаш го е правила хиляди пъти. Слагах си я на килимчето и тя с кеф си се движеше по дивана. Проходи според всички рано, но тя сама го направи. Вече е на 2г8м, винаги е била с правилна и стабилна походка. Ходене на пръсти и други нарушения не е имала. Това, че се учеше как да пада, помогна като проходи реално да нямаме падания по лице, беше много стабилна.
Слагай едно меко изолиращо килимче и нека купона започне Wink
И пантофи трябва да купувам, направо си ме хвана неподготвена  ooooh! !
Само ще допълня, че е хубаво, че бебенцето на Алистра суче доста - значи секретите не му пречат!

# 736
  • Мнения: 62
Flowertot , да не ти е направил някой гърч? Беше ли в съзнание?

Напълно разбирам как си се чувствала, дано не се повтаря Hug Никой лекар няма да признае, че е реакция от ваксината. Но ти обсъди с педиатъра това, настоявай за отговори Peace
Ох дано да не се повтори....ще съм със свито сърце до Новата Година , когато пак предстои трети прием и на двете , а дотогава ще отида да поговоря какво ще правим ...отделно ли ще слагаме през седмица или как.

За Гърч ( не съм виждала какво е !!) но от описанието не съм видяла да има някакви потрепервания, не е имал температура..просто внезапно отпускане на цялото тяло като замаян, падане на кръвното ли беше ...всичко е възможно...следващия път спирам каката от градината поне седмица преди ваксината на малкия, защото и тя може да ми носи някакви скрити вируси .

# 737
  • София
  • Мнения: 3 789
Лейди, не пантофи. Обувки за лазещо-прохождащи.

# 738
  • Мнения: X
Лейди, не пантофи. Обувки за лазещо-прохождащи.
Да, да - аз пантофи им викам, но те са си кожени терлички. Тъкмо видях, че бая са поскъпнали  Crossing Arms !

# 739
  • Мнения: 1 090
А какво пречи да е по чорапи? Нашия също драпаше да се изправя от 3-4 месец, около осмия се изправи и лека полека щъкаше по мебелите. Пусна се да ходи на 11,5 месеца и два месеца по-късно все по-малко лази, дори и навън.
Мисълта ми е, че не е гаранция, че ще проходи веднага Simple Smile Зависи той как се чувства Wink

# 740
  • Мнения: X
В къщи сме навсякъде с ламинат и много се хлъзга, дори само като се изправя - вече падна няколко пъти. Та тези кожени терлици са идеални за целта - хем ще топлят, хем няма да се пребива детето. Иначе имам и чорапи с точки, но не вършат същата работа, пък и вече си е студено за тях.

# 741
  • Мнения: 4 292
Малкият с такива чорапи много се пързаляше, не знам точно какви бяха. Тези с точките вършеха работа, докато не се завъртят, така си разби устата в коридора. В проходилката го сложих с буйките на Беко, по-стабилно вървеше с подметка.

# 742
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А какво ви е мнението за обувки Атипас ( или нещо такова) за прохождане? И моята мома с все шкембенца не пълзи, но ще става и ще тръгва.  Crazy
Вкъщи също е ламинат и не знам как ще я опазя да не си разбие гравата, предвид че и сега една успявам.

Последна редакция: вт, 29 ное 2016, 16:42 от Vermilion`

# 743
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
И моят син проходи с обувчици на Беко с твърда подметка. Намирам ги за много удобни. Такива с точки не е имал никога, но не ми се струваха достатъчно надеждни откъм безопасност. И типичните бебешки кожени буйки с ципчето по средата не сме имали, само Бекото. И оттогава до ден днешен само с такива е бил в детската!

# 744
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
А какво ви е мнението за обувки Атипас ( или нещо такова) за прохождане? И моята мома със все шкембенца не пълзи, но ще става и ще тръгва.  Crazy
Вкъщи също е ламинат и не знам как ще я опазя да не си разбие гравата, предвид че и сега една успявам.
Племенникът има такива - хубаво е, че подметката е от нещо като гума - не се пързаля, но е достатъчно меко, за да не пречи на нормалното движение на крачетата. Отпред гумата покрива пръстите - не се измества крачето, а пък нагоре си е чорап, така че да не създава лъжлива упора на глезена. Майка му е много доволна от тях. Но са им подарени - май втора употреба, от някой близък. Чувала съм, че са скъпички... Peace

# 745
  • Мнения: X
На мен са ми много странни на външен вид Атипас, не ми харесва и идеята кракът да е в гума. Но това си е лично мое мнение, не съм ги виждала отблизо или пипала. Аз купувам на Зизу пантофите, защото доколкото ми е известно са много удачен вариант. Те са на принципа на цвичките от едно време.
Беко откъде купувате, май нямат електронен магазин?

# 746
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 396
В София не знам къде има, аз купувам от родния ми град или от Банско. 😊

# 747
  • Мнения: 4 292
Буйките за прохождане ми ги бяха подарили. После купувах пантофи на Беко, навсякъде ги имаше.
 Атипаските и на мен са ми странни, малко като клоунски Simple Smile Сигурно са хубави, хвалят ги майките, макар че след толкова дадени пари едва ли ще си признаят, ако не им харесат Simple Smile На моят син крака му растеше ужасно бързо. От първите обувки на 8-9 м. до 2 г. смених 4-5 чифта. И сега няма 4 г., а е 27 номер, не ми се мисли до какви плавници ще го докара!

# 748
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Да ви кажа изобщо не съм наясно, Беко за първи път ги чувам. Ние имаме 2 чифта обувки Laughing -едните ми ги донесоха от Лондон, другите ги купих от КиК(пълен боклук, ципът се откопчава и само ги събирам по земята. 30лв дадох за тях, не знам дали се брои за скъпо за бебешки обувки). Тя обувки не търпи за сега и за това не съм купувала, но се опитва да става и се чудя какви трябва да взема. Относно скъпото като знам какви суми оставям в Бейбилайф... все та'я.   Laughing Всичко, което съм купила и е било наистина полезно, качествено и т.н, не било евтино. Веднъж, единствен път купих едни бодита и един комплект от Зара, дето там не влизам и парите ми отидоха в кофата, но всичко, което съм купила да кажем на Мамас и Папас си е струвало до стотинка. За мен е важно да е това, което трябва да е, да е качествено и на детето да му е удобно.

# 749
  • Мнения: X
Аз пък гледам да купувам качествено и евтино  Laughing . Специално пантофите, които купувах са много хубави, ръчноправени, правят ги точно за детето. Но ме хвана яд, че толкова много са поскъпнали, защото реално на бебето бързо ще му омалеят. Към 30 лева струват пантофите, с доставката стават 35. Те Зизу не са открили топлата вода, има доста подобни пантофки на пазара, но някои не са качествени, а други са много скъпи. Сега погледнах сайта на Беко и доста ми харесаха пантофите за големи деца. На баткото досега не бях купувала пантофи от магазин (пазарувам на 99% онлайн), но последния път имаше объркване в поръчката ми и се наложи да купя набързо от Дайхман. Еми големи боклуци се оказаха. Та ще се поогледам за Беко, направо евтини ми се сториха на фона на останалите.

Общи условия

Активация на акаунт