Кога бебчето ви започна да пие водичка?

  • 1 655
  • 45
  •   1
Отговори
  • Добрич
  • Мнения: 193
Дъщеричката ми е на кърма,на обяд имаме заместено хранене,започваме и следобеда да заместваме,НО не пие вода-по-точно неможе да засмуче биберона,само си играе с него,неприе дори и залагалката.КУпихме и чаша с "чучурче"-пак същата история-нищо в шише неще-вода,чай...няма значение.
Момичета ,аз не се притеснявам,знам,че кърмените бебета приемат по-късно и по-трудно вода.Майка ми все това ми говори(знаете как е..),та тази тема ще и я покажа и на нея.Много ще се радвам да споделите..има ли такъв "случай" с незасукване на биберон и как сте се справили.
Благодаря предварително  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 1 756
вода пие откакто се е родил
не разбирам май въпроса или
те още в болницта им дават вода

# 2
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
За мен също е интересна темата,защото моят бебчо също не иска да пие вода.Плюе биберона като пинпонг rotfImbo,а с чашата май още не може да се ориентира.

# 3
  • Мнения: 679
Към седмия месец като започна да хапва добре и твърда храна. Тя се заиграваше с шишето и си чешеше венците и така постепенно започна да пие вода. Отначало я оставих на биберона с малка дупка, защото се давеше. Чак след два месеца й купих чаша с мек накрайник, от която остана доволна.
Според мен твоето дете не иска да засмуче биберона, а не че не може. Имай търпение, предлагай шишето и когато изпита нужда от вода, ще започне да пие. Моята принцеса ожаднява по време на храненето. Спира да яде и продължава чак като й дам вода.

# 4
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не пие вода все още...с шише пьк - сьвсе Naughty...ако успея да го и3льжа да пийне малко с чаша, но повечето случаи е мисиия невь3можна Crazy не я иска....

# 5
  • София
  • Мнения: 2 896
В осми-девети месец, но прилежно избрах подходящото шише и биберон -

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Някъде преди 2 седмици почна, т.е. на 6,5 месеца. Но не от биберон, а от чаша с накрайник, трябваше й някъде една седмица да разбере как става, и сега си пийва по няколко глътки като й предложа.

# 7
  • София
  • Мнения: 198
На 6 месеца за първи път поиска да пие вода и то съвсем малко, няколко капчици. Преди това съм предлагала няколко пъти и отказваше категорично. Сега и давам от едно шише ама само го премята в устата и се чуди какво да го прави и аз стискам бибероната в устата и и впръсквам и тя гълта и така по съвсем малко но я пие.
Не се притеснявай, моя племенник е вече на годинка и отскоро пие вода.
Всичко нужди детето си набавя от кърмата.

# 8
  • Мнения: 4 915
На 9 месеца, лятото, в жегите.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 164
Вода още не пие. Пропи чай на седем месеца, но не с биберон, а с накрайниците на Авент за чаша.

# 10
  • Мнения: 2 282
Моето още не пие. Купих и накрайник за чашка на Авент (щото си пазя едни безполезни шишета от помпата), и ще видим как ще потръгне.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
На година и 2-3 месеца за първи път преглътна вода, но чак към година и половина вече мога да кажа, че "пиеше" - т.е. по няколко глътки Wink

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 380
да и ние съвсем наскоро почнахме да пием вода -биберони и шишета не употребявахме,затова направо от чаша с накрайник- safety 1st-много съм доволна,веднага разбра как става номера!

# 13
  • Мнения: 599
И ние не пием, играем си с шишето - откри, че като захапе и пусне рязко, пръска и е много забавно. Пробвах да слагам чай на гранули, хем е сладичък, не става. Понякога изпива 20-30 г на ден. Сега, в жегите, може би ще пропие?

# 14
  • Мнения: 293
Те и моите не пият вода от шишето само си пъхат биберона колкото се може по-навтре в устата за да се чешат като между другото близват малко вода.Шишетата им са още с най-малката дупка-за новородени и мисля направо да им купя чаша с накрайник и с него да се учат да пият.

Общи условия

Активация на акаунт