Бебешки сън и хранене

  • 1 922
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте мили мамита. .. моят малчуган хапва в 20;00ч. Заспива в 21;00ч и се събужда чак в 7,30 сутринта... това нормално ли е може ли да спре наддаването на бебето???

# 1
  • Мнения: 11 234
Не се притеснявай, а се радвай! Невероятна късметлийка си  Hug

На колко е детенцето?

# 2
  • Мнения: 2 292
Щом не се буди за ядене, значи му стига, макар че не си казала на колко месеца е бебето.
Моята дъщеря се будеше до 2-3месец за нощно хранене, след това си спеше по цяла вечер. Сама си махна нощното хранене. А теглото ще го следите с педиатъра и ще видите дали си наддава нормално.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Здравейте мили мамита. .. моят малчуган хапва в 20;00ч. Заспива в 21;00ч и се събужда чак в 7,30 сутринта... това нормално ли е може ли да спре наддаването на бебето???

Не е ненормално, но със сигурност няма да наддава толкова, колкото ако се хранеше през нощта. Така че, да...аз бих очаквала спад в наддаването, в сравнение с месеците, когато се е хранело и нощем. На кърма ли е? Ако да, ти си прецени дали не е добре ти да ставаш и да се изцеждаш, за да поддържаш количество, защото и то ще спадне, при липса на консумация в часовете на най-активен пролактин. Иначе, аз заспало бебе не бих будила за ядене, ако съм сигурна, че е здраво и всичко му е наред. Моето беше като твоето - от двумесечно си спеше по цяла нощ (е, не чак от 21:00ч, но от полунощ), но не наддаваше по 1-2 кила на месец, определено.

# 4
  • Мнения: 29
Здравейте мили мамита. .. моят малчуган хапва в 20;00ч. Заспива в 21;00ч и се събужда чак в 7,30 сутринта... това нормално ли е може ли да спре наддаването на бебето???

Не е ненормално, но със сигурност няма да наддава толкова, колкото ако се хранеше през нощта. Така че, да...аз бих очаквала спад в наддаването, в сравнение с месеците, когато се е хранело и нощем. На кърма ли е? Ако да, ти си прецени дали не е добре ти да ставаш и да се изцеждаш, за да поддържаш количество, защото и то ще спадне, при липса на консумация в часовете на най-активен пролактин. Иначе, аз заспало бебе не бих будила за ядене, ако съм сигурна, че е здраво и всичко му е наред. Моето беше като твоето - от двумесечно си спеше по цяла нощ (е, не чак от 21:00ч, но от полунощ), но не наддаваше по 1-2 кила на месец, определено.
Той и без това се сабуждаше само 1 път към 4 сутринта...но сега вече си мрънка и направо заспива

# 5
  • Мнения: 11 234
Ще проследите с педиатъра как върви наддаването и ако наддава няма да го будиш. Ако пък има нужда може и в просъница да го кърмиш.

Но много добре ще е ако не се налага да се храните нощем и да се наспиваш.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 468
Никога не съм будила бебето за да го храня.Беше изючително на кърма.Имаше период между 3-4месец,в който спеше по цяла вечер и през ум не ми е идвало да я будя.Пак си наддаваше(250-300гр),но по-малко отколкото когато се будеше и през нощта.Моя съвет е да се  водиш по детето.То няма да се остави да стои гладно.Наслаждавай се на спокойните вечери,защото при нас бяха само месец,след което забравих какво е да се спи спокойно цяла вечер.

Общи условия

Активация на акаунт