Транспорт с метро до летището в Атина

  • 9 343
  • 40
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 65
Здравейте,
Интересува ме дали някой може да ми даде актуална информация от колко часа тръгва първото метро, което стига до летището в Атина? Също така дали станцията е близо до самото летище или както при нас единия терминал си е доста далеч? Тъй като полета ще ми бъде доста ранен и се чудя дали ще успея да стигна с метрото или трябва да мисля някакъв друг вариант.

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 712
За точен час не мога да ти кажа кога тръгва.Потърси им сайта.Май всички влакчета тръгваха към 6ч. но не помня вече.Но да знаеш,че се стига бавно,защото линията накрая е надземна и се движи доста по-бавно.От центъра беше повече от час някога като съм ходила.Иначе изхода на метротр е точно пред входа на терминала и е удобен.
И да знаеш че билета е различен за летището и е по-скъп около пет пъти от нормалният.

# 2
  • Мнения: 4 255
На сайта им пише 5:44ч.

# 3
  • Мнения: 19 005
Днес летях от Атина, но ползвах автобус X95 от пл. Синтагма, автобусът е денонощен, цената е 6 евро, иначе метрото в града тръгва към 5 и 30 сутринта. (вероятно и линията за летището е по това време)

# 4
  • София
  • Мнения: 65
Благодаря ви много за бързите отговори!  Аз намерих противоречива информация ...и честно казано в техния сайт намерих само карта на линиите. Някъде пише, че тръгват от 6.30, а на други 5.30 и не знам на кого да вярвам. Пътуването е около 45-50 минути, но с автобусите е дори повече. Така, че не знам ...ако е от 5.30 мисля, че ме устройва, защото полета е от 8,35 .

# 5
  • Мнения: 4 255
В колко часа пристигаш на летището в Атина?

# 6
  • София
  • Мнения: 65
В колко часа пристигаш на летището в Атина?

Ами мисля, 2 часа по-рано да сме там т.е. около 6.30 искам да съм пристигнала Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 255
Ама аз нещо май не съм разбрала. Ще пътуваш ЗА Атина или ОТ Атина? В колко часа тръгва първото метро ОТ летището  ли те интересува или това, което първо стига НА летището?

# 8
  • Мнения: 19 005
Ако сте с ръчен багаж няма смисъл да сте там в 6 и 30. Аз днес пристигнах към 6 и 40 и си отвисях, автобусът стигна за около 45 минути от Синтагма  Peace Иначе самото летище не е много голямо и са доста експедитивни, не стават опашки на проверките.

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 65
Ако сте с ръчен багаж няма смисъл да сте там в 6 и 30. Аз днес пристигнах към 6 и 40 и си отвисях, автобусът стигна за около 45 минути от Синтагма  Peace Иначе самото летище не е много голямо и са доста експедитивни, не стават опашки на проверките.

Благодаря много да с ръчен багаж ще сме, щом летището не е голям наистина няма смисъл.
Все пак ще видим как ще го решим:) Май и с автобуса и с метрото отнема едно и също време ...така, че може и с автобуса. Аз някак си съм по-голям фен на метрото ....за това толкова питам ли питам, но вече ми се изясни картинката. Всичко ще бъде наред!

# 11
  • athina
  • Мнения: 524
Първият линк е доста подробен.Има и цените на билетите. Не мога да повярвам,че са го направили 10евро ooooh!

# 12
  • София
  • Мнения: 65

Да така е значи върши работа Simple Smile Благодаря!

# 13
  • Мнения: 1 366
Не открих по-скорошна тема, а не искам да пускам нова. Мисля, че може да се продължи тази.
Имаме билети (2 семейства сме) за другия месец за Атина. (не го бяхме планирали, но на 4 евро еднопосочен билет, 9 - двупосочен, как да устоиш). Резервирахме си и хотелче до Метаксоргио. Четох по отзивите, че голямо неудобство при голяма част от хотелчетата в Атина е липсата на рецепция, и трябва да обикаляш доста, докато намериш откъде да вземеш ключовете. Затова търсих конкретно хотел с 24-часова рецепция, в близост до метро спирка.

Долу-горе успях да се ориентирам как да стигнем от Пристигащи, до метрото. Чета обаче, че от 1 ноември са спрени хартиените билети и има огромни опашки от хора, чакащи за електронни. Може ли малко подробности как да се сдобием с актуалните видове билети, и за 2 дни (простигаме в 8.10  на 16-ти, пътуваме наобратно в 8.30 на 18-ти) какъв тип билет трябва да си купим?

Какво си струва да се разгледа за 2 дни? За Атина знам само за Акропола и хълм Ликавитос. Както казах, никога не сме планирали ходене там, та не съм се и интересувала. Има ли нещо друго, което да е забележително откъм визия (не сме фенове на изкуство, разбирай, че няма да влезем в галерия да гледаме картини).
Рових доста, но общо взето намирам статии и пътеписи от 2013-та и надолу. Искам нещо актуално. Какво ми препоръчвате Вие да видя за 48 часа в Атина?

Последна редакция: вт, 12 дек 2017, 12:56 от Змимка

# 14
  • Мнения: 19 005
Ако ще влизате в Акропола, билетът е комбиниран с цялата древна Агора, обикалянето ще ви отнеме поне
половин ден.
Разходете се из Монастираки и Плака,    храмът на Зевс също си струва, може да се види и отвън, без да плащате билет, вижда се и от Акропола.

Останалото са музеи, мисля че са предимно с древно изкуство, предимно скулптури, но не сме влизали.

Общи условия

Активация на акаунт