Година измина на радост взаимна, септемврийче е вече голямо човече! тема №9

  • 55 515
  • 739
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: X
Излизаме вс ден на обяд за около 2ч, понякога и вечер/надвечер на заведение. Повече е в количката, но понякога го пускам да си върви.

Не го къпя вс ден, изсушава се кожата, мързи ме, а и е студено. Но го мия почти целия на чешмата по няколко пъти.

# 511
  • Мнения: 5 259
Излизаме според нуждата да се излезе и да се свърши някаква работа. Напоследък сме много заети и изобщо нямаме време за лежерно излизане до площадката.
Но при нормални обстоятелства излизаме поне два пъти на ден за активна игра, катерене, тичане.
Аз самата не понасям ден вкъщи без излизане.

За къпането - къпя според нуждата. Когато ядеше пюрета и каши с лъжица, се е случвало до три къпания на ден с шампоан да има. Като си маже по косата, няма как.
Но никога не съм я къпала всеки ден като правило. Вечерният ни ритуал не включва къпане, то винаги се случва по обяд.
Кожата мажа с Nachtkerzen.


Без количка в мол не мога да си представя защо бих си го причинила. С каката изхвърлихме количката като стана на 13 месеца. Не съм я карала да ходи в определена посока. Излизахме и тя тръгваше на където прецени, аз след нея, като я ограничавах от излизане на улицата и други опасни места. Разходката беше където тя реши. Много бързо се научи да ходи дълго в определена посока. На година и половина ѝ взех колело с две гуми (+помощни) и за седмица се научи да го кара. Обожаваше колелото и караше супер много.

Сега като се змаисля това ми се струва правилно като подход и полезно за детето, но нямам толкова време и възможност да го правя с малката.
Навън излизаме само с количка. Като пристигнем в градинката я пускам да си избира къде да отиде, но като стане време за прибиране, пак я качвам.

Браво на дечицата, които разбират думи и реагират bouquet

В тази възраст са много сладки. Започват да правят най-интересните и мили неща и е много забавно.

# 512
  • София
  • Мнения: 1 765
И ние излизаме по два пъти, стига да не вали. Един път към 10-11 за 2 часа и после към 16.30 вземаме каката от детската и си играем още около час. Като сменят времето втората игра временно ще отпадне. В магазин съм само с количка, иначе никаква няма да я свърша.

# 513
  • Мнения: 1 037
Ние сутрин не можем да се оправим за да излезем, а и минсе струва студено. Следобед спи и евентуално после излизаме на площадката до към 6, ММ все ме хока че било студено и щял да настине. Мен хем ме е страх от болести, хем обаче искам да се кали малко. А и цял ден у нас и мен ме хващат лудите. По молове не го водя, все си мисля че е пълно с вируси. Днес го прибрахме в 6:30, и то защото ми се стори че е много потен и се притесних да не се разболее. Не беше потен, ама нямаше за кога пак да излизаме.
Съвсем скоро ММ ще отвори магазин и отсега се чудя как ще извеждам кучето както стана студено. Все си мисля с количката и кучката навън, обаче ако вали или има мъгла?
Има една майка при нас и тя с бебе и куче, всеки ден в дъжд или в студ извежда кучето с бебето, явно няма кой да и помага. Та може би ще мятам дъждобрана и така. Иначе не знам.
Иначе бели много прави, все блъска по тв в хола, отваря шкафовете. Поне на моменти се заиграваме двамата, иначе долазва и ме хваща за ръка да го водя, като мечка ме разхожда.
Смяната на памперса стана почти невъзможна, вечер след баня е ужас, бяга по спалнята, крие се. Всяка вечер го къпем, но през вечер или две с косата, иначе само тялото. И не го мажа всяка вечер, позлвам млякото на Бочко.
Кажете като ги извеждате навън как ги обличате?

# 514
  • Мнения: 543
Ние също ходим много рядко по молове,но откакто захладня, ще започнем да ходим често, защото както писах, гледам три пъти на ден да излизаме, а в студа ще сме ограничени. А вариант с количка при нас не съществува вече. Но бубка поне вече не ходи съвсем хаотично, върви общо взето където аз вървя, но никога за ръка, не ми дава. Само в самите магазини ходи хаотично, защото иска всичко да разгледа и пипне.
Разбира много и като й кажа да ми донесе нещо, обикновено ми го носи.
Къпем я всеки ден в един голям леген, обожава да седи вътре и да си играе с едни лейки и да пие вода  Heart Eyes и винаги излизаме с рев от банята, защото иска да стои още. Само главичката спрях да й мия всеки ден, защото е студено, а тя се страхува от сешоара.
Мажа й телцето с кокосово масло.
Обличам я навън с боди, блузка, панталонки и яке, сега почнах да слагам под якето и тънък суичер, защото блузките са тънки.
За храненето - ние от няколко седмици не се храним в стол, даже го прибрахме, а прави, докато тя играе и обикаля.Почнах и да й давам да бърка с друга лъжица, защото тя отдавна много иска, а така се надявам да предизвикам интерес към храната у нея, защото вече ви се оплаках колко трудно се храним. Но тя обикновено само бърка вътре с лъжицата и храни куклите или мен, рядко си поднася към устата, но с лъжицата надолу обикновено Simple Smile

# 515
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Без количка в мол не мога да си представя защо бих си го причинила.
Моето дете не иска да стои в количката,така че няма смисъл да я разнасяме и нея в колата за една половинчасова разходка в мола,а и той си ходи съвсем стабилно и му е много по-интересно ходейки,радва се с глас.А аз много му се радвам,че е като голям човек,поощрявам го да ходи където той пожелае и това,че сме без количка не ми причинява никакви проблеми.

# 516
  • Варна
  • Мнения: 457
Голямо диваче е и всеки ден измисля нови бели. За мен разходка в мола не го броя за разходка, не е като навън на въздух. Излизаме всеки ден без да спазвам часове, според времето, като преди и след ваксина ограничавам игрите по площадките

# 517
  • Мнения: X
Онли, не може ли мъжа ти преди и след работа да извежда кучето? Ние излизаме често с кучо и количката. Но ми се е случвало и да го изведа за 5мин. зад блока, докато малкия си е в кошарата.

На мен ми е по-добре с количка. Например сядаме да хапнем, няма как да го гоня само из мола. Давам му малко пица или друго и стои мирен. Вече като му писне го пускам, но дотогава съм си хапнала спокойно.

# 518
  • Мнения: 5 259
Без количка в мол не мога да си представя защо бих си го причинила.
Моето дете не иска да стои в количката,така че няма смисъл да я разнасяме и нея в колата за една половинчасова разходка в мола,а и той си ходи съвсем стабилно и му е много по-интересно ходейки,радва се с глас.А аз много му се радвам,че е като голям човек,поощрявам го да ходи където той пожелае и това,че сме без количка не ми причинява никакви проблеми.

Абе тя моята за стабилност е ултра стабилна, но не мога да свърша никаква работа, ако тичам след нея да се щура и я гледам от къде ще се хвърли и къде ще се покатери / скрие и един господ знае какво.

Само веднъж бях за малко без количка с нея и трябваше да минем през Икеа и то бързо, че затваряха. Еми нямаше начин да спазва посоката. Трябваше да я нося на ръце и да се боричкаме, за да не скочи от мен с главата надолу. Изобщо не се интересува аз на къде отивам, че да ме следва. Като тръгна напред и ми маха за довиждане и си отива на където ѝ е интересно  ooooh!
Ако нямам работа и съм отишла да я забавлявам с разходка и разглеждане на магазин, тогава може, но ако трябва да свърша/ избера/ купя нещо - никакъв шанс.

Пускам я в парка. Там работа нямам, тя си ходи на където я влече, аз след нея.

# 519
  • Мнения: 9 855
Смяната на памперса стана почти невъзможна, вечер след баня е ужас, бяга по спалнята, крие се. Всяка вечер го къпем, но през вечер или две с косата, иначе само тялото. И не го мажа всяка вечер, позлвам млякото на Бочко.
Кажете като ги извеждате навън как ги обличате?

Онли, и ние сме с баня-модела точно като вас. Аз почти не го мажа, много рядко а лосион за тяло. Причината е, че много бяга по спалнята, мятка се като опитам да го задържа на едно място. И когато си играе с лосиона го скрива някъде, та докато го намеря ...

Иначе за количката: когато ходим в мола - задължително сме с такава: нали някъде трябва да се носят блузите, елеците и прочие аксесоари на цялата челяд. Ако и покупки има А нашият татко е меега-страхлив някой да не настине: задължително трябва да са навлечени, а после като види, че е толкова топло, ги събличам децата. Количката носи всичко. Wink)

# 520
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
О,даа,така съм съгласна,Юна Hug

Аз говорех просто за мотаене из мола и разглеждане на детски играчки (в Хиполенд Mr. Green).Ако трябва да се пазарува нещо или ще сме там за над един час,със сигурност ще ми е трудно без количката.

Лосион за тяло започнах и аз много рядко да слагам,той изобщо не стои мирен Twisted Evil

# 521
  • Мнения: 5 259
Аз Хиполенд го ползвам малко неправомерно за детегледачка  Laughing Оставям там каката, ако имам някакви emergency дейности с бебето и се е случвало по над половин час да се забавя някъде, примерно докато малката заспи, че не е от на-лесните. Каката си стои и си разглежда играчки, не се е случвало до сега да ѝ омръзне  Laughing

# 522
  • Мнения: 1 037
Юна, според теб защо Макси си бие главата?
В каквото намери го прави.
Беше се хапал по ръцете, имаше ранички.
Днес се хапеше по колената.
Притеснявам се, това са симптоми на аутизъм. Sad
Сега играе, викам го и грам не ме отразява. Защо?

# 523
  • Мнения: 5 259
Нямам представа, но много често съм чувала деца да правят това.
Как точно се бие? Удря се с ръка или в предмет, стена?

За аутизъм не се притеснявай, това е нещо, за което много повече се говори, отколкото реално има основания. Много е лесно човек да се пакникьоса без причина.
Като начало виж дали прави очен контакт, това е от типичните признаци, но дори да не прави всеки път и продължително, пак не е задължително да има проблем. На много деца не им е приятно да гледат в очи и без да имат аутизъм.

Препоръчвам горещо тази лекция. Изключително информативна и по същество. Описва подробно за какви признаци да следим.

https://www.youtube.com/watch?v=TEpibm6HhvM

# 524
  • Мнения: 1 037
Удря се в леглото основно.
Има зрителен контакт, макар и не винаги. Като нареди примерно кубчетата и ме гледа очаквателно да го похваля. Но и много често като го викам не реагира. Сега си разглеждаше едната ръка точно ветриловидно и се панокьосах жестоко. Отваря и затваря шкафове да полуда, на всяка играчка пробва дали нещо се върти.
Но пък днес го научих за няма и няколко минути да имитира ало, или си слага ръката на ухото, или бебешкия телефон.

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 21:54 от Only God can...

Общи условия

Активация на акаунт