Кога бебчето ви започна да пие водичка?

  • 1 666
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 180
От самото начало давам подсладена вода.

# 31
  • Мнения: 3 161
От самото начало давам подсладена вода.

А защо?

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Здравейте,мами! Включвам се в темата,за да попитам след като започнете захранването каква вода предлагате - преварена,чешмяна? Благодаря предварително!

# 33
  • Мнения: 577
От вчера пиеме с лъжичка

# 34
  • Мнения: 535
вода пие откакто се е родил
не разбирам май въпроса или
те още в болницта им дават вода
при нас беше така,още в болницата й дадоха подсладена водичка Simple Smile

И аз имам големи чудения по въпроса с водата. Решила съм вече да стана почитен член на този форум  Laughing, но все още имам неизяснени неща....

Като дадат на бебо вода в болницата, то не се ли научава да пие вода, т.е. не си ли го иска организма...?

А и като са големите жеги през лятото, не е ли добре и малко вода да се дава, да не се обезводни организма - в смисъл, че то може да не е гладно през 30 минути, но да му изсъхва гърлото да речем или нещо такова и аз да кърмя като плаче, а то да е само жадно  newsm78

Абе не знам, ама майка ми като чу, че смятам до 6-я месец да кара бебето само на кърма и щеше да получи удар  Joy

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
От една седмица и давам вода с чаша - обикновена стъклена - и много и харесва. До скоро пиеше чай - откакто се роди, но преди три седмици ми отказа, вече не го иска. Вода от шише също ми отказа, докато я пробвах с чашата Simple Smile

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 603
От началото, т.е. откакто сме се прибрали в къщи след болницата не сме имали проблем с водата - и подсладена и само преварена. Докато беше само на кърма пиеше по малко. Откакто мина на смесено хранене и твърда храна - по-често. А сега, през нощта му давам само вода/мнооого рядко след заспиващото кърмене му давам и нощем/  и заедно с количеството през деня му се събират около 500мл.

# 37
  • София
  • Мнения: 4 381
Zagorka, когато бебето се кърми на поискване, т.е. когато бебето иска - може след 30 минути или след 3 часа, бебето определя, тогава няма нужда от допълнителна вода. Предното мляко служи за задоволяване нуждата от вода. Бебето ако е само жадно, то суче кратко, т.е. само предното мляко. След половин-един час може вече да е огладняло и да поиска отново да суче, но този път по-дълго. Ако бебето се храни по този начин, няма опасност от обезводняване. При нас мина едно лято без вода и не сме имали проблеми. Намлюдавам памперсите да се мокри и не съм се притеснявала.

# 38
  • Мнения: 4 242
Дъщеря ми едва сега на година и половина започна да пие по няколко глътки водичка от неразливаемите шишета със сламка на Нуби. Винаги съм предлагала.

# 39
  • Мнения: 790
Започна на около 9-10 месеца, но само по няколко глътки и то само защото аз непрекъснато предлагах. После започна да пие повече, но и досега е недостатъчно според мен. Затова и още му я давам от биберон - ако тръгна да го уча от чашка, току виж пак спрял да пие.  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 2 959
Започна от 12мес, и то в огран. кол-ва. Hug

# 41
  • София
  • Мнения: 2 686
Абе не знам, ама майка ми като чу, че смятам до 6-я месец да кара бебето само на кърма и щеше да получи удар  Joy

 Laughing Laughing Laughing И мойта майка, както и свеки така реагираха!

# 42
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
От известно време вече гълта вода, съвсем малко - две-три глътки. Туй ще рече - пропи на 8 месеца.  Преди само си играеше с нея. Давам му от чаша (без накрайник) и той много обича да  поема малко и да прави брррррррр при което тя цвърчи от устата му и после да ми се хили.  Laughing

# 43
  • Добрич
  • Мнения: 193
вода пие откакто се е родил
не разбирам май въпроса или
те още в болницта им дават вода

И аз имам големи чудения по въпроса с водата. Решила съм вече да стана почитен член на този форум  Laughing, но все още имам неизяснени неща....

Като дадат на бебо вода в болницата, то не се ли научава да пие вода, т.е. не си ли го иска организма...?

А и като са големите жеги през лятото, не е ли добре и малко вода да се дава, да не се обезводни организма - в смисъл, че то може да не е гладно през 30 минути, но да му изсъхва гърлото да речем или нещо такова и аз да кърмя като плаче, а то да е само жадно  newsm78

Абе не знам, ама майка ми като чу, че смятам до 6-я месец да кара бебето само на кърма и щеше да получи удар  Joy
Ами Рая също в болницата пиеше глюкоза,продължихме и у дома,заради жълтеницата,а и първата нощ не ми я дадоха и е била на АМ,после засука...Но постепенно у дома отказа и шишето с глюкозата и така..
Онзи ден от Авент чашата,с мек накрайник,,пийна малко вода,т.е. засука-голям напредък PeaceВсичко лека полека си идва на мястото.
Абе не знам, ама майка ми като чу, че смятам до 6-я месец да кара бебето само на кърма и щеше да получи удар  Joy

 Laughing Laughing Laughing И мойта майка, както и свеки така реагираха!
И моята да присъединя.Големи разправии си имаме-детето дали е нахранено и стига ли му #CrazyВече съм в шок Shocked Shocked Joy

# 44
  • Мнения: 670
Не пие нищо от шише. Всеки ден се опитвам да й дам поне мъничко водичка, но без успех. Плюе биберона, мръщи се, мрънка..
Чашата я приема като играчка, дъвче накрайника и няколко капки попадат в устата, но все още сме много далеч от пиене.

Общи условия

Активация на акаунт