Висок пролактин и аденом на хипофизата - 7

  • 68 627
  • 760
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 44
М не...ако приемаш Бромокриптин не го спираш.Той е позволен и при бременост.
ами пак казвам според този доктор всички лекарства за пролактина според новите стандарти се спират......вчера бях при него и може да се счита че информацията е прясна  Laughing
И ти какво...вярваш ли му?Какво ще предприемеш?
ами ако забременея ще го спра и ще ида в инвитро центъра в който ходя пък там лекаря ще прецени какво да ме прави

# 106
  • Видин
  • Мнения: 159
Момичета направете си консултация при няколко лекаря преди да спирате хапчета за пролактин по време на бременност. Спира се достинекса и се заменя с бромокриптин. По време на бременност пролактина скача няколко пъти над нормата и ако спрете изцяло хапчетата това може да доведе до спонтанен аборт. Аз лично съм пила бромокриптин до 7мия месец и при двете ми бременности.

# 107
  • Мнения: 723
Момичета направете си консултация при няколко лекаря преди да спирате хапчета за пролактин по време на бременност. Спира се достинекса и се заменя с бромокриптин. По време на бременност пролактина скача няколко пъти над нормата и ако спрете изцяло хапчетата това може да доведе до спонтанен аборт. Аз лично съм пила бромокриптин до 7мия месец и при двете ми бременности.
По каква схема го приема бромкриптина и на колко време изследва пролактина по време на бременноста?

# 108
  • Видин
  • Мнения: 159
Пиех достинекс докато разбрах че съм бременна след което го спрях и почнах с бромокриптин по 1тб. вечер , така до 7я месец когато постепенно го намалих и го спрях, може би в рамките на около 2седмици. Не трябва да се спира изведнъж. Изследвания на пролактина, както и на хормоните на щитовидната жлеза мисля че съм правила не повече от 2 пъти за цялата бременност.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 696
Много ми е чудно newsm78 казват, че високия пролактин пречи на забременяването, а колко много момичета са забременявали с високи стойности Simple Smile А според вас влияе ли тютюнопушене и алкохол на стойностите ? Аз съм спряла и двете  Peace тренирам за като стане чудото Simple Smile

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 40 747
Много ми е чудно newsm78 казват, че високия пролактин пречи на забременяването, а колко много момичета са забременявали с високи стойности Simple Smile А според вас влияе ли тютюнопушене и алкохол на стойностите ? Аз съм спряла и двете  Peace тренирам за като стане чудото Simple Smile
Ами нали затова са хапчетата...за да намалят стойностите на Пролактина и да се получи бременост.

# 111
  • Мнения: 324
Как точно пречи пролактина на забременяването?
Защото моят е 1260 и хващах от първия път. Впоследствие ще пречи на това да задържиш бебето ли!?

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 40 747
По нагоре писах...създава илюзия за фалшива бременост и няма О,няма как да стане оплождане,обаче си имаш МЦ.Това най-общо.Не знам при теб как е ставало... Crazy не вярвам.

# 113
  • Бургас
  • Мнения: 711
Искам да попитам момичетата, които бебеправят, всеки месец ли си следите пролактина, а прогестерона?  И всеки месец ли доказвате Ову?

# 114
  • Мнения: 324
По нагоре писах...създава илюзия за фалшива бременост и няма О,няма как да стане оплождане,обаче си имаш МЦ.Това най-общо.Не знам при теб как е ставало... Crazy не вярвам.

Тогава трябва да разбирам, че изследването е грешно. Пак повтарям - стойност на пролактин 1260, забременявах от първия месец. Също и това - ходих на АГ да ми вземе секрет от цервикалния канал и каза "ти си в овулация, ако искате бебе, давайте" . Показа ми и на мониторчето.
Аз не пия нищо за този пролактин, казаха ми след почивката от една седмица на балкан, да отида да го повторя. Утре се прибираме и през седмицата ще отида в др лаборатория този път.
Ще ви пиша пак Wink
Но.. Не го мисля толкова, то по едно време почваш да се психясваш.

# 115
  • София
  • Мнения: 74
Здравейте и от мен Simple Smile и аз съм със висок пролактин 936 и сега ендокриноложката ми предписа да пия достинекс 2 пъти в седмицата по половинка , но се чудя хранителните си навици необходимо ли е да ги променя. Кандидатствахме за магнитноядрен резонанс и сега чакам обаждане. Същевременно с това си взех заповедта за инвитро. Но не знам какво да правя дали да не променя хранителните си навици и спорта дали ще ми повлияе по някакъв начин . Моля ви дайте ми съвет !

# 116
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 754
Аз не съм си променяла хранителните навици. Ако нямаш проблеми с килограмите, не мисля, че е необходимо да променяш храненето си. Пролактинът се повишава по-скоро от стрес, не толкова от храненето. 

# 117
  • Варна
  • Мнения: 696
Момичета, сетих се да ви питам и за още нещо, което мисля, че е свързано с проблеми с пролактина Simple Smile колко е дължината на цикъла ви ? При мен е винаги над 35 до 40 дни Sad

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 711
При мен  варира -30-33 дни.

# 119
  • Мнения: 753
Аз не мисля ,че е свързано. Аз имах стойност около 600 пролактина. А цикъла ми е от 23 -25 дена. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт