ИЗБОР НА УЧИЛИЩЕ!

  • 6 725
  • 66
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Стана невъзможно нещо в София.
Ето пред какви дилеми се изправих от зимата:
1. С английски /който знам/ или немски/не звнаем и двамата с бащата/?
2.Държавно или частно?

Вече сме ограничили избора на училища ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ!  между 4 - 2 държавни /20-то и 73-то / И 2  частни /Света София и Увекинд/.

За 20 то сигурно ще чакаме 4 дни ден и нощ на улицата, за 73 то имаме и положителни и отрицателни коментари / най-големият минус е че не е есновно, а гимназия/.

Лично аз съм с много добри впечатления от Увекинд, в Света София се кандидатства и мисля, че подбират децата вкл. и по здравословни критерии.

Е ,това е с две суми, скромно казоно две. Embarassed

Имате ли коментар или опит?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
veleva, би ли споделила впечетленията си от училище Увекинд. Дъщеря ми посещава ДГ към него и съм много доволна. Искам да продължи там, но не знам много за училището, нито познавам пряко родители, чиито деца го посещават.
Предварително ти благодаря

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
И на нас ни предстои да избираме училище. Аз съм се ориентирала към държавно - за частно още ни е "къс шлифера". Най-вероятно ще  е някое от немските, щото и двамата с баща и сме с езикова гимназия.

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 11:08 от Gercho

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
55-то, което работи съвместно с Шилер и 20-то са май най-хвалените с немски.

# 4
  • Мнения: 723
Правилно си се ориентирала към 20то, училището наистина е добро, а защо не видиш и в 41во? То е основно, близо е до 20-то, елитно е за държавно училище и е с английски и немски.  Записването тече в момента.

# 5
  • Мнения: 3 740
За 41-во нямам преки наблюдения, но съм забелязала, че на състезанията по математика винаги има по няколко наградени деца от там. Явно имат добър екип.

# 6
  • на терасата
  • Мнения: 656
А някой знае ли дали за 20-то с френски пак има опашка 4 дни преди записването?
Аз дочух, че напливът там е за немските паралелки...

# 7
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Аз като майка на четвъртокласник и бъдещ първокласник бих казала да се ориентирате към УЧИТЕЛИ а не към училища и да са възможно най- близко до домът Ви. От първи до 4 е най-важна основата по всичко, а не само по едно математика език и т.н. Двайсто е добро, но те
след първи клас до колкото знам имат изпит и който отпадне отива в "по-слаба" паралелка и няма тези занимания като другите "по-добрите"  ученици.  Частните знам, че са добре за деца, които не магат в държавни с по-силните изисквания да оцелеят.

# 8
  • Мнения: 723
За 41-во нямам преки наблюдения, но съм забелязала, че на състезанията по математика винаги има по няколко наградени деца от там. Явно имат добър екип.

Добър е, и то много. Вече съм писала в други теми, че в момента съм на стаж там, всички начални учители са чудесни, много амбицирани и наистина отдадени на професията си, което е и най-важното.

# 9
  • Мнения: 245
За 41-во нямам преки наблюдения, но съм забелязала, че на състезанията по математика винаги има по няколко наградени деца от там. Явно имат добър екип.

Добър е, и то много. Вече съм писала в други теми, че в момента съм на стаж там, всички начални учители са чудесни, много амбицирани и наистина отдадени на професията си, което е и най-важното.
А къде точно е 41-о у-ще?

# 10
  • Мнения: 723

За 41-во нямам преки наблюдения, но съм забелязала, че на състезанията по математика винаги има по няколко наградени деца от там. Явно имат добър екип.

Добър е, и то много. Вече съм писала в други теми, че в момента съм на стаж там, всички начални учители са чудесни, много амбицирани и наистина отдадени на професията си, което е и най-важното.
А къде точно е 41-о у-ще?
На ул. "Цар Самуил", преди 'Солунска' , ако идваш от църквата "Св. Георги".

# 11
  • Мнения: 7 263
Цитат
Аз като майка на четвъртокласник и бъдещ първокласник бих казала да се ориентирате към УЧИТЕЛИ а не към училища и да са възможно най- близко до домът Ви. От първи до 4 е най-важна основата по всичко, а не само по едно математика език и т.н.

Напълно си права Дороти.
Синът ми сега завършва втори клас и аз се спрях на този вариант и сега не съжалявам.
Записах го в единствената немска паралелка в нашето училище - доволна съм.
Преди 1 клас и аз проучвах и училища в центъра /добре че не се решихме на този ход - това означава да имаш 100% на разположение човек който да го прибира от училище/.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352

Преди 1 клас и аз проучвах и училища в центъра /добре че не се решихме на този ход - това означава да имаш 100% на разположение човек който да го прибира от училище/.

То и в кварталното училище да го запишеш, пак трябва да имаш на разположение човек който да го взима. Освен ако училището не се вижда от терасата, което не е нашия случай.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 242
 Частните знам, че са добре за деца, които не магат в държавни с по-силните изисквания да оцелеят.
Нещо не ми харесва това изказване, ама ще си замълча.
Нито ми е глупаво дето, нито неоправно.

# 14
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 Частните знам, че са добре за деца, които не магат в държавни с по-силните изисквания да оцелеят.
Нещо не ми харесва това изказване, ама ще си замълча.
Нито ми е глупаво дето, нито неоправно.
Ами именно значи може да се справи и в държавни.

Общи условия

Активация на акаунт