Подходящ спорт за 4-ри годишно

  • 1 872
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 76
Искам да запиша сина си на бойни изкуства, за да се научи на самозащита. Жена ми е против,казва,че е твърде малък и щял да стане агресивен. Какво мислите вие? Подходящо ли е бойно изкуство за 4-ри годишно момче и ако не - какъв вид спорт да изберем?

# 1
  • Мнения: 11 656
Дъщеря ми беше на същата възраст / втора група/, когато я записах на куду в градината. Не е станала по-агресивна. На тази възраст по-скоро укрепват физически и учат някои движения.
В зависимост от условията - плуването също е много подходящ спорт; спортна гимнастика, акробатика, лека атлетика, футбол, фигурно пързаляне/ хокей/ ски....

# 2
  • Мнения: 25 398
По-скоро търсете мнения за треньорите. На тази възраст не е толкова важен стилът, колкото кой ще обучава детето, защото има доста осакатени дечица заради амбициозни и брутални треньори.
С мъжа ми също искахме нашият син да започне отрано да тренира конкретно бойно изкуство, но се отказахме точно по тази причина – треньорът не беше читав. Иначе е успешен и с авторитет, състезателите му печелят много награди, но ако ще е за сметка на здравето на детето ми – мерси.  Stop

# 3
  • Мнения: 76
Търся мнение дали наистина децата стават агресивни от бойните изкуства, разбира се треньора е много важен, но за 4-ри годишно едва ли ще имат амбиции да го правят състезател.
Ще ми се да се научи да си защитава,защото като му посегнат не отвръща, а се измества,много е плах.
Жена ми твърди,че така е по-.добре,отколкото да станел агресивен.

# 4
  • Мнения: 25 398
Дали детето ще стане агресивно зависи от вас и от треньора, а не от бойното изкуство.
Оръжията агресивни ли са? А състезателите по стрелба?
Същото е и с бойните умения – зависи кой, кога и с каква цел ги използва.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 115
Нито ще стане агресивен, нито ще се оправи плахостта обаче сега.
Запишете го на какъвто и да е спорт в детската градина.
На бойното изкуство те не се бият. Докато стигнат до схватки има ехехее поне 2-3 години.

# 6
  • Мнения: 76
Решихме ще го запишем на бойно изкуство, но наистина ще се поинтересувам добре от треньорите - както ме посъветваха по-горе,дано му хареса. Иначе и футбол исках да го запиша, ама детето не ще - иска рисуване,та каквото му е на душа.

# 7
  • Мнения: 6 723
Търся мнение дали наистина децата стават агресивни от бойните изкуства, разбира се треньора е много важен, но за 4-ри годишно едва ли ще имат амбиции да го правят състезател.
Ще ми се да се научи да си защитава,защото като му посегнат не отвръща, а се измества,много е плах.
Жена ми твърди,че така е по-.добре,отколкото да станел агресивен.

В бойните изкуства освен чисто физическата подготовка има и психологическа страна. Учи се уважение към противника и как дори да се наложи да се защитиш, да го направиш възможно най-безопасно за човека отсреща. Няма да учат детето Ви да е агресивно и как да бие, тъкмо напротив, да е спокойно, да преценява ситуацията и реагира, когато самозащитата е наложителна.
Това разбира се ако попаднете на добра школа и истински треньор. Брат ми от дете тренира кик бокс и бойни изкуства, никога не е посягал или бил агресивен.

# 8
  • Мнения: 10 476
Моето няма още 2, ама от сега си мисля за карате... Според мен нищо не пречи да го запишете и да видите дали ще му допадне. Мойто обича да имитира и от тази гледна точка мисля, че на такава възраст би му се харесало да повтаря стъпки и движения от каратето. Аз като дете имах голям мерак да ме запишат на карате, нищо че съм момиче. Ама майка ми какво разбира от карате...  Mr. Green То детето ще го приеме като игра. Майка му излишно се тревожи.  Peace Я му хареса играта на детето, я не, както казваш - каквото му на душа.

# 9
  • Мнения: 1 050
Да споделя нашия опит. Мъжът ми се занимава професионално с бойни изкуства от 20 години. Баткото започна на 5 г. Изобщо не е агресивен, спокоен е, но той е научен да се отбранява, никога да не напада. Вече три години тренира и съм много доволна за момент. В училище има ужасно агресивни деца. Някои се опитаха в 1 клас да го предизвикат по някакъв начин, но бързо разбраха, че няма да им се получи. В класа му той е едно от най-кротките деца. Брат му е на 3 г., но живи и здрави и той ще започне догодина с тренировките.

# 10
  • Мнения: 260
Здравейте, не искам да отклонявам темата, но ще се радвам ако някой препоръча треньор за София, от който е доволен (може и на лично). Синът ми е също на 4 години и иска постоянно да играе с баща си на карате и тип бойни игри, затова много ми се иска от тази есен да го запишем, а аз дори не правя разлика между различните бойни изкуства и съответно кое би било най-добре за неговата възраст. Благодаря предварително!

# 11
  • Мнения: 10 476
Според мен на тази възраст няма нужда от супер треньор, тъй-като е за забавление.  Rolling Eyes Но като се замисля, четиригодишните въобще взимат ли ги на карате?  newsm78 В училищата, като извънкласни занимания, има ли толкова малки деца?

# 12
  • софия
  • Мнения: 771
Да се вмъкна и аз в питанката, искам да запиша детето (пак момче 4 год) на спорт, ако може и на мен да кажете координати и мнения за школи  в София .

# 13
  • Мнения: 26
С две ръце Плуване.

# 14
  • Мнения: 10 476
Разбрах, че имало 4-годишни на тенис. Идеята много ми допадна (замислих се, че всички тенисисти изглеждат много фит).  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт