ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 11

  • 62 784
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 157
М/у другото понеже всяка от нас си зсдава въпроса "защо" и "как от какво" след като изчетох една камара инфо в нета за обши навици си зададох и въпроса "има ли вегани с ендометриоза" но бе знам как да го направя като анкета примерно.Някой да се сеща? Аз съм спирала сладкото и шоколада,но по никакъв начин не се отрази на сбърканите ми хормони.Ще ми се за несото някак да задам въпроса преди да съм взела решение да го махна Simple Smile

# 736
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Да, имам познати, неядящи месо, с ендометриоза.
Аз пък не ям почти млечни, защото не обичам, пък пак си имам ендометриоза. Не мисля, че храненето е водещо. То ако беше така, всички щяха да са ходещи ендометриози.
Според мен да се маха месо е много погрешно решение. Така ти отиват на кино полезните мазнини. На растителни ли само ще разчиташ? Точно те са вредни. Но това е мое мнение все пак.

# 737
  • Мнения: 263
Моето предложение за ендометриозата ми е силен стрес, който преживях през 2008 г. Като в тогавашния момента просто бях като робот и не давах превес на емоции, задържах ги много дълбоко в себе си. Два месеца след като всичко приключи започнаха много силни болки ниско долу, който за мен бяха абсолютно необясними. За всичко обаче чак сега си давам сметка, кое , как и кога.... Но според мен веднъж появила се, дори и подтисната винаги чака удобен момент за изява. Не ми пречи да не ям пилешко месо, защото има резон, яйца не обичам, но млечни продукти-по принцип съм чела дори,че подобряват качеството на яйцеклетките при висока масленост.Знае ли човек кое е най-правилно? Всичко е строго индивидуално според мен.

# 738
  • Мнения: 157
Да, имам познати, неядящи месо, с ендометриоза.
Аз пък не ям почти млечни, защото не обичам, пък пак си имам ендометриоза. Не мисля, че храненето е водещо. То ако беше така, всички щяха да са ходещи ендометриози.
Според мен да се маха месо е много погрешно решение. Така ти отиват на кино полезните мазнини. На растителни ли само ще разчиташ? Точно те са вредни. Но това е мое мнение все пак.
Това,че имаш такива познати за мен е новина,но имайки предвид,че хормоните се влиаят пряко от всичко включително какво и колко ядем,нормално да си задам въпроса да не би да е заради нещо,коеот ям Simple Smile знам,че мазнините са важни Wink

Относно стреса... него май няма как да го изолирам и все пак си търся причините за този дисбаланс

# 739
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Ендометриозата е автоимунно заболяване. И храните имат значение, разбира се, но дълбоко ме съмнява дори и да се бяхме хранили по най-великопепния начин и по АИП, че щяхме да се спасим от болестта.
Имам приятелка, която не яде месо, и млечни, и хляб, а пък пак разви Хашимото (също АИ заболяване). И то не яде тия неща от много време. Първото нещо, което казват при Хашимото е: да се намалят/спрат глутена и млечните.
Млечните са полезни мазнини, затова ги дават за подобряване качеството на яйцеклетките явно.

# 740
  • Мнения: 2 570
Без месо няма да преживея дълго   Mr. Green В големите вериги  (от които системно пазарим ,поне с нас е така) е  възможно месото да е натъпкано с всякакви гадости.  Трябва да открия точното малко месарско и за млечните също...направо от мандрата  Whistling
Всички ли сте имали болки ? Аз от доста време имам такава 'тежка болка' , на моменти е , но я има  ...преди година док каза , че тази болка не била от кистата, абсурдно било ...нямало как да.ме боли заради нея newsm78 Явно не и обърна достатъчно внимание ...нали стажантката беше в кабинета. ..Не спираше да точи лиги  ...набързо ме претупа и ми каза със след вашия цикъл я няма  #2gunfire
Вчера в друга тема коментирахме , че дори продукти с етикет Био ...не са био поне 80% от това което се предлага .

# 741
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Естествено че на нищо не може да се има вяра.
Може да те боли от друго нещо, от сраствания или огнища. От киста няма как да боли, да. Освен ако не притиска някой нерв (говоря принципно).
Странното беше, че като ми откри една гинеколожка кистата, попита: "Ама, не те ли боли?"

# 742
  • Мнения: 263
Ооо за болката не искам да си спомням. Продължаваше около 15 дни всеки месец без пропуск, болкоуспокояващи не действаха, пиех какви ли не, много безсънни нощи заради нея, често беше със силата на бъбречна криза,но пък прага на търпимост сега така ми се е покачил... единствения плюс. Twisted Evil

# 743
  • Мнения: 2 570
Може да е имала пациенти с болки и заради това да пита . И явно при всеки е индивидуално.  Напълно възможно е да имам сраствания , но е възможно и от възелчетата да има притискане на нещо и от там да се получава болка. Но при цикъл е много неприятно 'парещо'

# 744
  • Мнения: 4 004
Това с храненето ме заинтригува.В нашето семейство всички жени ядат много месо и никой няма ендометриоза освен мен.Аз до скоро не вкусвах месо просто защото ми идваше тежко като храна и не го обичах,а съм като енциклопедия за заболявания на женската полова система. Mr. Green

# 745
  • Варна
  • Мнения: 2 733

*Steffie*, и аз съм като енциклопедия за заболявания на женската полова система  Joy Joy

Аз направих лапароскопията предимно заради болката. Нямах такава преди цикъл или около него, а просто кистата  беше голяма и пристискаше съседни органи и  след физическа активност ме болеше повече.
Обаче сега болката от ляво където беше кистата е дори повече от преди лапароскопията. Не знам сраствания ли са, какво са обаче така често ме боли.... А надуе ли ми се корема от газове направо не издържам от дискомфорт в тази област.
Онзи ден бях на преглед за цитонамазка и други... и накрая бръкна с ръка и каза, че всичко ми било от ляво.... там където ми е и болката. Не знам какво имаше предвид ..питах я и пак каза че органите ми били позиционирани в ляво....и нямало и как да не ме боли като имало сраствания.

Относно храненето .. замислих се , че ям много яйца , а пък съм спряла пилешкото. Кокошките носачки се гледат по един начин, от тези , който са за колене Wink   chef chef

# 746
  • София
  • Мнения: 8 131
Заповядайте в новата тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=968668.new#new

# 747
  • Мнения: 157
Ако можеше някой да каже как и защо....  аз не забременявам вече 2ра година и ми е много мъчно... Всичко започна когато доктора каза  ''трябва'' от тогава  всеки неуспех и всеки месец в който чакам и не става ме ужасява... направо понякога се чувствам толкова безсилна и непълноценна,че място не мога да си мнамеря.После минава малко време,виждам,че нямам избор и пак ща,не ща се изправявям/Все някога всичко ще е наред...

Общи условия

Активация на акаунт