Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Наистина не разбирам.. Защо съм се родила в този циничен, варварски и жесток свят. И как изобщо да оцелявам тук?
И как е възможно да се подигравате с чуждата болка? Където и да отида в този свят, дори в интернет, винаги се чувствам като беззащитно, безпомощно агънце сред свирепи, диви зверове, които всеки момент ще ме разкъсат на парченца.. Наистина съм отвратена до мозъка на костите си от този свят. От всичко и от всички! Както казва Еклесиаст, тук всичко е "суета и гонене на вятъра"... И точно както казва Библията, толкова е очевидно кой управлява света. Дявола..
Секта?! Наркотици????? .......... Не знам какво да кажа. Не посещавам абсолютно никакви секти, въобще не говоря с други хора. Света навън е опасен. Това за наркотиците въобще няма да го коментирам. Отвратена съм. Но защо ли се изненадвам.. Какво друго да си помисли един светски човек?!  Не ти се сърдя.. Ти живееш в света, живееш сред такива неща, виждаш това около теб и по телевизията, така разсъждаваш и такъв е мирогледът ти.
Но аз не живея в същият свят в който живеете вие. Аз не принадлежа на този свят. Затова и страдам толкова.. Ако бях от света всичко щеше да е много по-лесно.. Но после.. Какво щеше да стане?
Замислете се..
 Живота ни е като лъх и пара. Толкова е кратък.. И суетен, и ограничен и изпълнен с болка, страдания, проблеми и пречки.. И в един момент просто свършва. И е било сякаш никога не си живял. Дори да си оставил изкуство след себе си, дори хората да те помнят, теб те няма. Просто те няма.. Какво ще стане когато се изправите пред вечността и срещнете Бог очи в очи и лице в лице? Дали вярвате в Него или не вярвате, дали имате други богове, или сте пълни атеисти, дали го очаквате или не.. Това не променя реалността и истината. А единствената истина и реалност е Бог.
Бог от Библията. Господ Исус Христос. И Святият Дух. Не съм от никаква секта, говоря това, което прелива от сърцето ми и това, което научих от живота си до сега, от личен опит.. Но вероятно напразно, защото никой няма да ми повярва.
Не ви казвам дори да бъдете определени Християни - Православни, Протестанти, Католици,,Адвентисти.. Всъщност навсякъде в тези църкви е пълно с масонски и илюминатски символи. Разбира се, че дявола няма как да не се намеси в най-важната област, тази която може да спаси душата ти - църквата. Дявола управлява света и това е видно навсякъде. Но когато човек е неграмотен и не познава буквите, не може да чете, тогава дори книгата да е отворена пред очите му е все едно я няма. Всички тези символи и образи не му говорят нищо. За него не означават абсолютно нищо.. А в този свят.. Да говориш езика на Бог е всичко. Да "можеш да разчиташ" и да виждаш света такъв какъвто наистина е.. Да излезеш от илюзията в която целият свят е попаднал, да видиш Истината.. Няма нищо по-важно от това!
А това може да стане само чрез Божието Слово - Библията. От която и държава да я вземеш, на какъвто и език да я четеш, Библията е една и съща и това е единствената истина.. Няма значение дали се наричаш Православен, Католик или Протестант. Това не те спасява. Във всички деноминации има гибелни ереси. Важно е само Божието Слово - Библията. Словото е Самият Господ Исус Христос. Само то (Той) спасява, само то (Той) може да ти даде Святият Дух и Той ще
те води и напътства към всяка истина.. И няма вече да живеете в тъмнина. Тя няма да изчезне напълно, но този път, няма да живеете в нея, а ще се борите с нея..

# 31
  • Мнения: 7 325
Момиче, лекувай се. Удобно ти е да живееш *далече от този свят*, ама мама и тати няма да са вечни и за да оцелееш след тях е нужно да стъпиш на земята. Е разбира се, ако ти подсигурят живота може и да не ти се наложи, но не го ли направят - загубена си.
Проповедите ти ще ги оставя без коментар, направили са го преди мен, но вървиш по грешен път и Бог не те води по него.

# 32
  • Мнения: 12
Също така.. Ако смятате, че има някаква полза от психиатрите, психолозите и лекарите и че те могат да обяснят и оправят всичко, и че света свършва с тях сте в жестока заблуда. Има неща, които са ми се случвали като малка.. И неща, които се случиха наскоро.. за които дори няма смисъл да говоря, защото никой няма да ми повярва. Ще срещна само празни погледи и премигване. След което ще последва усмивка и някакво изсмукано от пръстите жалко обяснение и нещата ще приключат. Или пък просто някой ще заключи мъдро "Някои неща са необясними.."
Но все пак, Библията ми даде обяснение за целият ми живот, за всичко което ми се случи и ми се случва. Не само обяснение, но и път и надежда и резултати.. Нещо което никой човек, психиатър, психолог, лекар, професор, не би могъл да ми даде. Хората са абсолютно безполезни и ако разчиташ на тях е по- добре да се хвърлиш от някоя скала. Аз се уповавам единствено на Бог и Той наистина извърши чудеса, чудеса, които видях с очите си. Той ме води през тази тъмнина.. Очите ми виждат този малък лъч светлина и аз я следвам.. Ако отместя поглед от малката светлинка и погледна цялата тъмнина около мен тя ще ме погълне напълно и ще ме довърши. Ще разкъса душата ми. Но аз се държа за тази светлинка, гледам само в нея, следвам само нея, поставила съм сърцето си, вярата си, надеждата си в нея и тъмнината бавно, но сигурно се разсейва.. Разсъмва се.. Развиделява се!!! И един ден ще стане съвършен ден..
Точно както Библията обещава!

18 А пътят на праведните е като светлината на разсъмване,
която се развиделява, докато стане съвършен ден.
Притчи 4:18

105 Твоето слово е светилник за краката ми
и виделина на пътеката ми.
Псалми 119:105

Тогава ще блестя и сияя като ярка звезда! С цялата праведност, невинност, непорочност, красота, младост, свобода, съвършенство и с венец на слава, които Бог ще подари на Своите избрани. Тогава ще разперя криле, ще летя, ще бъда свободна като вятъра и птиците и нищо никога повече няма да държи душата ми в окови, няма да ме спира, няма да ме заплашва и няма да ме натъжава! Ще издържа и ще победя лукавия и този свят с Божията помощ. И никой няма да ми отнеме наградата.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 12:14 от cherryblossomangel

# 33
  • Мнения: 7 325
Нищо не смятам. Не те познавам и това, какво ти се случва не е моя работа. Не ти и вярвам де, защото приказките ти са бла-бла. Твърдиш, че не излизаш после казваш, че ти се случват разни работи. Къде ти се случват? докато спиш в леглото си ли? Прочети отново какво си писала и ако ти е възможно осмисли го. Звучи абсурдно. На мен лично ми изглежда че прикриваш под проповеди мързел, апатия и абсолютно нежелание да се развиваш, да учиш, да работиш. Както казах - удобно ти е всичко да ти е поднесено, а ти да филосовстваш от компютъра. Форума познава и други подобни потребители. Дали пък не си същата, но под ново име  Thinking

# 34
  • Мнения: 12
Забравих да отговоря на някои коментари..
С цялото ми уважение, но по-голяма глупост от това, че Бог е "това", а не Той  не бях чувала през целият си живот.. Дори не знам как да коментирам или какво да отговоря.. Наистина нямам думи. Мога да те уверя, че Бог определено е Личност. Личност с която можеш да имаш общение.. Разбира се, не такова общение, каквото имаш с хората, но всъщност много по-лично, по-истинско и по-ценно от всичко друго!

И не, този свят не може да бъде направен по-добър преди Господ Исус Христос да се завърне и да донесе Божието Царство на Земята. Нещата само ще се влошават, злото и греха ще обхващат света, сърцата и душите на хората все повече и повече.. Както и става, ако имаш очи да го видиш..
Този свят е обречен и в Съдният Ден ще бъде осъден и хвърлен в Ада за през вечността. И Слава Богу!
Защото този свят е толкова покварен, пропаднал, опорочен и прогнил от зло и грях.. Всичко в него е грозно, мръсно, греховно, отвратително и зло! Останали са толкова малко добри, чисти, красиви и добродетелни неща.. Всичко е поквара и гнусота. И наистина само ще става по-лошо и по-лошо.. Библията го казва, и освен това е просто очевидно.

Но наистина трябва да прочетете Библията, за да ме разберете, тъй като представите ви за "добро" и "зло" са сформирани от света, обществото, родителите ви и хората около вас и са пълна лъжа. Когато прочете Библията ще разберете, че сте сънували един сън и за първи път в живота си ще отвоите очи и ще видите истината и реалността такава каквато е!
Знаете ли например, че това, което се смята за добро и напълно нормално в света е мерзост за Господа?

15 ...Защото онова, което се цени високо между човеците, е мерзост пред Бога.
Лука 16:15

Щом нещо е мерзост за Бог, то е грях. А за греховете си всички хора ще застанат на съд и ще отговарят пред Бог.. Но ще бъде късно, ако не се помирите с Бог сега, докато сте още живи в този грешен свят, чието време изтича и чиято присъда е подписана още от преди създаването му... Без Господ Исус Христос всички хора ще бъдат осъдени за греховете си, за през вечността - в Ада, където ще бъде хвърлено всичко зло, греховно, порочно и мръсно, заедно с дявола и всичките му демони, които са съвсем, съвсем реални духовни личности. Така както има личности с тела, има и личности без тела - това са именно ангелите и демоните. Техните тела са от друго естество и ние не можем да ги видим именно поради греха, ние просто сме мъртви за духовният свят. Някога Адам и Ева в Едемската градина са виждали Бог, херувимите и ангелите.. Но след греха са били изгонени от Едем, облеклото им от слава и светлина е изчезнало и без него голотата им е станала явна, тогава са почувствали срам за първи път в живота си... Започнали са да остаряват, да изпитват болести, болки и трудности в следствие на проклятието с което Бог ги е проклел поради греха (Бог е свят и справедлив и е длъжен винаги да накаже греха.. иначе няма да бъде нито свят, нито справедлив..) и накрая са умряли. И това става с всички хора сега. Всички болести, страдания, проблеми, болки и т.н. са пряк резултат от греха, проклятията, магиите и въобще действията на сатаната и демоните му, които лъжат и мамят човечеството по всевъзможни начини, проправяйки път на греха и навличайки проклятия върху хората.
Когато над теб има проклятие никой и нищо не може да ти помогне, освен Бог.
Или пък ако си грешен - също! Така, че се пазете от грехове. Но как ще го направите, ако не знаете, че нещо, което смятате, че е добро и нормално, всъщност е смъртен грях?


Защото колкото и да говоря всички тези неща, преди Святият Дух да дойде и да отвори очите ти, не можеш да видиш, нито да разбереш всичко това..

14 Но естественият човек не възприема това, което е от Божия Дух, защото за него е глупост; и не може да го разбере, понеже то се изпитва духовно.
15 Но духовният човек изпитва всичко; а него никой не изпитва.
16 Защото:
"Кой е познал ума на Господа,
за да може да Го научи?"
А ние имаме ум Христов.
1 Коринтяни 2:12-16

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 12:18 от cherryblossomangel

# 35
  • Мнения: 8 803
Имаш сериозна нужда от психиатрична помощ. Не отлагай!

# 36
  • Мнения: 12
Продължавам с отговора си към човекът, който ми каза, че не съм разбрала Библията..

Аз ли не съм разбрала Библията?!
Тогава нека оставим Библията да говори и нека всеки сам прецени за себе си..

15 Не обичайте света, нито каквото е на света. Ако някой обича света, в него няма любов към Отца.
16 Защото всичко, което е в света – желанията на плътта, похотта на очите и надмеността в живота (или "тщеславието на живота" в други преводи), не е от Отца, но от света;
17 и светът преминава, и неговите похоти; но който върши Божията воля, пребъдва до века.
1 Йоан 2:15

4 Прелюбодейци! Не знаете ли, че приятелството със света е вражда против Бога? И тъй, който иска да бъде приятел на света, става враг на Бога.
Яков 4:4

2 И недейте се съобразява с тоя свят, но преобразявайте се чрез обновяването на ума си, за да познаете от опит що е Божията воля – това, което е добро, благоугодно Нему и съвършено.
Римляни 12:2

17 Затова – Излезте изред тях и отделете се – казва Господ – и не се допирайте до нечисто, и Аз ще ви приема…
2 Коринтяни 6:17

15 ...Защото онова, което се цени високо между човеците, е мерзост пред Бога.
Лука 16:15

..за да бъдете непорочни и чисти, безукорни Божии деца сред опако и извратено поколение, между които блестите като светила на света,
Филипяни 2:15

40 Има и небесни тела, и земни тела; друга е обаче славата на небесните, а друга на земните.
41 Един е блясъкът на слънцето, друг е блясъкът на луната и друг е блясъкът на звездите; а и звезда от звезда се различава по блясък.
42 Така е и възкресението на мъртвите.
1 Коринтяни 15:40-42

13 Вие сте солта на земята..
Матей 5:13

14 Вие сте светлината на света. Град, поставен на хълм, не може да се укрие.
15 И когато запалят светило, не го слагат под шиника, а на светилника и то свети на всички, които са в къщи.
16 Също така нека свети вашата светлина пред човеците, за да виждат добрите ви дела и да прославят вашия Отец, Който е на небесата.
Матей 5:14-16

4 Вие сте от Бога, дечица, и сте ги победили; защото Този, Който е във вас, е по-велик от онзи, който е в света.
5 Те са от света, затова светски говорят и светът тях слуша.
6 Ние сме от Бога; който познава Бога, нас слуша; който не е от Бога, не ни слуша. По това разпознаваме духа на истината и духа на заблудата.
1 Йоан 4:4-6

(Това са думи на Господ Исус Христос)
18 Ако светът ви мрази, знайте, че Мене преди вас е намразил.
19 Ако бяхте от света, светът щеше да обича своето; а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова светът ви мрази.
Йоан 15:18-19

(Отново думи на Господа..)
14 Аз им предадох Твоето слово; и светът ги намрази, защото те не са от света, както и Аз не съм от него.
15 Не се моля да ги вземеш от света, но да ги пазиш от лукавия.
16 Те не са от света, както и Аз не съм от света.
17 Освети ги чрез истината; Твоето слово е истина.
Йоан 17:14-17
 
(Отново Господ Исус Христос говори..)
9 Аз за тях се моля; не се моля за света, а за тези, които си Ми дал, защото са Твои.
Йоан 17:9

(И пак..)
25 Отче праведни, светът не Те е познал, но Аз Те познах; и тези познаха, че Ти си Ме пратил.
26 И им изявих Твоето име и ще им го изявя, та любовта, с която си Ме възлюбил, да бъде в тях и Аз в тях.
Йоан 17:25-26

8 Вятърът духа където си иска и чуваш шума му, но не знаеш откъде идва и накъде отива; така е с всеки, който се е родил от Духа.
Йоан 3:8

26 А Утешителят, Святият Дух, Когото Отец ще изпрати в Мое име, Той ще ви научи на всичко и ще ви напомни всичко, което съм ви казал.
Йоан 14:26

16 И Аз ще поискам от Отца, и Той ще ви даде друг Утешител, за да пребъдва с вас до века.
17 Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не вижда нито го познава. Вие го познавате, защото той пребъдва във вас, и във вас ще бъде.
Йоан 14:16-17

13 А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща.
Йоан 16:13

12 А ние получихме не духа на света, а Духа, Който е от Бога, за да познаем това, което Бог е благоволил да ни подари;

13 което и възвестяваме не с думи, научени от човешка мъдрост, а с думи, научени от Духа, като поясняваме духовните неща на духовните човеци.
14 Но естественият човек не възприема това, което е от Божия Дух, защото за него е глупост; и не може да го разбере, понеже то се изпитва духовно.
15 Но духовният човек изпитва всичко; а него никой не изпитва.
16 Защото:
"Кой е познал ума на Господа,
за да може да Го научи?"
А ние имаме ум Христов.
1 Коринтяни 2:12-16


Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 12:10 от cherryblossomangel

# 37
  • Мнения: 7 325
Разлика между цитирам и разбирам правиш ли?
Защо поднови замрялата ти тема? От скука? Поредното доказателство за празнотата на дните ти. Човек, който няма с какво да се занимава по цял ден, мисли глупости. Ти си поредното доказателство. Скуката те превръща в опасност за самата теб.
Няма лошо да имаш ценности, но при теб нещата са извън контрол.
Лекувай се, с годините нещата стават по-сериозни.

# 38
  • Мнения: 12
I.Hr в отговорите ти към мен усещам гняв, безпомощност и агресивност.
Това правят светските хора, когато срещнат духовен човек- нападат го. Защото той е различен, непознат и заплашва удобното им съществуване в света. Искат да го разкъсат на парчета. Убиват го с камъни (например Апостол Стефан, този случай е описан в Деяния на Апостолите в Библията). Или пък го разпъват на кръст.. Така е било през цялата човешка история и е документирано в Библията. И не само.
Освен това в Библията Господ Исус Христос ни е предупредил, че ще бъде така.

20 Помнете думите, които ви казах: Слугата не е по-горен от господаря си. Ако Мене гониха, и вас ще гонят; ако са опазили Моето учение, и вашето ще пазят.
21 Но всичко това ще ви направят заради Моето име, защото не познават Онзи, Който Ме е пратил.
22 Ако не бях дошъл и не бях им говорил, грях не биха имали; сега, обаче, нямат извинение за греха си.
Йоан 15:20-22

18 Ако светът ви мрази, знайте, че Мене преди вас е намразил.
19 Ако бяхте от света, светът щеше да обича своето; а понеже не сте от света, но Аз ви избрах от света, затова светът ви мрази.
Йоан 15:18-21

16 Ето, Аз ви изпращам като овце между вълци; и така, бъдете разумни като змиите и незлобливи като гълъбите.
Матей 10:16

3 Идете: ето, Аз ви изпращам като агнета посред вълци.
Лука 10:3

Но тъй като сега убийството с камъни и разпъването на кръст са забранени от закона (поне в цивилизованите държави, защото има много държави и днес където Християните са подложени на гонения и убивани.. и с тези бежанци, които масоните и илюминатите като Ангела Меркел и всички останали власт-имащи, политици и управници на света съвсем целенасочено докарват в Европа, за да премахнат Християнството (четете какво се случва в Англия) скоро и тук ще бъде така.. Запомнете думите ми.. Много, много лоши неща имат да стават на този свят..) поне можете да ме замеряте с подигравки, обиди и.. думи (Чували ли сте това - "Казана дума - хвърлен камък"?).

Какво? Защо съм подновила западналата ми тема? От скука? Казваш, че съм мързелива, апатична и нямам желание да се развивам? Едва ли на света има някой с повече мечти от мен. Винаги съм искала да се развивам в своите си сфери.. Но бързо разбрах, че за някой като мен това е напълно невъзможно в този свят. Разбираш ли, че аз буквално.. не съм замесена от същото тесто като хората в света?! Разбираш ли това? Не мисля.. На този свят единствените неща които обичам и които разбирам са музиката, танците и красотата. Мога да пея, винаги съм обичала да пея, да танцувам и да рисувам. И какво? Трябва да отида да следвам музика или изобразително изкуство или моден дизайн в светски университет?! Това е упадък. Това не е моят път. Никой в света няма да ми позволи да бъда такава каквато съм.. Разбирате ли, че за да бъдеш успешен в света трябва да играеш по неговите правила? Което значи да предадеш Бог, себе си и душата си. Точно затова Библията казва "Прелюбодейци! Не знаете ли, че приятелството със света е вражда с Бога!"
Ако искам да пея трябва да се харесвам на света и светските хора.. Надявам се започваш да схващаш, че това няма как да стане. Аз и светските хора сме две напълно взаимноизключващи се и несъвместими понятия. Като двата края на магнита, които се отблъскват.
За да ме харесва света трябва да се държа безсрамно, нагло, арогантно, наперено, да си закривам едното око във видео клипове (което символизира Сатаната, ако не знаете..), и въобще да правя всички останали сатанински илюминатски и масонски символи, например символът с пръсти, който означава 666, да нося рога като Риана, да съм заобиколена от масонски и илюминатски символи и въобще да служа за целите на илюминатите, както ВСИЧКИ артисти от незапомнени времена.. Самите артисти постоянно говорят за това в интервюта.
Просто не можеш да успееш в тези среди без да си продадеш душата на дявола. Само докато пиша това настръхвам и изпитвам ужасно отвращение!!!
Но повечето хора дори не забелязват всичко това. Те смятат, че всичко е просто мода, че е "готино" и модерно..
 Второ мечтая за неща за които другите хора дори и на сън не биха си помислили. Само че, тези неща за които мечтая не са неща, които ти би могъл/могла да разбереш.
Според мен това, което света нарича "развитие" е всъщност упадък. Можеш ли да проумееш, че имаме съвършено различни ценностни системи?  Съвършено различен мироглед? И че живеем в два съвършено различни свята?
И че за мен това, което се цени в света не струва и пет пари? Образованието, дипломите, статута, парите, колите, почивки на Малдивите, уважението на хората.. Аз не търся това и не искам това. Искам съвсем различни неща и се стремя към съвсем различни неща. Аз искам да следвам Бог. Аз обичам красотата, младостта, невиността и непорочността. Обичам Бог. Обичам Неговите закони!  Душата ми има нуждата да се себеизразява по някакъв начин! В душата ми има толкова много неща.. Че имам чувството, че ще се пръсна! Но този свят не говори езика на душата ми. И затова ми е толкова трудно!!! Никой не ме разбира! Наистина се чувствам като чужденец тук. И аз просто не мога да бъда като другите хора..
Но съм спокойна.. Защото Библията ми казва, че Бог е създал всеки с определена цел и знам, че Той има план за мен.

Всички имаме два избора - или да следваме света (сатаната) или Бог. Аз съм направила своя избор от дете и не съжалявам ни най-малко!
Може да бъдеш лекар, доцент, професор, ядрен химик.. Учиш цял живот в една област, получаваш признанието на хората и си разбираш от професията и какво от това? Като си оставаш пълен глупак в Божиите очи.

18 Никой да не се лъже. Ако някой между вас мисли, че е мъдър според този свят, нека стане глупав, за да бъде мъдър.
19 Защото мъдростта на този свят е глупост пред Бога, понеже е писано: „Улавя мъдрите в лукавството им“;
20 и пак: „Господ знае, че разсъжденията на мъдрите са суетни.“
21 Затова никой да не се хвали с човеците.
1 Коринтяни 3

Само Библията може да ти даде мъдрост. От света може да научиш само лъжи.

8 Внимавайте да не ви заплени някой с философстването си и с празна измама, по човешки предания, по ученията на света, а не по Христос.
Колосяни 2:8

18 Отвори очите ми,
за да гледам чудесни неща в Твоя закон.
19 Пришълец съм аз на земята;
не скривай от мене заповедите Си.
Псалми 119:18-19

104 Чрез Твоите заповеди станах разумен;
затова мразя всеки лъжлив път.
Псалми 119

26. Гледайте, братя, какви сте вие, призваните: не мнозина сте мъдри по плът, не мнозина силни, не мнозина благородни;
27. ала Бог избра онова, що е безумно на тоя свят, за да посрами мъдрите; Бог избра онова, що е слабо на тоя свят, за да посрами силните;
28. Бог избра онова, що е от долен род на тоя свят и е унижено, и това, що е нищо, за да съсипе онова, що е нещо, -
29. та никоя плът да се не похвали пред Бога.
1 Коринтяни 1:26-29

Или друг превод:
26 Понеже, братя, вижте какви сте вие, призваните, че между вас няма мнозина мъдри според човеците, нито мнозина силни, нито мнозина благородни.
27 Но Бог избра глупавите неща на света, за да посрами мъдрите; Бог избра също така немощните неща на света, за да посрами силните;
28 още и долните и презрените неща на света избра Бог. Да! И онези, които ги няма, за да унищожи тези, които ги има,
29 за да не се похвали никое създание пред Бога.
1 Коринтяни 1:26-29

25 Защото Божието глупаво е по-мъдро от човеците и Божието немощно е по-силно от човеците.
1 Коринтяни 1:25

Страхът от Господа е начало на мъдростта;
но безумните презират мъдростта и поуката.
Притчи 1:7

26 Понеже Бог дава на угодния на Него човек
мъдрост, знание и радост;
а на грешния дава да се труди, да събира и да трупа –
за да даде всичко на угодния на Бога.
Еклесиаст 2:26

5 Но ако на някого от вас не достига мъдрост, нека иска от Бога, Който дава на всички щедро, без да укорява, и ще му бъде дадена.
Яков 1:5

Защото Господ дава мъдрост,
от устата Му излизат знание и разум.
Притчи 2:6

Философствам от компютъра? Всъщност ти пиша от телефонът си.. Не използвам компютри..

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 14:19 от cherryblossomangel

# 39
  • Мнения: 2 755
Разбирам, че си много отдадена, замисляла ли си се да станеш монахиня?
Как си със здравето, подейства ли Ампицилина?

# 40
  • Мнения: 7 325
I.Hr в отговорите ти към мен усещам гняв, безпомощност и агресивност.

Глупости. Рядко използвам тази дума, но в случая по-подходяща няма.
Смятам че осъзнаването на проблема е крачка към решаването му, но ти безнадежден случай. За жалост много млади хора вървят по твоят път. По лесно е да се смяташ за нещо много специално, непригодно към света отколкото да работиш върху себе си. Ти си си намерима оправдание да бездействаш и няма как да ме убедиш в противното колкото и да ми цитираш и филосовстваш върху Библията. Твърдиш че имаш мечти, обаче мечтите не са амбиции.
Не знам защо се санимавам с теб, очевадно съм единствената, при положение че не си мой проблем, а на родителите ти. Помисли какво им причиняваш, като ги задължаваш да те *отглеждат*, а в замяна ги товариш с маниите и комплексите си.
За мен темата ти приключи.
Последно - интернет също не е Божие творение, а източник на разврат и поквара, а днешното време ( същото това, което толкова яростно отричаш ) ти дава възможност с технологиите си да го използваш. Та хем отричаш хем не съвсем. Усещаш ли къде е разликата?
Не ми отговаряй. Приключвам да си губя времето с глупостите ти.
Асер, в манастир няма да иде, щото там трябва да работи за хляба си.

# 41
  • Мнения: 12
Едни хора от Украйна ни изпратиха Ампицилин,  още не е пристигнал и не се знае дали въобще ще мине на митниците, а аз не можех да отлагам повече и започнах да пия Аугментин (тъй като го имаше в антибиограмата - Амоксициклин и Клавулонова киселина). От 1 една седмица пия Аугментин, днес е 7-мият ден, също така пия Флажил и се чувствам много по-добре. Не се задушавам.. Но симптомите ми си ги има. И усещам, че там отдясно си е болно. И се страхувам ужасно много защото това лято пих Аугментин и след като го спрях и ядох шоколад и сладки неща всичко пак се върна.. Не знам дали има нещо общо това.. Едва ли, но тогава си мислех, че е Кандида и го свързах със сладките неща. По-късно разбрахме, че са ентерококи. И личният ми лекар каза, че те са по-упорити и за една седмица няма да минат, затова вместо да пия Аугментин 10 дни (както каза лекарят ми) ще го пия 14, тоест още една седмица. А Флажил ми казаха да пия 7 дни, но аз ще го пия 10. Страх ме е, че щом спра антибиотика всичко пак ще се инфектира и не знам какво ще правя!!!  Усещам, че отдясно нещата са още зле.. А вече 1 седмица пих Аугментин! Не знам, много ме е страх, но има и нещо друго.. Мама намери някакво руско изобретение в интернет - "Коректор на Функционалното състояние" и купи антипаразитния (който пише, че е за паразити, всякакви бактерии (включително стрептококи, а ентерококите са си стрептококи от група D, това им е старото име..) и гъбички и т.н.)) и също така детоксикиращият (те са много видове). И не знам.. Аз отначало въобще не вярвах и ми звучеше много глупаво и като поредната "панацея"..  А и това нещо изглежда много глупаво - като някакво пластмасово правоъгълниче над което трябва да държиш чаша с вода и после да я изпиеш. Въобще не знам какво представлява и дори не знам на какъв принцип действа, мисля че е нещо с магнити??? Или нещо такова? Мама ми каза, че е като това устройство, което включваш в контакта и излъчва някакви честоти, които гонят хлебарките.. Само че то действа на паразитите, бактериите и гъбичките. Не разбирам принципа му на действие, не вярвах в това, но бях толкова ужасена и отчаяна, че си казах, че ако не подейства, поне няма да навреди. Но определено прави нещо. След като пия тази вода изведнъж чувствам цялото си тяло затоплено, а аз от малка винаги съм била студена, със студени ръце и крака. Но по-осезаемо е ако го държа близо до тялото си. Тогава стана страшно. Два дни направих това, сега докато пия антибиотика , просто го държах до стомахчето си 15-20 минути и стана страшно - всичките ми симптоми се влошиха!!! Започна да ме боли пак десният яйчник, да чувствам тези балончета в или около тръбите и яйчниците, появи се отново жълт секрет (при положение, че първия ден вече 5 дена бях пила антибиотик, а втория - 6!) И ставите ми отново започнаха да горят! И най-вече психоемоционалното ми състояние се влоши! Просто откачих, полудях, ужасих се, започнах да мисля, че в тръбите ми има гной, започнах да плача на мама да ме води на лапароскопия, като побъркана започнах да чета в интернет за лапароскопии и да търся лекари, които биха се отнасяли с мен като с 6 годишна, а аз как въобще ще отида на лапароскопия, като не смея да отида на лекар!!! Как ще ми дупчат стомахчето, после ще останат белези и ще умра!!! Как въобще ще преживея това! Изживявам пълен ужас. Наистина сякаш живея във филм на ужасите.. Започнах да си представям какви ли не сценарии, но... На следващият ден се чувствах много, много добре! И просто сякаш.. не знам, много е рано да се каже и не знам дали не си внушавам, но имам чувството, че това нещо ще ме оправи. Или поне ще подпомогне лечението ми.. Така се надявам.. То пише, че резултати може да очакваме след 2-3 седмици, но аз от 3-4 дни вече сякаш усещам известно подобрение. В смисъл.. Отначало се влошават симптомите ми, но после сякаш съм много по-добре от преди. Така беше и двата дни! Първоначално нещата много се влошават и мисля, че умирам, но на следващият ден просто чувствам страхотно подобрение.. И сега имам надежда в тези толкова глупаво изглеждащи уреди. Освен това забелязах, че не мога да спя ако са в стаята.. Две нощи се мъчих и не можех да мигна.. Вчера ги занесох в хола за през нощта и спах спокойно. Значи наистина правят нещо, излъчват някакви честоти или електромагнитни полета или знам ли и аз какво.. Честно казано говоря глупости в момента, хаха~ Въобще не разбрах на какъв принцип действат. Но много се надявам да ми помогнат. А и знам, че нашите тела не са само плът и кости.. И че има много неща, които не виждаме. И например както облъчването от компютърните екрани, или екраните на телефоните и таблетите или пък рентгена влияят зле на тялото.. Вероятно има и друг вид вълни, честоти и т.н. не разбирам, които влияят добре. Вероятно има и някаква енергия и вероятно меридиани в нашите тела през които протича тя (на принципа на който е измислена акупунктурата).. Така си обяснявам нещата.. Но по-добре да спра защото тези неща с енергиите вече отиват към сатанинските учения на света и става много опасно.. Дори Бог да е направил телата ни така, всички учения които говорят за енергии, йогата например, са сатанински и не трябва да говорим за тях, нито да се занимаваме с тях. А и този уред няма нищо общо с енергиите, макар че и там, в другите видове, прочетох разни сатанински неща.. Но то пък на този свят дори в пещера да отидеш и да станеш отшелник дявола и там ще те последва. Ще започне да ти внушава, че си много свят и по-праведен от другите и отново ще изпаднеш в грях на гордост и превъзнасяне...
Но аз имам вяра. Бог със сигурност ще ме спаси. Никога няма да ме остави.. Всичко това може да е изпитание, наказание, проклятие или магия.. Защото имам много основания да вярвам, че е нещо, което някой ми е сторил.. Но това не е важно. Важното е, че Бог е обещал в словото Си да съсипе всички дела на лукавия. И аз просто знам, че Бог ще ме спаси!  Не знам кога, нито как, но съм в Неговите ръце! И в Божието Слово Господ Исус Христос казва, че дори врабче не пада на Земята без знанието на Отца и че ние сме много по-скъпи от врабчетата и че дори космите на главите ни са всички преброени! Бог със сигурност няма да позволи да ми се случи нещо лошо.. Няма да ме остави! И един ден когато се отчита през какво преминах, но запазих вярата си, това ще ми се вмени и счете за правда както обещава Божието Слово! Ние всички сме грешни, но се оправдаваме чрез вяра в Господ Исус Христос, Който плати цената за нашите грехове вместо нас, умря на кръста и възкръсна на третият ден.

А що се отнася до това дали съм се замисляла да стана монахиня, веднага отговарям - не. Първо защото имам много други интереси свързани с Южна Корея, Япония и Китай. Да, и аз съм "светска" донякъде, просто по по-различен начин. Но вероятно ще се разочаровам и от обществото там.. Не знам.. Научих сама Корейски език.. Обичам музиката и танците и тези източни култури и мечтая за тях.. Там света е съвсем различен.. Разбира се и там има зло и много лоши неща, но все още има ценности и добродетели. И стремеж към красотата! И невиността се цени! И хората са смирени.. Въобще нещата са много различни. Там е съвсем друг свят. Освен това имам какво да покажа на света и какво да кажа ако Бог ми позволи, разбира се. Ако това е Неговата воля!
Ще следвам пътят, който Бог е начертал за мен и ще видя къде ще ме отведе той. Знам, че Бог има план и специална задача за мен.. Просто все още не знам каква е тя..

И второ - Аз съм Християнка, кръстена съм в Православна църква, но не се наричам Православна, защото според мен има огромни разминавания между Божието Слово и Православието. Православието сякаш е основано повече на "преданието на Светите Отци" отколкото на Библията. Да не говорим, че иконите са забранени от Бог. Какво остава да им се кланяш и да ги целуваш.. И много, много други неща.. Молитвите към Дева Мария например! Православието казва, че тя е застъпница за нас пред Бог, но Библията казва, че има само един ходатай между нас и Бог и това е Господ Исус Христос! Да не говорим, че има ужасно много масонски и илюминатски символи в Православната църква. Масоните и Илюминатите водят началото си от Вавилон и Древен Египет. Всичките им вярвания и религиозни убеждения произлизат от там - Вавилон и Древен Египет. Много е сложно.. Те са сатанисти и техният бог е Луцифер, сатаната.. Но масоните от последните степени знаят това.. С всяка следваща степен им се дава повече информация и повече власт.. Правят разни клетви..
Отначало ти "разкриват", че бога който винаги света е почитал е слънцето, че Бог не е личност, а просто някаква си "енергия", "източник" и какви ли не други глупости.. Отначало почитат бога - слънце (във Вавилон - Баал, в древен Египет - Ра, има много други имена в различните култури) ... Мога да обясня това подробно ако някой се интересува, но силно се съмнявам да е така.. Въпросът е, че "култа към слънцето" присъства в Православието без въобще самите Православни свещеници и въобще вярващи да осъзнават! Първо кръстовете на всички църкви сочат задължително на изток, второ почти винаги зад кръста на който е изобразен разпнат Господ Исус Христос рисуват кръг! Но не около главата Му, а около цялото му тяло! И то с мънички лъчи! Това символизира слънцето. Масоните и илюминатите смятат, че евангелията на Господ Исус Христос са същата позабравена история за Тамуз (във Вавилон) синът на бога-слънце или пък Озирис (ако не се лъжа?) синът на Ра (богът слънце в Египет). В различните култури носят различни имена. И си мислят, че контролират света с религиите. Те контролират света по 3 начина - парите (всички банки са техни), медиите (всички медии са техни) и религиите. Но ще останат много изненадани когато осъзнаят в каква дяволска заблуда са живяли, когато Господ Исус Христос се върне.. Защото Библията всъщност предприча всичко това - за идващият Нов Световен Ред, Антихрист и т.н. Но те са заслепени и не разбират. Дявола прави само това - мами и лъже. Подло, лукаво и непрестанно.
 При масоните и илюминатите всичко това има общо и с астрологията (която е сатанинска наука забранена от Бог) и Кабала (пак от Вавилон) и с много други окултни и езотерични неща, които не са нови, а са откакто свят светува. На практика черпят информация за духовния свят от демони.. Както и всички шамани, врачки, вещици и т.н. през човешката история..
 В една църква тук буквално зад кръста на който е изобразен разпнат Господ Исус Христос има нарисувано огромно ОРАНЖЕВО слънце с безброй дребни лъчи?!?!?!?!?! И навсякъде в Православните църкви можеш да намериш око в триъгълник (което символизира сатаната и всички съвременни певци и певици постоянно си закриват едното око, за справка, пуснете което и да е видео на Лейди Гага, Риана, Бейонсе и т.н.) Но според свещениците окото в триъгълник символизира всевиждащото око на Бог? Да, вероятно, само че на "бога" на този свят, не на истинският Бог - Отца на Исус Христос, създателят на Небето и на Земята. Но те не знаят това, защото това са научили в университета, когато са следвали богословие.. Затова казвам, че в света има само лъжи.
Същото това око в триъгълник, което е навсякъде в Православните (и Католически) църкви може да бъде намерено на всяка еднодоларова банкнота над пирамида под която е изписано на латински "Нов Световен Ред". Напишете в Google "1 dollar bill"....
Всички църкви в нашият град имат на покривите си кръст с кръг по средата пресечен от още два лъча (като Х)?!?!?!?!?!?!?! И задължително кръстовете на всички православни храмове сочат на изток... Откъдето изгрява слънцето.
Да не споменавам, че масово издигат паметници във формата на египетски обелиски в дворовете на църлвите. Това е страшен сатанизъм. Обелиските, пирамидите, триъгълниците, едно око, шахматният под в черно и бяло - всичко това са масонски и илюминатски символи!
За Католическата църква въобще дори не искам да говоря, там положението е страшно. Папата и Ватикана - всичко е свободно масонство. Затова папата се среща усилено с представители на други религии - мюсюлмани, будисти, православни и т.н. И подканва към разбирателство.. Защото и той, както и всички останали, работят за Нов Световен Ред и една световна религия, която обаче няма да е Християнството. Библията предсказва всичко това. Ще дойде Антихриста и целият свят, измамен, ще тръгне след него и ще му се поклони. Без истинските Християни разбира се!
Символът на Ватикана - двуглав орел с два меча означава и символизира светска и духовна власт. А всичко останало са секти. Тези протестантските църкви се водят по ученията на големите Американски протестантски телевизионни пастори, а те всички са масони и илюминати.. Библията не се шегува, когато казва, че целият свят лежи в лукавия..
 Според мен истинската Христова църква е сбор от всички ИСТИНСКИ вярващи в целият свят и е невидима. Не е някоя определена институционална църква..
Не казвам, че всичко в Православието, Католицизма и Протестантството е зло, напротив, много по-добре в такава църква отколкото в никаква! Освен това има много истини и в Православието и в Протестантството.. Истините са тези, които се припокриват с това, което Божието Слово учи. Но има и много неща навсякъде, които противоречат на Божието Слово. Затова и аз не определям себе си като Православна, нито като Протестантка, а само като Християнка. И вярвам само в Божието Слово - Библията. И сравнявам всичко само с него.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 16:42 от cherryblossomangel

# 42
  • Мнения: 12
I.Hr в отговорите ти към мен усещам гняв, безпомощност и агресивност.

Глупости. Рядко използвам тази дума, но в случая по-подходяща няма.
Смятам че осъзнаването на проблема е крачка към решаването му, но ти безнадежден случай. За жалост много млади хора вървят по твоят път. По лесно е да се смяташ за нещо много специално, непригодно към света отколкото да работиш върху себе си. Ти си си намерима оправдание да бездействаш и няма как да ме убедиш в противното колкото и да ми цитираш и филосовстваш върху Библията. Твърдиш че имаш мечти, обаче мечтите не са амбиции.
Не знам защо се санимавам с теб, очевадно съм единствената, при положение че не си мой проблем, а на родителите ти. Помисли какво им причиняваш, като ги задължаваш да те *отглеждат*, а в замяна ги товариш с маниите и комплексите си.
За мен темата ти приключи.
Последно - интернет също не е Божие творение, а източник на разврат и поквара, а днешното време ( същото това, което толкова яростно отричаш ) ти дава възможност с технологиите си да го използваш. Та хем отричаш хем не съвсем. Усещаш ли къде е разликата?
Не ми отговаряй. Приключвам да си губя времето с глупостите ти.
Асер, в манастир няма да иде, щото там трябва да работи за хляба си.


В нищо не искам да те убеждавам. Нито пък мога.. Можеш да мислиш за мен каквото си пожелаеш. Не ти се сърдя, ти не ме познаваш и не познаваш живота ми. Ако си мислиш, че аз съм избрала този път и съдбата си и ако си мислиш, че ми е лесно, това е твое право, но повярвай ми.. Изобщо не ми е лесно. Изобщо. Много по-трудно ми е отколкото на другите хора, които живеят в света и живеят по светски! Да, несъмнено всички имат трудности и проблеми в живота си.. Всички страдат.. Но ти дори не можеш да си представиш какво точно изживявам от малка до сега. Именно всичко, което преживях ме направи такава - да не смея да си подам носа навън, да се страхувам от всичко и всички.. Да плача всеки ден. Да се затворя в себе си. И да потърся Бог..
Не мога да ти опиша какво е.. Просто не мога. Пълен ужас е. Истински ужас!!! Светските хора се трудят, работят и т.н., но също така имат своите радости, развлечения, приятели и т.н. .. Не се чувстват напълно неразбрани и сами в един враждебен свят.
Отиват където си искат.. Не се страхуват.. А аз.. от малка душата ми е затворник.. Окована е. И ме преследват тези ужаси навсякъде!!! Не мога да бъда себе си!!! Не съм свободна!!!! Не мога да правя това, което искам, не мога да отида там където искам, не мога да бъда каквато искам.. Има нещо, което ме държи!!! Навсякъде има невидими пречки, стени и препятствия. Не мога да си поема дъх от сълзи, от ужаси и страхове.. Тези ужаси ме връхлитат от малка един след друг.. Нямах и миг покой..
Искаш ли да разбереш как се чувствам? Когато разказвах на онзи добър свещеник в 200 страници как се чувствам, взех някои цитати от Библията, които смятам, че описват много добре какво преживявам.. Не съм изобщо специална или необикновена. Много други Божии хора са минали по този път преди мен.. Нито съм първата, нито последната.
Например Йов и Давид.
Ето:

Господи, Боже на моето спасение! денем и нощем викам пред Тебе:
3. да влезе пред Твоето лице молитвата ми; наклони ухото Си към молбата ми;
4. защото душата ми се насити на нещастия, и животът ми се приближи до преизподнята.
5. Аз се сравнявах с ония, които слизат в гроб; станах като човек без сила,
6. хвърлен между мъртвите, - като убитите, които лежат в гроба, за които Ти вече си не спомняш, и които са отблъснати от Твоята ръка.
7. Ти ме тури в подземен ров, в мрак, в бездна.
8. Натегна върху ми Твоята ярост, и с всичките Си вълни Ти (ме) порази.
9. Ти отдалечи от мене моите познати, направи ме отвратителен за тях; затворен съм, и не мога да изляза.
10. Окото ми се умори от тъга: цял ден виках към Тебе, Господи, протягах ръце към Тебе.
11. Нима над мъртви ще направиш чудо? Нима мъртвите ще станат и ще Те славят?
12. Или в гроба ще бъде проповядвана Твоята милост, и Твоята истина - в мястото на тлението?
13. нима в тъмата ще познаят Твоите чудеса, и в земята на забравата - Твоята правда?
14. Но аз викам към Тебе, Господи, и сутрин рано молитвата ми Те изпреваря.
15. Защо, Господи, отблъсваш душата ми и криеш лицето Си от мене?
16. Аз съм нещастен и от младини се топя; нося Твоите ужаси и изнемогвам.
17. Над мене се пренесе Твоята ярост, Твоите заплахи ме сломиха,
18. всеки ден ме окръжават като вода: всички заедно ме обсаждат.
19. Ти отдалечи от мене приятели и близки: моите познати се не виждат.
Псалм 87

8 Той е преградил пътя ми и не мога да премина,
и е положил тъмнина в пътеките ми.
9 Съблякъл ме е от славата ми
и е отнел венеца от главата ми.
10 Съкрушил ме е отвсякъде и аз отивам;
и е изкоренил надеждата ми като дърво.
11 Заявил е също против мене гнева Си
и ме смята за един от враговете Си.
12 Полковете Му настъпват заедно
и заздравяват пътя си против мен,
и се разполагат на стан около шатъра ми.
13 Отдалечил е от мене братята ми;
и онези, които ме познаваха, станаха съвсем чужди за мен.
14 Оставиха ме ближните ми
и ме забравиха познайниците ми.
15 Онези, които живеят в дома ми,
и слугините ми ме смятат за чужд;
странен станах в очите им.
Йов 19:8-15

6 Той ме е поставил и поговорка на народа;
и за укор станах аз пред тях.
7 Помрачиха очите ми от скръб
и всичките ми телесни части станаха като сянка.
Йов 17:6-7

15 Ако съм нечестив, горко ми!
И ако съм праведен, пак няма да вдигна главата си.
Пълен съм с позор; но Ти гледай скръбта ми,
16 защото расте. Гониш ме като лъв
и отново се показваш страшен против мен.
17 Отново издигаш против мене свидетелите Си
и увеличаваш гнева Си върху мен;
едно след друго войнства ме нападат.
Йов 10:15-17

23 Защо се дава светлина на човека, чийто път е скрит
и който Бог е преградил?
24 Защото вместо ядене идва ми въздишка;
и стенанията ми се изливат като вода.
25 Защото онова, от което се боях, ми се случи;
и онова, от което треперех, се стовари върху мене.
26 Не бях на мир, нито на покой, нито в охолност;
но пак смущение ме нападна.
Йов 3:23-26

10 Душата ми се отегчи от живота ми;
затова ще се предам на оплакването си,
ще говоря в горестта на душата си.
2 Ще кажа на Бога: Недей ме осъжда;
покажи ми защо ми ставаш противен.
3 Добре ли Ти е да оскърбяваш
и да презираш делото на ръцете Си,
а да осветляваш решеното от нечестивите?
Йов 10:1-3

27 Ако кажа: Ще забравя оплакването си,
ще оставя жалеенето си и ще се утеша.
28 В ужас съм от всичките си скърби;
зная, че Ти няма да ме имаш за невинен;
29 нечестив ще се смятам;
и така – защо да се трудя напразно?
Йов 9:27-29

25 А моите дни са по-бързи от бързоходец;
бягат, без да видят добро;
26 преминаха като леки кораби,
като орел, който се спуска върху лова.
Йов 9:25-26

11 Дните ми преминаха;
намеренията ми и желанията на сърцето ми пресъхнаха.
Йов 17:11

17 Защото ме смазва с вихрушка
и умножава раните ми без причина.
18 Не ме оставя да си отдъхна,
а ме насища с горчивини.
Йов 9:17-18

Молитва на Йов към Бога

6 Дните ми са по-бързи от совалката на тъкача
и чезнат без надежда.
7 Помни, че животът ми е дъх
и че окото ми няма вече да се върне да види добро.
8 Окото на онзи, който ме гледа, няма да ме види вече;
твоите очи ще бъдат върху мен, а, ето, няма да ме има.
Йов 7:6-8

1 Земният живот на човека не е ли воюване?
Йов 7:1

11 Каква е силата ми, за да чакам?
И какъв е краят ми, за да издържа?
12 Силата ми сила каменна ли е?
Или плътта ми е медна?
13 Не изчезна ли в мене помощта ми?
И не се ли отдалечи от мен избавлението?
Йов 6:11-13

28 Душата ми се топи от тъга;
укрепи ме според словото Си.
Псалми 119:28

8 Но аз ще потърся Бога
и делото си ще възложа на Бога,
9 Който върши велики и неизследими дела
и безбройни чудеса,
10 Който дава дъжд по лицето на земята
и праща води по нивите,
Йов 5:8-10

Молитва за освобождение

1 Издигам очите си към Тебе,
Който обитаваш на небесата.
2 Ето, както очите на слугите гледат към ръката на господаря им,
както очите на слугинята – към ръката на господарката ѝ,
така гледат очите ни към Господа, нашия Бог,
докато се смили над нас.
Псалми 123:1-2


4 При Теб обаче има прощение,
за да се боят от Тебе.
5 Чакам Господа, душата ми чака
и на словото Му уповавам.
6 Душата ми очаква Господа
повече от онези, които очакват зората.
Да! Повече от очакващите зората.
Псалми 130:4-6

8 Понеже очите ми са обърнати към Тебе, Господи,
понеже на Теб уповавам, не съсипвай живота ми.
9 Опази ме от клопката, която ми поставиха,
и от примките на беззаконниците.
Псалми 141:8-9

Молитва за помощ в изпитания

С гласа си викам към Господа;
с гласа си на Господа се моля.
2 Изливам пред Него плача си,
скръбта си изявявам пред Него.
3 Когато духът ми изнемогваше в мене, тогава Ти знаеше пътя ми.
Примка скроиха за мене на пътя, по който ходех. (това все едно е писано за мен!!!)
4 Погледни надясно ми и виж, че никой не иска да знае за мен;
избавление няма вече за мене; никой не се грижи за живота ми.
5 Към Тебе, Господи, извиках;
казах: Ти си мое прибежище,
дял мой в земята на живите.
6 Внимавай към вика ми, защото съм много унижен; (това също!!!)
избави ме от преследвачите ми, защото са по-силни от мен. (!!!)
7 Изведи от тъмницата душата ми, за да слави името Ти; (!!!)
праведните ще се съберат около мене,
защото ще постъпваш щедро към мене.
Псалми 142:1-7

5 Възнеси се, Боже, над небесата;
славата Ти нека бъде по цялата земя.
6 Мрежи приготвиха за стъпките ми; (!!!)
душата ми се е навела;
изкопаха яма пред мене;
те сами паднаха в нея.
Псалми 57:5-6

Избави ме, Господи, от нечестивия човек,
опази ме от насилници,
2 които измислят зло в сърцето си (!)
и всеки ден предизвикват боеве.
3 Изострят езика си като на змия;
аспидова отрова има под устните им.
4 Опази ме, Господи, от ръцете на нечестивия,
защити ме от насилници,
които се наговориха да ме направят да падна. (!!!)
5 Горделивите скроиха клопка за мен (!!!)
и с въжета разпънаха мрежи край пътя; (!!!)
поставиха примки за мене. (!!!)
6 Казах на Господа: Ти си мой Бог;
послушай, Господи, гласа на молбите ми.
7 Господи, силни мой спасителю,
Ти си покрил главата ми в ден на бой.
8 Господи, не удовлетворявай желанията на нечестивия; (!!!)
не оставяй да успее злият му замисъл, (!!!)
да не би да се надигат.
9 Нечестието на собствените им устни нека покрие главата
на онези, които ме окръжават.
10 Разпалени въглища нека паднат върху тях;
нека бъдат хвърлени в огън,
в дълбоки води, за да не станат вече.
11 Злоезичен човек няма да се утвърди на земята;
злото ще преследва насилника човек, докато го погуби.
12 Зная, че Господ ще защити делото на угнетения
и правото на бедните.
13 Наистина праведните ще славят името Ти;
правдивите ще обитават пред лицето Ти.
Псалми 140

Послушай гласа ми, Боже, като се оплаквам;
опази живота ми от страх от неприятеля.
2 Покрий ме от тайния съвет на злодеите,(!)
от сганта на беззаконниците,
3 които острят езика си като меч
и прицелват горчиви думи като стрели,
4 за да прострелят тайно непорочния; (!)
внезапно го прострелват и не се боят. (!)
5 Насърчават се в едно зло намерение,
наговарят се да поставят скришно примки (!!!)
и казват: Кой ще ги види?
6 Измислят беззакония;
казват: Изпълнихме добре обмислено намерение.
А и вътрешната мисъл и сърцето на всеки от тях са дълбоки.
7 Но Бог ще ги простреля;
от внезапна стрела ще бъдат ранени.
8 Така собственият им език, като ги осъжда, ще ги спъне;
всички, които ги гледат, ще поклащат глава.
9 И всички хора ще се убоят;
ще разгласят делото на Бога,
защото ще разберат действието Му.
10 Праведният ще се развесели в Господа и ще уповава на Него;
и ще се хвалят всички, които са с право сърце.
Псалми 64

..защото изкопаха яма, за да ме хванат,
и скриха примки за краката ми.
Йеремия 18:22


1 Избави ме, Боже;
защото водите стигнаха до душата ми.
2 Потъвам в дълбока тиня, където няма твърдо място да стъпя;
стигнах в дълбоки води, където потопът ме покрива;
3 изнемогвам от викане; гърлото ми е изсъхнало;
очите ми чезнат, докато чакам моя Бог.
4 Тези, които ме мразят без причина, се умножиха повече от космите на главата ми;
укрепиха се моите погубители, които несправедливо са мои неприятели;
тогава ме заставиха да върна онова, което не бях грабнал.
5 Боже, Ти знаеш безумието ми;
и прегрешенията ми не са скрити от Тебе.
6 Господи на Силите, да не се посрамят покрай мен онези, които Те чакат;
Боже Израилев, да не се опозорят покрай мен онези, които Те търсят.
7 Защото заради Тебе претърпях поругание,
срам покри лицето ми.
8 Чужд станах на братята си
и непознат на синовете на майка ми.
9 Защото ревността за Твоя дом ме изяде
и укорите на онези, които укоряват Тебе, паднаха върху мене.
10 Когато плачех в душата си с пост,
това ми стана за укор;
11 когато облякох вретище за дреха,
им станах за поговорка.
12 За мене приказват седещите при портата;
и аз станах песен на пияниците.
13 Но аз към Теб отправям молитвата си, Господи, в благоприятно време;
Боже, послушай ме според голямата Твоя милост,
според верността на Твоето спасение.
14 Избави ме от тинята, за да не потъна;
нека бъда избавен от онези, които ме мразят, и от дълбоките води.
15 Не давай да ме завлече устремът на водите,
нито да ме погълне дълбочината;
и не давай ямата да затвори устието си над мене.
16 Послушай ме, Господи, защото е благо Твоето милосърдие;
според многото Твои благи милости погледни към мен;
17 и не скривай лицето Си от слугата Си,
понеже съм в утеснение; бързо ме послушай.
18 Приближи се към душата ми и я изкупи;
изкупи ме поради неприятелите ми.
19 Ти знаеш как ме укоряват,
как ме посрамват и ме опозоряват;
пред Тебе са всичките мои противници.
20 Укор съкруши сърцето ми и съм много отпаднал;
и чаках да ме пожали някой, но нямаше никой –
и утешители, но не намерих.
...
22 Трапезата им пред тях нека им стане примка
и когато са в мир, нека стане клопка.
23 Да се помрачат очите им, за да не видят;
и направѝ чреслата им непрестанно да се тресат.
24 Излей върху тях негодуванието Си;
и пламъкът на гнева Ти нека ги постигне.
25 Жилището им да запустее
и в шатрите им да няма кой да живее.
26 Защото те гонят онзи, когото Ти си поразил,
и говорят за болката на онези, които Ти си наранил.
27 Приложи беззаконие към беззаконието им;
и да не участват в Твоята правда.
28 Да се изличат от книгата на живота
и с праведните да не се запишат.
29 А мене, който съм сиромах и оскърбен,
да ме възвиси, Боже, Твоето спасение.
30 Ще хваля името на Бога с песен
и ще Го възвелича с хваления;
31 и това ще угоди на Господа
повече от вол – от теле, имащо рога и копита.
32 Смирените ще видят и ще се зарадват;
и вие, които търсите Бога, вашето сърце ще се съживи.
33 Защото Господ слуша немощните
и затворниците Си не презира.
34 Нека Го хвалят небето и земята,
моретата и всичко, което се движи в тях.
35 Защото Бог ще избави Сион и ще съгради Юдовите градове;
и народът Му ще се засели там и ще го владее.
36 Още и потомството на слугите Му ще го наследи
и онези, които обичат името Му, ще живеят в него.
Псалми 69

81 Душата ми примира за Твоето спасение;
но аз се надявам на Твоето слово.
82 Очите ми чезнат за изпълнението на словото Ти,
като казвам: Кога ще ме утешиш?
83 Защото станах като мях в дим;
но пак не забравям Твоите наредби.
84 Колко са дните на Твоя слуга?
Кога ще извършиш съд над преследвачите ми?
85 Горделивите изкопаха ями за мене, (!)
като се противят на Твоя закон.
......
Без малко щяха да ме погубят на земята;
но аз не изоставих Твоите заповеди.
88 Съживи ме според милосърдието Си;
така ще пазя свидетелството на Твоите уста.
Псалми 119

Смили се над мене, о Боже, смили се над мене,
защото при Тебе прибягва душата ми.
Да! Под сянката на Твоите криле ще се скрия,
докато преминат тези бедствия.
2 Ще викам към Всевишния Бог,
към Бога, Който действа за мене.
3 Ще прати от небесата и ще ме избави,
когато ме укорява онзи, който иска да ме погълне.
Бог ще изпрати милостта Си и истината Си.
Псалми 57:1-3

109 Животът ми е постоянно в опасност;
но аз не забравих Твоя закон.
110 Нечестивите поставиха примка за мене; (!)
но аз не се отклоних от Твоите заповеди.
111 Възприех Твоите свидетелства за свое наследство до века,
защото те са радост за сърцето ми.
112 Приклоних сърцето си, за да върша наредбите Ти.
Винаги и до край.
Псалми 119


3 Възвърни ни, Боже, и ни осияй с лицето Си;
и ще се спасим.
4 Господи, Боже на Силите,
докога ще таиш гняв против молитвите на народа Си?
5 Даваш им да ядат хляб със сълзи
и ги поиш изобилно със сълзи.
6 Направил си ни предмет на разпра между съседите ни;
и неприятелите ни се смеят помежду си.
7 Възвърни ни, Боже на Силите,
осияй ни с лицето Си и ще се спасим.
Псалми 80:3-7

Боже, побързай да ме избавиш;
Господи, побързай да ми помогнеш.
2 Нека се посрамят и се смутят
онези, които търсят душата ми;
нека се обърнат назад и се опозорят
онези, които се наслаждават на злощастието ми.
3 Нека се обърнат назад поради срама си
онези, които казват: О, хохо!
4 Нека се радват и се веселят в Тебе
всички, които Те търсят;
онези, които обичат спасението Ти,
нека казват винаги: Да се величае Бог.
5 А аз съм сиромах и беден;
Боже, побързай да дойдеш при мене;
помощ моя и избавител мой си Ти;
Господи, да не се забавиш.
Псалми 70

16 Но аз към Бога ще извикам;
и Господ ще ме избави.
17 Вечер, сутрин и на обяд ще се оплаквам и ще стена;
и Той ще чуе гласа ми.
18 Ще избави душата ми и ще я успокои от битката, развихрила се против мене;
защото мнозина са с мене.
Псалми 55:16-18

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Тази тема приключва тук.
Нарочно няма да трия последните няколко публикации за да няма съмнения за причината.

Общи условия

Активация на акаунт